Opinie o allekurier.pl - Allekurier Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy AlleKurier Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w AlleKurier Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy transportowe i spedytorzy morscy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AlleKurier Sp. z o.o. w Kraków

Widziałem, że AlleKurier na swojej stronie przyciąga klientów tanimi przesyłkami. Czy ceny są rzeczywiście tak konkurencyjne? Można niedrogo wysłać paczkę za granicę poza Unię np do Australii? Czy ktoś mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami z firmą? Warto skorzystać z jej usług przy wysyłce paczki?

Allekurier
@Tomek

Dzień dobry, Zapraszamy do naszego formularza https://allekurier.pl/nadaj Można tam w szybki i prosty sposób sprawdzić koszt wysyłki podając parametry paczki.

Tragedia! Nie ogarniają tego. 2 razy zamówiłem kuriera i 2 razy nie przyjechał. Poza tym mają drożej. Lepiej zamówić kuriera bezpośrednio na stronie przewoźnika.

Allekurier
@ja

Dzień dobry, Przykro nam z powodu zaistniałej sytuacji jednak, chociaż bardzo byśmy chcieli, to jako pośrednik nie decydujemy o kolejności realizacji zleceń, nie mamy wpływu pracę kurierów oraz na inne czynniki, w tym serwisowe, wpływające na opóźnienia. Interweniujemy na wniosek Klientów do Przewoźników , ale ostatecznie o tym czy zlecenie zostanie zrealizowane decyduje dyspozytor firmy kurierskiej, nie my. Zgodnie z informacjami, jakie podajemy na naszej stronie podczas generowania zlecenia, terminy odbiorów nie są gwarantowane, ponieważ zależą od możliwości serwisowych danego oddziału wybranej firmy kurierskiej.

Kamil

Pracuję w Allekurier, w dziale handlowym już prawie rok, od marca 2021. Rekrutację wspominam dobrze. Pierw rozmowa on-line, a następnie w biurze na Balickiej. Obie przebiegały w komfortowej atmosferze. Wdrożenie i szkolenia były pomocne przy wejściu w nowe obowiązki. Pełny profesjonalizm. Obecnie pracujemy hybrydowo: i z domu, i z biura. Biuro zadbane i dobrze wyposażone. Atmosfera w zespole jest świetna: elastyczność, szacunek. Pracodawca godny polecenia!

Agnieszka

Pracuję w firmie praktycznie od początku rozpoczęcia jej działalności i nie narzekam. Dzięki tej pracy mam poczucie stabilności, które bardzo sobie cenię. Atmosfera w pracy jest przyjazna, a ludzie pozytywnie nastawieni, również na rozwiązywanie ewentualnych problemów - firma nie charakteru korporacji. Każdy może liczyć na każdego :) Szefowie są wyrozumiali, potrafią docenić dobrze wykonaną robotę. Odnośnie rekrutacji- w moim przypadku przebiegła dość szybko. Telefon, po kilku dniach spotkanie w firmie, po dwóch dniach kolejny telefon z pytaniem "od kiedy mogę zacząć" ... no i zaczęłam i pracuję do dnia dzisiejszego...

Rekrutacja składała się z 3 etapów: rozmowa telefoniczna, spotkanie online z rekrutrem oraz spotkanie w siedzibie firmy z rekrutrem, potencjalnym przełożonym oraz Prezesem. Spotkanie odbyło się w miłej i pozytywnej atmosferze. Po spotkaniu miałem bardzo pozytywne uczucia pomimo, że rozmawialiśmy około 1,5h. Proces onboardingu, bardzo klarowny i sprawny. Śmiało mogę polecić tego pracodawcę

Pytania o doświadczenie, wyszkolenie + kilka scenek sprzedażowych

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Dominik

Rekrutacja w Allekurierze do działu IT, która odbywała się w 2018 roku, w moim przypadku opierała się o 2 elementy: rozmowę telefoniczną i bezpośrednie spotkanie. Przy 1-szym etapie mogłem opowiedzieć o swoich poprzednich pracach czy wykonywanych projektach oraz odpowiedziałem na parę ogólnych pytań. 2-gim etapem było bezpośrednie spotkanie w biurze, podczas którego przeprowadzony był pisemny test wiedzy programistycznej. Gdy zabrakło mi czasu, osoby przeprowadzające test bez problemu zgodziły się, abym kontynuował go dalej, co zapamiętałem do dzisiaj. Następnie odbyła się rozmowa, podczas której można było m.in. rozszerzyć to, co podane było w CV. Obecnie, jako osoba pracująca w Allekurierze, cenię sobie szacunek jakiego doświadcza się od osób zarządzających firmą. Jak pewnie wiadomo, to od osób zarządzających zależy jaki klimat i jakie stosunki będą panowały w przedsiębiorstwie. Pod tym względem jest tu bardzo dobrze - na pewno Allekurier jest tą jedną z firm, która traktuje swoich pracowników poważnie i z szacunkiem, a przez to atmosfera w firmie jest przyjazna.

Pola

Pracuję w tej firmie już długo i bardzo sobie cenię atmosferę - zarówno wśród współpracowników, jak i relacje z Zarządem. Nie jest to żadne typowe korpo. Ze wszystkimi można się dogadać na luźnej stopie, przedstawić swoje wizje, pomysły na rozwój, rzeczy do poprawy. Jeżeli pracownik jest zaangażowany, to jest też doceniany. Nie ma dużej rotacji, co też świadczy o firmie. Proces rekrutacji był konkretny- bez żadnych HR-owskich bzdur. Pytania o doświadczenie , oczekiwania itp. Polecam.

Agata

Tu ludzie pytają o pracę a nie o przesyłki więc trzymajcie się proszę tematu sama byłam ciekawa, ale nic konkretnego tu nie znalazłam więc wysłałam CV do działu sprzedaży, dowiedziałam się o firmie pracy ogólnie, wyglądalo wszystko przyzwoicie bynajmniej zarobki, można zarobić gdzieś do 4000 na rękę, ostatecznie się nie zdecydowała a bo miałam złe doświadczenia wcześniej z dzwonieniem do klientów jak jeszcze pracowałam w innej firmie której nazwy nie będę wspinać ale jak ktoś to lubi to czemu nie

Beata
@Agata

napisz prosze na jaki adres wyslalas swoje cv, czy wczesniej znalazlas w necie jakies ogloszenie czy po prostu napisalas maila ze szukasz pracy i taka stawke zaproponowali ?

@Beata

Na pracuj bylo ogłoszenie,. Może nawet jeszcze jest, na rozmowie była mowa o pieniążkach

anonimowa pracoholiczka

Jestem mocno rozczarowana przebiegiem rekrutacji. Prawie półtoragodzinne maglowanie, gdzie w moim osobistym odczuciu rozmowa kwalifikacyjna winna zamknąć się w 30-40 minut, co było standardem w poprzednich firmach. Najbardziej razi mnie jednak brak słowa ze strony potencjalnego pracodawcy - jeżeli umawiamy się na kontakt na za dwa tygodnie (odnośnie decyzji), to mniemam, że są to dwa tygodnie robocze. W tym momencie mija miesiąc, co w moim przekonaniu wyraża kompletny brak szacunku dla potencjalnego pracownika - nieważne jak grzecznie i "sztywno" przebiegała rozmowa. Wypada zawsze przekazać informację zwrotną, nieważne, czy jest ona pozytywna, czy negatywna - tego wymaga zwyczajna kultura.

Anonimowy
@anonimowa pracoholiczka

Widzę, że potraktowali Cię dokładnie tak samo, jak mnie kiedyś. Radzę unikać tej firmy, bo traktowanie ludzi w ten sposób jest po prostu chamskie.

andrzejschottek@gmail.com

Zarówno odbiór przesyłki jak i cały jej transport bardzo profesjonalny. Śledzenie przesyłki doskonale zorganizowane, Zawsze korzystam z usługi poczty kurierskiej In Post i zawsze z Ich usług zamierzam korzystać.

Wiktoria

Jak kurierzy teraz działają w tej sytuacji ?

mareckif260

Pełen profesjonalizm. Polecam.

Anonymous

Krótka rozmowa przez telefon na tematy techniczne, na rozmowie kwalifikacyjnej bez HR'wskiej gadki - same pytania związane z branżą. Jednak obiecano na koniec zadanie rekrutacyjne na maila, którego się nie doczekałem. Na wiadomości nie odpisują. Liczyłem na wiadomość zwrotną, nawet z odmową oraz informacjami co należy poprawić, jednak się niemiło rozczarowałem.

Agata

Czy wypowie się kurier pracujący w firmie, czy praca jest ciężka i jest szansa na przyjęcie kobiety? I jak wygląda sam proces rekrutacji?

Jestem bardzo zadowolona z odbioru przesyłki. Mimo przedziału czasowego 9-20 kurier był o już o 9. Polecam

b

kurier mnie wystawił.pomimo,Ze zapłaciłam z góry i 2x dzwoniłam żeby odebrał paczkę mówił,że prosi o cierpliwość,bo na pewno przyjedzie i co... zapomniał sobie i przeprasza i poinformował mnie ,że mogę złożyć skargę BRAWO TY !!!

Czarek

To forum pracownicze i dlatego te opinie powinny być kierowane na inny adres.

Kolporter

Zero gwarancji że nasza paczka zostanie dostarczona. Dopłaty do paczek wg. Widzimisię firmy.

tarza

Najgorsza firma z jaką w życiu miałam do czynienia!! Nie dość, że uszkodzili przesyłkę, to kazali podwójnie za nią płacić, a paczka nie została nawet dostarczona!! Kontakt z klientem tragiczny - wprost mówią, że nie są szanującą się firmą i nie dbają o swoich klientów (cytat z rozmowy telefonicznej). Cały proces trwa już prawie miesiąc, a paczka nadal tkwi w jakimś magazynie. Zero kompetentnych pracowników!! Zdecydowanie przestrzegam przed tą pseudo-firmą i odradzam!!! Moje sugestie dla AlleKurier Sp. z o.o.: zmieńcie pracowników Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: zmienić pracowników

Darek

Prawie tydzień czekam na kuriera piszę powiadomienia na nic nie otrzymuję odpowiedzi - czarna dziura. NIE POLECAM III Moje sugestie dla AlleKurier Sp. z o.o.: Brak poszanowania dla klienta Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Niech odpowiedzialni wywiązują się z nałożonych na nich obowiązków

Jarek

Tragedia paczka zaginęła pierwszego dnia po nadaniu przez Allekurier .Kurier z GLS przyjechał z dwoma awizo.Jedno anulował na drugie które wystawił zabrał przesyłkę.Dzisiaj po trzech miesiącach dostaje maila, że zalega z wpłata za przesyłkę 98 zł której nie nadałem.Sprawa reklamacji do GLS musi być kierowana przez Allekurier,tragedia.Jeszcze jedno mają straszny bałagan z wyglądem co się dzieje z przesyłka.Komplenie nie zgodne z tym co widnieje w rejestrze przewoźnika.Przestrzegam wszystkich jak najdalej od nich,tą spółka powinna się zajac prokuratura to jest moje zdanie

Zostaw merytoryczną opinię o AlleKurier Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w AlleKurier Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AlleKurier Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AlleKurier Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 13, z czego 11 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AlleKurier Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w AlleKurier Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AlleKurier Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 26 ocen.
  • Balicka 12A lok. B4
    30-149 Kraków