Opinie o Distribev Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Distribev Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Distribev Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł Alkoholowy - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Distribev Sp. z o.o. w Warszawa

Iza

Przestaliście korzystać z forum dlatego, że jest dobrze i nie ma chętnych ?

Witam, Ktoś może coś powiedzieć na temat pracy PH? Jaka podstawa? Czy targety do zrobienia? Jak jest z podstawą? Czy da się wyrobić w 8 godz czy nie?

Dejwid

Nie polecam Firmy jako pracodawcy. Bylem Przedstawicielem i bardzo sie zawiodlem. Niska podstawa brak premii, setki maili, tabelki, kapsle, zero pomocy kierownika, wysokie ceny produktow tak w skrocie wyglada tam praca.

Biedronka
@Dejwid

Nic dodać nic ująć, ja też byłam ph i powyższe w 100% się zgadza, dodatkowo logistyka leży i kwiczy, w sezonie nie dojeżdżają zamówienia do 1/3 klientów bo braki w kierowcach, samochodach albo inny problem, często maile od logistyka o 14 że już są przekroczone możliwości wywozowe i człowiek się zastanawia co z resztą klientów/ zamówień i jak zrobić plan jak to się ciągle powtarza... klienci 'robieni' na opakowaniach, podstawa śmieszna a premie weź człowieku zrób jak co 3 zamówienie nie dojeżdża.... tragedia

@Biedronka

Jak firma Distribev Sp. z o.o. (spółka należąca do Grupy Kapitałowej Żywiec S.A.) rozwiązywała problem braku kierowców, którzy dowozili towary do klientów? Byli poszukiwani nowi pracownicy na stanowisko, czy może po prostu w związku z tym niektórzy klienci mieli opóźnione dostawy?

Biedronka
@Szymon

Nie rozwiązała. Odpadło tylu klientów, że zaczęli się wyrabiać... Od kwietnia do końca czerwca była tragedia, klienci czekali na dostawy od 3 do 7 dni! Zgadnij, ilu klientów przyjęło dostawę po tygodniu? Zero. Często było tak, że klient ani my, ph nie dostaliśmy żadnej info o zaistniałej sytuacji (np kierowca sobie odrzucił dostawę, albo po raz kolejny zawiesił się system i zamówienie nie przeszło do realizacji) , więc wpadam na sklep i pytam co dziś rzeźbimy w zamówieniu i słyszę: nie robimy dziś zamówienia bo od tygodnia czekamy na ostatnie! Albo: Na weekend znów zostałem/am bez alko, dziękuję za współpracę! I tak w kółko. Bywało tak, że z 25 wizyt 17 sklepów nie dostało zamówienia, kolejnego dnia następnych 9 klientów i tak ciągle. I wiecznie tylko maile typu: Ciśniemy Importy!!! Highland stoi od roku na sklepie, za nic nie chcę się sprzedać ale wciskaj bo to import, bo waży marżowo więcej... Patola.Klienci czekają na reklamacje ponad miesiąc i najczęściej jest odrzucona, w sezonie wiecznie puste zakapslowane butelki w skrzynkach, napoczęte Pringle...

@Biedronka

A jak obecnie wygląda ta sytuacja? Firma Distribev Sp. z o.o. (spółka należąca do Grupy Kapitałowej Żywiec S.A.) zaczęła regularnie i terminowo realizować dostawy do swoich klientów? Co z klientami, którzy musieli tak długo czekać na dostawy? Wszyscy zakończyli współpracę z firmą, czy może tylko jakaś część osób?

Jar
@Szymon

Nie rozwiązali bo nie chcieli rozwiązać . Chętnych do pracy było wielu ale nikt nie będzie pracował od świtu do nocy za darmo niestety ... A to ciężka praca jest -kierowcy rozładowuja kilka ton dziennie . Ot i dlatego . Jak to mówi stare przysłowie- chytry dwa razy traci - stracił i Distribev klientów

Meduza
@Biedronka

O którym rejonie piszesz ?

@Jar

Czy kierowca zatrudniony w tej firmie był odpowiedzialny zarówno za załadunek samochodu, jak i jego późniejszy rozładunek? W przypadku rozładunku to - z Twoich doświadczeń - są szanse na pomoc osobom, które pracują w sklepach, gdzie firma dostarczała swoje towary? Czy raczej należało liczyć się z tym, że jesteśmy zdani sami na siebie? Odpowiedz, proszę.

XXX
@Biedronka

żeby kogoś oceniać trzeba umieć krytycznie spojrzeć na swoją osobę Dawidzie K.

@XXX

Może Ty będziesz w stanie odpowiedzieć na moje poprzednie pytanie związane z tym, jak wygląda praca kierowcy zatrudnionego w firmie Distribev Sp. z o.o. (spółka należąca do Grupy Kapitałowej Żywiec S.A.)? Kluczową dla mnie informacją jest to, czy ewentualny rozładunek towaru spoczywa tylko na barkach kierowcy, czy może pracownicy sklepów są zobowiązani pomóc kierowcy? Przedstaw proszę, czy wiesz coś na ten temat.

Waldi
@Szymon

Kierowca jest odpowiedzialny za załadunek na hurtowni i jak i rozładunek w punktach.W 95% przypadkach przy rozładunku na sklepach kierowca ,,działa,,sam.Czesto punkty na pietrach lub piwnicach!

Byku

Zdalni na siebie

Były pracownik Orbiko
@Waldi

Kierowca na hurtowni jest ładowany i rozładowany wózkiem widłowym cała jego robota to gdy towar jest na aucie poustawiać paleciakiem palety z towarem tak że nie przesadzacie z tą ciężką pracą ostatnio jeden z kierowców stwierdził że do fizycznej on nie pójdzie no i tyle kierowcy to lesery prawdziwej roboty na oczy nie widzieli ciężko to jest na kopalni ,budowie ale pewno nie za kierowcę ci do zarobków nie wiem ale wiem że gdy przyjeżdżają po towar to tak im się śpieszy ....a gdy mógłby truteń pomóc i choć jedną paletę ofoliować to nie bo on kierowca .Praca jak każda powiem że nawet lżejsza niż inne no ale wymagania hi Ho ,zapamiętajcie tu nie potrzeba wykształcenia umiejętności myślenia raz zapamiętane trasy i przepisy drogowe i do końca życia letarg mózgu,z kasą wszędzie jest kiepsko ale jak słyszę te biadolenia kierowców to sobie myślę zmień stary robotę ale to nie możliwe bo w innych robotach trzeba mieć wiedzę i umiejętności a kółkiem kręcić i (usunięte przez administratora) wozić to każdy może,tylko że dla mnie to nuda i otępianie mózgu no i tragedia bo parę kartonów a choćby i ton trzeba przenieść no i co?Ech fujary kierowca to żaden zawód i wieczne pretensje do świata a co wy umiecie ?Przeważnie edukacja zakończona na gimnazjum i zero chęci do pracy.Dlatego tak na was jadę bo mam siermięgę szwagra kierowcę i nic oprócz narzekania i pasieniem brzucha nie potrafi .A wiecie jaka jest choroba zawodowa kierowców ?Miażdżyca !Bo brzuch im jaja miażdży.A firma rzeczywiście pod psem nie obrażając psa

@Biedronka

to akurat kwestia (usunięte przez administratora)na [potęgę kierowców, których firma zatrudnia z zewnątrz

Sola
@Dejwid

Hmmm maile jakie? Do przeczytania Oki tylko informacyjne tabelki jakie? jeszcze ani jednej nie zrobiłam kierownik super rób co do Ciebie należy i masz wszystko.! Pozytywne nastawienie i lubisz swoją pracę. Podstawą 3000 na początek premia do 100% nie jest łatwo ale się da.

Grażyna
@Sola

Czy firma aktualnie poszukuje nowych pracowników? Bo niestety na stronie nie ma żadnych nowych ofert pracy. Orientujesz się na jaką umowę można liczyć na początek współpracy?

Distribev nie należy ko Grupy Żywiec. Jesteś trochę niedoinformowany

@Grażyna

Firma poszukuje nowych pracowników. Sprawdź pracuj.pl

Bartek
@Były pracownik Orbiko

Dawaj ze mną na wywóz, zobaczymy czy będziesz tak samo szczekał.

Nawet papieru toaletowego w toalecie nie ma. Nie polecam pracy jako doradca klienta. Duzo lepsze warunki są np. w orange na tysiacleciu

Pracap1
@Anna

Cześć, możesz napisać coś więcej o pracy na stonowisku doradcy, jak wyglądają stawki?

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Distribev Sp. z o.o.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Specjalista ds. Administracji (Recepcja)?
logo firmy Operator maszyn CNC
Rzeszów
Smithstown Polska Sp. z o.o.
logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.

Sprawą wyjaśniona POZYTYWNIE

Pożeraczbigosu

...ten Szymon to chyba on nich ktoś bo non stop sie tu udziela zamiast klikania weź się W końcu za robotę kolego.....

Nowy targ

Uwaga na nieuczciwego kierowcę!!! . Człowiek na początku współpracy niedoinformowany, nie wie co ijak i nie przybiera myśli że wszyscy są nieuczciwi. Początek czerwca...Po pierwszej dostawie, ( zapłacone gotówką, zresztą jak WSZYSTKIE na bieżąco u kierowcy) Po weekendzie brakło towaru więc dzwonię w poniedziałek, a tu że w poniedziałki nie jeżdżą. Ale można samemu osobiście. Więc wysłano po dostawę, na miejscu że nie odbiorą gotówki, sekretarki nie ma i FV nie ma. Zapłacić później. Przy kolejnej bieżącej dostawie kierowca informuje że jest zaległośc, proszę czekac, przelicze, nie wiem czy mam tyle ( kierowca dobrze będzie pamiętać te sytuacje) Zaplacilam wszystko, ale kwit dostałam na część ( i to te zaleglą) Nie zwróciłam uwagi, szybko ,szybko. Miedzy czasie dostawy byly, platnosci gotowka u kierowcy. Po prawie 2 MIESIACACH wyszła zaległośc po urlopie. Zamawiam towar w siedzibie A tu że nie przywioza bo FV nie zapłacona ! Sekretarka mnie informuje że ostatnia, a ja że mam kwit i że bałagan macie! A ona że oddzwoni. Dzwoni i informuje ze doszła do początku CZERWCA! ZE bieżące płatności były na poczet tej zaleglej fv. Kiedy zapłaciłam kierowcy a nie wydał kwitu. Przy konfrontacji z kierowca ( swiadkowie) ..no tak pamięta była taka sytuacja z przeliczeniem, ale w sekretariacie już inaczej śpiewał. Teraz towaru nie zamówię bo jestem przez jakiegoś h..ja dłużniczka. Czyli mam zapłacic drugi raz za FV? Szkoda że wcześniej nie poczytałam NEGATYWNYCH komentarzy o kierowcach "dorabiających" !

NOWY TARG

Uwaga na nieuczciwego kierowcę!!! . Człowiek na początku współpracy niedoinformowany, nie wie co ijak i nie przybiera myśli że wszyscy są nieuczciwi. Początek czerwca...Po pierwszej dostawie, ( zapłacone gotówką, zresztą jak WSZYSTKIE na bieżąco u kierowcy) Po weekendzie brakło towaru więc dzwonię w poniedziałek, a tu że w poniedziałki nie jeżdżą. Ale można samemu osobiście. Więc wysłano po dostawę, na miejscu że nie odbiorą gotówki, sekretarki nie ma i FV nie ma. Zapłacić później. (JEDNA CIEKAWA RZECZ, 2 raz braklo towaru po weekendzie , pojechalam osobiscie i dostalam fv i informacje ze mam ja oplacic przelewem!!!) Przy kolejnej bieżącej dostawie kierowca informuje że jest zaległośc, proszę czekac, przelicze, nie wiem czy mam tyle ( kierowca dobrze będzie pamiętać te sytuacje) Zaplacilam wszystko, ale kwit dostałam na część ( i to te zaleglą) Nie zwróciłam uwagi, szybko ,szybko. Miedzy czasie dostawy byly, platnosci gotowka u kierowcy. Po prawie 2 MIESIACACH wyszła zaległośc po urlopie. Zamawiam towar w siedzibie A tu że nie przywioza bo FV nie zapłacona ! Sekretarka mnie informuje że ostatnia, a ja że mam kwit i że bałagan macie! A ona że oddzwoni. Dzwoni i informuje ze doszła do początku CZERWCA! ZE bieżące płatności były na poczet tej zaleglej fv. Kiedy zapłaciłam kierowcy a nie wydał kwitu. Przy konfrontacji z kierowca ( swiadkowie) ..no tak pamięta była taka sytuacja z przeliczeniem, ale w sekretariacie już inaczej śpiewał. Teraz towaru nie zamówię bo jestem przez jakiegoś h..ja dłużniczka. Czyli mam zapłacic drugi raz za FV? Szkoda że wcześniej nie czytałam tutejszych NEGATYWNYCH komentarzy o kierowcach "dorabiających" !

Olek

Może podpowiecie czy firma w dalszym ciągu rekrutuje?

lolo

Cześć, W następnym tygodniu mam rozmowę o pracę na stanowisko PH ds detalu. Może ktoś coś więcej napisać o pracy, zarobkach, samochód?

PH
@lolo

Samochód Opel Corsa, z dużym limitem do użytku prywatnego. Podstawa ok 2700brutto na start. Pracuję jako PH w tej firmie dwa lata, sama specyfika, atmosfera mi się podobała. W porządku kierownicy, brak stosu maili etc. Ilość klientów, rozległość obszaru jaki obsługuję i masa spraw jakie wychodzą w ciągu dnia pracy powodują jednak ,że od pon do czw jest to praca po ok10-11h. Przy założeniu, że chcesz wykonać pracę dobrze i móc wyciągnąć jakąś premię, bo podstawa szałowa nie jest. Minusem jest oferta, przy wielu ważnych produktach kiepska lub czasami wręcz do kitu. No i po zmianach u góry ok pół roku temu zaczęła się jazda z planami sprzedażowymi. Pójść na rozmowę i pogadać zawsze można:)

paker

pracuje juz19 lat zeszly rok to bylo totalne dno ale w koncu wywalili stary beton i powoli wrocily stare dobre czasy choc nie mamy starych solidnych kierowcow ale w koncu wszystkie dostawy sa realizowane na czas kowale tez daje rade.

marek

UWAGA na firmę Distribev Orbico ! Byliśmy ich klientami przez 2 lata ale zatrudniają podejrzanych ruskich kierowców, którzy kombinują opakowaniami (skrzynki i butelki). Zawsze dostawaliśmy towar "na wymianę" i póki to byli polscy kierowcy - było OK. Potem zaczęli zatrudniać ludzi nie znających j. polskiego i zaczęły ginąć całe skrzynki pustych butelek. Kazali nam zapłącić 300 zł "za nic" bo butelki wymienialiśmy zawsze 1:1 - zapłaciliśmy dla świętego spokoju. Ale kiedy miesiąc temu w środku sezonu w Świnoujściu, w sobotę nie dowieźli nam towaru - podziękowaliśmy za współpracę. Nasze straty w tym dniu - ponad 1000 zł z braku towaru. Jako odwet chyba firma znowu chce od nas pieniądze za jakieś niby-brakujące opakowania. Uwaga na tę firmę. Wg nas - kompletne dno i brak szacunku dla klientów.

smażalnia
@marek

my zostaliśmy oszukani na prawie 10000 też za niby brakujące opakowania, pomimo, że mamy podpisane odebranie keg, sparwa skończyła się w sądzie bez naszej wiedzy i komornik zajął nam konto, taka współpraca

smażalnia
@marek

my zostaliśmy też oszukani przez firmę Orbico, proszę o maila blanka2007_75@o2.pl

@smażalnia

W jaki sposób zostaliście rzekomo oszukani przez firmę Distribev Sp. z o.o. (spółka należąca do Grupy Kapitałowej Żywiec S.A.)? Rozwińcie proszę myśl. Są to poważne zarzuty wobec firmy, więc należałoby je odpowiednio uzasadnić. Zachęcam również do tego, aby wypowiadać się o tej firmie, jako pracodawcy, ponieważ forum gowork.pl jest miejscem opinii o pracy w danej firmie.

@marek

Świnoujście nie ma dostaw w soboty.

Szymon

@marek, wiesz może, co takiego wydarzyło się w firmie Distribev Sp. z o.o. (spółka należąca do Grupy Kapitałowej Żywiec S.A.), że tak drastycznie spadł poziom usług, który oferuje firma? Wasza wcześniejsza współpraca przebiegała pomyślnie, więc dziwi mnie to, że firma zmieniła politykę i pojawiają się negatywne opinie na ten temat. @anonymous, od jak dawna współpracujesz z firmą Distribev Sp. z o.o. (spółka należąca do Grupy Kapitałowej Żywiec S.A.), czy wcześniej wszystko było w porządku z czasem dostarczania towaru?

Jar
@Szymon

Nędzne stawki dla przewoźników którzy aby wyjść cokolwiek na plus zatrudniają kierowców za najniższe płace a oni niestety muszą sobie jakoś do pensji " dorobić " . Żeby zatrzymać uczciwego solidnego pracownika trzeba mu też uczciwie zapłacić ...

@Jar

dorabiają... kradnąc?

Xxx

Ja również nie polecam. Mąż pracował jako kierowca. Wypłaty potrafili robić nawet z 2.5 tygodniowym opóźnieniem bez jakiegokolwiek uprzedzenia.

@Xxx

hmm... Distribev nie ma kierowców, więc nie oni wypłacają nie na czas, a firma, w której pracuje.

Przewoźnik

Jestem przewoźnikiem w tej firmie mam wstawione tam 2 auta i to jest porażka, płacą grosze zatrudniam na jeden samochód 2 ludzi wychodzi około 4500 k plus paliwo z 2500 zusy vaty zostaje mi się na czysto z 1000 zł z jednego auto, a gdzie jeszcse jakieś naprawy. Jeszcze miesiąc wypowiedzenia zostało i się żegnamy tam się nie opłaca watawiac auta.

gdanszczanka

Witam,moj znajomy pracuje w tej firmie,to co tam sie dzieje to paranoja.Po pierwsze kiedy pracownik zostaje oceniany to powinien byc o tym poinformowany,a tu niestety cisza.Dwa magazynierzy do dupy,tylko siedza i nic nie robia,czepiajac sie sztaplarzy.Trzy kierownicy magazynow rozdaja pieniadze komu chca tzn.ten kto palec trzyma w (usunięte przez administratora) ten ma podwyzke,nie wazne ze ktos pracuje prawie 20 lat,to sie nie liczy.Dupo lizy maja wygody.To jest chore co tam sie dzieje,dziwie sie ze nikt z tymi magazynierami nie zrobi porzadku.No a wypaty na czas tylko ze 2300 na reke to smieszne.

gdanszczanin
@gdanszczanka

praca wkowalach to istne pieklo tumasz racje kto palec trzyma ten ma wszystko i podwyzke nie poecam tam nikomu pracy najlepiej jak bys tam pracowal 24 na dobe to i tak by nic nie dalo a byli by szczesliwi ze maja idiotow do pracy.magazyniezy fakt do (usunięte przez administratora) nieroby(usunięte przez administratora)..szkoda slow a kierownik magazynu to juz wolgole idiota do potegi entej robi wszystkich zlodzieji bebil poerd........

gdanszczanin
@gdanszczanka

praca wkowalach to istne pieklo tumasz racje kto palec trzyma ten ma wszystko i podwyzke nie poecam tam nikomu pracy najlepiej jak bys tam pracowal 24 na dobe to i tak by nic nie dalo a byli by szczesliwi ze maja idiotow do pracy.magazyniezy fakt do (usunięte przez administratora) nieroby jeb.......szkoda slow a kierownik magazynu to juz wolgole idiota do potegi entej robi wszystkich zlodzieji bebil poerd........

COK

Nie polecam pracy w firmie w dziale cok. Pracy w sezonie bardzo dużo, zdarza się, że nie ma czasu nawet wyjść do toalety. Wymagania duże, zarobki małe. Wadliwy, co chwilę wieszajacy się system..Do tego ze strony kierownictwa zero wsparcia, obraźliwe maile do pracowników typu "co wyniesliscie ze szkolenia poza zjedzonym obiadem??" itd. Stanowczo odradzam.

ON

Jestem podwykonawca w firmie Distribev w oddziale w Zielonej Gorze. Chciałbym się dowiedzieć czy w tej firmie były przypadki gdzie ginęły pieniądze gdyż ja obecnie mam sytuacje ze jestem obciążony na kwotę 14000 zł mino ze wrzucałem kopertę do wrzutni

@ON

Możesz przybliżyć to, co wspomniałeś w swoim komentarzu? Mam rozumieć, że zaginęła tak duża suma pieniędzy, którą zostałeś obciążony? Jesteś kierowcą, który dostarcza towary z upoważnienia firmy Distribev? Sprecyzuj swój wpis, abyśmy dobrze zrozumieli, jak to wszystko wyglądało.

bart

Szczerze odradzam jakiejkolwiek współpracy z tą firmą (distribev orbico). Kompletnie nie trzymają się terminów, zatrudniają szemrane osoby, które mówiąc wprost kradną ... a płacą kontrahenci. Przez centrum obsługi klienta nic nie można załatwić- jadą starym numerem i odsyłają jeden do drugiego. Nie wiem po jakiego grzyba składałem reklamację skoro nikt ich nie rozpatruje albo je odrzucają. Wysterowali mnie do 6 latach współpracy na 1600 zł. Wszystkie fv zawsze płacone gotówką a i tak jestem w plecy. Przydzielili mi gościa Jacek C....a, który miał mi pomóc w mojej sprawie to powiedział mi że mogę im proces wytoczyć i poszedł na zwolnienie. Także nie polecam tego kołchozu - znalazłem mniejszą hurtownie, ceny takie same a przynajmniej dbają o kontrahentów.

@bart

W swoim komentarzu zawarłeś poważne zarzuty względem osób, które są pracownikami firmy Distribev. Masz jakieś dowody na to, że rzeczywiście doszło do kradzieży, czy są to tylko Twoje przypuszczenia? Jak dawno temu zauważyłeś, że Twoja współpraca z tą firmą się pogorszyła? Wcześniej nie miałeś tak nieprzyjemnych sytuacji? Zachęcam do przedstawienia, jak to wygląda w Twoim przypadku.

Brygida
@bart

Hej a jaka to hurtownia? Szukam pewnego i solidnego dostawcy.

Zostaw merytoryczną opinię o Distribev Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Distribev Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Distribev Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Distribev Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 0 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Distribev Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 25 ocen.
  • Wołoska 5
    02-675 Warszawa