Opinie o Primetals Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Primetals Technologies Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Primetals Technologies Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Primetals Technologies Poland Sp. z o.o. w Kraków

ZnowuNabór

Dlaczego PMT Polska szuka słabych/tanich programistów ? Dlatego że silny programista od razu obnaży Waszą niekompetencję w zarządzaniu projektami informatycznymi od założeń projektowych do kodu źródłowego. XD A tak to dalej będziecie opowiadać juniorom bajki. Ha ha ha !

byly pracownik
@ZnowuNabór

Tanich? Patrząc na stawki - bo są wpisane teraz w ogłoszeniu, to jednak oferują trochę więcej niż w czasie kiedy tam pracowałem. Albo może to ja byłem tani :D

Byly
@byly pracownik

Jak oceniasz firmę? Chodzi o projekt i kompetencje . Itd.

Giovanni Giorgio
@byly pracownik

Wszyscy mówią na mnie Giorgio. Te kwoty to taki wabik chyba. Patrząc na pensje pracowników cześć z nich nie posiadała pewnie tej minmalnej stawki proponowanej w ogłoszeniu. Pamiętam że algorytm wyznaczajacy podstawę był niezmienny od lat. Chyba że coś się zmieniło w ciągu ostatnich dwóch latach? Na znanym portalu oferty pracy wyglądają jak scam. Średnio to wygląda porównując do rzeczywistości.

byly pracownik
@Byly

Kiepsko. Duże problemy z organizacją pracy w projekcie, braki w zarządzaniu wymaganiami, wiele rzeczy robionych czy zmienianych na szybko, odpowiedzialność za decyzje kładziona tylko i wyłącznie na programistów, w projektach nie było stanowisk PM. Podsumowując - nerwowo i mało komfortowo. Być może teraz coś się zmieniło, ale kiedy pracowałem nie widać było woli zmian, włąściwie to wyglądało że taki sposób pracy jest z góry narzucony i nikt nie ma ochoty go zmieniać.

Anna z HR
@byly pracownik

Ściema. Kto tam ma na papierze jest w środku tych widełek? Jedna/dwie osoby w dziale?

Boguś
@byly pracownik

Oni to liczą: - albo jako średnią wliczając to stawki wynagrodzenia zarządu - albo licząc wypłatę z "premiami" rozruchowymi (taki sposób ukrywania nadgodzin) - jeżeli w miesiącu zamiast powiedzmy 160 godzin przepracujesz na rozruchu 300, to oczywiście widać to na wypłacie - choć nie jako nadgodziny, bo tych uzbierało by się za dużo i PIP by się przyczepił.

Aleksandra

Hej, na stronie Primetalsu zapoznawałam się z benefitami, które zapewniane są pracownikom w firmie i w związku z tym mam parę pytań: Czy obiady, opieka medyczna i ubezpieczenie są darmowe? Ile dopłaca się do karty multisport? Co jaki czas organizowane są różne imprezy firmowe? Kiedy korzysta się ze strefy relaksu? :D

Jacek
@Aleksandra

Benefity są częściowo płatne, bezpłatne są tylko dla wyższej kadry, ale te stanowiska są obsadzone przez beton - nic się nie zmieniło od 15 lat i przez następne 15 lat nic się nie zmieni na tych stołkach.

Anastazja
@Aleksandra

Impreza firmowa raz na rok, na święta. Chociaż w ubiegłbym roku nie było bo covid.

@Jacek

Czyli ile trzeba zapłacić za poszczególne benefity w firmie? Czy są to symboliczne kwoty czy większy wydatek? Czy te benefity są dla chętnych czy obowiązują wszystkich w Primetalsie? :P

Grażyna
@Aleksandra

Multisport się raczej nie opłaca. Bilard już martwy. A w konsole to już nikt nie gra bo jest w sekretariacie lista i dam sobie uciąć prawy kucyk że ktoś z zarządu ją sprawdza. W sumie nic nadzwyczajnego do pracy chodzi się zarabiać a nie korzystać z benefitów wartych kilka złotych.

Edyta
@Grażyna

Złap się za drugi kucyk i wspomnij coś o beneficie, moim zdaniem najważniejszym - opieka zdrowotna. Jak to u Was wygląda?

as

na jaki zakres zarobków moze liczyc pracownik majacy dswiedczenie okolo 3 lat?

Anna z HR
@as

Jeżeli doświadczenie nie jest związane z branżą lub stanowiskiem to traktowany jesteś jak student. Nie zdziw się jak pierwsze wypłaty zaczną się od cyfry 2. Chyba że dobrze zbajerujesz sławnego Pana A.

@as

Długo tam pracuję, zarobki to ok 5000zł na rękę. Kwalifikacje nie mają nic do rzeczy, jak kierownictwo widzi, że może cię wycyckać, to tak zrobi, stąd tak duża rotacja w firmie. Taniej zwolnić doświadczonego i zatrudnić kogoś, kto się w ogóle nie zna, a potem projektów nie ma kto ciągnąć i wychodzi chałtura a nie projekt - więc siedzisz miesiącami na uruchomieniu i poprawiasz po sobie albo tobie podobnych nowicjuszach, aż cię łaskawie project menager wypuści do domu, bo ty jesteś tam jak niewolnik, nie masz nic do gadania.

gg
@Paweł

Długo pracujesz a czy w jakikolwiek sposób firma inwestuje w pracownika np. jest skłonna wysyłać go na szkolenia? Jak jest z wyjazdami, cały czas na walizkach? Jakie wymagania wobec pracownika?

FanMacro
@gg

Szkolenie? A na co to komu. Po co szkolić kogoś kto nie zasiedzi długo w firmie. Szkolenie BHP i czasem z pierwszej pomocy. Operator koparki ma więcej "dyplomów" ;)

@FanMacro

System szkoleń w tej firmie nie istnieje, generalnie firma stara się budować obraz korporacji z nastawieniem na pracownika, a tak naprawdę to bardzo "rodzinna" firma, wspierająca nieliczne i zamknięte grono uprzywilejowanych osób.

Sensownych szkolen nie ma i nie będzie - są co roku ciągle obiecywane ale w interesie firmy nie jest ulepszanie cv pracowników, by czasem dzięki temu nie przeszli łatwiej do konkurencyjnych firm. Nie sądzę by było na co liczyć w najbliższych latach.

@Paweł

A ile dokładnie pracujesz tu? Ile na początku wynosiło Twoje wynagrodzenie i jak udało Ci się uzyskać podwyżkę w firmie oraz po jakim czasie? I na jakim stanowisku pracujesz? :P

@Aleksandra

Już tam nie pracuję. Ile pracowałem? Za długo, kawał życia zmarnowałem. Podwyżki dostawałem, ale nie miało to nic wspólnego z moimi, nazwijmy to, wynikami. Miałem lepsze i gorsze lata, czasem jakiś projekt źle mi poszedł, a czasem poszedł super - ale nie miało to wpływu na podwyżkę lub jej brak, zawsze było to widzimisię kierownictwa. Z biegiem lat dotarło do mnie, że nie warto się starać, system motywacji w tej firmie nie istnieje, liczą się tylko roboczogodziny przepracowane na rozruchu, bo z tego firma ciągnie kasę.

@Paweł

Patrząc na to, że ostatnio odchodzą głównie doświadczone osoby z kilkuletnim stażem to chyba wiele osób dochodzi do takich wniosków.

@Paweł

Czekaj. To to jest ogólnie praca projektowa, czy taka na UoP?

Piotrek
@Teresa

Praca na UoP ale nad projektami.

Wieslaw

Pracowałem w PMT w projektach Linz ( Austria) i firmę raczej polecam - zarobki są kwestią negocjacji więc jedni mają dużo inni mało, krótko mówiąc wszystko zależy od Twojego CV i od sprawnego soft skila. Sam projekt to Java/Spring + SQL, kod jest czysty , dokumentacja także istnieje - co wcale nie jest oczywiste w innych firmach, lider projektu był ( moim zdaniem ) bardzo dobrym architektem/ programistą i sporo można się tam nauczyć. Wielkość projektu imponująca, Austriacy zapanowali nad złożonością zagadnienia w sposób wręcz imponujący. Oczywiście jest także sporo starego kody czyli legacy ale gdzie go nie ma. Atmosfera w firmie zależna od projektu, ja od swojej strony powiem że jak ktoś chce spróbować sił z prawdziwym enterprise solution to polecam. Bywa że trzeba przyklepać sporo kodu w związku z integracją innym systemem ale generalnie temat bardzo ciekawy, a jak się ma szczęście to może się trafić szkolenie z prawdziwego zdarzenia. Samo biuro w Krakowie bardzo fajne, czyste, zadbane - ogólnie jest OK więc raz jeszcze polecam.

@Wieslaw

Bardzo dziękuję za konkretną opinię o Primetals Technologies Poland Sp. z o.o. A jakie są ich wymagania stanowiskowe? Ciekawi mnie, jak ogółem wygląda rekrutacja i w jakim systemie odbywa się praca. Będę wdzięczna za informacje!

Wieslaw
@Teresa

Trzeba "przejść" dwa etapy pierwszy to Java core ver 8 , mogą także zapytać o JDBC albo Spring ale pytania powinny być raczej łatwe no i warto wiedzieć jak działa JVM, GC, mapa pamięci itd. PMT to głównie przetwarzanie danych więc etap drugi może być z SQL i ogólnie o bazach po angielsku. Co najważniejsze rekrutacja jest w atmosferze raczej przyjacielskiej więc jak ktoś jest strachliwy to spokojnie może iść, raczej bym się nie spodziewał jakiegoś katowania z algorytmiki. Jak ktoś już był i został odrzucony ale poprawił Jave, angielski albo bazy to warto spróbować raz jeszcze. Taki raczej standard. Czas to około 90 min z HR włącznie.

@Wieslaw

Dwa etapy rekrutacji to jeszcze nie tak dużo. A jeszcze jak odbywa się - jak nadmieniłeś - w przyjaznej atmosferze to tym bardziej nie należy się jej specjalnie obawiać. A powiedz mi jeszcze, czy w Primetals Technologies wymagają dużego doświadczenia, czy przyjmują też tych, którzy go nie mają?

Vab
@Teresa

Czy nadal sa jakieś rekrutacje?

Vab
@Teresa

Ewentualnie kiedy zostaną otwarte nowe wakaty.

@Vab

Obecnie chyba ptak perspektyw na potrzebę zatrudniania.

Były
@Wieslaw

Zgadza się, polski personel pracujący jako "liderszip" w projektach programistycznych to przekwalifikowana grupa ludzi znająca temat walcowni i co najwyżej SQL. Zarządzanie projektem w Polsce to jest dramat w tej firmie: polega to na gadaniu i wszyscy muszą wszystko i wszędzie zapamiętać. Do tego wrogość i agresja.

Rysiek
@Były

Agresja jeśli pracownik nie zapamięta co ma zrobić? No to niezbyt ciekawie :( Takie rzeczy powinny chyba być opisywane i dostepne dla każdego kto nad czymś pracuje.

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Primetals Technologies Poland Sp. z o.o. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Programista PLC/HMI?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Długi staż

Każda opinia o pracodawcy jest pomocna, dopóki jest prawdziwa. Należy krytycznie spojrzeć na większość publikowanych tu komentarzy, zachęcam do zasięgania opinii u źródeł.

Bob
@Długi staż

Pewniejszym źródłem informacji są jednak pracownicy, ten portal w tym celu powstał, aby wyrażać opinie.

g
@Długi staż

Możesz więc opisać z pozycji pracownika obecną sytuację w firmie? Wynagrodzenia, warunki pracy, atmosferę, możliwości rozwoju itp?

kjdsidi

w ten sam sposób jak ostatnio.

NickMick

8,5 h/h = 1445 EURO na miesiąc = około 6000 PLN nie za wiele... Będąc oddelegowanym do pacy w Primetals np. w Raichu,mając jakieś doświadczenie, (3 - 5 lat) dostaje się: 6 do 7 tys PLN pensji zasadniczej, czasem trochę mniej, czasem trochę więcej, 10 do 15 tysięcy premii rocznej, może więcej, raczej nie mniej.W zależności od projektu kolejne kila tysięcy brutto nadgodzin (czasem nawet 2 pensja i więcej). 1400 EURO NETTO diety lub oddelegowanie, tzw. COLI. Dodatek rozruchowy 8 EURO Brutto na każdą przepracowaną godzinę (kolejne 800 EURO brutto). Opiekę medyczną, ubezpieczenie nażycie, opłacony hotel lub mieszkanie - tu też można czasem zarobić trochę kasy, przejazdy / przeloty wszystko opłacone. W sumie nawet bardziej opłaca się jak pracować bezpośrednio dla Niemca w Niemczech...

@NickMick

jakie sa stawki obecnie?

@as

Wieloletni staż, stanowisko trzecie od dołu drabinki (czyli licząc od specjalisty programowania) - 5000zł na rękę. Na podwyżki nie ma co liczyć, zawsze się znajdzie jakiś pretekst, żeby ci jej nie dać.

Rolnik

Jakiś czas temu byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Ogólne wrażenia miałem raczej pozytywne, aczkolwiek post o poziomie buractwa bardzo mnie rozbawił - jest w nim sporo prawdy o tym jak wyglądają rozmowy kwalifikacyjne. Z braku doświadczenia moja kandydatura została odrzucona z adnotacją "może jeszcze keidyś się spotkamy". Pojawiło się tu ostatnio sporo negatywnych opini , więc systuacja w firmie pewnie trochę się zmieniła. Jak uważacie czy warto ponowić swoją aplikację wzbogaconą o doświaczenie w programowaniu PLC? Jak obecnie wygląda sytuacja w firmie? Pamiętam że stanowisko Programista/PLC wiązało się z częstymi wyjazdami (USA, Chiny, Meksyk, tajwan i inne). Czy w dalszym ciągu jest możliwośc wybrania sobie jakiegoś ciekawego projektu?

@Rolnik

Nigdy nie było możliwości wybrania sobie projektu, robiłeś to, co ci przydzielił szef. Więc mogłeś trafić źle albo bardzo źle, fajne projekty... właściwie co to takiego. Chcesz zostać specjalistą od jednego bloczka funkcyjnego, nauczyć się jakiś dziwnych "standardów" programowania używanych tylko i wyłącznie w tej firmie tylko i wyłącznie na konkretnych typach maszyn - i klepać to całe życie? Zero rozwoju, po prostu manufaktura.

Marian Paździoch

Primetals nie jest dobra firmą. Szczególnie w ostatnim czasie. Odradzam wszystkim tym, którzy już coś umieją i robili w automatyce. Zmarnujecie tylko czas i nerwy. Firma przy rekrutacji obiecuje udział w ciekawych projektach i zagraniczne wyjazdy, na których można zarobić. Niektórym moze i sie tak trafia. Reszta robi to co akurat jest potrzebne za przeciętne pieniądze. A projekty są zazwyczaj bardzo rozwleczone i źle zorganizowane. Pracownicy nie wiedzą co mają robić, kiedy i jak. Szefowie zdają się być zajęci samymi sobą. Nie polecam automatykom poszukujacym pracy, aplikowania do działu pana MK - on nadaje się na kierownika jak świnia na astronoma.

Ochrona
@Marian Paździoch

I pomyśleć że zanim człowiek w kosmos poleciał to wysłał psa. Chyba się firma cofa skoro knury są w następnej kolejności. Może zanim inżynier coś osiągnie to trzeba dalej testować.

zUK

Chcesz spędzić wiele miesięcy w dalekich krajach, na kompletnych zadupiach, pracując po 300 godzin w miesiącu? Nie masz przyjaciół, rodziny, nic cię w domu nie trzyma, nie masz do kogo wracać? Nie są ci potrzebne żadne szkolenia czy awanse? Lubisz być traktowany jak tanie mięso armatnie, jak kierownictwo miesza cię z błotem? Nie zamierzasz pracować tam dłużej niż wynosi średnia dla programisty - 2 lata? Ta robota jest idealna dla ciebie!

Byly
@zUK

Kolego chyba trochę źle trafiłeś w tej firmie, bo miałeś pecha albo byłeś słabym automatykiem:/ Ja jako były pracownik, mogę powiedzieć że najbardziej wkurzające były długie wyjazdy oraz nie pewność co będzie jutro. Jako młoda osoba mogłem zarobić naprawdę dobre pieniądze w VAI, które przeznaczyłem na otwarcie swojego biznesu. Jesteś młodą osobą, ambitną, z dobrym angielskim...

bob
@zUK

W tej firmie są niograniczone możliwości awansu np. aby zostać kierownikiem działu IT moża znać połowę SQL i to w sumie to wystarczy. Ciekawe nie ?

Ciekawy
@bob

A ile to jest połowa SQL ?

Lol
@Ciekawy

SQL / 2

Mariusz

Od dłuższego czasu w wątku nie pojawiła się żadna nowa opinia, ani informacja związana z firmą Primetals Technologies Poland. Starałem się znaleźć w internecie informacje o ewentualnych naborach, jednak również nic nie znalazłem. Ktoś z Was wie może, jak wygląda obecna sytuacja kadrowa w tym miejscu pracy? Potrzebują może nowych rzetelnych pracowników? A może dodatkowo ktoś z Was wie, gdzie ewentualnie można by poszukiwać ofert pracy tejże firmy? Zachęcam do merytorycznej dyskusji. Te informacje są potrzebne dla wszystkich potencjalnych kandydatów.

Gruba Berta
@Mariusz

A dziadostwo takie samo cały przez cały czas: zawiść, kolesiostwo i miernoty. Nikt mądry nie chce przyjść na rozmowę kwalifikacyjną . ZAWIŚĆ. ZAWIŚĆ - to jest słowo klucz które najlepiej obrazuje tą instytucje. Grupa ludzi do wynajęcia za pól ceny przez "kolegów" z innych krajów do najgorszej roboty. Nie polecam. Kasa gorsza niż w innych firmach.

2MinutesToMidnight
@Gruba Berta

było ich trzech ... macie mało czasu...

Ryszard Kalisz
@Gruba Berta

Ktos cie musial mocno skrzywdzic ze sie tak uzewnetrzniasz tutaj. Zawisc to sie domyslam ze ty reprezentujesz, kolesiostwo to sa ludzie co maja kolegow (zbrodnia! robia razem x lat rozruchow i sie koleguja, a z toba nie), a miernoty to tez ty, bo rozumiem ze sobie nie poradziles i juz cie nie ma. Oczywiscie ze to jest w pewnej czesci grupa ludzi do wynajecia. Oczywiscie ze za nizsza cene, biznes tak dziala. Robota jest jaka jest, ale na pewno nie najgorsza. Kasa lepsza niz w innych firmach tego typu.

JałowyJan
@Ryszard Kalisz

a ja byłem pewien że Gruba Berta to prezes ...

odyseusz
@Ryszard Kalisz

Ludzie są ok choć we wcześniejszej firmie była lepsza atmosfera. Kasa standardowa jak u innych polskich firm tego typu. Ani mała ani duża. zawiść to przesada choć ludziska / kjjerownicy co jakiś czas skomentują w niepochlebny sposób innego starszego kolegę kjerownika ;). Żart, odreagowanie stresu, uczucie bycia kierownikiem tylko z nazwy... cokolwiek to jest czasem budzi niesmak.

gorsza tzn jaka?

ciekawy

Witam Zawsze chciałem zajmować się automatyką i niedawno zastanawiałem się nad pracą w primetals ale po rozmowie z kolega który tam pracuje zmieniłem zdanie. Czy naprawdę jest tam tak tragicznie? Żadna z firm o której słyszałem nie wykorzystywała aż tak pracowników. Słyszałem o polskich Januszach ale to przecież korporacja międzynarodowa. Czy cała branża automatyki tak wygląda? Przecież tak się nie da żyć. Jakie są szanse na znalezienie pracy po primetals? Kolega mówił że szuka i ciężko, że poza PLC niczego nie da się tam nauczyć i przez to jest się skazanym na taką pracę już do końca, że to firma wynajmu tanich pracowników a projekty spływają z działów zagranicznych. Ile własnych projektów było w ciągu ostatnich 10 lat a ile jako outsourcing? Jakie są proporcje? Ile czasu spędza za granicą pracownik o stażu 1-3 letnim? Proszę o proporcje nie uwzględniając urlopu i wolnego w święta np Wielkanoc, boże narodzenie, święto zmarłych bo w takich okolicznościach zjazd jest pewnie obowiązkowy.

Jarek Kaczyński
@ciekawy

"Proszę o proporcje nie uwzględniając urlopu i wolnego w święta np Wielkanoc, boże narodzenie, święto zmarłych bo w takich okolicznościach zjazd jest pewnie obowiązkowy." - ale się uśmiałem. Zrozumiesz to po pierwszej gwiazdce gdzieś w Indiach, co do Wielkanocy, to jak posiedzisz pół roku w Chinach to nawet nie będziesz wiedział kiedy była. Może jeszcze np. na narodziny dziecka chciałbyś zjechać do domu, co? Jak ładnie poprosisz, to może cię puszczą na ślub (twój oczywiście).

Czy są przyjęcia na stanowisko Programista PLC - bardzo mnie interesuje praca w tej firmie na tym miejscu :)

Obszczymur

Covid swoje a dodatkowo przemysł ciężki też ma teraz gorsze czasy. Obecnie zamiast zatrudniać to firma pozbywa się pracowników. Sama praca bardzo satysfakcjonująca ale jej dynamika jest wręcz irytująca. Kiedyś zaznaczałem w kalendarzu wszystkie swoje planowane wyjazdy. Zmian było tyle że był on wręcz nieczytelny. Nawet żona patrząc na ten kalendarz zasugeruje ci znalezienie czegoś stabilniejszego. Nie zdarzył mi się wyjazd którego by ktoś nie przedłużał.

@Tomek

Obserwuj prtale z ogłoszeniami. Oferty wystawiane są na pracuj.pl zazwyczaj. Aczkolwiek dawno nie przyjmowali programisty PLC.

@Agent 007

już coś znalazłem :) ale w przyszłości za kilka lat kto wie ;)

@Tomek

O tej firmie trzeba zapomnieć. Zwolnili dużo ludzi na początku covida. Nie mają projektów. Wyjazdy zablokowane. Utrzymują się tylko tym co skapnie z centrali. To firma wynajmująca ludzi. Najlepiej 100% za granicą wtedy najlepiej zarabiają.

Twój Pan

A ty myślałes że model biznesowy na czym sie opiera? Pracodawca załatwia prace a pracownik ją wykonuje. Przychodzisz do firmy o zasięgu globalnym i jesteś zaskoczony pracą poza biurem. Nie ma projektu, nie ma pracy -chyba prosta reguła? Nikt studenta dla zasady trzymać nie będzie. Branża chyba jak wszystkie inne na covid odporna nie jest. Jak jesteś ogarniety to sobie poradzisz bez niesprawiedliwego wodza Plemienia PT., który ratuje się kontaktami wypracowywanymi przez lata. Gdyby tak nie było, to oddziału PL by nie powstał.

Na jakie benefity można liczyć w Primetals Technologies Poland Sp. z o.o.?

Żadnych. Tylko cię oszukają. Pseudo Multisport gdzie cena kosmiczna .pokój gier gdzie liczą czas .ale jak 90% cię niema w biurze to po co benefit. Murzyn z Primetalsu nie potrzebuje benefitow

Prwc
@Andrzej

Przykre ale prawdziwe :(

Edek
@Prwc

Benefity sa ok. Więcej niż w innych firmach. Majaczysz.

@Edek

Benefity są skromne. Zgadzam się z przedmówcami. Dofinansowanie do Multisportu jest skromne , opieka medyczna raczej standardowa. Na plus jest jakieś dofinansowanie do obiadu. Aby z tego korzystać trzeba być w biurze a nie za granicą;) więc oferta może być atrakcyjna dla tych nie inżynierów. GameRoom podobno nie istnieje od czasów Covid. Jeżeli Ci nie posmakuje kotlet z Makro lub masz własne posiłki to oferta jest mizerna.

Franek

@Obszczymur A co z nadgodzinami? Tak częste jak wyjazdy? Można się chociaż o nich dowiedzieć odpowiednio wcześniej?

Obszczymur
@Franek

W biurze nadgodzin nie ma. Zdarza się, że ktoś siedzi więcj nad projektm niż powinien aby go poprostu skończyć. To już zależy od człowiek jakie kto ma podejście do pracy. Jest to zrozumiałe, ale też nie przesadzajmy. Zdarza się że ktoś źle nam wyliczy czas przewidziany na daną czynność. Takie już jest podejście zarządzających. Inaczej wygląda sytuacja na hucie. Tam są nadgodziny i zdarza się czasami dzień gdzie spędza się w pracy 12 godzin lub więcej. Taki już urok wyjazdów. Wiadomo że więcej pracy wiąże się z krótszym wyjazdem i jest to większości pracowników na rękę. O niektórych wyjazdach wie się z dużym wyprzedzeniem. Już na etapie engineering często są osoby przypisane go konkretnego projektu. Finalnie wyjazd będzie miał obsuwę, a z szybkiego rozruchu może zrobić się długa posiadówka :D Zdarzały mi się wyjazdy w terminie i przebiegały zgodnie z planem. Soft nie jest tu jedynym czynnikiem. Często występują problemy mechaniczne lub logistyczne po stronie klienta. I to jest coś czego nie da się przewidzieć. Innym tematem są wyjazdy pilne w stylu nagłego zapotrzebowania osób do projektu. I tu już jest styl dowolny, od nagłego pilnego wyrabiania wizy po przesuwanie urlopów. Ogólnie jeżeli wiesz że jest duży projekt w dziale, i idzie on kiepsko to możesz spodziewać się propozycji lub nominacji do wyjazdu. O tym każdy pracownik PT wie i jest on informowany o tym na etapie rekrutacji. Taka branża.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Mike

Tak. Z tego co wiem, to polityka firmy jest taka, że zatrudniają przede wszystkim na UoP, bo w związku z licznymi wyjazdami ławiej jest im załatwiać sprawy delegacji dla swoich pracowników, a nie dla podwykonawców. Sam swoją pierwszą umowę miałem podpisaną nawet zanim złożyłem wypowiedzenie u poprzedniego pracodawcy.

kojot

Jaka aktualnie panuje sytuacja w firmie? Dużo jest tych sławnych wyjazdów ( w jakie kraje są wyjazdy)?

Krystyna
@kojot

Szukałam interesujących Cię informacji, jednak nie udało mi się ich znaleźć. Musimy wobec tego poczekać, aż jakiś pracownik Primetals Technologies Poland się tu wypowie. Widziałam, iż firma szuka właśnie Automatyka oraz Java Software Developera - ogłoszenia widnieją na portalach pracodawcy.pracuj.pl i pracuj.pl. Oferują naprawdę ekstra warunki zatrudnienia. Może zechciałbyś spróbować tam swoich sił?

antek
@Krystyna

Do mnie dzwonił rekruter proponując mi stanowisko Java Developer w dziale MES w firmie działajacej w branzy metalurgicznej. Poczatkowo nie wiedziałem o którą firmę chodzi. Zapytal o stawkę to podałem standardową dla programisty Java. Ciagle czekam na telefon. Czy rekrutacja dalej trwa czy stawka powaliła? Podobno tylko 30% na delegacji. Ile w tym prawdy?

Krystyna
@antek

Sprawdziłam to i wydaję mi się, że rekrutacja na interesujące Cię stanowisko nadal trwa. Ogłoszenie cały czas widnieje bowiem na portalu pracodawcy.pracuj.pl. Fajnie, że Primetals Technologies Poland oferuje pracownikom możliwość rozwoju zawodowego oraz system szkoleń oraz motywacyjny system wynagradzania oparty o system celów. Może niedługo ktoś z działu HR się z Tobą skontaktuje. Dasz nam wtedy znać?

Wszystko ok, dużo ciekawych wyjazdów po Europie, fajne benefity i projekty. Zdecydowanie mogę polecić.

programista
@Marcin

Jakiego typu wyjazdy są w Primetals? Biuro czy fabryka. Ile godzin dziennie się pracuje? Czy jest szansa że w kraju w którym pracuje się 35h tygodniowo da się wyjść już po 7h pracy?

wielki_iwanek

Czy w primetals jest dział zajmujący się systemami MES? Jakie są warunki?

BYLY.

Witam, post przyda się osobą ubiegającym się o pracę w PT PL, bo tym którym (udało/zrozumieć) się odejść to już nie post dla nich. Jestem osobą, która pracowała długi okres na wyjazdach, daleko od znajomych i daleko od rodziny, więc troszkę przeżyłem z PT. 1) Najważniejsze jest wynegocjowanie PODSTAWY!!! Jeżeli się cenisz, to nie słuchaj sapiącej osoby, która Cię rekrutuje!!! Jeżeli tego nie zrobisz to będę Ci kapać przez najbliższe lata stopą inflacyjną tzn. (od 3% do 5%) co roku. Wcześniej osiwiejesz, niż będziesz miał dobrą podstawę. Wszystkie nadgodziny na wyjazdach będziesz miał liczone wg. podstawy. W tych czasach min. 7 000 brutto na początek. PODSTAWA!!! 2) Pamiętaj, że wyjeżdżając na wyjazdy jesteś ODDELEGOWYWANY tzn. zobowiązanie podatkowe spoczywa na kraju, który Cię WYPOŻYCZYŁ. Pod koniec roku będziesz rozliczany przez firmę podatkową obsługującą PT. I co??? Będziesz pewnie musiał dopłacić do firmowej kierpcy, ponieważ według rozliczenia Hyper-Tax, będziesz na minusie. 3) Socjal, hmmm jaki social. Prywatna opieka medyczna, to już podstawa w firmach tej wielkości. 4) Przebywając na delegacji, nie miałeś okazji poznać osób, które się zdążyły się zatrudnić oraz zwolnić. Rotacja w biurze jest nie do opisania. 5) Jeżeli będziesz miał szczęście, to znajdziesz miejsce w pokoju swojego działu. Jak będziesz miał jeszcze większe szczęście to znajdziesz wolny monitor!!! (Przywołuje się do "Tureckiego Wiezienia":) ) 6) Jest bardzo dużo firm tego pokroju, które dają Ci zarobić dobre pieniądze po studiach. Szukaj lepiej, jeżeli się cenisz. @Klamiesz: Napisz coś, więcej niż "klamiesz".

@BYLY.

Socjal: 1. Opieka Medyczna 2. Ubezpieczenie na życie 3. Karta MULTISPORT 4. PPK 5. Dofinansowanie obiadów 6. Teraz Sala relaks (jeszcze nie otwarta ale lada chwila będzie) - Bilard, piłkarzyki, konsole do gier. Podatki: Nic nie dopłacasz dostajesz kasę wcześniej i wyrównujesz różnice, zasada, zarabiasz tyle samo ile byś zarobił pracując w Polsce. Miejsce w biurze: Nowa część biura na ukończeniu, z dużą kuchnią, i wyposażona b.dobrze. Sprzęt: Mówisz co chcesz i na zasadach rozsądku masz, większość i tak już ma po 2 monitory (np.) Kasa: Życzę szczęścia żeby zarobić tyle samo

ccc
@BYLY.

A zasada rozliczenia podatkowego nazywa się HYPO-TAX a nie Hyper, Hyper to Ty jesteś, ale ....:-)

:-?
@BYLY.

Zawsze sie zastanawialem, jaki sens ma praca w delegacjach na dluzsza mete, jesli te delegacje trwaja ok 40-50% czasu pracy i sa miedzynarodowe ? Przeciez mamy otwarte granice, nie lepiej znalezc cos za granica bez delegacji, lub z mniejsza iloscia delegacji i pensja polska x 4 ? Ewentualnie znalezc cos za granica i co 2 tyg zlatywac do Polski ? Wyjdzie czasowo na to samo, a kasowo wiecej.. Jezyki znasz, kredytu nie masz (a moze ?), zony nie masz, dzieci nie masz, to po co pracowac u takiego pracodawcy i sie w taki tryb pakowac?

80_procent_w_delegacji
@CCC

Z benefitów korzystają tylko osoby siedzące w biurze (usunięte przez administratora) Większość pracowników pracuje 80% w delegacji za granicą.

80_procent_w_delegacji

olo

nie mówisz prawdy :)

olo
@CCC

biuro jest świetnie wyposażone, złe opinie wynikają raczej ze zbyt długich delegacji niżeli z podejścia pracodawcy. Branża jest wymagająca więc po dłuższym czasie ludzie są zmęczeni.

Zostaw merytoryczną opinię o Primetals Technologies Poland Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Primetals Technologies Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Primetals Technologies Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Primetals Technologies Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Primetals Technologies Poland Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 48 ocen.
  • Józefa Marcika 14B
    30-443 Kraków
  • NIP: 6793103501 KRS: 0000522008

Primetals Technologies Poland Sp. z o.o.