Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Artur Podolski
Dyrektor zarządzający Marrodent Sp. z o.o.
Z wykształcenia politolog, związany z firmą od 2004r. Wraz z rozwojem firmy przechodził przez jej kolejne stanowiska, wieloletni członek Zarządu CEO. W chwili obecnej sprawuje funkcję dyrektora zarządzającego i jest odpowiedzialny za procesy związane z rozwojem dystrybucji sieci w całym kraju oraz główne strategie mające na celu zwiększenie sprzedaży na rynku. Prywatnie pasjonat piłki nożnej oraz jazdy free mountain - wyzwania to jego pasja.

Miniaturka
Roman Stekla
wlasciciel Marrodent Sp. z o.o.
Współzałożyciel i współwłaściciel firmy, od ponad 26 lat skutecznie zarządza firmą Marrodent. Po połączeniu z firmą Henry Schein pozostaje nadal jej współwłaścicielem będąc odpowiedzialny za całokształt polityki firmy, dalszy jej rozwój na rynku polskim, przeprowadzanie procesów zmian , tworzenie nowych strategii tworząc tym samym pozytywny wizerunek firmy. Prywatnie pasjonat piłki nożnej i podróży.

Miniaturka
Marek Stekla
wlasciciel Marrodent Sp. z o.o.
Współzałożyciel i współwłaściciel firmy, od ponad 26 lat skutecznie zarządza firmą Marrodent. Po połączeniu z firmą Henry Schein pozostaje nadal jej współwłaścicielem będąc odpowiedzialny za całokształt polityki firmy, dalszy jej rozwój na rynku polskim, przeprowadzanie procesów zmian, tworzenie nowych strategii tworząc tym samym pozytywny wizerunek firmy. Prywatnie pasjonat piłki nożnej, podróży i fotografii.

Marrodent Sp. z o.o.

Od ponad 25 lat krajowy lider na rynku stomatologicznym i protetycznym. Wyłączny dystrybutor wielu światowych marek, kompleksowe wyposażenie gabinetów stomatologicznych oraz pracowni protetycznych, bogata oferta sprzętowa, ortodontyczna, implantologiczna, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Proszę powiedzieć parę słów na temat historii powstania firmy. Jaki moment był kluczowy dla jej rozwoju?

Firma Marrodent powstala w 1990r. jako spółka cywilna z ówczesną siedzibą w Jaworzu koło Bielska-Białej . W kolejnych latach konsekwentnie rozszerzała swoją działalność na terenie kraju otwierając oddziały w Katowicach i w Warszawie oraz zatrudniając terenowych przedstawicieli handlowych. W późniejszym okresie nastąpiło przekształcenie spółki cywilnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. 

Jednym z przełomowych momentów było przeniesienie siedziby firmy do Bielska-Białej. W budynku tym mieści się część biurowo-administracyjna, centrum zamówień telefonicznych Call Center, na miejscu dysponujemy klimatyzowaną salą wykładową na 70 osób, w której systematycznie organizujemy szkolenia i warsztaty dla stomatologów i techników dentystycznych. W 2007 roku powstało Centrum Frezowania Lava. Poprzez dostęp do najnowocześniejszych technologii oraz wieloletnie doświadczenie naszych projektantów w krótkim czasie staliśmy się dominującą firmą w Polsce świadczącą usługi wykonywania podbudów cyrkonowych. Współpracujemy zarówno z lekarzami jak i technikami dentystycznymi z całego kraju. Centrum Frezowania Marrodent to najwyższa jakość, profesjonalne doradztwo oraz gwarancja najlepszych dostępnych materiałów na rynku. Dysponujemy największym w Polsce klimatyzowanym magazynem w branży stomatologicznej – obecnie znajduje się w nim około 60 tys. różnych pozycji. Zapewniamy warunki przechowywania zgodne z wymogami zawartymi w kartach charakterystyki produktów leczniczych. Dla zagwarantowania odpowiedniej jakości produktów leczniczych stosujemy specjalistyczne środki transportu (transport dedykowany) Jako pierwsi wprowadziliśmy też transport leków i odbywa się on zgodnie z wszelkimi wytycznymi i dyrektywami unijnymi. Posiadamy szeroko rozbudowany serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wszystkich naszych marek, serwis końcówek, stosujemy tylko oryginalne części zamienne. Cyklicznie od ponad 10 lat wydajemy gazetkę Halo z aktualną ofertą, która trafia do ponad 23.000 lekarzy stomatologów w całym kraju.

Co do tej pory było największym sukcesem firmy?

Niewątpliwie naszym ogromnym sukcesem było podpisane we wrześniu br. partnerstwo z Henry Schein Inc. – światowym liderem na rynku stomatologicznym, weterynaryjnym i medycznym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z firmą Henry Schein, niewątpliwym liderem w naszej branży, firmą będącą cenionym źródłem innowacyjnych rozwiązań w całym spectrum produktów, usług i technologii, które oferujemy. Popyt na usługi stomatologiczne w Polsce gwałtownie rośnie – nasze partnerstwo z Henry Schein pozwoli nam połączyć siły ze światowym gigantem i wspólnie dbać o to aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie z ogromną korzyścią dla lekarzy i techników. Przynależymy do elitarnego klubu Gazel Biznesu, nagrody przyznawanej przez Puls Biznesu wyróżniającego najdynamiczniej rozwijające się małe i średnie firmy, regularnie również zdobywamy certyfikat Firmy Godnej Zaufania oraz Rzetelnej Firmy.

  

Jakie usługi świadczy Marrodent? Do kogo są one skierowane?

Od lat jesteśmy niekwestionowanym liderem na rynku stomatologicznym i protetycznym, nieprzerwanie służąc naszym Klientom - lekarzom stomatologom oraz technikom dentystycznym pomocą merytoryczną i techniczną. Jako wyłączny dystrybutor wielu wiodących, światowych marek proponujemy szeroką gamę produktów najwyższej jakości, które pozwalają na kompleksowe wyposażenie gabinetów stomatologicznych oraz pracowni protetycznych. Posiadamy bogatą ofertę sprzętową, zapewniając serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Nieprzerwanie podejmujemy działalność szkoleniową, organizując profesjonalne wykłady oraz cykliczne szkolenia dla osób związanych z branżą stomatologiczną i protetyczną: lekarzy, techników oraz asystentów dentystycznych. Wysoką jakość oferowanych przez nas, innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie protetyki osiągamy dzięki nowoczesnemu laboratorium oraz Centrum Frezowania. Proponujemy kontakt z dyspozycyjnymi przedstawicielami regionalnymi na terenie całej Polski, a każdy z naszych oddziałów, poprzez doświadczoną i profesjonalną kadrę pracowników, zapewnia swoim klientom możliwość wyboru najlepszych produktów i usług. Trwający od ponad dwudziestu lat, stały rozwój firmy pozwolił nam na nawiązanie satysfakcjonującej współpracy z licznym i wciąż poszerzającym się gronem klientów w całym kraju.

Prowadzą Państwo liczne kursy i szkolenia dla stomatologów i techników dentystycznych.

Regularnie organizujemy teoretyczne i praktyczne szkolenia dla osób związanych z branżą stomatologiczną i protetyczną (lekarze, technicy, studenci, asystentki i higienistki stomatologiczne). Współpracujemy z wybitnymi i cenionymi wykładowcami z Polski oraz zagranicy. W naszej bielskiej siedzibie dysponujemy kompletnie wyposażoną salą wykładową, w której odbywają się zajęcia. Ponadto organizujemy szkolenia w wielu miastach na terenie całego kraju oraz indywidualnie, w gabinetach. Poprzez liczne sympozja, wykłady i szkolenia pragniemy zapewnić Państwu możliwość podniesienia kompetencji, a także zaprezentować nowe urządzenia i produkty, które sukcesywnie poszerzają naszą ofertę oraz zapoznać z ich właściwościami. W związku z tym, że nasze szkolenia cieszą się sporym powodzeniem, wiele z nich sukcesywnie powtarzamy w różnych miejscach kraju. Pracujemy jednocześnie nad nowymi propozycjami, starając się nieustannie udoskonalać tę sferę działalności firmy.

Projekt Państwa firmy to 1Dent. Co skłoniło Państwa do jego stworzenia?

Sklep internetowy www.1dent.pl był odpowiedzią na potrzeby naszych Klientów. Powstał w celu zapewnienia łatwych i wygodnych zakupów drogą internetową. Teraz cała gama produktów z branży stomatologicznej i protetycznej dostępna jest w jednym miejscu, o każdej porze. Zadbaliśmy o to, by dokonywane przez klientów zakupy były bezpieczne, a obsługa portalu przystępna i gwarantująca maksimum udogodnień. Dzięki naszemu sklepowi możecie Państwo zaopatrzyć się w najlepszej jakości produkty, nie wychodząc z domu czy gabinetu, a przy tym na bieżąco kontrolować swoje płatności i mieć stały dostęp do aktualnej oferty oraz najlepszych promocji.

Do zalet takiego rozwiązania należą z całą pewnością: łatwe i wygodne zakupy o każdej porze, bezpieczeństwo, prostota, najlepsza jakość, sprawdzanie faktur online, dostawa w ciągu 24h,gwarancja zwrotu oraz oszczędność czasu. Wszystko to Klient ma w zasięgu ręki nie wychodząc z domu.

 

 

Ile osób obecnie liczy Państwa zespół?

Na chwilę obecną nasz zespół liczy 170 osób.

Gdzie zainteresowani mogą szukać informacji o prowadzonych rekrutacjach?

Nasze aktualne ogłoszenia o pracę zawsze można znaleźć na stronie www.marrodent .pl, w zakładce „kariera”, na naszym profilu Facebook, jak również w prasie lokalnej oraz na portalu www.pracuj.pl. Kandydaci mogą do nas napisać maila na rekrutacja@marrodent.pl lub wysłać aplikację poprzez formularz dostępny na naszej firmowej stronie internetowej http://www.marrodent.pl/kariera-w-firmie-marrodent/

  

Jak wygląda proces rekrutacji?

Proces rekrutacji zaczyna się od momentu otrzymania przez nas stosownego CV kandydata ubiegającego się o pracę w naszej firmie. Oczekujemy od kandydatów rzetelnie napisanego CV oraz listu motywacyjnego i odpowiedzi na zadane przez nas pytania w ofercie pracy. Dopiero po wstępnej selekcji zapraszamy kandydatów na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa zawsze rozpoczyna się przedstawieniem naszej firmy oraz krótką charakterystyką stanowiska, na które prowadzona jest rekrutacja. Następnie przechodzimy do rozmowy o kandydacie, gdzie ma on możliwość opowiedzenia o sobie i o swoim doświadczeniu.

W zależności od rodzaju stanowiska może to być jedna lub dwie rozmowy, po których ostatecznie dokonujemy wyboru i informujemy o tym naszego przyszłego pracownika. Rozmowa kwalifikacyjna najczęściej odbywa się w siedzibie naszej firmy w Bielsku-Białej.

Szukamy ludzi otwartych na innowacje oraz nowości, zaangażowanych i kreatywnych, dobrze widziane jest doświadczenie w branży. Od naszych kandydatów oczekujemy przede wszystkim motywacji do pracy w naszej firmie, to dla nas bardzo ważne. Ważne jest też to, aby kandydat wykazał się również odpowiednimi umiejętnościami i wiedzą z zakresu danego stanowiska. Dzięki ciągłemu rozwojowi dajemy możliwość dołączenia do naszego zespołu kandydatom poszukującym swojego miejsca na rynku pracy.

 

Na jakie stanowiska najczęściej poszukują Państwo nowych pracowników?

Najczęściej poszukujemy kandydatów na stanowisko przedstawicieli handlowych zarówno w działach stomatologii, ortodoncji jak i protetyki, ale równie często specjalistów ds. sprzedaży, obsługi działu zamówień telefonicznych, pracowników magazynu czy administracji, wszystko zależy od aktualnego zapotrzebowania firmy.

Jakie wymagania musi spełnić osoba, która chciałaby pracować w Państwa firmie?

Poszukujemy zdolnych, wykształconych i pełnych energii osób, dla których praca jest szansą na zdobycie doświadczenia zawodowego w rozpoznawalnej firmie. Otwartość na zmiany i nowe doświadczenia, zaangażowanie, chęć do pracy, ambicje . Cenimy sobie osoby z kompetencjami i wiedzą odpowiednią do danego stanowiska. Osoby z szacunkiem odnoszące się do innych, lubiące kontakt z ludźmi, komunikatywne i empatyczne bardzo dobrze pasują do naszego zespołu. Płeć nie ma tu najmniejszego znaczenia. W tej pracy doskonale sprawdzają się zarówno kobiety jak i mężczyźni, na pewno duże znaczenie ma doświadczenie w sprzedaży, ale nie jest ono zawsze wymagane – jesteśmy również otwarci na ludzi zdeterminowanych i zmotywowanych do pracy w naszym zespole, którzy nie mają doświadczenia w branży, ale chcą w naszej firmie je zdobywać i się rozwijać.

Czy firma zatrudnia praktykantów, stażystów?

W naszej firmie zawsze chętnie są widziane młode, zdolne i ambitne osoby, chcące odbyć u nas staż . Chcemy w ten sposób rozwijać i dzielić się z nimi naszą wiedzą i doświadczeniem.

Co Marrodent jest w stanie zaoferować jako pracodawca?

Początkowo nowym pracownikom oferowana jest umowa o pracę na 3-miesieczny okres próbny. Po tym okresie kolejna umowa zawierana jest na czas określony. Trzecia umowa zawierana jest na czas nieokreślny. Oferujemy również atrakcyjne wynagrodzenie oraz jasną ścieżkę rozwoju. Dajemy pracownikom możliwości do rozwijania swych umiejętności. Oferujemy motywacyjny system wynagrodzenia., możliwość doskonalenia zawodowego, stabilną formę zatrudnienia, samochód służbowy i nowoczesne narzędzia pracy.

Czy pracownicy mają zapewnioną możliwość rozwoju?

Oczywiście, kierujemy naszych pracowników na szkolenia tematyczne, które są związane z rodzajem ich pracy. Staramy się wspierać pracowników, którzy wyrażają chęć podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych, finansujemy pracownikom kursy językowe. Nasi pracownicy mogą liczyć na to, że w firmie przestrzegane jest prawo pracy, zapewniamy stabilne warunki zatrudnienia, świadczenia socjalne, narzędzia pracy oraz pomoc w trudnych sytuacjach.

  

Jak wygląda atmosfera w firmie? W 2014 r. wygraliście Golden Ligę w futsalu. Czy obecnie drużyna gra dalej?

Sukces w pracy zależy nie tylko od zaangażowania, talentu czy ambicji pracownika. Wpływa na to również życzliwe otoczenie biurowe, w którym ludzie się lubią, szanują i wspierają. Najważniejsza we wspólnym działaniu jest komunikacja i szacunek do współpracowników i o te czynniki staramy się zadbać. Utrzymanie dobrej atmosfery w zespole to nie tylko kwestia dobrej woli. To obowiązek spoczywający zarówno na pracodawcy i kadrze kierowniczej, jak też na każdym z zatrudnionych. Staramy się wiec, aby atmosfera była jak najbardziej przyjazna, aby wszyscy w naszej firmie czuli się dobrze i w pełni dowartościowani na swoim stanowisku pracy.

Golden Liga to rozgrywki piłkarskie firm w futsalu, czyli piłce nożnej rozgrywanej na hali w Bielsku-Białej. Nasza drużyna nie tylko zwyciężyła i zdobyła mistrza Golden Ligii w 2014r.,ale cały czas aktywnie uczestniczy w rozgrywkach piłkarskich zdobywając liczne tytuły. Jesteśmy dumni z ich zaangażowania i pasji. Organizujemy coroczną imprezę integracyjną, która na stałe wpisała się do tradycji naszej firmy, gdzie rozgrywany jest mecz towarzyski pomiędzy naszymi oddziałami, cieszy się on dużą atrakcją. Organizujemy coroczne spotkania podsumowujące rok, na których nagradzamy te osoby, które najbardziej wyróżniły się zaangażowaniem i jakością pracy.

Jakie cele stawia przed sobą firma obecnie?

Najważniejszym stawianym celem na najbliższe miesiące to przede wszystkim płynna integracja z Henry Schein, ugruntowanie pozycji lidera, dalsze dynamiczne poszerzanie grona Klientów, wprowadzenie nowych innowacyjnych technologii. Bardzo mocno koncentrować się będziemy na wprowadzaniu do gabinetów stomatologicznych i pracowni protetycznych stomatologii cyfrowej. Nadszedł już ten moment, kiedy tzw. stomatologia cyfrowa staje się rzeczywistością. Jestem przekonany, że to właściwy czas, aby porzucić konwencjonalne rozwiązania na rzecz technologii CAD/CAM. W najbliższych miesiącach chcemy również zbudować mocny dział chirurgii i implantologii.

Jak widać nasze plany są ambitne i zrobimy wszystko, aby sprostać wyzwaniom i stawianym sobie celom.

Podsumowując, dlaczego warto pracować właśnie w Marrodent?

Z mojej perspektywy jest to firma, która z jednej strony daje poczucie bezpieczeństwa dla pracownika, a z drugiej nieustannie się rozwija, usprawnia i zmienia. Jesteśmy cenioną i rozpoznawalną firmą, co jest wynikiem kilkudziesięcioletniej pracy i zaufania, jakie zdobyliśmy. Zmiany na rynku, ambitne cele do realizacji, konkurencja, wahania cen, zróżnicowane potrzeby klientów i wiele innych czynników dotykających branżę – to wszystko powoduje, że codziennie pogłębiamy swoje kompetencje po to, aby utrzymać na nim pozycję lidera.

Dziękujemy za rozmowę.

Marrodent Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 142 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Marrodent Sp. z o.o.