W Rzeszowie, podobnie jak w Warszawie, CBA prowadziło akcję rekrutacyjną dla nowych kandydatów, którzy chcieliby wstąpić w szeregi tej służby specjalnej. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby dostać się do CBA?

Czym jest CBA?

CBA – Centralne Biuro Antykorupcyjne – to specjalna służba państwa polskiego, która została powołana do życia w celu zwalczania korupcji w szeroko rozumianym życiu publicznym i gospodarczym. CBA w szczególności prowadzi sprawy w zakresie korupcji występującej w instytucjach państwowych i samorządowych. W zakresie jej zainteresowań leży też zwalczanie działalności godzącej w interesy ekonomiczne państwa polskiego. CBA działa na podstawie ustawy z dnia 9 czerwca 2006 roku o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym.

Rekrutacja do służby

W delegaturze CBA w Rzeszowie oraz w centrali w Warszawie brakuje funkcjonariuszy. W związku z zapotrzebowaniem na nowych pracowników Centralne Biuro Antykorupcyjne połączyło swoje siły z Biurem Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W tym celu zorganizowano w połowie grudnia 2017 roku spotkanie rekrutacyjne. Nie była to pierwsza tego typu akcja CBA. Już w kwietniu na WSIiZ w Rzeszowie odbyło się podobne wydarzenie, w wyniku którego udało się wzmocnić struktury CBA. Spotkanie miało miejsce w auli im. prof. J. Chłopeckiego w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Służba poszukuje kandydatów otwartych, sprawnych fizycznie, o wysokim potencjale intelektualnym. Mniejsze znaczenie w rekrutacji do pracy w Delegaturze CBA w Rzeszowie ma zdobyte wykształcenie i kierunek, w którym kształci się lub kształciła dana osoba.

Kandydaci do CBA na rzeszowskie spotkanie w sprawie przyszłej pracy musieli przynieść swoje CV. Na dalszym etapie ubiegania się o zatrudnienie mieli napisać stosowny list motywacyjny oraz wypełnić kwestionariusz osobowy, do którego musieli dołączyć aktualne zdjęcia.

Dokumenty rekrutacyjne można w dalszym ciągu składać drogą listowną, na adres: Szef CBA, Al. Ujazdowskie 9, 00-583 Warszawa, albo drogą mailową na adres: rekrutacja@cba.gov.pl. W CV kandydata do służby w CBA musi znaleźć się oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w ramach prowadzonego procesu rekrutacji.

Praca w Rzeszowie – jak najłatwiej ją znaleźć?

Żadnej wątpliwości nie ulega kwestia, że praca w Rzeszowie będzie najłatwiejsza do zdobycia dzięki dobrodziejstwom internetu. Rozmaite, tematyczne serwisy, takie, jak na przykład GoWork, nie bez powodu stanowią pierwszy wybór pracodawców poszukujących nowych rąk do pracy – oferowana przez nie wygoda pozwala na znaczne skrócenie całej rekrutacji. Z kolei osoby poszukujące zatrudnienia mogą odpowiadać swoim CV nawet na kilkadziesiąt ogłoszeń dziennie, czym w wyraźny sposób zmaksymalizują swoje szanse na zdobycie intratnej posady.

Oceń artykuł
3/5 (2)