Opinie o Laser Spec w Lędziny

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Laser Spec. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Laser Spec o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Laser Spec w Lędziny

Sciskam

Ludzie, którzy tu pisza ewidentnie maja ból (usunięte przez administratora) Wezcie sie wkoncu za robote. Ta strona schodzi na psy, pozdrawiam tych co nie potrafia pewnych rzeczy powiedziec prosto w oczy tylko musza tu kozaczyc. Macie nowa robote, a połowa z Was dłubie tu te opinie, ewidentnie cos musi byc na rzeczy chyba tesknota ???? Wiadomo kazdy ma cos za uszami, ale nikt nie jest swiety, gdzie nie pojdziesz zawsze cos bedzie nie tak. Pozdrawiam były pracownik hali.

Wicek
@Sciskam

Bardzo dobrze piszesz. Od pewnego czasu widzę że pracujemy z samymi przyglupami. Mam już dość tych wszystkich wpisów. Jesteście takimi (usunięte przez administratora) pracownikami? Na prawdę to żenujące. Czepiacie się koordynatorów, że nie umiemy czytać rysunków technicznych a popatrzcie na siebie. Wielcy pseudo spawacze, ile razy dzwonicie i piszecie do koordynatorow bo nie potraficie odczytać rysunków. To wy jesteście słabi. Skończcie pisać głupoty i brać się do roboty bo cały czas popełniacie błędy. Jak zacznę spisywać wasze reklamacje to się wam odechce tutaj skrobać. Hala też nie jest lepsza. Pseudo operatorzy i zapuszczacze. Nie bądźcie śmieszni.

Jo

Gdyby nie koordynatorzy to was już dawno by w tej firmie nie było. Gdyby to zależało ode mnie już dawno wszystkich bym wymienił na lepszych pracowników. Bo was pracownikami nie można nazwać. Wam tylko dawać. A wy nie musicie nic robić i to by pasowało. Od poniedziałku wezmę się za was, będziecie chodzić jak w zegarku.

Ator
@Jo

W jakim zegarku? Po pierwsze ty nie wiesz jak to to działa, po drugie tam są cyferki a i tego nie ogarniasz, po trzecie zegarek to nie mały wentylatorek na ręce któremu łopatki za wolno chodzą( uprzedzam bo pewnie będziesz pytał). W jednym cię popieram, wymień wszystkich na takie same gwiazdy jak ty wtedy firma będzie potęgą. Trzeba przyznać że posty koordynatorów powinny być publikowane na zachętę w ogłoszeniach rekrutacyjnych :-)

HalaHala

Rodzinna firma się szerzy, koordynatorów? Cyrk to mało powiedziane. Ludzi mało a już widac jak szanowny W. szaleje. Człowiek bez honoru i zasad moralnych. Nawet jego współpracownicy sie śmieją jaki ważny się zrobil po Tomaszku. A opowiada jaki dobry jest dla ludzi. Ciekawe czy szefostwo wie jak ludzi traktuje ta gniga. Na złość robi Kaj to jest człowiek normalny???

@HalaHala

nie wiem co kto ostatecznie tutaj wie ale w jaki sposób jest możliwy do przeprowadzenia dialog z samym szefostwem? Są konkretne dni w miesiącu wytypowane dla konsultacji czy jak to jest zorganizowane? z kim innym w razie czego rozmawiać o problemach?

Damian-Joanna
@HalaHala

Bardzo bym prosił abyś nie wyrażał tutaj takich opinii. Jeżeli masz problemy z uzyskaniem pomocy w naszej w firmie z koordynatorami to dobrze wiesz, że możesz to zgłosić do Pani Ani. Pani Ania zawsze jest na miejscu w biurze i nigdy nie odmówi i Cię wysłucha.

Mateusz
@HalaHala

Widzę, że nie tylko ja poznałem się na p. (usunięte przez administratora). Dwulicowy to mało powiedziane. Nie ma to jak w twarz mówić pracownikowi że się za nim stoi murem a za plecami załatwiać wylot z pracy i to bez ostrzeżenia. Jeżeli pracujecie jeszcze w tej firmie to uważajcie na kuzynów. Jeden i drugi to dwulicowcy. Aha by the way proponuje aby p. (usunięte przez administratora)I JEGO KUZYN zapoznali się z podstawami rysunku technicznego bo z wiedzą to u nich na bakier. Hahahaha

Mody

Widzę że ktoś usuwa niewygodne opisy i komentarze. To nic wam nie da. Ludzie którzy mają trochę rozumu na pewno do waszej firmy nie przyjdą do pracy. Nikt normalny nie chce być (usunięte przez administratora) w rękach niekompetentnej kadry kierowniczej.

Marianek

Ktos usuwa komenty wiec bede wklejal go codzienne jak tylko zniknie .Co tu się tak ciekawie zrobiło? Tomaszek się zwalnia kaizen go wykończyła postaci , z angielskiego piwa ? Koordynatura dalej się pastwi nad resztą. A niedzwiadek dalej mysli ze pachnie ?A jakie ma wyniki Hala ? Wychodzi im chociaż 50% na 8 godzin palenia ? A wcześniej wspomniane nieomylne i oświecone piwko nadal jest cieple czy może ma jakąś dziope ? I ostatnie pytanie,kto mi na powyższe pytania odpowie?

@Marianek

Marianek gdzie ostatnio w firmie spotkałeś się z złym traktowaniem? Dlaczego twierdzisz że koordynatorzy pastwią się nad pracownikami? Czy chciałbyś tę sprawę gdzieś zgłosić ?

Sempre
@Joanna

Można byłoby tu książkie napisać, dla przykładu już nie pamiętacie jak wasz niedzwiadek do pracownicy wyjechał z tekstem ze jej zaraz (usunięte przez administratora)..., lub tak natarczywnie za nią chodzi że skręciła nogę przez niego. Wszystko zamiatane pod podywanik bo kolega szefa, bo wy się nie znacie itd Przykładów można byłoby tu podać multum tylko czy jest sens. Takim traktowaniem ludzi nie długo nikt się nie ostanie.

@Sempre

Mało napisałeś. Najbardziej żenujący jest koordynator W i J. Starszą i grożą że jak się komuś nie podoba i ma zamiar wypisywać tutaj swoje opinie to najlepiej jak się zwolnisz. Nie wiem skąd ich wyciągnęli ale ładne z nich (usunięte przez administratora). pan J. Chodzi i tylko powtarza to co wymyśli mały W. Normalnie cyrk ale kto pracował w LS ten w cyrku się nie śmieje.

Sempre

Wiele rzeczy boli w tej firmie i tak samo wiele było by do zmiany by to miejsce stało się przyjazne pracownikowi. Niestety system ucisku i demotywacji tak silnie zakorzenił się w strukturach dowodzenia że jedyną opcją jest cierpliwe znoszenie tego co się wyprawia przy jednoczesnym poszukiwaniu pracodawcy. Pracodawcy,który dba by na firmie można było pracować bez niepotrzebnego stresu. Tu jest jedynie dobre miejsce jako przystanek by doświadczyć tych wszystkich złych rzeczy by w przyszłości docenić dobrą posadę. Prawda jest że lwia część specjalistów się zwolniła a to o czymś świadczy.

Czy rekrutacja na stanowisko Operator prasy krawędziowej CNC w firmie Laser Spec odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?

olo

O podwyżkę to raczej nie warto, ale po obniżkę można codziennie.

Wojciech
@olo

Trochę chyba sarkastycznie odpowiedziałeś. Czemu nie warto iść po podwyżkę? Przecież chyba nie zwolnią z tego powodu. A szansa zawsze jest ze coś dadzą. Komuś się udało dostać jak poszedł?

Gosc
@olo

Jesteś trochę niesprawiedliwy. Z tego co widzę, jak złożysz wniosek to masz szansę otrzymać podwyżkę. Oczywiście ty też musisz coś z siebie dawać na co dzień a nie tylko od święta. To działa jak w każdej firmie. Poza tym sytuacja w firmie wyraźnie się poprawia. A sama atmosfera według mnie jest ok.

@Gosc

Mówisz, że sytuacja według Twojego oka się poprawia, co masz konkretnie na myśli?

@Joanna

Panie piwko, nic się nie poprawia, kasę żeście dali a potem karami ja odbieracie. Ludzi robicie za (usunięte przez administratora). Poza tym jak na pierwszej rozmowie umawiasz się na konkretną stawkę,.którą człowiek ma otrzymać po okresie próbnym a potem mówisz że nic takiego nie pamiętasz to soryyyy. (usunięte przez administratora)

Mody

Pytam się gdzie sa zakresy obowiązków? Ile mamy pracować na słowo? Aha i kwestia palenia w pracy. Niektórzy mogą więcej niż inni. Może też się tym ktoś zainteresuje?

Stary znajomy

Widzę że pracownicy dają popalić :) aż miło się patrzy jak konkurencja tonie. Pozdrawiam

czy przyjmujecie tez kobiety?

@.

Zatrudniają. Tylko będziesz nosiła kilkudziesięciokilowe blachy bo laserspeca kodeks pracy nie dotyczy

Szymon
@Kkk

Ktoś to próbował zgłaszać? Czy tylko sobie to zmyśliłeś i nic takiego nie ma miejsca?

@Szymon

Podjedz na magazyn, popatrz to się przekonasz :)

Urszula
@Kkk

myslisz ze ktos mnie wpusci ot tak na magazyn bo chce sobie pozwiedzac ? serio ?

@Urszula

Brama w lato jest cały czas otwarta więc nie ma problemu. Druga sprawa, wystarczy iść na rozmowę i zapytać pracownicę, która akurat będzie na zmianie ;) wymyślenie takiego rozwiazania akurat nie wykracza poza granice myśleniowe przeciętnego kowalskiego, serio musiałem ci to podpowiedziec?

Danuta
@Kkk

No wiesz, nie każda firma ma taki otwarty magazyn dla obcych ludzi... Więc nie rozumiem czemu się tak dziwisz? Nie każdy mysli że to oczywiste.

Emilia
@Kkk

Czyli nie ma u Was kamer, tak? No chyba nie ma, skoro radzisz na rozmowie o pracę pójśc do magazynu i wszcząć rozmowę z pracownicą i chyba uważasz że nikt tego nie zauważy i nie przyjdzie zapytać, czego chciałam i w czym jeszcze mi pomóc?

Nieprzyjeta
@.

Ta firma mnie nie przyjęła tylko dlatego że jestem młodą kobietą. Rzecz jasna na rozmowie kwalifikacyjnej mi tego wprost nie powiedzieli. Koleżanka która tam pracowała i poleciła mi tę firmę powiedziała że mogą mnie nie przyjąć. Miała rację. Podobno nie chca kobiet w firmie bo zachodzą w ciążę a to jest nieopłacalne.

@Nieprzyjeta

tylko to miałby być powód? czyli jeśli o efektywność pracy chodzi to nie mają żadnych zastrzeżeń? ciekawa też jestem czy to stwierdzenie ma faktyczne przełożenie na całą tę sytuację. zdarzały się takie przypadki tutaj i stąd te wnioski czy to tylko przypuszczenia? na dzień dzisiejszy jaka cześć z zatrudnionych to kobiety?

jak tam

jak tam? Dalej pracownicy uciekają? Czy wszyscy dobrzy pracownicy już uciekli i zostali tylko ci bez perspektyw i kapusie?

Były
@jak tam

Dalej uciekają a nowi jak przychodzą to jeszcze tego samego dnia dziękują za prace

jak tam
@Były

Czyli stary dobry laser jak za moich czasów

A..nie powiem
@jak tam

Dzieje się, dzieje. Dzisiaj pracownicy dostali bony za dobrą pracę, szkoda tylko że dostali też ci co przyhodza do pracy na cyku. Najlepsze jest to że koordynatorzy o tym dobrze wiedzą i ukrywają te fakt bo kogos lubią bardziej a kogoś mniej. Ostatnio nawet jednego puścili do domu i myśleli że nikt się nie dowie. A co najlepsze zrobił to sam naczelny z produkcji. Brawo kadra zarządzająca.

Wyborowy

Lepiej nie skladaj cv. Dzisiaj gość który wczoraj dostał nagrodę za pracę wyleciał z hukiem z firmy Także możesz nie zdążyć nawet się przywitać z nowymi pracownikami i ani się obejrzysz i będziesz za firmą. Jak lubisz być wyspie...z hukiem to dobrze trafiłeś.

Zaciekawiony

Ja to jestem bardzo ciekawy czy szefowie wiedzą co ci wspaniali koordynatorzy robią za ich plecami. Niby tacy zaufani a (usunięte przez administratora)firmę na kasę. Lewe zlecenia za plecami dla swoich czy usuwanie złomu za plecami szefa. Najlepsze że robią to rękami pracowników a jak się wyda to ich podpiera.....ja i wystawiają notatki.

Angaż
@A..nie powiem

A skąd masz takie info kolego? Pracujesz? Na jakim dziale? Jakie zarobki? Szukam czegoś na chwilę około 3 miesiące i myślę czy się opłaca? Ziomek robi i mówi że nawet ok i na jakiejś hali. Jak to jest tak naprawdę? Na start 3500 podobno?

Obecny
@Angaż

Tragedia jest. Nie przyjmuj się nawet na jeden dzień. Koordynatorzy robią co chcą. Nic nie widzą. Nie reagują na opinie pracowników w żadnej sprawie. Święte krowy się zrobili. Ludzi mają za nic. Robisz najlepiej jak umiesz a oni promują (usunięte przez administratora) co robią po parę miesięcy. A jeśli chodzi o kasę to chyba Ci jakiś dyrektor mowil ze 3500zl zarabia???????????? ja robię bo życie się tak potoczyło i też mnie ziomek wkręcił ale już szukam nowych ofert bo jezdzic 20km to grzech za takie pieniadze????????????

Mateusz
@Obecny

Widzę że się dzieje więc myślę że warto jak dodam coś od siebie do tej rozmowy. Pracowałem w tej firmie kilka miesięcy i wiem swoje. W tej firmie szefostwo jest ok. Pracowałem kiedyś w innych firmach i wiem co mówię. Szef dostępny, szefowa mniej, w zasadzie to rzadko ja widywałem, głównie jak wchodziła do samochodu :) ale szef git. Reszta tzw. góry ujdzie. Fakt że mnie zwolnili z dnia na dzień ale nie mam pretensji i żalu, takie informacje o mojej pracy dostawali od "wszechwiedzących" koordynatorów. Jedyny błąd jaki szefostwo popełniło to stworzenie właśnie stanowiska koordynatorów i to w takiej ilości. Było ich chyba aż 9 ciu, nie wiem dokładnie bo trudno było ich zliczyć. Istna masakra i wyrzucanie pieniędzy w błoto. Każdy niby odpowiadał za całość firmy a w rzeczywistości jak się pytasz jednego czy drugiego to nic nie wiedzą. I to nie jest tylko moja opinia, ludzie z magazynu do teraz śmieją się z ich kompetencji a raczej ich braku. Dużo można by było tutaj pisać. Ja wyleciałem tylko dlatego że moja praca nie podobała się Panu niskiemu kordopsycholowi. I na niego trzeba najbardziej uważać. Dowiedziałem się od samej szefowej że chodził na mnie na skargi bo rzekomo za walno pracuje i nie zgadzam się pracować na innych stanowiskach. Przepraszam bardzo, pracuje tam gdzie zostałem zatrudniony, panie niski i pozbawiony wiedzy pseudo koordynatorku. Ponadto pan niski sam rozumem i kultura nie grzeszy. Wszędzie tylko wrzeszczy i wprowadza chaos. Pojawia się w pracy raz na dwa tygodnie i wprowadza zament na produkcji. Wolno mu wychodzić wcześniej i spóźniać się do pracy a innym pracownikom wystawia tzw. Notatki ze spotkania, tak to nazywają pseudo koordynatorzy ,tak to sobie wymyślili i karzą tymi notatkami pracowników odbierając nawet kasę. Twierdzą że jest to legalne. Niski dał mi notatkę i tłumaczył się że musi, bo rzekomo szefowie kazali. Błazen, myśli że ludzie uwierza mu w bajki jakie sieje na firmie. Wszędzie tylko opowiada jak góra ich ciśnie na wystawianie notatek, że oni rzekomo nie chcą tego robić bo są w porządku ale góra każe to robią. Szkoda że tylko nie wystawia sobie notatek za palenie papierosów podczas pracy. Oni mogą, oczywiście. Święte krowy. Jeszcze wiele mogę napisać na temat tych pseudo koordynatorow. Ogólnie masakra.

Kosmo

Pracowałem w tej firmie dwa lata i nie polecił bym tej pracy nawet najgorszemu wrogowi. Wymagania jakie stawiają przed pracownikiem sięgają granic możliwości, pomijając fakt, że w opinii szanownych koordynatorów niby "szkola ludzi" to w rzeczywistości po prostu kpina. Siadasz przy gościu który niby coś potrafi (w ocenie przełożonego) i patrzysz jak gość przygotowuje dokumenty. Po kilku dniach przychodzi przełożony, zadowolony i dumny z siebie jak Al Pacino z filmu Adwokat Diabła i informuje cię że teraz jesteś już gotowy i możesz pracować sam. Dostajesz pierwsze zadania, pojawiają się pytania ale przełożony udaje że nie słyszy. Jak przez kilka godzin nie zrobisz tego co ci zlecił, wpada do biura, trzaska drzwiami, patrzy na ciebie spod byka i przy wszystkich mówi że jesteś do bani i długo tutaj nie zabawisz. Żenada. Niestety nie mogłem odejść bo sytuacja życiowa tego wymagała więc w domu szkoliłem się sam, aby "nie byc do bani". Przetrwałem jakoś rok i stwierdziłem że skoro wszyscy z mojego otoczenia idą po podwyżkę a ja sam jestem już samodzielny i dobrze wykonuje pracę również złoże wniosek. I tutaj grubo się pomylilem. Wniosek złożyłem ale podwyżki się nie doczekałem. Trwało to pół roku, przełożeni "Szczota i szparag" bo takie ksywy mają ( uważajcie na nich gdybyście się tutaj przyjmowali) zwodzili mnie przez pół roku i skończyło się na złożeniu papierów i rezygnacji z pracy. Ile można słuchać obietnic że podwyżka będzie ? Najlepsze jest to że jak złożyłem papiery to pieniądze nagle się pojawiły ale cała ta otoczka wokół proszenia się o swoje mnie zmęczyła. Aha zapomniałem dodać że "ulubienicy" szczoty dostawali premie bez żadnych w wniosków także uczciwość i rzetelność przełożonych w tej firmie nie istnieje. NIE POLECAM.

@Kosmo

Masz całkowitą rację. Nie polecam pracy w tej firmie. Omijajcie takie zakłady jak ten.

Wyborowy

Widzę że milczysz. Jesteś odważny jak masz wystawić notatkę. Beznadzieja

@Wyborowy

W którym miejscu uważasz, że milczy? I tak pzt., który z poruszonych aspektów mógł zostać przez niego uznany za "brednie"? W jakim stopniu stwierdzenie to jest uzasadnione?

Gięty

co do kobiet w firmie to racja nie ma ich zawiele, jedynie w biurach. Nie wyobrazam sobie kobiet wsrod nas na tej uwalonej hali, robiacej nasza robote. Do biura by sie przydala, moglaby na przyklad wymienic jednego osobnika, ktory niszczy wszystko od srodka. Zarobki jak wywalczysz i robisz to masz, jak ustalisz za malo i o to nie wnioskujesz to pozniej piszesz tu proste. Nagrod czy swiatecznych paczek jako tako brak... prywaciarz, a te co byly rozdawane....mydlenie oczu pracownikom przez obecna sytuacje.

Justyna

Na stronie oferty pracy wyglądają dość niestandardowo, nie ma nawet wymagań. Chwalą się za to fajną atmosferą i zarobkami, przyszłam poczytać a tu takie wpisy :o Średnio uwierzę że wykonuje się pracę z różnych stanowisk tak jak ktoś tu pisał, przecież do każdego trzeba zupełnie innych możliwości. Czy stawka to rzeczywiście najniższa krajowa dla każdego i premia którą ciężko zdobyć? Może były jakieś podwyżki w związku z inflacją

Aaa
@Justyna

To przyjdź i się przekonaj. Ludzie z magazynu szli na warsztat wiercić albo szlifować. Również kobiety.

Wanda
@Aaa

Ale to w sumie wynikało z tego, że na warsztacie nie było ludzi? Według mnie to lepiej mieć jakieś zajęcie, niż siedzieć bezczynnie, albo co gorsza zostać zwolnionym.

Aaa
@Wanda

Na warsztacie zawsze byli ludzie. Fakt, że było to spowodowane większą ilością pracy. Tylko nie po to idziesz pracować na jeden dział, aby być rzucanym na inny i robic coś innego niż było mówione. Był plan, że ludzie za dodatkowe prace będą mieli płacone więcej. Ale po co skoro mogą to robić za (usunięte przez administratora) :)

@Aaa

A właśnie miałam pytać ile na plus można było na tym wyjść. Te okoliczności, które przytaczasz to jakaś większa jednorazowa akcja czy co roku tak mogłoby być? O jakie sezony chodzi i jak firma to komentuje?

Joanna

Można się dowiedzieć z perspektywy którego stanowiska obecnie to piszesz? chodzi może o operatora CNC czy niekoniecznie. piszę bo potrzebowałabym trochę więcej informacji na temat pracy na tym stanowisku. aktualnie to ile osób tutaj pracuje na laserze i ile może wynieść średni staż pracy?

Spawacz

Moja opinia po paru miesiącach pracy: Kasa na jaką się umówisz taka jest. Atmosfera z ludźmi przyjemna. Koordynatorzy to dramat totalne ludzkie (usunięte przez administratora). Ciężko ich nazwać ludźmi Zakaz palenia na firmie Temperatura na spawalni 7 stopni jak sobie nie zapalisz w piecu to marzniesz. Nie polecam tam pracy Jeśli chodzi o wyroby pierwsza liga.

Joanna

Wpadłam na ich ogłoszenie sprzed lat na stanowisko Operator lasera CNC. Pytam o to dla pewnej bliskiej osoby. Jaka jest kasa dla początkującej osoby? Jakie są szkolenia wstępne?

Ciekawy

Typowy prywatny pracodawca. Robisz na wiele stanowisk, na zmiany, a płaca śmiesznie mała. Nie polecam. Albo polecam właścicielom, osobom zatrudniającym , za tyle wyżyć ile proponują !

Paulina
@Ciekawy

To na ile zmian się tutaj pracuje? I jak to jest z tymi stanowiskami? Nie ma się stałego osadzonego stanowiska?

Na szczęście były pracownik
@Paulina

Rzucaja cię po stanowiskach w zaleznosci od roboty

@Na szczęście były pracownik

A jakie to konkretnie stanowiska? Bo chyba nie na każdym od razu będzie się umieć robić, to im nie przeszkadza?

Hehe

Jest sens zatrudniać się na spawalni? Bo po tym co czytam to strach wysyłać CV ????

Jak jest z pakietem medycznym w Laser Spec? Można dołączyć rodzinę?

Haha

Pakiet medyczny w laserspec???:D :D tam nie ma ani grama socjalu, nawet ekspres do kawy zabrali. W tej firmie dba się tylko o koordynatorów, im szef regularnie urządza imprezy. O imprezach firmowych dla wszystkich zapomnij. Typowe zarządzanie ze sredniowiecza, tam się nie rozumie, że jeśli się zadba o pracownika to pracownik zadba o pracodawcę.

Wojciech
@Haha

Szkoda bo socjal to zawsze fajny dodatek. A jak z kasą? Płacą więcej niż u konkurencji czy poziom podobny? Pytam bo szukam roboty i nie mogę się zdecydować czy aplikować.

Haha
@Wojciech

Dostaniesz na umowie najnizszą a reszta jako premia. Tylko premie będą ci ucinać za byle co. Stawka jaką sobie dogadasz.

@Wojciech

Podstawa plus premia. Więcej dowiesz się na rozmowie.

Ad.

Jak u Was z pracą na narzędziowni?

Zostaw merytoryczną opinię o Laser Spec - Lędziny

• Jak się pracuje w Laser Spec?

Zobacz opinie na temat firmy Laser Spec tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Laser Spec?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 4 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Laser Spec