Paczki, listy czy palety nadawane na trasach krajowych i międzynarodowych to popularna usługa, po którą sięgają zarówno osoby prywatne, jak i klienci biznesowi. Rynek usług kurierskich stale się rozwija, proponując coraz to nowsze, szybsze lub tańsze rozwiązania. Mimo, że rośnie liczba użytkowników automatów paczkowych, to przesyłki kurierskie nadal mają szerokie grono zwolenników. Z czego wynika ta niesłabnąca popularność? Jak najtaniej nadawać takie paczki?

Kurier najtaniej, a może najszybciej?

Niekoniecznie cena będzie dla wielu kluczowym czynnikiem podczas wyboru sposobu nadania paczki. Inne istotne cechy to szybkość doręczenia, możliwość nadania przesyłki niestandardowej lub palety, a także dodatkowo płatne opcje (ubezpieczenie, powiadomienie SMS lub e-mail, doręczenie w sobotę lub wieczorem). 

Broker kurierski, czyli kto?

Na pomoc wszystkim klientom indywidualnym oraz biznesowym przychodzi broker kurierski. Jest to pośrednik między klientem a kurierem. Negocjuje atrakcyjne stawki z wszystkimi wiodącymi przewoźnikami, dzięki czemu oferuje na swojej stronie ceny niższe nawet do 70% niż na stronach konkretnych kurierów. Broker kurierski z wieloletnim doświadczeniem AlleKurier w jednym miejscu przedstawia wszystkie dostępne opcje – można więc wybrać coś najtańszego, najszybszego lub spełniającego inne, indywidualne kryteria. Broker kurierski to minimum formalności, nie trzeba podpisywać żadnej wiążącej umowy lub zgadzać się na wysyłkę określonej minimalnej liczby przesyłek – za pomocą strony tego brokera da się nadać nawet jedną paczkę.

Jak korzystać z usług brokera kurierskiego?

Nadawanie paczki na stronie brokera kurierskiego jest banalnie proste. Wystarczy podać wagę i wymiary paczki, a także kierunek jej nadania, a następnie spośród wyświetlonych wyników wybrać przewoźnika. Kolejne kroki to uzupełnienie wszystkich obowiązkowych pól formularza i opłacenie zamówienia. Ostatnie czynności to wydrukowanie listu przewozowego i naklejenie go na paczkę oraz czekania na kuriera, który przyjedzie we wskazanym dniu.

Kurier najtaniej dla klienta biznesowego

Rynek e-commerce prężnie się rozwija – z roku na rok rośnie liczba klientów oraz konkurujących między sobą e-sklepów. Poza sklepami internetowymi, także inne branże regularnie korzystają z usług kurierskich – wysyła się towary na paletach, faktury i umowy, a także wiele innych przesyłek. Broker kurierski to idealna opcja dla klienta biznesowego, bo im więcej firma wysyła, tym niższa jest cena za jedną przesyłkę. Ponadto wystarczy skontaktować się z przedstawicielami danego brokera kurierskiego, by przygotował on spersonalizowaną ofertę i cennik skrojony na miarę potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Kurier najtaniej dla klienta indywidualnego 

Nie tylko sklepy internetowe i reprezentanci innych branż nadają regularnie przesyłki kurierskie. Nie mniejszy udział w rynku tych usług mają klienci indywidualni. Okazji, kiedy wysyła się paczkę, jest całe mnóstwo: urodziny, rocznice, jubileusze. Nadanie kurierem paczki to też sprytny patent na oszczędności w podróży – wiele ciężkich rzeczy, które nie są potrzebne od ręki, można nadać w paczce, dzięki temu nie dopłaca się za bagaż rejestrowany lub nadbagaż. Sumując to wszystko kurier wychodzi taniej niż dopłacenie liniom lotniczym. 

Tanie przesyłki kurierskie i ich niesłabnąca popularność

Tanie przesyłki kurierskie to nadal chętnie wybierana opcja. Z czego wynika ich niesłabnąca popularność? Inne możliwości, na przykład tanie i wszechobecne automaty paczkowe, mają swoje ograniczenia odnośnie wagi i wymiarów. Przesyłki kurierskie mogą ważyć więcej i zajmować więcej miejsca, bo nie ogranicza ich przestrzeń paczkomatów. Ponadto w przypadku dużych i ciężkich pakunków – np. zamawianego do domu sprzętu AGD czy mebli biurowych – wygodniej jest zamówić to dokładnie pod ten adres, gdzie dana rzecz będzie się docelowo znajdować. Warto też dodać, że kurierzy oferują przesyłki za pobraniem – wiele osób, np. którzy pierwszy raz korzystają z jakiegoś e-sklepu lub chcą komuś bliskiemu sprawić prezent, nie zostawiając na wspólnym koncie bankowym śladów – chętnie korzysta z tej możliwości. 

Oceń artykuł
0/5 (0)