Aby zaistnieć na rynku pracy, bardziej niż wiedza teoretyczna, potrzebne są odpowiednie umiejętności praktyczne. Dziś studiowanie nie zapewnia zdobycia przewagi nad konkurencją, w postaci innych kandydatów – często jest nawet odwrotnie. Młodzi ludzie coraz częściej zatem decydują się podjąć naukę w Szkole Policealnej GoWork.pl. Tym samym dostosowują swoje dalsze kształcenie do potrzeb pracodawców.

Dylemat maturzysty

Każdego roku tysiące maturzystów staje przed wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej. Niskie i wciąż spadające bezrobocie sprawia, że coraz częściej w swoich planach uwzględniają oni potrzeby rynku pracy. Dziś przedsiębiorcy wyżej niż wiedzę teoretyczną zdobywaną na studiach, cenią sobie umiejętności praktyczne, które niejako z marszu pozwalają stać się wartościowymi członkami zespołu. Często podkreślają oni, że umiejętności zdobyte na studiach, nijak mają się do potrzeb konkretnego stanowiska. Tym samym, pozytywny wynik egzaminu dojrzewania, otwierający furtkę na studia, traci na znaczeniu. W dobie rynku pracownika, osoby posiadające „fach w ręku”, niewymagający dodatkowych szkoleń, są na wagę złota. W czasach, w których studia stały się powszechnie dostępne nie powinno to jednak dziwić. Tytuł magistra nie gwarantuje już przewagi na rynku. Do tego wszystkiego dochodzi kilkuletni czas studiów, który utrudnia – ale nie uniemożliwia – zdobycie niezbędnej praktyki. Na szczęście coraz więcej osób, zazwyczaj bardzo młodych, zaczyna zdawać sobie z tego sprawę i dokonując wyboru związanego z dalszym kształceniem, decydują się podjąć naukę w Szkole Policealnej GoWork.pl.

Dlaczego warto kształcić się w Szkole Policealnej GoWork.pl?

Zwiększającą się liczbę Słuchaczy można interpretować jako rosnącą świadomość społeczeństwa, które zaczyna zdawać sobie sprawę ze zmian zachodzących na rynku pracy. Podejmując jednak decyzje związane z dalszym kształceniem kierujemy się różnymi czynnikami – niezależnie od tego, czy mamy na myśli studia, czy naukę w szkole policealnej. Dla jednych ważne jest zdobycie tytułu, możliwie jak najmniejszym nakładem sił. Kolejną grupą są osoby, które chcą chłonąć jak najwięcej wiedzy, wobec czego od początku kształcenia, wertują odpowiednie publikacje i uczęszczając w kołach naukowych. Jeszcze inni zdają sobie sprawę z obecnej sytuacji na rynku pracy i zależy im na zajęciach, które łączą w sobie teorię z praktyką, tym samym decydują się rozpocząć kolejny etap swojej edukacji w Szkole Policealnej GoWork.pl

Jak wygląda nauka w Szkole Policealnej GoWork.pl?

Już na etapie przygotowywania programu nauczania na poszczególnych kierunkach, skupiamy się na tym, by przekazywana wiedza była możliwie jak najlepiej dostosowana do potrzeb obecnego rynku pracy. Tym samym, niezależnie od kierunku, wzbogacamy odpowiednią dawkę teorii wieloma godzinami zajęć praktycznych, dzięki czemu nasi Słuchacze są w stanie zdobyć pracę w swojej profesji niezwłocznie po ukończeniu nauki. Jednocześnie można zaobserwować pewną tendencję, zgodnie z którą najwięcej Słuchaczy rozpoczyna kształcenie na kierunkach medycznych, uważanych za najbardziej perspektywiczne, takich jak Technik Masażysta, na którym zajęcia mogą odbywać się w następujących trybach:

Dlaczego warto kształcić się w Szkole Policealnej GoWork.pl?

Pozwala to dostosować naukę do innych obowiązków. Ważniejszym aspektem jest jednak bardzo wysoki poziom kształcenia. Wiedza przekazywana jest przez wysokiej klasy specjalistów, od lat pracujących w zawodzie, spośród których wielu posiada własne gabinety fizjoterapeutyczne. Ponadto Słuchacze zdobywają, a następnie doskonalą swoje umiejętności korzystając z wysokiej jakości sprzętu, chociażby stołów do masażu firmy Habys, umożliwiające wykonywanie wszelkich masaży i zabiegów fizjoterapeutycznych. Jednocześnie wychodzimy z założenia, że zajęcia praktyczne nie muszą odbywać się w tylko w murach szkoły – wręcz przeciwnie. W Szkole Policealnej GoWork powszechne jest prowadzenie zajęć w terenie i wyjście do ludzi. Dzięki temu nasi Słuchacze – poprzez obcowanie z różnymi ludźmi – uczą się również jak postępować z pacjentem. Co więcej, według różnych szacunków od 60 do 80% społeczeństwa cierpi na bóle kręgosłupa. Lekarstwem na to są masaże. Tym samym zajęcia pośród zwykłych ludzi, nierzadko przechodniów wracających do codziennych spraw, łączą w sobie naukę z zaspokojeniem potrzeb społeczeństwa.

Dlaczego warto kształcić się w Szkole Policealnej GoWork.pl?

Słuchacze naszej Szkoły Policealnej często wykonują masaże dla mieszkańców swoich miast i uczestników wydarzeń sportowych

Dietetyk – zawód przyszłości

Wzmożone zapotrzebowanie można zaobserwować również na dietetyków. Z ich usług korzystają osoby w każdym wieku, niezależnie od płci oraz prowadzonego trybu życia. To właśnie ten ostatni aspekt można uznać za kluczowy czynnik, powodujący wzrost zapotrzebowania na dietetyków. Coraz więcej osób dba o swoją sylwetkę, odżywiając się zgodnie z wcześniej ustaloną ze specjalistą dietą. Po drugiej stronie znajdują się ludzie cierpiący na otyłość, dla których często odpowiedni sposób żywienia jest jedynym ratunkiem na walkę z chorobą. Można to uznać za swoisty paradoks – obok ogromnej rzeszy ludzi, dbających o swoją sylwetkę znajduje się nie mniejsza liczba osób mająca z tym bardzo duże problemy. Dobry dietetyk powinien zatem potrafić tworzyć plany żywieniowe w zależności od wieku, płci oraz trybu życia pacjenta. Rosnące zapotrzebowanie na dietetyków ma swoje odzwierciedlenie w cenach usług przez nich świadczonych.

Dlaczego warto kształcić się w Szkole Policealnej GoWork.pl?

Słuchacze kształcący się na kierunku dietetyka w Szkole Policealnej GoWork.pl mają możliwość zdobycia niezbędnej wiedzy i umiejętności od specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie. Część zajęć prowadzona jest w sposób warsztatowy, co pozwala na zdobycie praktycznych umiejętności. Uzyskanie dyplomu dietetyka (nauka kończy się egzaminem) uprawnia Absolwentów do pracy chociażby w publicznych, jak i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, poradniach dietetycznych, placówkach sportowych, instytutach badawczych.

Higienistka i Asystentka Stomatologiczna – niezbędne wsparcie każdego stomatologa

Higienistkaasystentka stomatologiczna są jednymi z najbardziej rozchwytywanych profesji w Europie. Rosnące zapotrzebowanie na te specjalistki zaczyna być również dostrzegane w Polsce. Coraz więcej gabinetów stomatologicznych usprawnia świadczone usługi przez zatrudnienie higienistki czy asystentki stomatologicznej. Tym, co różni obie profesje jest zakres kompetencji – uprawnienia higienistki są większe. Podczas gdy asystentka wspiera lekarza podczas zabiegów, higienistka może samodzielnie wykonywać część z nich pod nadzorem dentysty. Ponadto asystentka stomatologiczna przygotowuje materiały i leki oraz konserwuje instrumentarium i sprzęt zgodnie z obowiązującymi procedurami. Tym co odróżnia obie profesje jest również możliwość założenia własnej działalności gospodarczej przez higienistkę stomatologiczną. Mniejsze kompetencje asystentki stomatologicznej nie oznaczają jednak, że zainteresowanie tym kierunkiem słabni

Dlaczego warto kształcić się w Szkole Policealnej GoWork.pl?

W Szkole Policealnej GoWork.pl, nauka odbywa się pod czujnym okiem lekarzy, którzy wykonują swój zawód na co dzień. Słuchacze korzystają z profesjonalnego sprzętu, pośród którego znajduje się m.in. nowoczesny unit stomatologiczny, kamerę wewnątrzustną, mikropiaskarkę, wstrząsarkę stomatologiczną, utwardzacz do wypełnień czy myjkę ultradźwiękową. Jednak wartością, której nie może w żaden sposób ocenić jest fakt, iż nasi wykładowcy chętnie dzielą się swoim doświadczeniem zawodowym, podpowiadają jakie działania należy podjąć w przypadku konkretnego typu osobowości. Tym samym osoby kończące te kierunki w naszej Szkole Policealnej są gotowe do rozpoczęcia pracy niezwłocznie po otrzymaniu dyplomu.

Unit Stomatologiczny w placówce Szkoły Policealnej GoWork.pl

Prężnie rozwijająca się kosmetologia

Duże perspektywy niesie za sobą również nauka kosmetologii. Rynek usług związanych z tym kierunkiem dynamicznie rośnie. Już teraz jest on wart 1,4 mld złotych. Nie powinno to jednak dziwić – do wyglądu zewnętrznego przykładamy coraz większą wagę, w końcu „jak nas widzą, tak nas piszą”. Tym samym Polacy coraz częściej korzystają z usług kosmetologów, co sprawia, że zapotrzebowanie na osoby wykonujące tego typu usługi rośnie.

Dlaczego warto kształcić się w Szkole Policealnej GoWork.pl?

Szkolenie BIOMAK zorganizowane w krakowskim oddziale Szkoły Policealnej GoWork.pl

Nauka na kierunku technik usług kosmetycznych w Szkole Policealnej GoWork.pl odbywa się w profesjonalnych pracowniach, wyposażonych w m.in.: fotele kosmetyczne, lampy z lupą, lampy UV, galvan, darsonal, wapozon, mikrodermabrazje itp. Słuchacze pracują na kosmetykach wiodących marek (np. L’oreal, Ziaja, Bielenda, Bandi). Jednocześnie wiedza przekazywana jest przez wykładowców od wielu lat pracujących w branży i posiadających własne salony kosmetyczne. Co ważne organizują oni również liczne warsztaty dla Słuchaczy, którzy zyskują dzięki temu możliwość zdobycia nowych umiejętności. To z kolei przekłada się na potencjalne większe zarobki.

Niezależnie od kierunku, wiedza w Szkole Policealnej GoWork.pl przekazywana jest przez specjalistów w swojej profesji, którzy nie tylko kształcą poprzez praktykę, ale również dzielą się swoimi doświadczeniami z pacjentami lub klientami. Jednocześnie nauka nie ogranicza się tylko do murów placówki. Słuchacze często dzielą się swoimi umiejętnościami ze „zwykłymi ludźmi”, dzięki czemu już podczas kształcenia, niejako oswajają się z atmosferą swojego zawodu. To z kolei w późniejszym czasie znacznie ułatwia wejście na rynek pracy.

Autor: GoWork.pl