W przypadku Łodzi i całego województwa łódzkiego mamy do czynienia z rynkiem pracownika, a nie pracodawcy, o czym świadczy liczba ofert, jakie zostały opublikowane w różnych mediach w czerwcu 2017 roku. Było to ponad 10 tys. ogłoszeń pracodawców z Łodzi i całego województwa, stanowiące 6 proc. propozycji z całego kraju.

Coraz więcej ofert pracy w Łodzi

Zgodnie z badaniem Barometr Ofert Pracy przygotowanym przez Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych oraz Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w czerwcu w całej Polsce opublikowano w sieci około 170 tys. ofert pracy. W Łodzi i w województwie łódzkim było ich dokładnie 10 292, czyli 6 proc. wszystkich w kraju. Przedsiębiorcy coraz chętniej poszukują pracowników właśnie za pośrednictwem internetu. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi jest niewiele ofert zatrudnienia – blisko 500.

Trend wzrostowy w zakresie liczby ofert w Łodzi i okolicy cały czas się utrzymuje. W stosunku do maja 2017 roku nastąpił nieznaczny spadek, ale co roku jest to wzrost rzędu 1 proc.

Dane z Urzędu Statystycznego to potwierdzają. Już w zeszłym roku przybyło miejsc pracy w województwie łódzkim, głównie w takich sektorach, jak budownictwo, handel, hotelarstwo, gastronomia oraz przetwórstwo przemysłowe. GUS podał, że w całym województwie łódzkim w 2016 roku powstało 37,3 tys. nowych miejsc pracy, a dla 1,1 tys. z nich rekrutacja nie przyniosła skutków w postaci podpisania umów z nowymi osobami.

Kogo chcą zatrudniać w Łodzi?

W czerwcu tego roku w Łodzi najwięcej wolnych miejsc pracy było w usługach, a najmniej etatów pracodawcy udostępnili dla inżynierów. Poszukiwani są pracownicy z kwalifikacjami i umiejętnościami pozwalającymi na podjęcie pracy w branży IT. Między innymi łódzkie centrum technologiczne firmy Accenture chce zatrudnić 200 nowych osób, w tym głównie programistów i testerów oprogramowania. Centrum funkcjonuje od 2005 roku i zatrudnia prawie 400 osób. Accenture zajmuje się świadczeniem usług w dziedzinie nowoczesnych technologii, konsultingu i outsourcingu. Firma będzie zatrudniać nie tylko w Łodzi, ale w całym kraju poszukuje około 2,2 tys. specjalistów branży IT i chce ich zatrudnić w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Szansę na zdobycie zatrudnienia mają zarówno pracownicy z doświadczeniem, jak i bez. Z nieoficjalnych szacunków wynika, że pracownik Accenture, który zdalnie wykonuje pracę dla amerykańskiej firmy Crossover, może zarabiać nawet 400 tys. zł rocznie.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Łodzi czeka oferta pracy dla specjalistów IT, zdolnych do zarządzania serwerami oraz infrastrukturą. Proponowana pensja wynosi 13,5 tys. zł miesięcznie.

Praca w Łodzi – gdzie najlepiej jej szukać?

Poszukując stabilnego zatrudnienia w Łodzi, będziemy mogli skorzystać z kilku opcji, które dość łatwo nam to umożliwią. Do tradycyjnych metod należy Powiatowy Urząd Pracy, agencja zatrudnienia tymczasowego, czy nawet osobista wycieczka do określonego wcześniej zakładu pracy wraz ze swoim CV. Nie są to jednak metody najskuteczniejsze.

Zdecydowanie najbardziej efektywną z opcji jest skorzystanie z asysty jednego z portali ogłoszeniowych, takich, jak na przykład GoWork.pl. To właśnie tam najlepsze oferty pracy z całej Polski pojawiają się najprędzej i najliczniej.

Źródło zdjęcia: https://pl.123rf.com/photo_77105176_m%C5%82ody-biznesmen-pracy-z-laptopem-w-nowoczesnym-wn%C4%99trzu-biurowym-bia%C5%82y-przystojny-m%C4%99%C5%BCczyzna.html

Oceń artykuł
0/5 (0)