Przed nami kolejny rok zmian na rynku pracy. Niski poziom bezrobocia będzie oznaczał wysokie zapotrzebowanie na pracowników w wielu branżach. Będą poszukiwani zarówno specjaliści, osoby z kwalifikacjami, jak i pracownicy fizyczni. Sprawdźmy, jak wygląda sytuacja w Białymstoku.

Białystok – kto potrzebny do pracy?

W ogłoszeniach z Białegostoku widzimy, że potrzebni w tym regionie są: barmani, pokojówki, kucharze, kelnerzy, pracownicy kuchni, w tym również osoby do przyuczenia, ale też sprzedawcy, doradcy klienta czy agenci nieruchomości. Handlowcy oraz przedstawiciele handlowi to kolejne zawody, które nie znikają z ogłoszeń. Pracownicy na tych stanowiskach potrzebni są w wielu branżach. Białostoccy pracodawcy potrzebują także mechaników z doświadczeniem oraz pracowników fizycznych do sprzątania. Kolejno relatywnie często poszukiwani są także zawodowi kierowcy.

Czy łatwo znaleźć pracę w Białymstoku?

Przyglądając się ogłoszeniom, widać, że na obecną chwilę w Białymstoku ze znalezieniem pracy nie ma dużych problemów. Zmieniła się sytuacja, która miała miejsce jeszcze kilka lat temu, gdy kobietom trudno było znaleźć etat dla siebie. Pracy najlepiej szukać na znanych portalach ogłoszeniowych, ale też bezpośrednio w urzędach czy agencjach pracy. Kolejnym dobrym pomysłem jest śledzenie nowych inwestycji w mieście, z którymi w parze idą nowe miejsca pracy zarówno dla specjalistów w wielu dziedzinach, jak i dla pracowników fizycznych bez kwalifikacji.

Praca w Białymstoku nie dla wszystkich

Niektórym kandydatom może być jednak trudno znaleźć oferty pracy w Białymstoku. Badanie „Barometru Zawodów” podaje, że w 2023 roku w stolicy województwa podlaskiego funkcjonuje zbyt wielu przedstawicieli kilku profesji. Ze względu na zbyt dużą konkurencję na lokalnym rynku pracy problemy ze znalezieniem zatrudnienia mogą dotknąć ekonomistów, filologów i tłumaczy, filozofów, historyków, politologów, kulturoznawców, specjalistów ds. administracji, techników budownictwa oraz techników informatyków.

Oceń artykuł
0/5 (0)