Opinie o Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu w Sosnowiec

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu o rekrutacji.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - usługi aranżacji terenów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu w Sosnowiec

Dawca

Po takiej podwyzce nie wydam ani zlotowki w Sosnowcu

@Ksenia

Jakiej podwyżki? Po podwyżce 10% brakło do minimalnej płacy

Gwiazda

Pan kierownik może zainteresuje się Paniami w dziale, jedna więcej pali papierosy niż pracuje, a dla pozostałych najważniejsze to jedzenie. My musimy wyjeżdżać o 6, a panie o 7 okupują kuchnię w biurze.

@Beata

Z pewnością nie w Dziale Inwestycji i Remontów (DIR). Takowych tam drodzy Państwo nie znajdziecie. Egoizm i (usunięte przez administratora) mają się świetnie. Może jeszcze w kwietniu niektórym mistrzom czy też starszym mistrzom we wspomnianym dziale "woda sodowa" nie uderzyła do głowy tak mocno jak teraz. Przykłady jak wiemy zawsze idą z góry. Najgorsze jest to, że każdy widzi a nikt w odpowiedni sposób nie reaguje. Dobra mina do złej gry oraz udawanie, że wszystko jest w porządku jest tutaj normą.

Związki Zawodowe

Jeszcze raz będą tak niskie premie to dyrektora będzie czekała taczka

Wiki
@Helena

Pensja kierowcy to najnizsza krajowa,rencista licząc podstawę plus renta dostaje wiecej nie mając żadnych uprawnień i żadnej odpowiedzialnosci

Olka Nowy wpis

Hej, czy serio od robotnika wymagaj jednak wcześniejszego doświadczenie w pracach brukarskich? Chłopak go nie ma a po prostu po Sosnowcu szuka roboty teraz na szybko. W ogłoszeniu piszą, że niby trzeba ale jeśli on się szybko uczy to jest sens go zgłaszać? Odpowiedzą?

Biuro to 60% tak jak ktoś niedawno wskazał? A co konkretnie się w nim teraz dzieje? Czy możecie opisać warunki? na głównej stronie jest komunikat o dodanym ogłoszeniu jeszcze pod koniec stycznia dla specjalisty ds. administracyjnych. jest tu może ktoś kto był na rozmowie? jak przebiegła? I jak praca na samym dziale wygląda?

ppp Nowy wpis

jak chcesz żeby twoje zdrowie psychiczne pozostało dobre, to warto omijać to miejsce szerokim lukiem. ludzie fałszywi, zawistni. Jest wiele innych, dobrych miejsc pracy. Nie warto po prostu.

Związki Zawodowe

Jeszcze raz będą tak niskie premie to dyrektora będzie czekała taczka

Ulu
@Związki Zawodowe

Jak to zobaczę to się zapisuje do związków

@Związki Zawodowe

Jaka jakość pracy i zaangażowanie taka premia. O co te pretensje i zdziwienie ? Jak macie wsród was osoby co tylko potrafią tutaj pisać i się żalić a mają trudności powiedzieć prosto w twarz to szkoda waszego czasu i zachodu na pisanie tutaj bełkotów.

Lidia

To jakie macie zasady premiowania w takim razie?

Pepsi
@Lidia

Donosiciel są premiowani.

Zenek

Nie ćpaj chłopie bo w głowie masz siano Chłop prawdę powiedział to (usunięte przez administratora) cię szczypie co?

Miki
@Zenek

To można powiedzieć prawdę ale nie używać słów jak wulgarnych grzecznie mówiąc widać że w twoim jak i jego przypadku słoma z butów wystaje . Bez odbioru . I czemu muszą wszyscy za kilu cierpieć jak ktoś nie pasuje to niech zwolni jak taki mądry i sam się za robotę weźmie.

Aga

To się zgadza . Tylko bądźmy konsekwentni od nas się wymaga zaangażowania a od pracowników biurowych już nie . Palić papierosy za biurowcem to można . O tym się nie wspomina tylko że późno wyjeżdżamy na robotę

@Aga

Skoro nikt o tym nie mówi głośno to znaczy, że jest na to przyzwolenie i tym samym kierownictwo wraz z dyrekcją aprobują tego typu prkatyki. Nie jest to w porządku w stosunku do reszty pracowników w firmie. Jedni muszą zasuwać inni mają czas... Lecz wszystko ma swój czas i granice.

Lll
@Związki Zawodowe

Ale postraszyły związki uuuuuaaaaaa .myslał by kto jakie my to niby zwiaski mamy

@Lll

Na pewno związki siedzą na tym forum i piszą .

@Klocek

A jak oceniacie ich poziom skuteczności tak właściwie?

Ona
@Ewa

Solidarność przygruchała (usunięte przez administratora) tyle w temacie

Agnieszka
@Związki Zawodowe

Wow a jak wyglądają te 'niskie' premie obecnie?

Klocek

Gargamel ksiądz hi hi dobre a czemu lipa mierzeję wiślana przekopują czy prezesowi siedzą w kieszeni?

Ona
@Klocek

W kieszeni siedzą to osoba specjalna grupa co dodatkowo każdemu prezesowi nie przekopują a wylizują mierzeję

@Ona

Zabrzmiało jak jakaś grupa przestępcza z dlugimi językami a prezes pewno zadowolony

Pawel
@Związki Zawodowe

Sytuacja chyba jest ostra bo nawet związkowe koguty spinają się między soba

Helena
@Pawel

Ale o co? Jakieś podwyżki inflacyjne dla pracowników były, czy właśnie o takie sprawy się spierają? Jestem ciekawa, jakie są pensje kierowców, fajnie jakbyś napisał, bo nie wątpię, że pewnie wiecie, kto co i ile :)

M4
@Helena

Do roboty, a nie podwyżki.

Wiki Nowy wpis

**** Nowy wpis

Radziłabym sprawdzić przez inspektora stan trzeżwosci brygadzistę z centrum a w szczególności weekendy na rano .dziękuję za uwagę.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.

Czy Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu zatrudnia studentów?

Byle do emerytury

Skoro mistrzów w biurze jest w brud i na każdą okazję to dlaczego studenta mieliby nie przyjąć ?

@Byle do emerytury

Co oznaczają ci przytoczeni "mistrzowie"? Jeśli o studiujących chodzi to nie ma tu żadnych problemów odnośnie rozbieżności wiekowych? Wszyscy w miarę się dogadują?

@Ewa

Co ma kwestia dogadywania się od zatrudnienia studenta ? Jest to jakoś w tym zakładzie pracy uwarunkowane skoro podnosisz ten wątek ?

Nie miałam na myśli statusu ucznia a tego, że mogą występować spore różnice wiekowe. W niektórych zakładach widziałam, że może to stanowić problem. Jak tutaj sytuacja się przedstawia?

Borewicz

Czy pletwonurek też może mieć nadzieję na przyjęcie na stanowisko kierownicze albo chociaż kierowcy?

@Borewicz

stanowisko kierownicze? to pytanie akurat zaciekawiło. jakie są minimalne wymagania aby móc podjąć się tego typu pracy? co wchodzi w bieżący zakres obowiązków? czy istnieją takie, które deklaruje się na papierze ale nie sprawdzają się w rzeczywistości? i odwrotnie?

Abi
@Ewa

Do podjęcia pracy na stanowisku kierowniczym wystarczy. Posiadać takie umiejętnosci: brak pojęcia o tym że się żyje,gadaj mi do ręki,zero komunikacji z załogą ,co to ja nie jestem, oraz 3 pawie pióra w zadzie,mocny instynkt mszczenia się na ludziach a i najważniejsze zero pojęcia o czym,miłe donoszenie na swoich pracownikow . jeśli spełniasz te wymagania to witaj w Drużynie

Kolec

Zatrudnia studentów o profilu resocjalizacja i w ramach odbycia praktyk na przyszłego ,,klawisza''

Dawca

Po takiej podwyzce nie wydam ani zlotowki w Sosnowcu

Ksenia
@Dawca

A dałoby radę przybliżyć ile tej podwyżki wyszło? O ile niczego nie przeoczyłam to nikt ostatnio chyba do tego nie nawiązywał? One były równe niezależnie od stanowiska? Ciekawi mnie porównanie z innymi zakładami w Sosnowcu

@Ksenia

Jakiej podwyżki? Po podwyżce 10% brakło do minimalnej płacy

Czy w Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Słuchajcie kto tu za nadzór nad pracą jest ostatecznie odpowiedzialny? Wcześniej cos pisali normalnie o kierownictwie i tym podobnych a potem była wzmianka o tym, że ludzie chyba czasami nie po równo robią, dlaczego tak właśnie jest? do kogo jeszcze można takie cos zgłosić jeśli utrudniałoby to innym robotę?

A mieliście cos odprawiane w tym roku? chyba o tym nikt nie pisał o ile nic mi nie uciekło. Jeśli tak to w jaki sposób pracownicy się organizują? Dominuje własna kieszeń czy Pracodawca tez się dokłada?

Kocioł

Jak na razie to pracodawca (usunięte przez administratora) nas w perfidny sposób

Gwiazda

obiektywna
@Gwiazda

Szanowni Państwo nie każdy nadaje się na kierownika.

skipi
@obiektywna

To bardzo prosimy o zmiany !!!

@skipi

A były na ten temat wprost rozmowy przeprowadzane? nie wiem czy kierownictwo czyta forum, jak zgłaszacie się z problemem bezpośrednio to jaki jest odbiór? jakie najczęściej się trafiają jeśli już?

Pracownicy
@Gwiazda

Czy palenie papierosów liczy się do czasu pracy? Kiedy osoby palące odrabiaja czas pracy wykorzystany dla swojej przyjemności a co z osobami nie palacymi? Całkowity zakaz palenia byłby sprawiedliwy dla wszystkich pracowników.

Premiera

Sposób zarządzania firmą jest na bardzo niskim poziomie, promowani są pracownicy nowo przyjęci, przykładem jest Pan który może parkować na terenie zakładu a kierownika nie jest. Kwestie palenia papierosów może warto zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy o nierównym traktowaniu pracowników.

Beata
@obiektywna

Znam przynajmniej dwóch mistrzów którzy zaangażowaniem, wiedzą , doświadczeniem bardziej pasują na stanowisko kierownika.

może to tylko takie pisanie na forum ale zastanawiam się jak wy w rzeczywistości tego typu problemy rozwiązujecie? jak prowadzone są dyskusje w takich zakresach? i z kim takie rzeczy konsultować?

Jack
@Gwiazda

Pan kierownik nie ogarnia tego co się dzieje w dziale, interesujące jest jak postąpi w sprawie uszkodzonej skody.

Kierownik
@Jack

Dziękuję za przypomnienie. Osoba odpowiedzialna za powstałą szkodę zgłosiła to w czwartek. W poniedziałek będą dokończone wszystkie procedury odnośnie szkody. Bardzo proszę jeśli macie Państwo jakieś zastrzeżenia to zgłaszajcie to osobiście. Jestem do waszej dyspozycji. Nie musicie tego pisać na GoWork (chyba że chcecie bo nie macie odwagi osobiście).

Kierownik

Czyli rozmawiamy poprzez GoWork. Nie ma problemu. Czym ten kierowniczyna GLOBUS tak się nie interesuje, szczególnie jeśli chodzi o kierowców?? Jak zwykle ktoś nie ma odwagi wypowiedzieć się oficjalnie. Najłatwiej strzelać anonimowo. Pan kierowca jak ma jakiś problem to zapraszam, wysłucham (wysłuchamy) jaki jest pokrzywdzony może ktoś zaradzi jego flustracji??

Pracownice/ Pracownicy/Dirowcy
@obiektywna

To fakt nie każdy ma predyspozycje kierować dużą grupą pracowników z pewnością nie Betonowy!!!

Puld
@Pracownice/ Pracownicy/Dirowcy

Pan kierownik czyta komentarze, w takim przypadku proszę napisać kto kupił te wspaniałe urządzenia, czy była brana pod uwagę opinia pracowników. I zapraszam do obsługi.

@Puld

zostało to do teraz jakkolwiek podsumowane skoro faktycznie niektórzy ich nie chcieli? i tak po za tym mimo wszystko są użytkowane? w jakim stopniu i z jaką efektywnością?

Pracownicy
@obiektywna

Zmiana kierownika jest nieunikniona jest to tylko kwestią czasu. Bez dalszego komentarza.

@Beata

Anonimowy

Jak to jest że jeden operator walca nie odkleja tyłka z maszyny przez 8 godzin i nie raczy nawet szczotki wziasc i pomóc brygadzie a drugi może normalnie z brygadą pracować. Zero szacunku dla chłopaków grubasku. A i przepraszam 8 godzin to on jeszcze na budowie chyba nigdy nie był jaśnie pan przyjeżdża o 10 a 12 już marudzi żeby sie pośpieszyc.

@Anonimowy

A jak szybciej zrobicie to nie kończycie szybciej wtedy przypadkiem? To nie jest cos w kontekście jakieś akordu? I tak na marginesie macie gdzieś ogłoszenie na ten cały walec? Chce z ciekawości przeczytać zakres obowiązków. na umowie tez będzie wskazany?

Misia

Czy doszło ostatecznie do tej sugerowanej jeszcze w maju zmiany w kierownictwie? Temat z tego co widzę jakby nie patrzeć ucichł i zastanawiam się nad bieżącą sytuacją w zakładzie. Potrzebuję tez się dowiedzieć czegoś więcej o pracy kierowców, widziałam, że kiedyś było wystawiane ogłoszenie na kat C. Jeden pan w kwietniu pisał, że osoby bez uprawnień mogą zarabiać więcej, czy to prawda? To ile kierowca zgarnia?

@Misia

Możesz być sprzątaczką na rencie i zarobisz więcej od kierowców

Bb
@Misia

Kierowca w tym zakładzie zarabia najniższą krajową

@Bb

Kierowcy nie dostają kartek ale za to Ukraińcy dostają z ich podatków i co miesiąc mają ponad 200 do wypłaty więcej

Kobieta
@.

„z ich podatków” czy to oznacza, że Pracodawca nie ma a to wpływu, bo to czynnik zewnętrzny? Mimo wszystko czy wpływa to na relacje w zespole? Jak ludzie wzajemnie się traktują, jaka jest teraz atmosfera?

Czemu szkoda? Ja tam chętnie się dowiem, bo o zakładzie zaczynam właśnie czytać. Czy jest tu ktoś kto aktualnie pracuje i może się odnieść? jakie tu wszystkie działy tak w ogóle występują? gdzie może być najlepsza atmosfera?

pracownica

Witam mam pytanie , czy Związki Zawodowe działają czy działały .???

Czytałem właśnie, że nawet atmosfera nie jest za ciekawa. Twoja opinia ma negatywny wydźwięk a czy widzisz jakieś pozytywy pracy w tym miejscu? Jestem zainteresowany pracą jako kierowca ale ludzie piszą, że na tym stanowisku to najniższa krajowa. A jakieś dodatki chociaż są, bonusy czy premie?

pracownicy
@pracownica

Dzień dobry . Mam pytanie czy Zarząd Związków Zawodowych poczynił odpowiednie rozmowy w celu podniesienia wynagrodzenia dla pracowników MZUK, nie mówimy o podwyżkach najniższej krajowej która jest zgodna z ustawą. TAK czy NIE.

Dzień dobry, czy pracował ktoś już jako podinspektor ds. finansowych? pytam tak wprost, bo chyba niczego na ten temat nie widzę we wpisach a na stronie bip oferta jest od jakiegoś czasu wznawiana. Ostatni raz ze dwa tygodnie temu. te nabory dobiegły końca? Ile trwa taka rekrutacja i jakie są warunki w praktyce dla inspektora?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Odpowiedź

Zależy w jakim dziale pracujesz. W DUC są nawet płatne nadgodziny oraz te do odbioru. Z kolei w innym dziale chociażby DIR nadgodzin brak . Czym to jest uwarunkowane to ciężko jednoznacznie stwierdzić. Jeden zakład a w każdym dziale różne standardy.

Jak długo czekaliście na odzew z Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu? Oddzwaniają zawsze?

****

Premii nie zabiera się na piękne oczy powinni dostać pracownicy na piśmie dlaczego i z jakiego powodu na piękne oczy to można w.......pl dostac

Lolek

Ja nie należę do związków ale byłeś u nich zgłosić zaistniałą sytuację ?

z wypisaniem może i nie być problemu ale tu nie chodziło o inny kontekst sytuacyjny? faktycznie sprawy jak tak poruszona powyżej nie są rozwiązywane? jakie jeszcze problemy w trakcie pracy występują w zakładzie i w jaki sposób związki się co do nich odnoszą?

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Nico

Musisz zapytać starej panny przedszkolanki jak ktoś przyjdzie zadzic z demencja starcza i przekwitem to wszystko jest mozliwe

Olo

Rezygnują bo za takie pieniądze to nawet psa się nie da wyżywić

Monsterek

Dochodzi już do takich paradoksów że renciści bez żadnych uprawnień zarabiają więcej od kierowców i traktoezystow

Luck

Grafiki ustala pracodawca, w formie pisemnej lub elektronicznej, na okres nie krótszy niż 1 miesiąc. Na mocy art. 129 § 3 Kodeksu pracy pracodawca jest zobowiązany przekazać pracownikowi harmonogram co najmniej na 1 tydzień przed rozpoczęciem pracy w okresie, na który został sporządzony dany grafik

Lol
@Luck

Związki zawodowe tylko pilnują składek i paczek świątecznych a reszta to niechciany dodatek tzn pracownicy

Tomasz
@Lol

Nie narzekaj. Jak wybraliśmy takie związki mamy.

Kierowca
@Luck

Skoro tak bardzo brakuje kierowców to zapraszamy do współpracy dwóch siedzących na dyspozytorni mających parawo jazdy kat C ,przemęczenie i zmuszanie ludzi do nadgodzin wkoncu skończy się wypadkiem na drodze a już jeden śmiertelny z koparką był też zima

@Tomasz

a kiedy dokonywaliście tych wyborów i czy macie obecnie jakikolwiek wpływ na podmiankę w nim jeśli faktycznie nie spełniają waszych oczekiwań? odbywały się kiedykolwiek już jakieś strajki tutaj czy nigdy jednak nie było tak skrajnej potrzeby na to?

Walec

Pieniędzy na święta nie będzie więc brać L4 i na święta i do domu.pozdawiam ekipę czekających na przelewy

Ahmet
@Walec

Powinni nam płacić za czytanie takich komentarzy, mam pytanie do Ciebie, mogę liczyć na szczerą odpowieć ?

@Walec

Jeśli jest tak jak piszesz to napisz oficjalnie od kogo konkretnie masz takie informacje. No chyba, że siejesz ferment bo słyszałeś niczym przysłowiowa piąta woda po kisielu.. Zapomniałem, że przecież każdy może tu pisać co ślina na język przyniesie... Przepraszam, mój błąd...

Kasztan
@Walec

Będą wypłacali po trzy kartki przez cały rok w ramach premii rocznych

Cola
@Ahmet

Zatobiłbyś na tych wpisach.

Lolo

I znowu drogowcy zaje.....i ! 2 piaskarki na miasto

ZULU
@Lolo

Może włodarzy miasta należy poinformować jak wygląda AZ na 7 tras 5 jednostek no chyba że znów się popsują i będą 2 ?

Mieszkaniec
@ZULU

Nic się nie martw ! Owi włodarze też tutaj zaglądają. Dyplomatycznie i politycznie poprawnie czasem lepiej udawać, że się problemu nie widzi. Gdzie nie spojrzeć tam polityka. Miejmy nadzieję, że najbliższe wybory władz miasta będą tego realnym odzwierciedleniem.

Max
@Lolo

Nic nowego standard ale przecież 16 piaskarek jeździło rok temu ...słowa włodarzy na internecie

Zostaw merytoryczną opinię o Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu - Sosnowiec

• Jak się pracuje w Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu?

Zobacz opinie na temat firmy Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 40.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 3 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu

Miejski Zakład Usług Komunalnych w Sosnowcu