ONWELO S.A.

ONWELO S.A.

Opinie o ONWELO S.A.

Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Natalia

@Henio, Twoja opinia jest na temat jakiego konkretnie stanowiska w firmie ONWELO S.A.? Czy mógłbyś nam szerzej opisać swoją wypowiedź na temat fajnego klimatu oraz dobrych zarobków w firmie?

Henio

(usunięte przez administratora) firma, fajny klimat dobra kasa dostosowana do poziomu umiejętności

?

Pracując w tej firmie liczcie się z tym, że outsourcują swoich pracowników. Mają zaledwie kilka własnych projektów, reszta to body leasing i praca zewnętrzna. Do tego te fajniejsze, przyjemniejsze tematy zaklepują sobie zwykle ludzie którzy są tu od początku firmy (ludzie z comarch/atos i ich ziomale) - na te gorsze szukają juniora którego mogą sprzedać jako zwykłego developera (no i oczywiście przytną sobie na Tobie dość sporo). Fajnie pobyć tutaj rok, ale później to jest tylko (usunięte przez administratora) gdy firma stara się jak może, żeby płacić mniej niż rynkowo. Fajna atmosfera to oczywiście przykrywka dla problemów które są wewnątrz, to po prostu korpo które udaje startup. Pracując tutaj spodziewaj częstego szukania się po biurze z odpowiednimi osobami, ponieważ wszyscy od supportu po HRy potrafią olać mail, dopóki nie narobisz komuś smrodu nikt nie kiwnie palcem w Twojej sprawie. Od niektórych słyszałem że nie dostali nawet juniorskiej podwyżki po pierwszym roku, ale finanse są tutaj bardzo uzależnione od tematu jakim się zajmujesz. Na plus jednak mogę powiedzieć że ludzie którzy są tu na wyższych szczeblach mają kompetencję, widocznie tym dobrze płacą :) Więc jako podsumowanie - firma z tego co widzę szuka ludzi, którzy są najlepiej na pograniczu juniorstwa i może na nich przyciąć - płacąc im grosze a do klienta wysyłając za nich rachunki godne regulara.

JK
@? 03.05.2018 15:54

xD koło korpo to oni nawet nie stali. To jest janusz software, ten biznes prowadzą prawdziwe nosacze polskości, mają tam taki klimacik sprzed 15 lat, tylko zapakowany w nowoczesne pudełeczko. Ja niewiem, jak oni chcą przetrwać na rynku z taką koncepcją, ale uczyli się od "najlepszych" czyli od Filipiaka z comarchu, a ten ostatnio przyznał się w wywiadzie dla money, że jego sposobem na byznes był wyzysk i płakał, że w Polsce nie można już wyzyskiwać XD

roberto

Czy ktoś może powiedzieć coś więcej o stanowisku test analyst w onwelo? Czego można spodziewać się na rozmowie z części technicznej i angielskiego ?

Natalia

@QWE co oznacza dla Ciebie dziwna reakcja? Jaką kwotę i na jakie stanowisko zaproponowałeś? Możesz opisać tą dziwną reakcję? Zostałeś zatrudniony do firmy ONWELO S.A., że wiesz jaka panuje tam atmosfera? Jeżeli oceniłeś ją tylko po jednej wizycie w biurze to może to było tylko złudne wrażenie.

QWE

Byłem na rozmowie w krakowskim biurze tej firmy i powiem tak - oni chyba chcieliby płacić stawki jak w Ugandzie albo innej Somalii, bo na typowe dla rynku wymagania finansowe reagują dziwnie. Już w czasie rozmowy w necie migają się przy pytaniach o widełki, to piszą że ich nie mają :D Atmosfera jest jakaś sztuczna, niby luz i przyjazne podejście, ale coś śmierdzi w tle bo ci ludzie zachowują się sztucznie. W necie można łatwo sprawdzić, że nie oferują niczego innowacyjnego, tylko samo co dziesiątki innych firm, ale pewnie w niższej cenie.

Przestaliście aktywizować się w tym wątku. Co na to wpływa? Możecie po prawie 30-dniowej przerwie w dodawaniu opinii wypowiedzieć się na temat świeżej sytuacji w firmie ONWELO S.A.?

Javawowiec

Na poczatek zaznaczam ze nigdy nie rekrutowalem do Onwelo ani nie pracowalem w Onwelo, natomiast wpis jest z perspektywy (aktualnie bylego) pracownika comarch ... juz wyjasniam o co chodzi. Jakos w 2015 jeden z czlonkow zarzadu comarch nazwijmy go Piotruś "zakonczyl z wielkim bum" wspolprace długoletnią, znalazl nowego sponsora, zwerbowal kilkunastu z comarch managerow-ziomali na stanowiska dyrektorskie + kilkudziesięciu w miare kumatych i doswiadczonych programistow od inzynierii oprogramowania (w tym moich 4 znajomych, a aktualnie tam ostał sie jeden i tez niepewnie). W efekcie trzon w onwelo stanowia dyrektorzy, kierownicy, handlowcy oraz specjalisci z doswiadczeniem, a sa tak naprawde mniejsza kopia comarchu (jak ktos niedowierza niech poczyta ich cv w linkedin, goldenline) a co za tym idzie na grunt nowej firmy przenoszona jest propaganda zzyskow i wzrastajacych slupkow, obiecankicacanki oraz sciema wzrastajacych pensji i super kariery w dynamicznej firmie IT...tyle ze na poczatek "mozemy zaproponowac troche prawie ponad srednia krajową...". Wniosek wiec taki ze firma potrzebuje taniej sily roboczej, czyli student lub bezpośrednio po dyplomie. Jakos w 2003r tak powstał software mind (opinie jak to wygladalo i sie skonczylo mozna poczytać w necie), historia jak widac lubi sie powtarzać. A znajomi w onwelo po poczatkowych ochach achach stwierdzili ze jednak potencjalnych klientow za duzo nie ma, a ci co są wydziwiaja co przełożylo sie na ich wypłatę, wszak inne polskie bida-it także konkurują glownym kryterium taniej sily roboczej.

elefant

Byłem na rozmowie rekrutacyjnej w Onwelo, ale jako że miałem parę lepszych ofert, to nawet się nie zastanawiałem nad wyborem. Firma poszukuje "taniej siły roboczej", no i jakoś nie podobała mi się atmosfera tam panująca(dało się odczuć traktowanie mnie z wyższością przez wszystkich, mam na myśli rekruterek i menedżerów), ale to takie moje odczucia. Podziękowałem.

obeznany
@elefant 05.03.2018 16:41

to chyba było bardzo dawno temu, poza tym, dlaczego kopiujesz wypowiedź z forów sprzed par dobrych miesięcy i wklejasz je tutaj jako swoje? Czyżby troll z konkurencji, z której kandydat zrezygnował na rzecz oferty z onwelo? Tak się składa że sam brałem udział w dyskusji na forum o nowych firmach IT na rynku i widziałem tą opinię. Nie miałem okazji z nimi gadać, ale od ludzi wiem, że są w porządku.

PiesNaKod

Kolejny "koszmarek" czyli taki comarch w wersji lajt. Chcą specjalistów ale za stawki dla młodzików... rekrutacja jest przyjemna, miła, fajne dziewczyny i ładne:D ale laski z rekrutacji dukają wyuczone regułki o firmie, więc zero naturalności i merytorycznie klapa, bo technicznie potrafią powiedzieć mniej, niż mój kuzyn w podstawówce, chociaż zgrywają obeznane. To jest jakaś podpucha na gruby hajs robiona.

Natalia

@doświadczony a możesz powiedzieć coś więcej na temat tej merytoryki? Dostałeś się do firmy ONWELO S.A. po tej rozmowie kwalifikacyjnej? Piszesz, że firma zapewnia, że ciągła rekrutacja to rozwój. Jesteśmy ciekawi skąd wiesz, że nie jest, bo nie napisałeś czy byłeś ich pracownikiem.

doświadczony

Kiepska firma z nie do końca sprecyzowanymi wymaganiami. Ciśnienie na B2B. Rekrutacja bardzo przyjemna, ale merytorycznie leży i kwiczy. Karuzela ogłoszeń - czyli wielka rotacja na stanowiskach technicznych - średnio co 4-6 miesięcy na to samo stanowisko. Zarzekają się, że wszystko to w związku z rozwojem, ale fizycznie nie ma siły aby co chwilę przyjmowali kogoś, nie zwalniając (albo sam odszedł). Ogólnie nie polecam.

Natalia

@Maestro masz rację. Każdy może to odebrać inaczej. Zależy to też od organizacji jego czasu. Oczywiście też uważam, że dobrze, że wspomniałeś o minusach, bo tak jak napisałeś każdy chciałby też o nich wiedzieć, ale chciałam znać Twoje zdanie czy minusy czy plus przeważyły w Twoich odczuciach o firmie ONWELO S.A. Zatem dziękuję Ci za odpowiedź.

Natalia

@Jan Kowalski co masz na myśli pisząc płaska struktura? Mógłbyś wytłumaczyć? I powiedzieć dlaczego dla kogoś może być wadą, a dla kogoś zaletą i od czego to zależy? Każda dodatkowa informacja o ONWELO S.A. może być dla kogoś istotna.

@Natalia 21.09.2017 08:46

@Natalia Jankowi pewnie chodziło że sam musisz pewnie wszystko załatwiać pomiędzy działami a nie przez kierownika dlatego dla pewnych osób jest to zaleta a dla pewnych wada. Ja uważam to za plus że nie jestem ograniczony ale dla kogoś może być to minus.

Natalia

@Maestro na stronie firmy ONWELO S.A. znalazłam informacje, że można liczyć na różne benefity jak karta multisport czy ubezpieczenie, jest też możliwość pracy zdalnej. Nie wymieniłeś tego jak plus, a jakby nie było jest to plusem. Czy nie korzystałeś z tych usług lub może one nie są dostępne dla wszystkich? Czyli mimo dwóch minusów polecasz aplikację do tej firmy?

@Natalia 16.11.2017 15:56

@Natalia Skupiłem się na najważniejszych plusach i minusach. Co do tych rzeczy co napisałaś jest to standard ale fakt Onwelo to posiada. Ogólnie mi się podoba i polecam. Ludzie naprawdę są fajni z ogromnym doświadczeniem, zresztą ja też. Jednak są też minusy. Być może w przyszłości znikną. Jednak szukając pracy wolałbym znać zarówno plusy jak i minusy podejmując tak ważną decyzje jaką jest zmiana pracy.

Maestro

Cześć, Chciałem napisać odnośnie pracy w Onwelo. Krótko i na temat :) Plusy 1. Bardzo fajni ludzie i świetni specjaliści 2. Wiele się nauczysz bo od razu dostaniesz trudne zadanie :) 3. Lokalizacje 4. Na umowę o pracę pieniądze zawsze na czas a nawet 1-2 dni po końcu miesiąca 5. Bardzo często nowe projekty w najnowszych technologiach Minusy 1. Zdarzają się problemy z płatnościami na B2B i możesz otrzymać pensje z opóźnieniem 2-3 dni "niby nic ale strasznie potrafi zdenerwować" 2. Aby wypełnić czas pracy po miesiącu to masz ogrom formalności. Firma się rozwija dlatego nie działa to tak jak powinno nawet bardzo słabo. Jednak jak przeczytasz to za pół roku może nie będzie tego problemu Jeżeli chcesz się czegoś nauczyć od świetnych i fajnych specjalistów to znajdziesz tutaj swoje miejsce :)

Jan Kowalski

Polecam pracę w biurze warszawskim dla developerów, projekty niekoniecznie nazwałbym ambitnymi. Może wynika to z tego, że firma dopiero zdobywa poważniejszych klientów. Widać zmiany i rozwój każdego dnia, w firmie panuje bardzo płaska struktura (dla niektórych zaleta, dla innych wada). Atmosfera zdecydowanie istnieje i jest na plus - chce się przychodzić do biura.

Natalia

@Paweł Widzę, że @John opisuje proces rekrutacji w swoim poście. Myślę, że zawsze możesz skontaktować się z firmą i spytać o wymagania lub zaaplikować i sprawdzić swoje umiejętności na spotkaniu kwalifikacyjnym. Kontakt do firmy i najnowsze oferty pracy znajdziesz na https://onwelo.pl/pl

Paweł

Zastanawiam się właśnie nad aplikowaniem do Onwelo w Warszawie, tylko nie wiem za bardzo na jaki poziom szukają .NET Developerów: junior, regular czy senior ? Jeżeli Ktoś już przechodził u Nich rekrutację byłbym wdzięczny za informację :)

John

Sam proces rekrutacyjny w firmie Onwelo był bardzo przyjemny. Pierwszy etap to rozmowa z HR. Miałem przyjemność rozmawiać z niezwykle miłą i życzliwą Panią, która wiedziała o czym mówi. Typowa rozmowa hr'owa, standardowe pytania, plus część rozmowy w języku angielskim. Kolejny etap to rozmowa z dyr. obszaru, do którego prowadzi się rekrutację oraz kimś z HR. Rozmowa niezwykle rzeczowa, badanie doświadczeń i opinii kandydata.

przyszły pracownik

Czy ktoś z programistów może się wypowiedzieć o pracy dla Onwelo w Warszawie? Tak ogólnie o ilości projektów, technologiach i atmosferze w zespole?

Emer

Byłam w Krakowie w firmie "Onwelo" na dwóch, kolejnych spotkaniach rekrutacyjnych dotyczących jednego stanowiska w obszarze tzw. "back office". Osoby, z którymi się spotkałam, zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Pani z HR - bardzo uprzejma, wyczerpująco opisała firmę, proces rekrutacyjny oraz wymagania związane ze stanowiskiem, a także benefity płynące z możliwości zatrudnienia w reprezentowanej przez nią firmie. Chętnie odpowiadała na moje pytania. Osoba bardzo profesjonalna, ale przy tym bardzo sympatyczna i kulturalna. Druga osoba, z którą miałam przyjemność się spotkać także uprzejma, zaangażowana i sprawiająca wrażenie dynamicznej, doskonale wiedzącej, czego oczekuje, by zawodowo wypełnić postawione przed nią zadania, czyli m.in. te, dotyczące rekrutacji podległych jej osób. Moja kandydatura została odrzucona - zgodnie z otrzymaną odpowiedzią - ze względu na niekompletne dopasowanie do idealnego profilu pożądanego kandydata. Mówiąc wprost, myślę, ze znaleźli się lepsi ode mnie wśród rekrutowanych osób. Jednak wrażenie ze spotkań w firmie mam pozytywne. Uważam, że największą zaletą spółki w tym momencie jest jej dynamiczny rozwój i związane z tym korzyści w postaci możliwości wzięcia czynnego udziału we wzroście organicznym spółki, współtworzenia organizacji, obcowania z dynamicznymi i zaangażowanymi współpracownikami. Ludzie przypadkowo napotkani przeze mnie w przestrzeni "open space" tej organizacji byli swobodni i uśmiechnięci, więc zapewne zadowoleni z pracy dla "Onwelo". To tyle, co mogę napisać o firmie na podstawie osobistych wrażeń z procesu rekrutacyjnego. Ale to też ważny etap. Czasem, gdy przebiega źle, może zniechęcić potencjalnych kandydatów do aplikowania. Zachęcam do aplikowania osoby, które znalazły oferty pracy zgodne ze swoim profilem zawodowym oraz zainteresowaniami. Życzę "Onwelo" sukcesów, dalszego rozwoju, bardzo dobrej atmosfery i świetnych współpracowników! Żałuję, że mnie się nie udało dołączyć do zespołu...

Nowa

Zaczęłam prace w Onwelo 2 miesiące temu i jest bardzo zadowolona. Nie ma tu żadnej taniej siły roboczej :) Stanowiska zajmują, tak jak firma obiecała, osoby kompetentne i doświadczone w swej dziedzinie więc jest się od kogo uczyć. O atmosferze powiem tylko, że jest SUPER! ; )

walt

ja odniosłem wrażenie, że szukają kompetentnych, z doświadczeniem i komunikatywnych do rozmowy o finansach nie doszło

kandydat

Szukają raczej taniej siły roboczej. Pasowałem na stanowisko idealnie ale chyba wynagrodzenie im nie odpowiadało. Zarzekli się że nie pasuję na stanowisko. Rozmowa z menedżerem który myli CRM z CMSem i rekruterką. Menedżer strasznie niekumaty, nie zna się na technologiach. Firma młoda więc dopiero zaczynają zabawę z rynkiem. Osobiście mam negatywne doświadczenia.

arek

To może w końcu ktoś napisze coś prawdziwego @łubudbuu? Firma podobno ostatnio dodaje sporo ofert głównie do działu IT więc może dla odmiany ktoś napisze jak jest w firmie tak naprawdę zamiast tego lukru? Jakieś info o zarobkach, godzinach pracy itp.?

łubudubu

sami sobie piszemy te opinie

Zostaw opinię o ONWELO S.A. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ONWELO S.A.