Execon ITS Sp. z o.o.

Opinie o Execon ITS Sp. z o.o.

AI

36,400,400. Na tyle szacuje się liczbę inteligentnych cywilizacji w naszej galaktyce według słynnego równania Drake'a. Przez ostatnie 78 lat nadawaliśmy wszystko o nas - radio, telewizja, nasza historia, nasze największe odkrycia - reszcie galaktyki. Krzykiem oznajmialiśmy nasze istnienie reszcie Wszechświata zastanawiając się, czy jesteśmy sami. 36 milionów cywilizacji, a przez blisko wiek nie dostaliśmy żadnego znaku. Byliśmy sami. 5 minut temu się to zmieniło. Nadeszła transmisja na każdej przestępnej wielokrotności częstotliwości wodoru, której nasłuchiwaliśmy. Harmonika przestępna - rzeczy takie, jak częstotliwość wodoru pomnożona przez pi - nie pojawiają się w naturze, stąd więc wiedziałem, że musi to być sygnał sztucznego pochodzenia. Sygnał był włączany i wyłączany bardzo szybko i miał niezwykle równe amplitudy; pierwszą moja myślą było, że to chyba jakiś przekaz binarny. Naliczyłem 1679 impulsów w ciągu minuty aktywności przekazu. Zaraz po tym ponownie nastała cisza. Początkowo nic mi to nie mówiło. Zdawało się być losową zbieraniną dźwięków. Jednakże impulsy były tak doskonale jednolite, a w dodatku na częstotliwości, która do tej pory milczała; musiały pochodzić z jakiegoś sztucznego źródła. Jeszcze raz przyjrzałem się sygnałowi i moje serce zabiło mocniej. 1679 - dokładnie taką długość miała wiadomość wysłana z Arecibo¹ 40 lat temu. Podekscytowany zacząłem układać bity w kształt oryginalnego prostokąta 73x23. Już w połowie roboty moje nadzieje się potwierdziły. To była dokładnie ta sama wiadomość. Liczby w systemie dwójkowym, od 1 do 10. Liczby atomowe pierwiastków, które tworzą życie. Wzory nukleotydów naszego DNA. Ktoś nas słuchał i chciał, żebyśmy wiedzieli o jego istnieniu. Wtedy też uświadomiłem sobie, że przecież oryginalna wiadomość została wysłana zaledwie 40 lat temu. Oznacza to, że ta forma życia musi znajdować się najwyżej 20 lat świetlnych stąd. Cywilizacja w odległości pozwalającej na porozumiewanie się? To by była rewolucja na polu każdej dziedziny nauki, która się zajmowałem - astrofizyka, astrobiologia, astro- Sygnał znów zaczął pikać. Tym razem był powolny. Rzekłbym, że nawet celowo spowolniony. Trwał prawie 5 minut, jeden bit co sekundę. Mimo, że komputery oczywiście to nagrywały, zacząłem je zapisywać. 0. 1. 0. 1. 0. 0. 0. 0... To już nie była ta sama wiadomość, co poprzednio. W głowie miałem istny mętlik rozważając wszystkie możliwości. Transmisja zakończyła się po 248 bitach. Wiadomość była stanowczo zbyt krótka, aby nieść ze sobą jakąś ważną treść. Jaką godną uwagi informację można wysłać innej cywilizacji w zaledwie 248 bitach? Na komputerze tak małe pliki mogły zawierać jedynie... Tekst. Czy to w ogóle możliwe? Naprawdę wysyłali nam wiadomość w naszym własnym języku? Jeśli dłużej się nad tym zastanowić, to wcale niewykluczone - nadawaliśmy w zasadzie w każdym języku na ziemi przez ostatnie 70 lat... Zacząłem rozszyfrowywać kod za pomocą pierwszego, co mi przyszło do głowy - tablica kodów ASCII. 0. 1. 0. 1. 0. 1. 0. 0. To "B"... 1. 0. 1. 0. 0. 1. 0. 0. "Ą"... Kiedy skończyłem składać wszystko w całość, poczułem silny niepokój. Rozszyfrowane słowa dawały czytelną wiadomość. "BĄDŹCIE CICHO BO WAS USŁYSZĄ"

Young god

Nie rozumie tych komentarzy, jak się nie podobało to dlaczego tu pracowaliscie? Firma daje możliwości rozwoju! Nowe technologie, innowacyjne projekty, wysoka pensja, urlopy w każdej fazie projektu,szkolenia, spotkania integracyjne, projekty badawczo - naukowe. Zarzad docenia tych którzy ciężko pracują! Firma jest nastawiona na sukces to normalne, że mało ja obchodzą pracownicy którzy nic nie wnoszą do firmy, albo odchodzą, bo kolega / koleżanka poleciła i zmieniają pracę dla pieniędzy, tu się liczą wyższe idee. To kadra kierownicza rządzi i ona ma zawsze rację, zwykłych pracowników nie powinno się nadmiernie szanować, oni mają pracować!!!

Exeslave
@Young god 20.03.2018 14:22

Typowy Janusz biznesu

Bard

Limeryk bielański. Pewna firma z warszawskich Bielan, co czerwone kolory przybiera, zatrudniała juniorów. Nie wadzili nikomu. Pracowali czy noc czy niedziela. Firma z czasem się pięknie rozrasta, a z juniorów zrobiła się szlachta co za swe doświadczenie i ciągłe szkolenie chcą większych pieniędzy i basta! Więc się zarząd zaczął obrażać: "Tyle nie jest wart Twoja praca!" Lecz to ustala rynek ile wart jesteś, synek. Pracownicy pójdą tam gdzie jest kasa. No już takie są czasy dzisiejsze. Teraz kłótnia: Kto jaja ma większe?! Za maską podsieci piszą bzdety po sieci. Limeryki są ciut ambitniejsze.

Exslave
@Bard 25.01.2018 12:59

Wy piszecie poezję, a "juniorzy" pracują weekendami za darmo. https://www.youtube.com/watch?v=dlOHn6dbSM8

Asterix

@Adrian - zgadzam się w 90%. Opinia, która nie pozostawia nic do dodania na temat firmy i zarządu. Moim zdaniem fragment dotyczący sekretarki jest przesadzony (10% niezgodności z moją opinią).

Exeslave

Firma zarządzana przez biznesmenów z poziomem emocjonalnym 8-mio latka. Obrazy, fochy, przelewanie żali że się odchodzi. Nie zadali sobie pytania czemu odchodzę i czemu inni odeszli. Albo co gorsza zadali i odpowiedzieli, że to wina tych co odeszli. To się nazywa autorefleksja.

Adrian

W tej firmie najlepsi są ludzie, a raczej byli... Warunki pracy słabe, brak szkoleń, firma nie płaci za nadgodziny, nie inwestuje w pracowników, niektórzy kierownicy na siłę prowadzą dziwne spotkania motywacyjne, nierealne terminy projektów wymyślone przez zarząd, ma być szybko kasa ma wpłynąć a jakość to już nie ważne... Sekretarka hmm.. Typowa blondynka... Firma obiecuję złote góry, a w rzeczywistości nic z tego nie ma... Największy podziw mam dla testerów, których częściej można było spotkać przy konsoli niz przy komputerze, brawo chłopaki... P

Jakim pracodawcą jest Execon ITS Sp. z o.o.? Jak wyglądają warunki w firmie? Czy pracownicy mogą liczyć na jakieś pozapłacowe benefity?

TajemniczySzept

Firma jest niepoważna, nie szanuje pracowników. Brak doświadczonych ludzi, którzy mogliby dobrze poprowadzić projekty. Kadra zarządzająca jak i sam zarząd to ludzie, którzy tylko i wyłącznie chcą wycisnąć pracownika, a nie docenią go za dobrze zrobioną pracę. Szkolenia wypisywane na ogłoszeniach o pracę to pic na wodę, nic takiego nie ma, a wewnętrzne szkolenia to jakiś żart(4 godzinne spotkania na 1 rok). Projekty są prowadzone chaotycznie, kierownictwo potrafi się nimi zupełnie nie przejmować, a później cała odpowiedzialność spada na pracowników. Zarząd obiecuje jedno, a robi drugie. Ukończenie projektów potrafi być czasami blokowane nawet przez członków zarządu, co idealnie podsumowuje sytuację w tej firmie. O poziomie firmy świadczy też to, że wiele osób, które już kilka lat pracowało, nagle opuściło firmę w ostatnich miesiącach. Szczerze nie polecam tej firmy.

TajemniczySzept
@BysNieZgadl 08.01.2018 22:06

Czyli "Jeremiasz" ma rację, macie gdzieś pracowników, tylko kasa się liczy. Widać, że zarząd intensywnie wypisuje komentarze tutaj, bo reputacja leci w dół. I bardzo dobrze, takich jak wy rynek pracy szybko zweryfikuje. W IT na szczęście jest rynek pracownika i żaden doświadczony specjalista do was nie przyjdzie.

moonster_0

@Adonis sekretarka to akurat ogarnia mega, a że humoru nie masz to sorry. Atmosferę tworzą ludzie, więc skoro tacy jak autorzy postów powypadali za burtę będzie tylko lepiej. Pracowałem kiedyś w firmie, która zalewana była własnie takim shitem jak tu wypisują i było (usunięte przez administratora) Trzeba mieć jaja żeby samemu robote zmienić, a nie po plecach kumpli. Pozdro

Adonis

Niech się wypowiadają lepiej osoby, które mają dłuższy staż w tej firmie. To co na dole anonimowi znachorzy napisali to stek bzdur. Nie mogę złego słowa powiedzieć na firmę. Co wdrożenie pozwalają mi iść na urlop, albo przymknął oko jak akurat zachoruję, również w trakcie wdrożenia. No tylko jedno "ale" sekretarka trochę się buja idąc po korytarzu.

expert
@Adonis 19.01.2018 13:17

wielki przywilej, nie pracować gdy jest się chorym; przeciez to prawo twoje a nie łaska ich

Jenkins

Bajka kończy się powoli, Uwolniona złota rybka, życzeń żadnych już nie spełni, Czyżby klęska była szybka?

Wolski

Studenckim futerkiem Execon okryty, Nieopierzone opierzonym się staje, Jednak na zawsze już w sercu wyryty, U tych co poszli o kilka kroków dalej.

BysNieZgadl

Wszyscy nagle wszystkich krytykują. Ludzie trochę pozytywnego myślenia, przecież to jest normalna rynkowa walka z innymi firmami o zlecenia.

Jer
@Informacja 09.01.2018 23:27

(usunięte przez administratora) piecze, bo nie jesteście tacy (usunięte przez administratora) jak byście chcieli co?

Łobuz

Łobuz kocha najbardziej

Edyta

@abc piszesz o braku inwestowania w pracownika. Czy oznacza to, że nie miałeś możliwości uczestniczenia w kursach i szkoleniach? Jak wcześniej wspomniałam, w ofertach pracy firma wymienia taką możliwość. Czy jednak jest to zależne od stanowiska na którym się pracuje?

abc

Jest tak jak piszą inni..... 0 inwestycji w pracownika, wyciskanie z ludzi co sie da.....

obserwatorWatku

Lena mowisz o oddziale Warszawskim? Jak tam jest z projektami, mozna zmieniac, czy raz sie trafia do jednego na rok. Jaki jest klimat pracy? W ofertach jest tyle technologii, jest sie niby czego uczyc.

Edyta

@Lena wspominasz o tym, że z firmy odchodzi wielu pracowników. Czy dotyczy to któregoś działów szczególnie? Piszesz też, że firma zatrudnia niedoświadczonych studentów. To ważne, że mają tu szansę na zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. Według Ciebie nie mogą liczyć na pomoc w zdobywaniu nowych umiejętności. Czy ktoś z pozostałych pracowników firmy również ma takie wrażenia? Jednak Execon ITS w treści ofert pracy oferuje możliwość rozwoju oraz szkoleń, a także szkoleń wewnętrznych w ramach Akademii Execon.

borczas
@Edyta 04.10.2017 12:18

Jest taki szczególny dział, a raczej był. Ostał się tylko jego kierownik... W tej firmie nadal znajdziesz dużo przyjaznych osób, z którymi przyjemnie spędzisz czas w pracy, ale niestety czasem wystarczy jeden matoł żeby rozwalić dobry zespół. Niektórzy PM'owie z kolei obiecują klientom złote góry, a potem wszystko ASAP, na wczoraj. Niestety brakuje dobrych kompetencji na tych stanowiskach.

Lena

Firma stale zmienia się...na gorsze. Jedyną prawdziwą zaletą byli ludzie, którzy firmę tworzą, a raczej tworzyli, bo masowo zaczęli z niej odchodzić. Prawdą jest, że zdarza się tam mobbing, że zarząd przymyka oko na informacje, które wymagają interwencji, że w pracowników się nie inwestuje i ich nie docenia. Panuje bardzo duża nieuczciwość, nierówne traktowanie na wielu płaszczyznach. Brak doświadczonych osób mogących uczyć licznie zatrudnianych studentów, którzy są zdani na siebie. Wiele słabych sytuacji świadczących o poziomie pracodawcy, niestety bardzo niskim. Nie polecam.

Edyta

Aktualnie firma poszukuje kandydatów na stanowisko Projektant/programista Java w Dziale Integracji i Systemów B2B. Co możecie podpowiedzieć osobom, które są zainteresowane tą ofertą pracy? Czy w firmie Execon ITS zaszły w ostatnim czasie zmiany, o których powinni wiedzieć potencjalni pracownicy?

yh

Firma na wyciśnięcie pracownika i wymiana na świeżego. A raczej świeżego studenta, doświadczonych ludzi tam ze świeczką szukać. Nie inwestują w rozwój pracowników, projekty prowadzone są chaotycznie i często dopiero interwencja zarządu pozwala wyjść na prostą. Nie polecam

wdfv

@ja tak się sklada ze na tym forum każdy ma prawo do tego żeby się wypowiedzieć nie uważasz? ważne żeby to było w temacie a ze jest to forum na temat pracy i pracodawcy i o warunkach wiec nie widze w tym nic dziwnego tak na prawde nie wiem o co chodiz

ja

dramat- 10 opini i ani jednej o pracodawcy. Jak nie macie nic do powiedzenia to sie nie odzywajcie. Wasza opinia na temat obecnego rynku pracy naprawde nikogo nie obchodzi.

ja

Zostaw opinię o Execon ITS Sp. z o.o. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Execon ITS Sp. z o.o.