Zawód masażysty coraz częściej wymieniany jest na liście najbardziej opłacalnych zawodów oraz posiadających największe szanse na rozwój. Doskonale to widać przede wszystkim po ilości kierunków, jakie powstają w technikach oraz w szkołach zawodowych oraz po ilości kierunków studiów, jakie uwzględniają taki zawód w swoich programach. I nareszcie – na rynku można znaleźć coraz więcej kursów przygotowujących do tego zawodu, gwarantujących zaświadczenie uprawniające do wykonywania zawodu –MEN. Widać również na rynku zapotrzebowanie na ten rodzaj osób.

Jaki typ masażu wybierasz?

Technika czy odpowiednie kursy przygotują cię do wykonywania masażu klasycznego, sportowego oraz limfatycznego, dzięki czemu samodzielnie będziesz mógł wybrać ten, który interesuje cię najbardziej i w kierunku którego będziesz się dodatkowo szkolić. Warto pamiętać, że masażysta z dyplomem może wykonywać zawodowo każdy rodzaj masażu. Masażysta wykorzystuje swoje umiejętności nie tylko w rehabilitacji, czy dając klientom chwile niezapomnianego relaksu, ale także usprawniając dotychczas stosowane leczenie.

W Polsce czy zagranicą?

Na dobry początek warto spróbować szczęścia w kraju – zapotrzebowanie jest naprawdę ogromne nie tylko w prywatnych gabinetach masażu czy w ośrodkach rehabilitacyjnych, ale często również w przychodniach czy w szpitalach. Trzeba jednak odpowiednio wcześnie wybrać kierunek masażu, jaki będzie dla nas przewodni – jeśli zdecydujemy się na przykład na masaże lecznicze, powinniśmy obierać właśnie praktyki czy starać się o pracę w placówkach medycznych.