Czy zdarzyło się Wam wyjść z salonu fryzjerskiego z przekonaniem, że fryzjer nie do końca zrozumiał co chcecie zmienić w fryzurze, jak podciąć włosy? Znaleźć dobrego fryzjera wcale nie jest tak łatwo, a co dopiero mówić o styliście, który doradzi nam w jakiej fryzurze i kolorze włosów będzie nam najlepiej.

fryzura

Open Hair Festival

Badania przeprowadzone podczas festiwalu sztuki fryzjerskiej Open Hair Festival dowodzą, że chodzimy do fryzjera nie tylko po to, by zmienić fryzurę, odmłodzić się, ale również dla zwiększenia samopoczucia. Jeśli trafimy na dobrego fryzjera – zazwyczaj przyzwyczajamy się do niego i niechętnie chodzimy do innych salonów. Badania potwierdzają, że ponad 40% klientów ma swojego zaufanego fryzjera, którego odwiedza przynajmniej raz w miesiącu.

Kto może zostać fryzjerem?

fryzjer

Zawód fryzjera jest doceniany również z powodu dużego kredytu zaufania klientów!

Niestety nie każdy nadaje się na fryzjera. Jeśli planujemy karierę w tym zawodzie, musimy być przede wszystkim kreatywną osobą, która potrafi do każdego klienta podejść indywidualnie. Niezbędne są również zdolności manualne i wyczucie estetyki – szczególnie w barwach, dopasowaniu ich do cery, koloru oczu i całej twarzy. Pytając mojego fryzjera o to, co uważa za najważniejsze w tym zawodzie, bez wahania odpowiedział – pasja. Nasza praca ma przynosić zadowolenie i uśmiech na twarzy klientów oraz satysfakcje, z tego, że dobrze odczytaliśmy potrzeby klienta. Będąc fryzjerem ważne jest ciągłe kształcenie, branie udziału w kursach, szkoleniach. Jeśli skończyliśmy już kształcenie w szkole policealnej warto zapisać się na dodatkowy kurs związany z fryzjerstwem – zawsze można nauczyć się nowych technik strzyżenia, poznania najnowszych trendów. – odpowiada Paweł Storczyk, który pracuje w zawodzie fryzjera ponad 5 lat. O nowinkach z zakresu fryzjerstwa przeczytamy w artykule Make up…dla włosów!

Planując karierę fryzjera – stylisty, pierwszym krokiem jest zapisanie się do szkoły policealnej na kierunek specjalista ds. usług fryzjerskich. Podczas zajęć w szkole nauczymy się nie tylko jak przeprowadzić rozmowę z klientem, jakich kosmetyków dobrać do typu włosów czy jak wykonać strzyżenie, ale również poznamy podstawy psychologii i marketingu. Te przedmioty pozwolą nam na założenie własnej działalności i na samodzielne prowadzenie salonu. Jeśli nie mamy ochoty na pracę w salonie fryzjerskim, możemy zatrudnić się jako stylista na planie filmowym, w teatrze, telewizji czy pracować podczas sesji zdjęciowych.

Autor wpisu: GoWork.pl

Przydatne linki:

kurs fryzjerstwa

Make up… dla włosów!

specjalista ds. usług fryzjerskich