SRW Sp. z o.o.

Opinie o SRW Sp. z o.o.

Aktualność
Już 26 sierpnia organizujemy szkolenie z serii „Informator Transportowy” :) Zobaczcie, jakie tematy przygotowali dla Was nasi Eksperci!

▶ 9:00 – 10:15
Pakiet Mobilności – zmiany w czasie pracy kierowców – 561/2006
Marcin Mączyński Ekspert SRW ds. ITD

▶10:15 – 10:30
Prezentacja firmy SRW Sp. z o.o.
Sergiusz Prachowski Kierownik Sprzedaży

▶10:30 – 10:45
Przerwa kawowa

▶10:45 – 12:15
Pakiet Mobilności – harmonogram dalszych zmian: delegowanie, wytyczne dotyczące kabotaży, inteligentne tachografy.
Marcin Mączyński Ekspert SRW ds. ITD.
Kacper Gołubowski Ekspert SRW

▶ 12:15 – 12:30
Przerwa kawowa

▶ 12:30 – 13:15
Nietypowe dokumenty w aktach osobowych, miejsce przechowywania poszczególnych dokumentów związanych z zatrudnieniem.
Monika Sękowska – Główna Kadrowa Biura Rachunkowego SRW

▶13:15 – 14:00
Zasady rozliczania podróży służbowych krajowych i zagranicznych – dokumentacja i ewidencja księgowa delegacji
Izabela Gąsiorowska – Główna Księgowa Biura Rachunkowego SRW

Szczegóły: Szkolenie z serii „Informator Transportowy”

Mike

Wiecie co tu Michał O., zaglądnąłem na to forum dziś bo ktoś z byłych handlowców do mnie napisał w niedzielę i namawiał do wystawiania negatywnych komentarzy. mam odwagę się ujawnić. jeśli ktoś chce wylewać (usunięte przez administratora) na byłego pracodawce niech ma chociaż cywilna odwagę podpisać się prawdziwym imieniem bądź inicjałami. miał też prawo pójść do sądu i wnieść sprawę o niesłuszne zwolnienie. tak przecież uczono was na szkoleniu. ale jak to się mówi "Ignorantia legis non excusat" .mimo ze końcem marca zostałem zwolniony " nie interesuje mnie forma i powód" słowa złego nie powiem na temat tej firmy. dalej nie rozumiem skąd te 4 miesiące opóźnienia w pisaniu komentarzy.

Mike

A wiecie co? jeszcze raz moje pytanie? 4 miesiące? co was skłoniło albo to wszystko teraz pisać. Nie znałem Roberta jak był kierownikiem ale wtedy sprzedaż napędzała sytuacja związana z płacą minimalną. skoro tak dobrze mu szło to dlaczego odszedł np. do konkurencji ale najbardziej proszę o odpowiedź na to jeszcze raz moje pytanie? 4 miesiące?

Farmaceuta

Ziwkow mówisz tu o złości a sam zasiałeś źródło nienawiści ! SRW powinno się cieszyć że nie ma cię w tym zespole !

mam jedno pytanie po co to po 4 miesiącach

Przedstawiciel Handlowy

Jeszcze nie zacząłem

Przebieg kariery Zakres obowiązków

Mike

Hejka, zastanawia mnie jedno skąd te opinie w lipcu skoro sytuacja miała miejsce w pod koniec marca i była podyktowana COVID. praca zdalna w dziele handlowym to absurd, szczególnie dla handlowców co są zawsze w terenie. najlepiej mieć pretensje do całego świata i do innych.trzeba zrobić rachunek sumienia i popatrzeć na swoje błędy. ja bardzo dobrze wspominam pracę w dziale handlowym i bardzo ją ceniłem. fakt zawsze liczy się wynik ale również to co wnosisz do firmy. budowanie relacji a nie podburzanie innych. osobiście polecam ta firmę. co do osoby zarządzającej to nie ma osób które nie są idealne i nie popełniają błędów. każdy uczy się całe życie. dla mnie jego wskazówki były bardzo cenne i zawsze brałem je do serca. niestety ktoś kto kiedyś "zarządzał" działem handlowym odchodzi z firmy i z podkulonym ogonem potem wraca na stanowisko handlowca i znów odchodzi będzie zawsze się źle wypowiadał pozdrawiam

Farmaceuta
@Mike

Masz racje Mike niestety ludzie potrafią tylko opisać przerysowane sytuacje patrząc tylko i wyłącznie na siebie i próbę bezsensownej zemsty. Cieszymy się, że nie musimy już z kimś takim pracować. A brodaty handlowiec matlakiński z Tych, również najbardziej sfrustrowana osoba, która zawsze miała najwięcej do powiedzenia próbuje namieszać jak tchórz pod pseudonimami, bo inaczej nie potrafi. Pozdrowienia dla Was wszystkich sfrustrowanych. Nic wam to nie da. Powodzenia

Pracownica
@Mike

Pracowałam z brodatym jak był jeszcze kiedyś kierownikiem działu sprzedaży. Dużo mówił mało robił ... ! Masakra. Wiecznie chodził i nadawał na wszystkich dookoła zamiast zająć się pracą. Typowi ewidentnie nie układa się w życiu zawodowym. Pracował w SRW potem wracał a w między czasie obskoczył ze trzy firmy a teraz ma najwięcej do powiedzenia. Nie polecam współpracy z tym człowiekiem !!!

@Farmaceuta

Tylko nie rozumiem po co to robi. roztajemy się z pracodawcą. albo ja albo on. czasami decyzje biznesowe są jak najbardziej słuszne i ja to rozumiem. nie mamy po 20 lat aby mieć focha i się dąsać. i na pewno nie psuć wizerunku firmy. chyba ze teraz ma te ciężkie dni ale okres nie trwa tylu dni :)

AnaG

Hej, nazywam się Ania i jeśli ktoś z Was szuka rzeczowej oceny na temat pracy w SRW to zapraszam do lektury mojego osobistego wpisu w tym temacie. Jestem pracownikiem SRW od prawie 4 lat. Generalnie piastuję stanowisko w Dziale Rozliczeń, ale mam przyjemność współpracować z każdym pionem organizacji firmy. W trakcie mojego stażu tutaj były rożne momenty , raz lepsze, raz gorsze, ale zarówno z pracy jak i z pracodawcy jestem zadowolona. Nie da się ukryć, że jednym z podstawowych atutów SRW są pracujący tu ludzie. Niestety zatrudniając się w tej spółce trzeba mieć umysł bardzo otwarty na wiedzę z zakresu prawa pracy i transportu. Jeśli ktoś jest odporny na nowe zagadnienia to długo z nami nie zostanie. Na szczęście na początku pracodawca daje możliwość szkoleń wewnętrznych, wiec jeśli ktoś umiejętnie z tego skorzysta to na pewno bedzie to duża pomoc dla niego i łatwiej będzie mu rozwinąć skrzydła. Zarobki są na poziomie indywidualnych ustaleń pomiędzy pracownikiem i pracodawcą, a że nikt nie przystawia pistoletu do skroni w trakcie podpisywania umowy to jak wiadomo wybór należy do każdej ze stron. Mnie na tą chwilę wynagrodzenie satysfakcjonuje, a jeśli się to zmieni to grzecznie podziękuję i poszukam nowego miejsca na ziemi bez wylewania łzawych pomyj. Atmosfera u nas jest ok i niewątpliwie skupia się na wykonywaniu obowiązków służbowych, więc jeśli lubisz plątać się po kątach bez celu to nie zapraszamy ;). Ja w każdym razie przychodzę do pracy z uśmiechem na ustach i dostaję w zamian to samo od moich współpracowników. Zresztą ja nie wymagam cudów, poprostu wiem, że po 20 latach pracy u 3 innych prywatnych przedsiębiorców swoje przeszłam. Był mobbing i zupełny brak kasy. Dziś SRW to dobre miejsce dla mnie i mojej obecnej kariery zawodowej. Opinie są zawsze różne, ale zawsze zależą od osoby, ktora je wydaje. Ja zawsze wolę mieć swoje zdanie. Pozdrawiam serdecznie wszystkich bywalców gowork i życzę samych sukcesów w pracy!

Długiego stażu w dziale handlowym to tu raczej nikt nie miał. Bo albo sam odchodził albo go zwalniali, częściej to pierwsze oczywiście . Czy nikogo na prawdę to nie dziwi? 9 handlowców przewinęło się przez mój kilkumiesięczny staż. Chyba został z nich jeden plus jacyś nowozatrudnieni.To nie jest normalne.

Salah

Po pierwsze : nikt tutaj nie wylewa żali ani nie ma na celu by dawać upust swoim mściwym chuciom. Gdyby ktokolwiek z pokrzywdzonych , tak słowo „pokrzywdzony” myślę że jest jak najbardziej na miejscu chciał wylewać swoje żale i wskazywać nieprawidłowości ze strony pracodawcy zrobiłby to dużo ,dużo wcześniej i nie na portalu GoWork tylko w zupełnie innych okolicznościach i instytucjach. Teraz każdy ma pewnie już nowy start , spotyka się z nowymi wyzwaniami i właściwie wspomina tylko ludzi których poznał w SRW , a tutaj może zaskoczę wspaniałomyślny zarząd - 90% ludzi poznanych w firmie to ludzie których będzie się bardzo ale to bardzo mile wspominać.

@Salah

Jasne, to pewnie twoim zdaniem negatywne opinie w kontekście korona wirusa gdzie jak już wspomniałam wcześniej pokrzywdzeni pracownicy w ilości 4% wylewają swoje żale a ktoś pomyślał czy spółka nie ma problemów z powodu pandemii, czy jak nie podejmie drastycznych decyzji to prace straci nie 4% a 100% załogi o tym nikt nie myśli, najważniejsze te kilka osób jasne współczuje ale jak ktoś już wcześniej wspomniał to nie były pewnie łatwe decyzje a każdy mądrzejszy od każdego na serio to czemu nie macie firm tylko tracicie czas na pierdoły bo tak trzeba to nazwać na serio sfrustrowani malkontenci którzy patrząc tylko na siebie. Tyle

Mane

Kolega Ziwkow świetnie zauważył i podkreślił, iż portal taki jak GoWork powinien rzetelnie obrazować pod względem uczciwych opinii to z jaką firmą jako potencjalny aplikant mamy do czynienia. W przypadku wstrząsającego daru pełnomocników zarządu SRW do wybielania swojej fantastycznej "firmy" niestety obraz zaczyna być zamglony i często przesłodzony niczym w produkcji co najmniej takich tytułów jak "Moda na sukces" . Wszystko co zostało napisane przez pokrzywdzonych pracowników w okresie zderzenia czołowego z Covidem jest niestety smutną prawdą. Nie jest to traktowanie godne stawiania firmy w dobrym świetle. SRW powinno w tym przypadku chylić czoła z pokorą i starać się w przyszłości stawiać czasem dobro pracownika na nieco wyższym miejscu.

@Mane

Ziwkow i Mane moim zdaniem to nie jest prawdziwa opinia, tylko próba zemsty i wylania pomyj na spółkę SRW i nie ma to nic wspólnego z uczciwa, i rzetelną opinią tylko, żale kilku dosłownie pracowników i tyle . Z tego co wiem to spółka zwolniła w czasie kryzysu 4% swojej załogi, wiec o czym my mówimy . Sytuacja na rynku była ciężka i wiele firm miało ciężka sytuacje finansowa i wielu musiało podjąć trudne decyzje a wy robicie tu szubienice z kuli 4% śmieszne, gdzie firmy były zmuszone do większych zwolnień z powodu pandemii, ale co Wy możecie wiedzieć oprócz marudzenia i wylewania złośliwie pomyj, bo przecież wasze rodziny w tym wszystkim były najbardziej poszkodowane a ta reszta 96% się nie liczy . Powodzenia w wypisywaniu złośliwie bzdur bo tylko na tyle was stać .

SRW

Tak, podjęliśmy trudną decyzję o rozstaniu się z trzema pracownikami działu handlowego o bardzo krótkim stażu pracy (trzy miesiące). Decyzja została podjęta w nadzwyczajnych okolicznościach, które zmieniały się z dnia na dzień. Nie bez znaczenia jest również branża, w której firma działa. Transport międzynarodowy, czyli nasi Klienci, z każdym dniem tracili możliwość wożenia towaru. Zamykano fabryki, kolejki na granicach czasem wynosiły nawet kilka dni... W takich okolicznościach przyszło nam podejmować decyzje personalne mając na uwadze, że firma zatrudnia kilkadziesiąt osób. Zarządzanie przedsiębiorstwem to często bardzo trudne wybory. Dzisiaj, kiedy sytuacja w miarę możliwości się ustabilizowała, łatwo jest wydawać wyroki i oceniać pracodawców. Przed kilkoma miesiącami takiego komfortu nie mieliśmy.

SRW

Nieprawdą jest, żeby jakiekolwiek zwolnienie pracownika odbyło się bez podania powodu. SRW Sp. z o.o. bezwzględnie przestrzega obowiązującego Prawa Pracy w kontekście sposobu wypowiadania umów o pracę.

Czy SRW Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

SRW

Firma SRW jest otwarta na różne formy współpracy. Trzeba napisać bądź zadzwonić i dowiedzieć się więcej. Wszystko zależy od stanowiska.

Jaka umowa obowiązuje w SRW Sp. z o.o. podczas okresu próbnego?

SRW

Od samego początku zatrudnienia oferujemy umowę o pracę.

Jakiej klasy auto na stanowisku przedstawiciela ? Jaka podstawa ?

@Zainteresowany

Wszyscy nasi przedstawiciele otrzymują do dyspozycji Fordy Focusy. Wynagrodzenie podstawowe zawsze jest negocjowane indywidualnie na spotkaniu z kandydatem.

Gonzo

Jak się obecnie pracuję w srw? Firma jest stabilna w czasach epidemii? Warto się się starać o pracę?

Fun_fun

Pracowałam w tej firmie kilka ładnych lat temu, w dziale rozliczeń. Atmosfera: tak jak na portalu - niby wszystko jest super, ale nie, zdecydowanie nie. Sztywna, chłodna i napięta atmosfera. Ciągła monotonna praca, niemal na akord, dopiero jak przyniosłam wypowiedzenie to się okazało, że nie jesem złym pracownikiem. Dział był dosyć spory, bo niespełna (usunięte przez administratora) gnieździło się w jednym pomieszczeniu, na "niskim parterze". Wokół mnie siedziało 5 dziewczyn i żadna nie odezwałą się do mnie z inną sprawą niż jakimś problmem. Bywały dni, że łącznie zdążyłam zamienić z trzy zdania i to jakichś przypadkowych gdy np po coś szłam do kuchni. (usunięte przez administratora)

...

Dlaczego tak często pojawia się jedna i ta sama oferta pracy na stanowisko asystentka/sekretarka?

Iwona
@...

Firma prowadzi stałe rekrutacje, ponieważ ciągłe się rozwija i dba o wysoki poziom obsługi klienta. W związku z tym utrzymanie wyspecjalizowanej kadry jest priorytetem. Prowadzone są rekrutacje na stanowisko asystentki, specjalisty ds. rozliczeń, przedstawiciela handlowego , księgowej oraz specjalisty ds. kadr . Wszystkich zainteresowanych rozwojem zawodowym zapraszam do współpracy z naszą firmą .

Dorota
@Iwona

Witam, a czy można wiedzieć jak często dochodzi do zmiany pracownika na tym stanowisku ?

Swoja

Pracowałam w firmie prawie dwa lata. Gdyby nie względy rodzinne, pewnie byłabym tam do dziś. Pracodawca owszem wymagający, ale pewnie dlatego tak dobrze idzie mu interes. Praca dawała mi ogromną satysfakcję, a przy tym fajne zarobki. Polecam osobom poszukującym zatrudnienia, ponieważ traficie na rzetelnego pracodawcę, a takich w dzisiejszych czasach mało.

Czesław
@Swoja

Ciesze się, że wyraziłeś swoją opinię o pracy w firmie SRW. Wiesz może, czy osoby młode bez doświadczenia zawodowego mogą również ubiegać się o zatrudnienie w tym miejscu? Gdyby takiej możliwości nie było, to zastanawiam się, czy firma zatrudnia praktykantów, którzy chcieliby nabyć doświadczenia w dziedzinie doradztwa. Możesz odpowiedzieć?

Swoja
@Czesław

Każda osoba, która była zatrudniana, przechodziła szkolenie i była wdrażana w swoje obowiązki. Nie wiem czy przyjmują osoby bez żadnego doświadczenia. Myślę, że może po prostu warto wysłać CV albo zadzwonić i zapytać :)

@Czesław

Wszystko zależny od stanowiska, na które rekrutujemy. Na przykład do Działu Rozliczeń często poszukujemy osób, które na start wprowadzają dane. Wtedy nie wymagamy doświadczenia. Takie osoby przechodzą szkolenia, aby prawidłowo wprowadzać dane do systemu i po pewnym czasie, jeśli wyrażają chęć awansu szkolą się w zakresie rozliczania i analizy czasu pracy kierowców. Do Działu Handlowego zatrudniamy raczej osoby z doświadczeniem. Także poszukujemy praktykantów, stażystów i niejednokrotnie proponujemy im umowę o prace, po zakończonej praktyce/stażu. Podsumowując, czy masz doświadczenie czy nie znajdzie się dla Ciebie praca w SRW.

Marzena
@Karina

Dziękuję za Twoją wyczerpującą wypowiedź. Czy możesz również użytkownikom podpowiedzieć, w jaki sposób mogą złożyć swoją kandydaturę na praktyki bądź staż? Wydajesz się osobą zorientowaną w temacie, dlatego uważam, że Twoje wskazówki będą cenne dla osób znajdujących się na początku ich drogi zawodowej.

@Marzena

Najlepsza drogą do złożenia aplikacji na praktyki/ staż jest wysłanie swojego CV na adres rekrutacja@srw.com.pl. Ważne jest, aby w treści maila napisać czy chcesz wziąć udział w aktualnie prowadzonych rekrutacjach czy interesuje Cię praktyka/staż. Dobrze jest też wskazanie obszaru praktyk, np. obsługa klienta, rozliczanie czasu pracy kierowców czy typowa praca biurowa jak przetwarzanie dokumentów, umów, archiwizacja itp.

@Karina

Mogłabyś napisać, czy jest realna szansa na to, aby po ukończeniu stażu/praktyk otrzymać zatrudnienie w firmie SRW? Wiesz może, czy w przyszłości były takie sytuacje, aby pracodawca zaproponował pracę osobom, które ukończyły praktyki i wyróżniały się zaangażowaniem oraz chęcią uczenia się nowych rzeczy. Proszę o Twoją odpowiedź.

@Mikołaj

Moja odpowiedź to: JAK NAJBARDZIEJ! :) Jeżeli tylko osoba sprawdza się na danym stanowisku, angażuje się z swoją pracę, chce się rozwijać i chce z nami zostać. Na dzień dzisiejszy 75% praktyk zakończyło się podpisaniem umowy o pracę. Zapraszamy

@Karina

To dobra wiadomość. Mogłabyś napisać jeszcze, jakich konkretnie zagadnień można nauczyć się w trakcie praktyk w firmie SRW? Ciekawi mnie, czy pracodawca stara się bardziej w teorii przekazać wszystko praktykantowi, czy raczej można spodziewać się wiedzy praktycznej. Z góry dziękuję za Twoją dalszą aktywność w wątku.

@Mikołaj

W każdym dziale zdobędziesz wiedzę teoretyczną i praktyczną. W zależności od działu, teorii uczysz się od kilku do kilkunastu dni i następnie ćwiczysz wykorzystując zdobytą wiedzę pod okiem opiekuna. Zwykle po kilku tygodniach jesteś już prawie samodzielnym pracownikiem, a wsparcie zespołu jest zapewnione przez cały czas. U nas zdobędziesz wiedzę np. z pracy biurowej (przetwarzanie dokumentów, redagowanie umów i aneksów, archiwizacja, obieg dokumentów w spółce), posprzedażowej obsługi klienta, rozliczania czasu pracy kierowców wraz europejskimi płacami minimalnymi, sczytywania i analizy danych z tachografów cyfrowych i analogowych, obsługi systemów komputerowych wykorzystywanych w SRW.

@Karina

Dziękuję za odpowiedź. Fajnie, że można nabyć tak dużo wiedzy, korzystając z możliwości odbycia praktyk u tego pracodawcy. Korzystając z tego, że dysponujesz sporą wiedzą o pracy w tej firmie, to chciałbym zweryfikować, czy osoby pracujące już na pełen etat bez problemów mogą skorzystać z dłuższego urlopu wypoczynkowego w dogodnym terminie?

@Mikołaj

Z urlopem nie ma problemu, należny go tylko ustalić z Kierownikiem danego działu, aby zachować ciągłość obsługi klientów. Pracownik sam zarządza ilością dni na urlopie, my jednak rekomendujemy, aby przynajmniej raz w roku wziąć dwutygodniowy urlop :)

@Karina

Rozumiem. Aby wyczerpać temat urlopowy, to chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie. Mianowicie w niektórych firmach pracownicy za wzięcie dwutygodniowego urlopu mogą liczyć na otrzymanie od pracodawcy tzw. wczasów pod gruszą. Czy tego typu dodatek można otrzymać w firmie SRW?

Agata

Pracuję w firmie SRW dokładnie 3 miesiące, a nauczyłam się już więcej niż przez kilka ostatnich lat pracy w innych miejscach. Przychodząc do firmy zostałam dokładnie przeszkolona i wdrożona w swoje obowiązki, a w razie problemów zawsze mogę liczyć na wsparcie. Już pierwsze dni w firmie i sposób w jaki zostałam przyjęta przez współpracowników sprawiły, że jest to miejsce do którego po prostu lubię przychodzić. Mam przyjemność współpracy z każdym działem firmy i chyba nie jestem w stanie wybrać z którym współpracuje mi się najlepiej. Wiadomo, że czasami pracy jest dużo i każdemu zdarzają się gorsze dni, ale nikt chyba nie przychodzi do pracy spodziewając się wypłaty za "nicnierobienie" :) Minęły dopiero 3 miesiące a u mnie już pojawiła się możliwość rozwoju, więc czuję się doceniona przez Zarząd firmy i współpracowników. Cieszę się, że mogę się tutaj ciągle rozwijać i na ten moment na pewno nigdzie się nie wybieram :)

M.

Pracuję w firmie od kilku lat i mogę polecić tą firmę każdemu kto faktycznie chce pracować i się rozwijać. Zatrudniając się nie miałam doświadczenia w tej branży i zaczynałam od zera, ale właśnie na tym polega rozwój. Dzięki długiemu wdrożeniu, przygotowaniu i wielu szkoleniom zdobyłam wiedzę i umiejętności do pracy. W tej pracy każdy może liczyć na naukę, wsparcie i pomoc w razie potrzeby - zarówno współpracowników, jak i przełożonych, nigdy nie jest tak, że z ewentualnymi trudnościami zostajemy sami. Zaangażowanie i chęć pracy jest doceniana w każdym dziale i na każdym stanowisku, zarówno przez bezpośrednich przełożonych jak i zarząd - tylko trzeba dać też coś od siebie. Jeśli ktoś się naprawdę stara to zapewniam, że będzie to wynagrodzone.

Doradca Klienta

Polecam! Zarobki ok,ludzie fajni, pracodawca uczciwy.

Zostaw merytoryczną opinię o SRW Sp. z o.o. - Mikołów

• Jak się pracuje w SRW Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy SRW Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 121.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SRW Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 113, z czego 94 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 15 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SRW Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w SRW Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SRW Sp. z o.o.