Planujesz zasilić domowy budżet poprzez wyjazd do pracy tymczasowej za granicę? Zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie, które uchroni Cię przed wysokimi kosztami ewentualnego leczenia. Dowiedz się, jaka polisa będzie najlepsza dla osób planujących wyjazd za granicę w celach zarobkowych.

Praca tymczasowa na terenie Europy – dlaczego EKUZ może nie wystarczyć?

Wybierając się do pracy w innym kraju, warto pamiętać, że tamtejszy system ubezpieczeniowy może znaczącą się różnić od polskiego. Nie zawsze wykonywanie pracy zarobkowej jest równoznaczne z uzyskaniem bezpłatnych świadczeń medycznych. Niektórzy również mogą pomyśleć, że na terenie krajów europejskich wystarczy karta EKUZ. Jednak warto pamiętać, że nie we wszystkich państwach ona obowiązuje, a do tego nie pokrywa kosztów akcji ratowniczych czy transportu pacjenta do Polski. Ponadto w niektórych krajach są wyszczególnione usługi medyczne, które w części opłaca chory, a kartka EKUZ ich nie refunduje. Dlatego warto zadbać o polisę podróżną, która pokryje takie wydatki.

Polisa turystyczna – jakie daje możliwości?

Wiele osób decydując się na pracę tymczasową w innym państwie, wybiera ubezpieczenie turystyczne. Nic dziwnego, gdyż w ramach takiej polisy można uzyskać:

 • pokrycie kosztów leczenia – zarówno w publicznych, jak i prywatnych placówkach medycznych – do maksymalnej sumy określonej w ogólnych warunkach ubezpieczenia;
 • transport chorego do Polski;
 • refunduję przeprowadzenie akcji ratowniczej.

Do tego warto pamiętać, że ubezpieczenie podróżne obowiązuje w tym regionie, który został wskazany podczas zakupu polisy.

Gdzie kupić ubezpieczenie na wyjazd do pracy tymczasowej za granicę?

Jeśli chcesz zadbać o odpowiednią ochronę podczas pobytu za granicą, skorzystaj z internetowych porównywarek. Najlepszy ranking ubezpieczeń turystycznych pozwoli Ci w kilka minut uzyskać nawet 43 oferty. Do tego w czytelny sposób uwzględnia następujące elementy:

 • sumę kosztów leczenia;
 • NNW;
 • sumę OC;
 • dodatkowe rozszerzenia polisy, takie jak assistance czy ochrona bagażu.

W ten sposób możesz zakupić najlepsze ubezpieczenie turystyczne dla Ciebie – bez konieczności wychodzenia z domu i o dowolnej porze. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie mnóstwa czasu.

Jakie elementy są ważne przy ubezpieczeniu turystycznym na wyjazd do pracy za granicę?

Zanim zdecydujesz się na wykupienie polisy turystycznej, przeanalizuj, jakie aspekty będą dla Ciebie najważniejsze. Warto wziąć pod uwagę:

 • gwarantowaną sumę kosztów leczenia;
 • uwzględnienie w zakresie ochrony chorób przewlekłych czy prowadzenia ciąży;
 • wysokość ubezpieczenia OC, które zapewnia pokrycie kosztów, gdy to ubezpieczony jest sprawcą szkód,
 • czy towarzystwo ubezpieczeniowe stosuje podwyższoną składkę dla osób wykonujących pracę fizyczną.

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które podróżują do innego kraju własnym pojazdem, będzie rozszerzenie polisy o assistance. To praktyczne wsparcie w przypadku awarii samochodu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia turystycznego na wyjazd za granicę do pracy tymczasowej, wejdź na stronę https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/ubezpieczenie-na-wyjazd-do-pracy-tymczasowej-za-granice. Dzięki dodatkowej wiedzy możesz wybrać najlepszą ofertą polisy podróżnej dla siebie.

Oceń artykuł
5/5 (1)