Opinie o Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. w Szczecin

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. w Szczecin

ktoś

Kodeks pracy ; Art. 99. [Roszczenie o odszkodowanie] § 1. Pracownikowi przysługuje roszczenie o naprawienie szkody wyrządzonej przez pracodawcę wskutek niewydania w terminie lub wydania niewłaściwego świadectwa pracy. § 2. Odszkodowanie, o którym mowa w § 1, przysługuje w wysokości wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy z tego powodu, nie dłuższy jednak niż 6 tygodni. § 3. (uchylony) § 4. Orzeczenie o odszkodowaniu w związku z wydaniem niewłaściwego świadectwa pracy stanowi podstawę do zmiany tego świadectwa.

SzukajaSzukają jeleni do fuzji z Gryfia . Stan osobowy musi się zgadzać bo kasa do EU pojedzie z dotacji. Ale za taka stawkę to nikt nie przejdzie . Z deszczu pod rynnę.

Brygadzista

Krótka piłka będzie po połączeniu z Gryfią Stawki produkcja, specjaliści z biura, po próbnym max. ok. 4000zł rękę. Kierownicy, po próbnym max. ok. 5000zł na rękę. Kilka działów z ST3 całkowicie zbytecznych, w większości biurowiec, ale pentagon to żadna to strata dla połączonych firm. 26.02 - rozprawa o umorzenie układu. Rozprawa o upadłość kwiecień? Maj? Do tego czasu fuzja z Gryfią, koniec kontraktu z Bladta. Jakieś pitu pitu o nowych kontraktach wcześniej itd, bo wiadomo wybory. Najważniejsze to uregulowanie zaległych pieniędzy dla pracowników - na wypłaty, odszkodowania i odprawy przy zwolnieniach. Świadectwa pracy i PIT11.

Gryfia to zło
@Brygadzista

Szanowny panie chyba będziecie pracować dziadkami z gryfi bo każdy ogarnięty chłop wraca na emigrację Rostock Kiel Wismar także powodzenia w tej patologii

Zabieram głos
@Gryfia to zło

Skąd te informacje o fuzji z MSR Gryfia ?

4 tys ?? chyba za 250 godz ! sorry ale nie skorzystam

Bysior

Słyszeliście że rząd kupuje czołgi bez lufy, i myśliwce bez offsetu. Pieniędzy dla nas nie będzie.

Nikt

Każdy pisze o prezesie ale on sam został w to wszystko wplatany jeszcze nie wie jakie konsekwencje i jak długo będzie za nim szło. Zobaczcie jak każdy z osobą sobie logistyka poszła za śmieszne pieniądze na umowę o dzieło cieszy się że ma pracę na chwilę. Kierownik produkcji nie jest lepszy niestety też iż myśli jak tu przejść do firmy podwykonawczej. Dlaczego operatorzy messera prawdopodobnie pracują po wybiciu się na wyjście z pracy kto im płaci kierownik produkcji nie widzi czy nie chce widzieć. To tylko początek tego co się tak naprawdę działo i dalej dzieje w tej firmie. Tak naprawdę to powinien wejść NIK i prześledzić od początku co działo się w tej firmie i jakie to układanki między własnymi firmami były robione.

TK
@Nikt

Kiedyś też tak mówili "Wejdą, nie wejdą" :). Co racja to racja, NIK powinien się temu przyjrzeć. Prezes wiedział w co się pakuje. Tylko za nim stoi aparat państwowy, stolica i kumpel z dzielnicy.

Pan Nikt
@Nikt

Sądzisz że uczestniczą w rozkradaniu majątku firmy nieświadomie ? Jeżeli tak to powiadom organy :)

Aplikowałeś do firmy Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Konstruktor
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Inżynier budowy
Gryfbud Sp. z o.o.
Jeti

Panowie dobre i to niech dają jak najszybciej pity, świadectwa pracy itd pensje pewnie i resztę zobaczymy pewnie po upadku i w odległym terminie, ale wiecie co cieszę się że narescie będę wolny od tej (usunięte przez administratora) onej patologi, wszystkim życzę szybkiego znalezienia pracy no i zdrowia...

WH

Dziś na spotkaniu z szefostwem MSR GRYFIA nasz prezes potwierdził, że w firmie pojawiły się osoby obsługujące HR. W ciągu ok. 2 tygodni będą wydawane świadectwa pracy, PITy itp. itd.

Fuzja z Gryfią
@WH

No to gruby Krzysiek pomoże. Najpierw kadry Gryfii zrobią świadectwa pracy i PITy, dobre i to. Jeszcze zapłaćcie należne wynagrodzenie i Prezesie, niech Pan (usunięte przez administratora) do Warszawy ! A żeby nie oddawać kasy unii to łączenie z Gryfią pewne. I dryfowanie kilka latek... Z (usunięte przez administratora) nie powstanie jeden zdrowy organizm.

Xay

Czemu nie mam wypłaty? Dlaczego nasze państwo tak nas traktują?

@@@@@

Będzie dziś wypłata hahaha

Pretorian

A ja się pytam jakim prawem ten nasz (usunięte przez administratora)dostaje te 30 tyś. I chciał bym zaznaczyć że on w przeciwieństwie do nas dostaje hajs, bo co jest z bandy której się należy. Paranoja.

davos

Bladt miał tak podpisana umowę że może korzystać z naszego sprzętu i dokończyć robotę "swoimi" pracownikami. St3 już nie ma uswiadomcie to sobie. Niech każdy szuka pracy a do czasu gdy jej nie znajdzie niech siedzi na postojowym. Te pieniądze za jakiś czas odzyskamy.

Monter

Właśnie jak to wygląda teraz ja wracam l4 po 3 miesiąc do pracy przychodzić w poniedziałek czy jak??

DNV

Możesz pracować bez ważnych badań lekarskich i BHP ? Kto będzie ryzykował i weźmie za to odpowiedzialność?

Ile jest postojowego??

Utrzymanie ruchu i narzędziownie dzialaja

Misza
@Monter

60% wynagrodzenia

?
@Misza

Będą płacili??

pr
@Misza

Kodeks pracy stanowi, że pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - 60% wynagrodzenia. W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Co to oznacza? Stawka osobistego zaszeregowania to nic innego, jak otrzymywane przez pracownika wynagrodzenie zasadnicze, bez żadnych dodatków i premii.

Welding Machine

Narzędziownia zamknięta. Też ze względów BHP mają postojowe?

Guerra
@Welding Machine

A dlaczego mają mieć otwarte ? Też są pracownikami na postoju.

Jacek

Cześć. Wracam do tego tematu i będę to robił trwale, aż się dostaniemy odpowiedź od Prezesa. Dla mnie i dla innych to ważne. Kiedy dostaniemy paski do wypłat za grudzień? Ile składek w tym miesiącu pobrali? Co będzie z zeznaniami podatkowymi za 2019 roku, kto je przygotuje? I jeszcze kto będzie nam wystawiał teraz świadectwa pracy? Kto to teraz będzie robił? Wszystkim jak wyżej zajmowały się kadrowe. Kadr nie ma. I na koniec - nie wyobrażam sobie, żeby przepadły jakiekolwiek pieniądze, które załodze się należą z tytułu zatrudnienia, odszkodowań czy odpraw. Prezesie - co to oznacza, że wypłaty dostaną w szczególności pracownicy zaangażowani w projekt? To znaczy, że jeśli w moim teamie nie wykonujemy bezpośrednio pracy na projekt, to już nie dostaniemy wynagrodzenia ? Co z kolegami i koleżankami, którzy odeszli z art. 55 i nie dostali całości pieniędzy ? Takich ludzi jest wielu ! A jak kogoś zwolnicie, to już nie wypłacicie tej osobie wynagrodzenia i odprawy ? Co to ma znaczyć ?

Jacku !!!
@Jacek

Podejrzewam ,że nikt w obecnej sytuacji to PIP już powinien interweniować ,bo kadr nie ma , gadań okresowych i szkoleń nikt nie wie kiedy co i jak , a kartka od wypłaty za grudzień chłopie to rarytas, ale chłopaki mówią ,że nic nie popłacone ZUS , PPK - ogólny cyrk i (usunięte przez administratora)

Potrącone.

Były, zadowolony.
@Jacek

Pytałem mojej obecnej kadrowej co w takiej sytuacji. Powiedziała, ze po zatwierdzeniu upadłości zajmie się tym syndyk, a raczej współpracujący z nim ludzi.

@Były, zadowolony.

Niech prezes odpowie na wszystkie pytania które Jacek wypisuje. Zwłaszcza te co dotyczą wypłaty w szczególności tych co robią pod projekty. To słowa Prezesa z listu tydzień temu do załogi

Obiektywnie
@Jacek

Jacku czy zapytałes prezesine o to jak była szansa? Po co tu piszecie jak on leje na to i tu nie odpowie.. (usunięte przez administratora)

Jacek
@Obiektywnie

Wczoraj miałem na drugą zmianę. Na forum mogę dotrzec do nas wszystkich i wierzę, że ktoś zapyta jeśli mnie nie będzie.

Krzysztof
@Jacek

Kiedy będzie następne spotkanie prezesa z załogą? Czy jest wiadomo?

@Krzysztof

Jaka zaloze?w pracy moze ze 30 osob jest

...
@Mk

Ciężko powiedzieć na razie '-)

@...

Prezes i dyrektor produkcji powinni po raz kolejny wyjść do załogi ze spotkaniem i powiedzieć na czym stoimy. Kiedy ???

@Spawacz

Kiedy następne spotkanie z Prezesem? Zaro informacji w firmie.

@Spawacz

Spawacze i monterzy potrzebni do nowych fabryk w Policach, w Załomiu i w Kołbaskowie. Nie czekać tylko wysyłać papiery i jazda na rozmowy.

@Tomek

tak tak wszyscy wiemy , pracy jest aż za dużo za 27-32 brutto . Jeżeli uważasz że to dużo to jesteś w błędzie. Ludzie z ST3 nie pójdą na takie warunki. Być może ktoś spoza produkcji spróbuje. Z tego co widzę większość już zakatwia wyjazdy do Niemiec.

mon3
@DNV

zero tolerancji dla śmieciowek

@DNV

W Policach oraz w Załomiu stawki dla spawaczy w okolicach 40 zł brutto. W Kołbaskowie do fabryki wózków Linde dla doświadczonego spawacza znacznie powyżej 40 zł brutto. Trzeba się targować :) Szukają również lakierników oraz monterów. Praca na etat nie żadne śmieciówki. Kto szuka poważnie ten znajdzie. Odwagi koledzy ! Wielu z Nas znajdzie pracę z gwarancją wypłaty w terminie szybko bo jest na Nas zapotrzebowanie !

Mks
@Tomek

A co to za firma w zalomiu??

@Jacek

Kto mi i kolegom w lutym wystawi świadectwo pracy? Halo ?

@Jaro

Nowa firma chce ode mnie świadectwo pracy. To do kogo mam z tym iść?

Jaro

Głos Szczeciński dzisiaj napisał, mowa m.in. o kilku bardzo ważnych tematach w firmie: Brak działu kadr Brak świadectw pracy Brak pomysłu na przygotowanie PITów Brak rozliczania czasu pracy i m.in urlopów, zwolnień lekarskich, do tego kontrola ważności i wysyłanie na badania okresowe Brak zapewnienia przez Zarząd właściwego BHP Nie wspomnieć jeszcze o zapowiadanym braku wynagrodzeniu za styczeń, naliczaniu składek, podatków itd. Zarząd i właściciele nie wywiązują się ze swoich podstawowych obowiązków ! A dramat nas, pracowników ST3 się pogłębia :(

...
@Jaro

i dobrze bo to prawda

????

Z tego co wiem wszyscy mają już dosyć tej patologii i tego bezprawnego działania (olewactwa) ,a wielu z tego co słyszę już ma dosyć tej męki tych działań rodem ze wschodu - na zmęczenie psychiczne człowieka (pracowników) !!! Trzymanych na smyczy bez wynagrodzeń ! A z drugiej strony tej bezradności i bierności ze strony właścicieli - rządu ! Zastanawiam się co będzie 03.02. jak przyjdziemy do pracy się rozliczyć i rozwiązać umowy my pracownicy firmy !!! Zamkną w HR drzwi i uciekną wszyscy z firmy - Panie Prezesie może jakiś komunikat !!! Może warto zaprosić media ,bo będzie na 100 % kabaret jakiego nie było !!!!

Laluś

Właśnie po to pisowi potrzebne są sądy dla nich. Wtedy nikomu odpowiedzialnemu za te patologie nic się nie stanie. I dalej bedzie mozna ładować swoich 25-letnich synkow na prezesów i dyrektorów w MARSie, bo kto Dobrej Zmianie zabroni?

Jeti

Właśnie panowie (usunięte przez administratora) to wszystko. Niech zakończą to jakoś po ludzku, a nie zostawiając ludzi bez środków do życia, czy naprawdę nie można było tego inaczej zakończyć, przecież firmy padają zdarza się a oni wiedzieli to już dużo wcześniej prezes i reszta trzeba było pomyśleć jak ludzi zabezpieczyć finansowo, poszukać możliwości wypłacenia odpraw, zaległej pensji itd aby mogli przeżyć do momentu znalezienia nowej pracy-kto za ten cyrk odpowiada... Kto

Zaremba Prezesem Gryfii hahaha

Szczecin - Krzysztof Zaremba prezesem stoczni remontowej "Gryfia" PAP - Biznes 16 sty 2020, 17:06 16.01.2020, Szczecin (PAP) - Rada Nadzorcza Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" zdecydowała w czwartek, że prezesem zarządu spółki zostanie Krzysztof Zaremba. Stanowisko objąć ma 1 lutego. "Funkcję prezesa zarządu z dniem 1 lutego br. powierzono panu Krzysztofowi Zarembie" - poinformowano w czwartkowym oświadczeniu Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia". Członkiem zarządu ds. handlowych został Amarendra Roy, pełniący dotychczas funkcję szefa Działu Handlowego i Zarządzania Projektami w spółce. Krzysztof Zaremba z wykształcenia jest politologiem, w latach 2001 i 2005 uzyskał mandat poselski, startując z listy Platformy Obywatelskiej. W 2007 r. z listy tej samej partii uzyskał mandat senatora. W 2009 r. zrezygnował z członkostwa w Platformie. W 2011 r. został członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Mandat poselski uzyskał ponownie w 2015 r., startując z listy PiS. W VIII kadencji Sejmu był członkiem Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Obrony Narodowej. W zeszłorocznych wyborach parlamentarnych ubiegał się o reelekcję, nie zdobył jednak wystarczającej liczby głosów. Postępowanie kwalifikacyjne na wybór prezesa zarządu oraz członka zarządu ds. handlowych MSR "Gryfia" wszczęła w grudniu ub.r. Do tego czasu funkcję prezesa sprawował Artur Trzeciakowski, który następnie objął stanowisko dyrektora naczelnego. Pełniącym obowiązki prezesa od grudnia ub.r. był Tomasz Wendt, wcześniej wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej spółki. Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. powstała w wyniku połączenia dwóch zakładów, które od września 2013 r. prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka. Stocznia posiada dwa zakłady produkcyjne - w Szczecinie i Świnoujściu - umożliwiające kompleksowe remonty i przebudowy dużych statków handlowych, promów pasażerskich oraz specjalistycznych jednostek wielozadaniowych.(PAP)

@Zaremba Prezesem Gryfii hahaha

Czy Zaremba wróci do pomysłu PIS sprzed wyborów ? "Jak ST3 nie podoła to połączy się z MSR Gryfia i będzie jedna firma pod nazwą Gryfii". Wszystko idzie w tym kierunku. Czyli w perspektywie zwolnienia części załogi w ST3. Umów śmieciowych nie będzie ale będą obniżki wynagrodzeń w dół, zarobki w Gryfii średnio o 20-30% niższe. Kiedy akcja w tym kierunku? Spodziewam się w lutym, może pod koniec stycznia, ale nabierze to szybkiego tempa. Połączone firmy to ponad 500 pracowników więc unijnej dotacji nie trzeba będzie oddawać ;) I takim o to sposobem PIS i wielki ratownik Szczecina Zaremba ogłoszą sukces uratowania ST3 przez rząd ! :)

Gryfia przejmie ST3
@Brygadzista

Czytali co w Głosie Szczecińskim piszą? Jak się grubas Dobrzyński wypowiada? Przecież śmierdzi na kilometr, że Gryfia nas przejmie. To jakiś koszmar. Przecież z dwóch trupów nie będzie jednego chorego organizmu. Jedyna rzecz z tego połączenia to uzasadnienie na siłę, że jest ciągłość produkcji, żeby nie oddawać kasy z Unii. Zarządzie ST3 ! Właściciele ! MARSjanie! Załoga chce w terminie należnych pieniędzy za pracę ! Jak nie to na początku lutego nawet pchły tu nie zostaną. Chcemy żyć !

Ciekawy

To kiedy to przejęcie ST3 przez Gryfię ?

@Ciekawy

Jak władza to rozegra, to przyszłym miesiącu. Całkiem możliwe, że przed posiedzeniem sądu 26.02.

Jaro

Ej, skoro kadr nie ma, to płace i PITy moga robić przecież dziewczyny z Księgowości. One też znają się na liczbach, więc niech prezes im nakaże to zrobić i po sprawie. Przecież faktur już nie ma, bo zakupów nie ma, wydatków nie ma bo kasy nie ma. To dziewczyny z Księgowości wezmą się do roboty i rozliczą jak trzeba.

W wielu firmach PITy przygotowują działy finansowe czy księgowości. Naturalna kolej rzeczy.

ASior
@Adam

Co z tą pensją? Będzie chociaż wypłata ratalna ?

Logistyka
@ASior

Ktoś coś wie? Wypłacą nam w tym tygodniu choć część wynagrodzenia za styczeń? Ferie już niedługo, chcę zabrać dzieciaki na narty.

@Logistyka

Nie będzie wynagrodzenia do końca tygodnia za styczeń. Słowa Prezesa z ostatniego spotkania z załogą.

WAŻNE! Chroń kasę!

Koleżanki i koledzy ! W świetle ostatnich wydarzeń które się dzieją w firmie, braku perspektyw, kontraktów, odchodzących pracownikach oraz klientach, a także wysyłanych smsach o zachęcaniu porozumienia się z pracodawcą itd ( duże prawdopodobieństwo że to działanie powiązane z obecną opcją polityczną lub właścicielską ), że niby szybciej dostaniemy pieniądze ----- > otóż uważnie przeczytajcie i podbijajcie tą opinię aby była na samym szczycie forum. Nie będzie w pełni wynagrodzenia za styczeń na naszych kontach, tym samym będzie możliwość rozwiązania umowy z art. 55 w trybie natychmiastowym od początku lutego i tak przez cały miesiąc. Osoby zarządzające firmą nie mają interesu aby w terminie czyli do końca stycznia zapłacić załodze wynagrodzenie ze styczeń. Tego samego dnia kiedy rozwiążecie umowę, firma powinna wam zapłacić wszystkie pieniądze z racji odszkodowania , jednak tego nie zrobi. Na te pieniądze będziecie musieli poczekać, jak długo, nie wiadomo, może kilka miesięcy. Wielu pracowników którzy odeszli z art. 55 jest obecnie w takiej sytuacji. Ciekawe, kiedy zaczną się wezwania do zapłaty a potem pozwy do sądu, bardzo ciekawe. Natomiast jeśli zgodzicie się na porozumienie z firmą, nie będzie żadnego odszkodowania. Żadnego ! Nie dajcie się oszukać firmie. Szukać pracy, Ci którzy pracę już znaleźli zwalniać się z art.55. Ci, którzy chcą czekać, żeby zostać ewentualnie zwolnionym przez firmę, doczekają również odpraw - na które przyjdzie im długo poczekać. Ale nie zgadzajcie się na żadne porozumienie.

Ona

Można odzyskać pieniądze przez sąd. Rozmawiałam z prawnikiem.

@WAŻNE! Chroń kasę!

Co prawnik to inna wersja.

@WAŻNE! Chroń kasę!

jaki młyn co tu się dzieje!!

Roman

Popieram. Nie możemy się zgadzać na porozumienia. Nie ma co się układać z zarządem, okłamywał nas wiele razy

@Roman

Jak mi nie wypłacą kasy w tym miesiącu, do kogo mam zanieść papiery z tego 55? Kadr nie ma to do kogo? Do asystentki prezesa?

@Spawacz

Szukać za wszelką cenę pracy i zwalniać się z 55. Na pieniądze od ST3 będziemy musieli poczekać. Żadne odejścia za porozumieniem z zarządem. Ten zarząd i większościowy właściciel stracili już dawno zaufanie załogi. Uważać na to "postojowe", to nie jest zgodne z przepisami KP. Zarząd i MARS może tym sposobem dążyć do zwolnień dyscyplinarnych.

Rosja

Jeśli czytacie Panowie prezesi komentarze to ja się pytam czy Wy macie sumienie, jak możecie przejść do porządku dziennego i nie wypłacić ludziom pensji, z czego mamy żyć? Za co nakarmić rodziny, za co zapłacić rachunki, kredyty.a teraz ten cholerny postój to co dzieje się na firmie to jakaś patologia w życiu czegoś takiego nie widziałem w 20 letniej karierze dlaczego chcecie zniszczyć branże stoczniowa w Szczecinie

Neutralny
@Rosja

Żałosne są wszystkie wasze wpisy i z pewnością nieskuteczne, jaki macie wpływ na to co się dzieje... żaden

Prawnik ST3
@Neutralny

To działaj skuteczniej zniechęcając wszystkich nas. Mamy taki wpływ, że ktoś za to odpowie... Finansowo, czyli także Ty, bo pieniądze wezmą id podatników. Złożysz się na nad

Laluś
@Rosja

wybory wygrane to czym mają się przejmować?

Dla mnie to od początku szwindel PO grubo zaplanowany. Pisiory nie są aniołami ale zbierają teraz baty za innych. Pewnie wylejcie na mnie wiadro pomyj i tak nie zmienie zdania.

Mk

No pewnie wina tuska...jakim trzeba byc debilem by takie rzeczy pisac...5 lat rzadenia... Rozdawania kasy...i efekty przychodza..to sa imbecyle ekonomiczni...

Kylto

Nawet w takiej sytuacji pisowskie trole nadal aktywna....wstyd i zenada...

W pracy

Jakie postojowe niektóre działy pracują dziś "normalnie" , ktoś tu leci w CH... z Wami.

@W pracy

Kto pracuje?

Zostaw merytoryczną opinię o Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 3 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bilfinger Mars Offshore sp. z o.o.