Home Concept Sp. Z.o.o

Opinie o Home Concept Sp. Z.o.o

Pracowałam w tej firmie w biurze, nie polecam. Kierownictwo pozostawia wiele do życzenia. Brak szacunku do swoich pracowników, do współpracowników, brak możliwości porozumiewania się w biurach ze sobą w kwestiach służbowych-wiecznie same zakazy....

Dlaczego w tej firmie technolog jest nie tylko od rysunków, ale robi instrukcje i biega na wydział, żeby pilnować swoich projektów? Jeszcze trochę i będzie musiał pakować swoje bryły na Lini, później na samochód, żeby mieć pewność, że wyjechały. W innych firmach w Elblągu technolog robi tylko rysunki, nawet nie wie czy instrukcje do tego powstają... Szok

ciekawyy

Czekaj, czekaj to w instrukcji nie ma rysunków? Jak zaprojektował mebel to chyba powinien tez wiedzieć czy da sie go złożyć po rysunkach. Ale to może ja jestem dziwny.

Tazi ????

Nie nie nie nie polecam HC, przed zmianą zarządu było spoko można było zarobić wiadomo praca po 12 godzin i soboty,a a czasem niedzielę. (usunięte przez administratora) A teraz zima się zbliża będzie zimno ❄ pozdrowienia dla tych co tyle lat tam wytrzymują ????

Biuro

W każdej pracy jest presja czasu, czasami zmiany, stres. Nigdzie nie jest idealnie. Dziwne, jakby pracodawca nie wymagał od pracowników efektów - przecież za to płaci. Łatwiej jest zawsze narzekać i zwalić winę na pracodawcę , ale przyznać się do błędu albo dać coś od siebie, wykazać się - gorzej. Praca w Home Concept pozwala mi cały czas podnosić kwalifikację - egzamin państwowy, szkolenia, kursy, studia. Wystarczy pokazać coś od siebie, postarać się, a i możliwości zarobkowe się zwiększają. Nie znam sytuacji innych, ale z mojej perspektywy warto spróbować.

Sekundex

Aż jestem ciekaw, jak w tym roku wygląda(ła) inwentaryzacja, czytając te wszystkie soczyste komentarze. Inwentaryzacja w tej firmie to jest ten moment, kiedy wielu pracowników (zwłaszcza tych świeżych, nieznających życia) "przeziera na oczy" - sam to przeżyłem. Niby już nie mój cyrk, ale jakaś ciekawość pozostaje. Jak widać, człowiek może wyjść z HC, ale HC z człowieka nigdy. Życzę wesołych, udanych i niezepsutych świąt Bożego Narodzenia wszystkim obecnym i byłym pracownikom. Dużo zdrowia, siły i samozaparcia, mniej nerwów i jadu (zwłaszcza ta prywata w ostatnim komentarzu, troszkę niepotrzebna), a docelowo lepszej pracy, bo w żadne pozytywne zmiany w HC nie wierzę - nie pod tym zarządem. Oni nie zmienią podejścia do pracownika - wykalkulowali, że tak im się opłaca, a "jakieś" łapy do roboty zawsze się znajdą. Ale kiedyś to pęknie - to tylko Elbląg, a nie jakaś milionowa metropolia z niewyczerpywalnym rynkiem pracy. PS: To, że ktoś z wykształceniem zajmuje się niekoniecznie ambitną pracą to jeszcze nie hańba - życie takie bywa. Gorzej jeśli ktoś mówi nieprawdę, bo w żadne szkolenia w HC (zwłaszcza na MWG) nie uwierzę - takich rzeczy w tej firmie po prostu nie ma, a magazyn to akurat ten dział, w który szefostwo nie inwestuje praktycznie wcale (stare, bez przerwy psujące się sztaplarki, przedpotopowe skanery, oprogramowanie woła o pomstę do nieba), nie żeby w innych działach było dużo lepiej.

@Sekundex

Może i nie hańba zajmować się mniej ambitną pracą, gorzej jak się ktoś uważa za niewiadomo kogo na piętrze, a na dole na magazyny...

sprostowanie

sprostuję tylko, że poczta nie jest robiona w sekretariacie, ale w zupełnie innym dziale, który nie ma nic tego :)

Biuro - pierwsze piętro :)

Po pierwsze - nie przerzucałam ŻADNYCH paczek (moja pomoc inaczej wyglądała), nie otwieram ŻADNYCH listów oraz nie odwracałam wzroku, jak wracałam z magazynu( to Ci się udało!). Kłamczuszek czy niewiedzący, a wypowiadający się? To, że dwa dni z 253 dni pracujących w ciągu roku spędziłam na pomocy w magazynie, nie oznacza że wykształcenie nie jest do niczego potrzebne. Ja jednak wole mieć te "egzaminy i fakultety" ... Dodam, że nie masz pojęcia czym się zajmuje w firmie, jeżeli to Ciebie ciekawi (a chyba tak, skoro o tym piszesz) zapraszam, pokaże jak wykorzystuję wiedze w praktyce, będziesz mógł w końcu napisać coś rzetelnie Po drugie - w Internecie znajdziesz w przeważającej części opinie wyrażające - niezadowolenie, zawiść, frustrację, kompleksy. Twoje wpisy są tego idealnym przykładem. Ja ze swojej strony dodałam wpis, który zauważa również pozytywne strony pracy tutaj, nikogo nie bronie. Po trzecie- na każdym etapie pracy mogę wyrazić swoje zdanie - po dwóch czy 10 latach jest ono tak samo ważne. Po czwarte i najważniejsze - żyjemy w demokratycznym państwie, dlatego jeżeli jest Ci tutaj źle to po prostu się zwolnij. Gdybym była tak rozgoryczona pracą jak Ty nie wahałabym się. Do dalszej rozmowy zapraszam w cztery oczy, a jeżeli nie (pozwól, że posłużę się Twoim słownictwem) - zamilknij. Ps: czy magazynier czy pracownik biurowy, pierwsze piętro czy parter jakie to ma znaczenie? Ważne, żebyś robił to co lubisz, wtedy nie będzie tyle jadu w Tobie.

...

Dział technologiczny... - brak szacunku do ludzi, do współpracowników. Zostały 3 osoby ze starej załogi reszta odeszła... Najlepiej jak robisz kilka rzeczy naraz...

Czarek

Dokładnie..! Najlepsze to w ogłoszeniach o pracę pisać o przyjaznej atmosferze.. Tylko gdzie???? Hehe. Ta firma nie wie co to oznacza. Nawet się w biurach ze sobą nie rozmawia..

Pracownik Administracyjno - Biurowy

Totalne lekceważenie kandydata. Rozmowa z jednym z szefów w języku angielskim. Inne zapewniwnie ma rozmowie a co innego na umowie

Dlaczego chcesz tu pracować? Itp

Ogłoszenia

W ostatnim czasie widzę dużą ilość ogłoszeń to tej firmy, chyba na karzdy dział jaki tam jest. Coś złego się tam dzieje? Jaka atmosfera tam jest i jaka kasa? Czy polecacie tego pracodawcę?

PracaJest

Powiem tak, praca jest duzo czasem, ale dzieki temu czas szybciej ucieka, team mam dobry, a narzekaniem to juz taka nasza natura, Polak, polakowi, polakiem.

@PracaJest

Ale jak można zabierać wynagrodzenie za rzekome błędy... bez wyjaśnienia.. za co... dlaczego... To jest ten dobry team.

Zawiedziona
@PracaJest

@pracajest gdyby tu wszyscy niezadowoleni z Tej firmy mieli sie wypowiedziec to obawiam się że nie starczyło by internetu... Niestety niektorzy ludzie ktorzy dluzej tam pracuja zapomnieli chyba ze zarzadzac firma mozna inaczej, a to w jaki sposob szefostwo traktuje pracownikow raczej jest DALEKIE od ok. Nie mowie o wszystkich a o wiekszosci.

PracaJest
@...

mnie jeszcze nie zabrali wiec nie wiem

Zainteresowana

Jak teraz wygląda sytuacja w tej firmie? Można aplikowac?

Zuza

Niestety najwięcej do powiedzenia mają osoby którym chyba nie do końca po drodze z pracą nie mówiąc już o dobrej pracy. Ja natomiast polecam bo jest tu dobrze.

@Zuza

To chyba nie pracujesz w biurze..

Panda
@Zuza

Albo jesteś z krótkim stażem..

Zawiedziona
@Panda

Albo nawet bardzo krotkim... Tez mi sie na samym poczatku podobalo. Ahh alez bylam NAIWNA.

Czy to prawda?

Słyszałem że w HC są dobre warunki pracy, dobra kasa i miła atmosfera. Czy to prawda?

@Czy to prawda?

Biura-Pojedyncze nowe osoby w pokojach bo ze starej załogi prawie wszyscy odeszli, taka atmosfera i placa. . .

Lola
@Czy to prawda?

Kasa chyba zależy od stanowiska i tego co wynegocjujesz na początku. Atmosfera - była w miarę jak jeszcze byli ludzie, co niektórzy fajni i pomocni, ale wszyscy odeszli, w biurach pustki. Atmosfera jest taka, że trzeba robić szybko 10 rzeczy naraz, lub przerywając i przeskakując ciągle na inne zadanie, bo niby pilne, a potem 3 tyg później jednak nie było w ogóle pilne, ale presje sztuczną trzeba robić. Praca na akord, czy to biurze czy na produkcji, firma pracuje w totalnym chaosie. Inaczej nie potrafią i tego nie widzą. Ogólnie praca przez to wykańczająca psychicznie i poprostu męcząca.

Jolanta

Słuchajcie, potrzebuję (dosyć pilnie) pewnych informacji. Home Concept planuje teraz przyjąć do pracy Młodszą Księgową / Młodszego Księgowego. Ogłoszenie widziałam w sieci. Ponoć oferują (między innymi) pakiet świadczeń socjalnych. Możecie powiedzieć, co konkretne wchodzi w ten pakiet? To dla mnie istotne.

Każdy wie

Nie polecam firmy, nieważne na jakim stanowisku jesteś, gdy są problemy na magazynie to cię tam wyślą do skanowania paczek, oklejania itd. Jedyny plus pracy to atmosfera pracy, którą tworzą pracownicy, nie szefostwo. Pensja najniższa krajowa, a ludzie co pracują tam kilka lat wcale nie mają o wiele więcej. Pracujesz na kilku stanowiskach, bo ludzi do pracy brak. (usunięte przez administratora)

kuta bez s

wiele można powiedzieć o tej firmie złego, ale nie na atmosferę, właściwie to tylko ona utrzymuje tu jeszcze poszczególne jednostki (mówię o biurach).

Bartek

Jedna to chyba tylko nie jest zakłamana a nie odwrotnie hehe

nicknick

Praca, jak każda inna. Masz swoje obowiązki i je wykonujesz, proste. Jeśli przychodzisz do pracy, żeby poleżeć 8 godzin, to wszędzie będzie źle. A poza tym wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma :)

Casia
@nicknick

Ściema ściema... Zatrudniono mnie za najniższą krajową po zekomym 2 msc-nym okresie próbnym miałam dostać podwyzke, jednak nie przedłużono mi umowy a kilka dni przed moim odejściem przyszła nowa babeczka (jak się po fakcie okazało była już przygotowywana za mnie), kosmos - tak robi się tu ludzi. Później będzie więcej.. Później... A później cię wyrzucają bez mrugnięcia okiem!!!! Smutne

Szymon

Brak szacunku do swoich pracowników, zatrudniane osoby bez wiedzy tylko poto by kablować co się dzieje dookoła,tym samym robiąc pod górę ludziom,ktorym potem pod byle pretekstem jest zabierane wynagrodzenie do najniższej krajowej. Ciągłe pretensje i żale. Duża presja

ciekawe
@Szymon

wskaż proszę te zatrudnione osoby bez wiedzy, "tylko po to by kablować". bardzo ciekawa teoria biorąc pod uwagę cięcia kosztów i ogólny problem na rynku pracy z pozyskaniem dobrych pracowników.

Sekundex
@ciekawe

A co to znaczy "wskaż"? Czego się spodziewasz, nazwisk? Ja jako były pracownik mogę tylko potwierdzić, że tacy pracownicy są, a przynajmniej byli w czasach gdy ja pracowałem (nie wiem jak sytuacja wygląda teraz przy covidzie) - może nie byli zatrudnieni tylko po to, żeby kapować, ale była to z pewnością jedna z ich głównych funkcji. Ze mnie zresztą też próbowano zrobić takiego kabla. Jeśli naprawdę pracujesz w HC, to popytaj pracowników, takich którzy pracują tam dłużej niż rok (wiem, będzie ciężko takich znaleźć przy tej rotacji), a na pewno usłyszysz parę ciekawych historyjek. Szefowie firmy (nie tylko ci oficjalni, ale i ci mniej oficjalni, pochowani w dalekich krajach) uwielbiają kontrolę i stawiają ją na pierwszym miejscu. Mimo, że są daleko, to chcą, by meldować im o każdym beknięciu i nic nigdy nie umyka ich uwadze. Może to i do pewnego stopnia słuszna postawa, ale tutaj naprawdę przekraczane są granice rozsądku - w pewnym momencie zdajesz sobie sprawę, że połowę czasu spędzasz na realnej robocie, a drugą na meldowaniu każdemu o wszystkim i tłumaczeniu się z każdej drobnostki. Każdy, kto popracował odpowiednio długo na pewno doszedł do takiego wniosku.

ok

Jest ok, do ogarnięcia

Joanna

W tej firmie bez względu na co aplikujesz trafiasz tam gdzie zadecyduje szefostwo-inaczej mówiąc szukaja zapchaj dziurę! mają wrażenie że to oni mogą wszystkim rządzić, nic dziwnego że szukają co chwila ludzi, bo jak po msc pracy okazuje się że musisz robić coś czego nie chcesz i nie potrafisz a wymuszają i Cisna z czasem. Masz być wydajny za 3!!

usmiechnijsie

Taka już nasza natura, że gdy coś nam nie pasuje to wylewamy gorzkie żale wszędzie, gdzie się da, a o pozytywach nic nie wspominamy. Praca w Home - Concept wygląda jak praca w każdej innej firmie. Są terminy, zadania do wykonania - normalne. Atmosfera też ok, z każdym można się dogadać. Wykonując swoją pracę tak jak się powinno - nie ma na co narzekać. Zawsze można trafić gorzej.

Mirek

Jeśli masz gdzieś atmosferę i wszystko co cię otacza, nerwy ze stali i kochasz krytyki, lubisz stres, potrafisz pracować w koło zegara za Najniższą krajową to to praca dla ciebie

ok

Fala krytycznych opinii jest od nierobów i sfrustrowanych nieudaczników. Jak ktoś jest kumaty i ogarnięty, poradzi sobie i wywalczy lepszą kasę. Ze wszystkim da się dogadać. Dla narzekających - kamery są pozakładane w 80% firm produkcyjnych od dawna. Ale jak się komus nie chce robić, to faktycznie może być dla nich problem.

@ok

widząc ten wpis to chyba jesteś jedna z osób które kierują ta firma. i jesteś zdesperowany ze ludzie co przychodzą to osoby które nic nie po trafia. A jak porozmawiają z pracownikami to po przerwie zazwyczaj już ich nie ma. ale co tu się łudzić jak pomocnik dostaje na start 12 zl brutto owszem są premie są nagrody ale wyrobienie nagrody graniczy z cudem i takiemu młodemu są wciskane kity ile to można zarobić. Kiedyś nie powiem można było mieć jakieś pieniądze w tej firmie ale nie teraz

Świeży

Praca na stanowisku Specjalista ds. Marketingu i sprzedaży e - commerce będzie dobrym kierunkiem w tej firmie?

Xxx
@Świeży

Odradzam pracę w tej firmie niezależnie od stanowiska.ciąglele szukają ludzi bo nikt tam nie wytrzymuje. (usunięte przez administratora).Kto może niech sięe trzyma z daleka od tej firmy

może
@Świeży

ten dział się dosyć mocno rozwija na ten moment.

Mariusz

Ciągla obraza ludzi, krytyka wytykanie rzekomych odpłatnych błędów. Umawiasz się na (usunięte przez administratora) tys okazuje się że masz najniższą (usunięte przez administratora). Najlepiej jak pracujesz w koło zegara ciągle żale i pretensje

Zostaw merytoryczną opinię o Home Concept Sp. Z.o.o - Elbląg

• Jak się pracuje w Home Concept Sp. Z.o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Home Concept Sp. Z.o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Home Concept Sp. Z.o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 5 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Home Concept Sp. Z.o.o?

Kandydaci do pracy w Home Concept Sp. Z.o.o napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Home Concept Sp. Z.o.o