Opinie o Medicine w Katowice Armii Krajowej 44

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Medicine. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Medicine o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Medicine w Katowice Armii Krajowej 44

Czy pracodawca Medicine motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Co, często grafik się zmienia? Powiesz coś więcej, w jakich godzinach się pracuje i co jaki czas podają do wiadomości ten grafik?

Justyna Nowy wpis

Skoro na rozmowie rekrutacyjnej ciężko dowiedzieć się o stawkach to powiedzcie jak wyglądają zarobki na stanowisku sprzedawcy w Arkadii na 1/2 etatu​? 2 tyś na rękę będzie? Jest dostępna oferta ale nie ma tam przedstawionych zarobków.

Zaciekawiony Murzynek Nowy wpis

Aplikowałem jako sprzedawca w galerii pomorskiej w Bydgoszczy. W życiu nie widziałem bardziej niekompetentnej osoby na stanowisku kierowniczym. Pani z fałszywym uśmiechem i conajmniej niepoważną gadką podchodziła do mnie jak do przedszkolaka. W ciągu całej rozmowy która trwała nie dłużej niż 15 minut nie usłyszałem żadnego pytania zwiazanego z praca. Oczywiście pytanie o stawkę również jest uznawane za temat tabo w tej firmie. Gratuluję przeszkolonego personelu. Nie polecam nikomu kto nie ma noża na gardle do aplikowania.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Medicine?

A to nie jest tak, że zależy od konkretnego sklepu, od współpracowników i przełożonych? Z czym Ty się zetknęłaś, jeśli chodzi o zachowania, że odradzasz firmę?

Zuzia Nowy wpis

Oczywiście, że tak! Dużo zależy od zespołu to racja, jednak za czasów mojej pracy w Medicine nie tylko o zespół chodziło a głównie o regionalnych, gdzie myślę, że niektóre sytuacje z pewnością podchodziły pod (usunięte przez administratora) ???? być może coś już się zmieniło????

Iza Nowy wpis
@Zuzia

A jakie to były sytuacje, możesz krótko opisać? Czy regionalni często pojawiali się w sklepach? Bo zastanawiam się jaka była swoboda pracy, jeśli pojawiali się często.

Czy pracodawca Medicine motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Motywacja w Medicine

Tak, najniższą krajową do poszukania innej pracy, zero docenienia pracowników na najniższym szczeblu w sklepach (mówię o wynagrodzeniu).

Roman
@Motywacja w Medicine

Najniższa krajowa to podstawa? Bo w ogłoszeniu, które niedawno wystawili piszą o atrakcyjnym systemie premiowania. Podałabyś / podałbyś jego szczegóły, bo warto wiedzieć, ile dodatkowo można dostać?

Szczera

Ta motywuje zwalniając (usunięte przez administratora) pracowników bo są za szczerzy i nie trzymają palca w (usunięte przez administratora) Mimo racji w wielu kwestiach. A system premii jest śmieszny. Niby wedlug realizacji planu jest dana kwota premii to niezrealizowanie parametrów ucina premię. Albo sama regionalna to robi bo chyba lubi podając z (usunięte przez administratora)uzasadnienie.

Aleksandra
@Szczera

A kwotowo jak wychodzi ta premia? Jakie są progi? W ogóle to na jakiej umowie się pracuje? Można liczyć na umowę o pracę?

Motywacja w Medicine
@Roman

Jeśli chodzi o pracowników sklepów to sprzedawca zarabia najniższą krajową plus premię, ta natomiast zależy od realizacji budżetu jaki został wyznaczony na dany miesiąc. Tak jak już ktoś pisał, premie nie są duże jeśli budżet nie jest zrealizowany są to kwoty 200-300zl brutto, oczywiście pomniejszone o niezrealizowane wskaźniki KPI czy zamówienia online. Premia jest przewidziana do 120% realizacji planu (ale jej wysokość zależy od tego czy jesteś salonem wysko budżetowym czy nisko budżetowym) chyba w najwyższej opcji jak nie masz za nic uciętej i zrobisz 120% to jest 800-1000 zł, ale taka premia zdaza się niezwykle rzadko, cele są bardzo ambitne i niedostowane do ilości klientów odwiedzający sklep.

Renata
@Motywacja w Medicine

Budżet jest inny na każdy miesiąc? To te cele są realne do wyrobienia czy raczej ciężko? W ogóle jak ktoś awansuje na kierownika salonu to ma dużo więcej, właśnie za odpowiedzialność? Jak ze zniżkami pracowniczymi na odzież?

Oki
@Motywacja w Medicine

Każdy sklep nisko i wysokobudżetowy ma takie same cele? Są jeszcze jakieś czynniki motywacyjne, ale nie związane z kasą?

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Medicine. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
Oluś

Możecie przybliżyć warunki pracy oraz zatrudnienia dla visual merchandizera? Kocham modę i mam już doświadczenie na podobnym stanowisku, dlatego miło byłoby wiedzieć, na czym polega elastyczny grafik i jakie pieniądze są do zarobienia? Premia ma być podług zapewnień atrakcyjna, no więc, ile może wynieść i czy to samo można powiedzieć o pensji zasadniczej?

...

Czy Pani Karolina dalej jest kierownikiem regionalnym?

Grande

Aplikowałam do nich majac kilkuletnie doświadczenie, znając VM oraz obsługę terminala,kasy itd. W ogłoszeniu napisane DOSWIADCZENIE NIE WYMAGANE ORAZ DLA NAS NIE LICZY SIE WIEK,PLEC DOSWIADCZENIE. ODPOWIEDZ Z FIRMY NA MOJA APLIKACJE: PO ZAPOZNANIU SIE Z MOIM DOTYCHCZASOWYM DOŚWIADCZENIEM I UMIEJETNOSCIAMI NIE MOGA ZAPROPONIWAC TERAZ PRACY W NASZEJ MARCE. To ja się pytam kogo oni szukają?

Nieprofesjonalne podejście do kandydata na pracownika, na rozmowie twierdzą, że dadzą znać jak wygląda sytuacja, czy zdecydowali się na współpracę czy nie i oczywiście cisza. Dramat, nie wiedziałam, że ktoś jeszcze praktykuje owe podejście! Ale ogłoszenia o pracę wystawiają nadal. Oczywiście mam tutaj na myśli sklep w centrum Gdańska. Poza tym proponują najniższą krajową i tylko jeden weekend wolny! Pozostałe wszystkie pracujące! Po przeczytaniu tych wszystkich opinii, cieszę się jednak, że nie zdecydowali się na współpracę.

Aleksandra
@Gdańsk

Może warto byłoby napisać pytanie o status rekrutacji? Chciałabym dopytać o te weekendy co pisałeś że są pracujące - one są dodatkowo płatne do tej najniższej krajowej?

@Aleksandra

A gdzie dodatkowo płacą za weekendy? Bo pierwszy raz z czymś takim się spotykam. W galerii handlowej jest normą, że pracuje się także weekendowo, ale żeby aż trzy?! Absurd. Takie prace dobre są dla studentów i to też tylko na chwilę, bo doświadczonych pracowników z wieloletnim stażem nie docenią, zaoferują najniższą krajową, jak każdemu.

Jak dużo osób pracuje w Medicine?

Izabela

O to sporo a tak w ogóle ile osób obstawia zmianę? Może powiesz jak z zarobkami na początek pracy? Jakiej stawki godzinowej należy się spodziewać? Macie możliwość np awansować na wyższe stanowiska?

Po przepracowaniu 2 lat w tej firmie w Bydgoszczy, a dokładniej w Galerii Pomorskiej. Z tak niekompetentną osobą jaka kierownicza o imieniu na M. w życiu się nie spotkałam od początku mojej kariery zawodowej. Pani Kierownik ustalając grafik pod siebie, kończąc pracę o godzinie "rzekomo" 15, a w praktyce wychodząc o godzinie 13, nie uwzględniając tego w liście obecności, nadużywając opieki na dziecko. Cały miesiąc pracujesz do godziny 21, nie licząc się z jakimkolwiek Twoim czasem prywatnym, nie możesz sobie nic zaplanować, gdyż kierowniczka potrafi z godziny na godzinę zmienić Ci grafik. Wieczne "spacery" po całej galerii w czasie pracy, gdzie przerwa w pracy powinna trwać 15 minut , jej przerwa trwała około godziny. Wieczny (usunięte przez administratora) ciągłe telefony po zmianie pracy z pytaniami czy "Wyrobiłyście się ze wszystkim, czy wyrobiłyście plan?". Nie będąc koordynatorem zmiany prowadzisz zmiany, dbasz o wygląd salonu i o całe dotowarowanie salonu jak i o gotówkę z utargu całego dnia. Jesteś rozliczany jako koordynator, a jesteś zwykłym sprzedawcą. Inwentaryzacja pod znakiem Covid-19 zakończyła się kwarantanną dla całego zespołu, przed otwarciem sklepów po lockdownie. Zgłaszając cały problem prowadzenia salonu RKS M. nie zrobiła z tym nic. Po "próbach" porozumienia się z kierowniczką M. niestety, musiał zwolnić się cały zespół, który był od ponad 5 lat. To jednak o czymś świadczy. Serdecznie nie polecam, omijać szerokim łukiem BYDGOSZCZ GALERIA POMORSKA.

Zgadzam się w 100% z wypowiedziom powyżej . Brak życia prywatnego ,kierownik wiecznie na zapleczu na prywatnym telefonie gadający z koleżankami i mężem . Wychodzi na salon tylko żeby wyjść na zakupy prywatne albo żeby pogadać z jakąś koleżanka . (usunięte przez administratora) i radzę omijać Galerie Pomorska z daleka

Lala
@Anonim

Maja wszystko gdzieś a jak zaczynają okradac nie wiedzą czy napewno to było przy tej osobie to i taj zwala na 1 lepsza

Iwona

Byłam zaproszona ma rozmowę rekrutacyjna do jednego z salonu MEDICINE. Okazało się, że wypłata to najniższa krajowa czyli 2709 zł netto na rękę. Dodatkowo można zdobyć 100 zł ( premia ). Nie rozumiem dlaczego w ogłoszeniu mają napisane atrakcyjny system premiowania gdyż z rozmowy rekrutacyjnej dowiedziałam się, że oprócz 100 zł dodatkowo nic się nie dostaję ……

layla

Hej! W jakich godzinach pracuje VM? Nie mogę nigdzie znaleźć tej informacji. Zazwyczaj VM w innych sklepach pracuje 6-14, 8-16, 9-17 poniedziałek - piątek, tutaj tez tak jest?

Gdynia to totalna porażka.. Nie wiadomo, czy pracownicy tam to statysci, poniewaz non stop pojawia się inny personel. Raczej malo kto popracuje wiecej niz pol roku. Pseudo miła zachęta do pracy..

Zofia
@Gdynia

Tylko ciekawe jeszcze czemu jest taka rotacja? Wiesz może na jakim poziomie zarobki tam stoją? Pracownicy mają jakieś benefity albo coś innego, co motywuje do pracy?

Morgan

Dlaczego pracownicy sklepów są zmuszeni do pracy w nocy przed wigilia i w wigilię? Ludzie chcia na Świeta jechać do domów.. W centrali zapewne mają wolne całe święta. Osoby rządzące nie mają serca dla pracowników salonów, którzy nie mają życia nawet na święta nie mogą dojechać spokojnie.

@Morgan

A jak to wtedy jest płatne? I do której mają otwarte, bo chyba nie do 21?

Xxj
@Alicja

Płatne jak każdy inny dzień, z resztą nie wiadomo bo ani razu nikt nie zobaczył kwitka z wypłaty.

Creativa
@Morgan

Skąd wzięte są tak sprzeczne informacje? Nocką w wigilię? Pracuje już w tej firmie wiele lat. Oczywiście zdarzają się nocki przed świętami. Spowodowane jest to przygotowaniami przed wielkim Sale Jezeli jesteś Vm to niestety nikt nie kazał iść na takie stanowisko. A jeżeli jesteś sprzedawca powinieneś robić to o co poprosi cię kierownik. Ciesz się ze masz pracę a nie narzekasz. Warunki pracy są naprawdę dobre w porównaniu do innych firm

Urszula
@Creativa

No ja osobiście nigdy się nie spotkałam z pracą w noc wigilijną u pracodawców, z którymi miałam do czynienia. A chociaż nie zapytali, czy ktoś jest chętny, tylko tak po prostu kazali przyjść?

Ela
@Morgan

To prawda niech Andrzej przyjdzie na nockę .

@Creativa

do których firm teraz ich przyrównujesz, stwierdzając, że są lepsi? podasz szczegóły odnośnie tego porównania? pomogłoby to w dylemacie, bo u innych też właśnie są oferty

juha

Pracowałam w jednym z bardziej obleganych warszawskich salonów i podsumowując krótko, mogę powiedzieć, że Medicine zachowuje się, jakby chciało być marką premium, pozostając niestety jedynie miernej jakości sieciówką. Pierdyliony chorych zasad, karcenie za najmniejszy błąd pokroju "wieszak powieszony w złą stronę" albo "jeden guzik niezapięty". Pracownicy zmieniają się tam w takim tempie, że grafik z jednego miesiąca i z kolejnego następującego po nim zawiera zestaw zupełnie innych, nowych nazwisk - nikt nie chce tam zagrzać miejsca na dłużej. Kierownictwo nie wie co się dzieje, przez cały okres mojej pracy kierowniczka nawet nie była w stanie zapamiętać mojego imienia, a podczas swoich zmian siedziała przed salonem i rozmawiała przez telefon. Ponadto obiecanki "co drugi weekend wolny", po czym nawet nikt nie próbował stwarzać pozorów i wepchnięto mnie od razu na dwa pierwsze weekendy mojej pracy. Telefon wieczorem w dzień wolny, żeby zamienić się zmianą kolejnego dnia albo przyjść na inną godzinę? Standard. Nie odbierzesz telefonu w dzień wolny albo nie odpiszesz na wiadomość wystarczająco szybko? NO JAK TO TAK MOŻNA?? Zespół w którym przyszło mi pracować był zupełnie niezgrany, głównie ze względu na to, ze ciągle ktoś odchodził i ktoś przychodził na jego miejsce - wszyscy patrzyli sie tylko na siebie spode łba i robili wszystko, żeby broń Boże ze sobą nie rozmawiać. Stan magazynu? Cóż, nieładnie mówiąc - (usunięte przez administratora) w którym nie da sie nic znaleźć. Odbywając zdalnie szkolenie z BHB, podany przykład źle zorganizowanego magazynu wyglądał dokładnie 1:1 jak miejsce, w którym właśnie siedziałam. Przychodzenie na godzinę 6 rano, gdy galeria otwiera sie o 10 też jest dla mnie absurdem, pracownicy ledwo żywi przez te 4 godziny snują się po sklepie, udając, że coś robią. Pracowałam w wielu sklepach i zawsze wystarczyło przyjść tę godzinę przed. A łazienka to w ogóle był hit. Owszem, była. Obklejona cała kartkami, że "dwójeczka” jest wykluczona i do toalety nie można wrzucić nawet listka papieru toaletowego, a to wszystko zwieńczone wielkimi literami informacją o tym, ile wynosi naprawa toalety. Ten sklep to jeden wielki brud. W przenośni oczywiście tez, ale w sensie dosłownym wcale nie jest lepiej. Wszędzie jest tona brudu i kurzu, (usunięte przez administratora) którego nikt nie sprząta, nikt nie każe tego porządnie ogarnąć albo akurat nie ma na to czasu, i to wszystko dosłownie sypie sie pracownikom i klientom na głowy. Jestem uczulona na kurz i nie zostałam poinformowana o tak karygodnych warunkach przed rozpoczęciem pracy. Gdyby było inaczej, to lekarz medycyny pracy by mnie do niej zwyczajnie nie dopuścił, co wyszłoby mi i mojemu zdrowiu na dobre. Wypłata? Haha, no jasne, że najniższa krajowa. Najpierw Cię zgnoją jak tylko mogą, a potem wcisną byle grosze. Nowym pracownikom wciska się umowę o pracę. Brzmi nieźle, do momentu, gdy nie uświadomi się sobie, że to dlatego, żeby przetrzymać nowych pracowników, którzy zwykle od razu chcą uciekać, przez kolejne dwa tygodnie okresu wypowiedzenia. Szkolenia? Jakie szkolenia? Całe moje szkolenie wstępne polegało na tym, ze kierownictwo zleciło mi przejście się po sklepie. Pracownicy nie mają zielonego pojęcia o asortymencie, nikt ich nie szkoli ani nie wymaga od nich żadnej wiedzy produktowej, a doradca klienta w rzeczywistości nie jest w stanie doradzić klientowi używając merytorycznej wiedzy, a jedynie wszystko "na czuja". Naprawdę mogłabym wymieniać jeszcze długo te wszystkie aspekty, które w tym miejscu są, ładnie ujmując, nie w porządku. Więc jeśli rozważacie pracę w tym miejscu, to przestańcie rozważać i uciekajcie gdzie (usunięte przez administratora) rośnie, bo zrobicie sobie krzywdę.

Sme
@juha

Z tą dwojeczką i kibelkiem zabawne, ale faktycznie tak było. Ja pracowałam w Jankach i podpisuje się pod tym komentarzem !

@Sme

No normalnie mała Grecja bym powiedziała z tą toaletą... Czyli w razie czego do publicznej trzeba iść? Zresztą zastanawiam się czy to w ogóle legalne z tą karteczką, bo to jednak coś w rodzaju blokowania potrzeb fizjologicznych pracownika przecież

Creativa
@juha

Sytuacja, którą opisałaś jest nieobliczalna i karygodna. Pracuje kilka lat w tej firmie w inny mieście i absolutnie nie ma miejsca na takie sytuacje. Niestety wiele zależy od osoby rzadzacej. Kierownik za pewne jest nie kompetentny. Ale cała sytuacja bierze się z góry ( czy. Kierownik Regionalny) U mnie nie ma takiej sytuacji. Wszystko zawsze nienagannie wygląda.

Ola

Czy pracownicy medicine mają zniżki do Answear?

Dawid
@Ola

Tego nie wiem ale pewnie mają zniżki w Medicine tylko ciekawe ile procent? Szczególnie jak są teraz wyprzedaże to podejrzewam że jest niezły rabat. Chcesz się przyjąć na pracownika?

No
@Ola

Jako pracownik Medicine do Answear zniżek nie miałam, natomiast w Medicine były (w okresie wyprzedaży były one obniżane). Osobiście zdarzyło mi się może raz z niej skorzystać przez cały czas mojej rocznej pracy tam i to nawet nie dla siebie coś kupiłam.

@No

To ile te zniżki wynoszą, że tak słabo? Bo ja dla klientów to też co rusz jakieś widzę, ta polityka na zniżkach się może nie opiera?

była

Jakie te rabaty wpadają?

@Michał

25 czy większe?

Alicja

Ja tam przeważnie takie u nich widywałam przy aktualnej inflacji możliwe, że więcej by dali?

Asia
@Michał

Dla pracownika jest 40% na rzeczy nieprzecenione a na przecenione 20%, zmienili w tym roku. Tak to było cały czas 40% na wszystko a w okresie wyprzedaży zmniejszali na 30%.

Częstochowa

Byłem stałym klientem tego sklepu. W zeszłym tygodniu spotkała mnie nie miła sytuacja w tym sklepie. Płacąc za zakupy i odchodząc od kasy usłyszałem kąśliwy komentarz na swój temat. (Pani kasująca bardzo szczupła w okularach nie zdawała sobie sprawy, iż słyszałem to co powiedziała do koleżanki! Wchodzą do sklepu miałem nieodparte wrażenie, że atmosfera w sklepie jest gęsta! Dobra rada dla centrali aby przyjrzeć się co dzieję się w tym sklepie bo od 3 lat nie spotkałem się z taką obsługą.

CZĘSTOCHOWA

Wika

Chciałam wysłać swoją aplikację do sklepu w Łodzi ale po tym co tu przeczytalam nie zrobię tego...kiedyś byłam w takiej firmie i obiecalam sobie że nie dam się traktować jak scierke do podłogi.Z poprzedniej firmy wyszłam psychicznie zaorana...tym pracodawcom co tak traktują ludzi powinni splajtowac, bo to jest dorabianie się na ludzkiej krzywdzie.

Loui

Slogan firmy "Everyday therapy" odnosi się chyba jedynie do potrzeb pracowników po pracy w tym miejscu.

Zostaw merytoryczną opinię o Medicine - Katowice

• Jak się pracuje w Medicine?

Zobacz opinie na temat firmy Medicine tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Medicine?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 0 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Medicine
1.2/5 Na podstawie 61 ocen.

Medicine