Jeśli zastanawiasz się, jakie prezenty na Dzień Dziecka wybrać dla swojej pociechy, książka będzie idealnym podarunkiem! Dobrze dobrany tytuł zafascynuje dziecko, oczaruje pięknymi ilustracjami i zachwyci historią. A przy tym przekaże ważne wartości i nauczy czegoś nowego. Jakie tytuły książek będą idealne na prezent dla dzieci w wieku 6-8 lat? Przyjrzyj się naszym podpowiedziom.

Chyba żadnego rodzica ani opiekuna dziecka w wieku szkolnym nie trzeba przekonywać, że czytanie książek niezwykle pozytywnie wpływa na rozwój. Dziecko rozwija wyobraźnię, uczy się kreatywności, a śledząc losy bohaterów, wykształca w sobie empatię i dowiaduje się nowych rzeczy o otaczającym je świecie. Książka może być doskonałym punktem wyjścia do rozmów, także tych dotyczących ważnych i trudnych tematów.

Równocześnie czytanie rozwija słownictwo, uczy poprawnej pisowni i ładnego wypowiadania się. Dzięki temu dziecko rozwija się na wielu płaszczyznach, a przy tym dobrze się bawi. To sprawia, że książki są bardzo wartościową alternatywą dla wszechobecnych ekranów i gier. Czytanie umożliwia wyciszenie i uczy koncentracji. Na dodatek, dzięki ogromnemu wyborowi, bez trudu znajdziesz tytuły, które zainteresują Twoje dziecko. Sprawdź, jakie książki będą świetnym prezentem!

Książki idealne jako prezenty na Dzień Dziecka

Dziecko w wieku 6-8 lat może już samo czytać książki. Co więcej, niektóre maluchy są zafascynowane tym sposobem odkrywania świata i potrafią wciągnąć się w historię na długie chwile! Dzięki umiejętnie dobranym książkom możesz pokazać dziecku wiele różnych aspektów życia i rozwinąć jego zainteresowania, a także zapewnić mu świetny sposób na wartościowe spędzanie czasu. Tytuły, które świetnie sprawdzą się jako prezenty na Dzień Dziecka dla maluchów w wieku 6-8 lat, to:

Nowe przygody Mikołajka, R. Goscinny, J. J. Sempe

Kultowe i przezabawne historyjki z życia Mikołajka potrafią wciągnąć nawet dorosłych! Humorystyczne ilustracje zdobią każdy rozdział i stanowią nierozłączną już całość, którą znają dzieci i dorośli na całym świecie. Mikołajek opowiada o swoim gronie znajomych oraz o wydarzeniach z życia rodziny i klasy w prosty, zabawny sposób. Przygody Mikołajka przedstawiają lata 50. i 60. XX wieku, lecz są zaskakująco aktualne i wciąż cieszą się sympatią dzieci.

Wielka księga supermocy, S. Isern, R. Bonilla

Jeśli Twoje dziecko ma swoje zainteresowania — lub dopiero ich szuka — ta książka będzie bardzo wartościowym uzupełnieniem jego dziecięcej biblioteczki. Wielka księga supermocy powstała, by pokazać dzieciom, że zamiast posiadanych przedmiotów, wyglądu czy ilości przyjaciół, liczy się pasja i zaangażowanie w to, co się robi. Nie trzeba posiadać wyjątkowego talentu, by czerpać radość ze swojego działania i stawać się w nim coraz lepszym! Taki przekaz dodaje dziecku odwagi, uczy cierpliwości i optymizmu, a radosne obrazki nadają ważnemu przesłaniu atrakcyjną formę.

Afryka Kazika, Łukasz Wierzbicki

To świetna, ilustrowana książka polskiego autora dla małych miłośników podróży i odkrywania świata! Łukasz Wierzbicki opisał przygody Kazimierza Nowaka, reportera i fotografa, który przez pięć lat zwiedzał Afrykę na rowerze. Po drodze przeżywa niebezpieczne przygody, jednak wychodzi z nich cało i spełnia swoje wielkie marzenie.

Zimowy wilk. Zaopiekuj się mną, H. Webb

Amelia razem z rodziną spędza święta Bożego Narodzenia w starym, dużym domu. Dom ma wiele tajemnic i pewnego dnia dziewczynka znajduje w nim pamiętnik. Okazuje się, że są w nim zapisane wspomnienia chłopca, który znalazł małego wilczka. Chłopiec chciałby, by ktoś pomógł mu zaopiekować się zwierzątkiem. Nieoczekiwanie Amelia budzi się w zimowej krainie, prosto z pamiętnika. Dzięki temu marzenie chłopca spełnia się — trafia na kogoś, kto może mu pomóc. Zimowy wilk to świetny wybór dla małych miłośników zwierząt.

Niezłe ziółko, Barbara Kosmowska

Główny bohater książki, Eryk, spędził ze swoją Babcią Malutką niewiele czasu, ale cieszy się, że babcia zatrzyma się u nich na dłużej. Starsza kobieta potrafi go wysłuchać i doskonale rozumie, a czasem opowiada historie o dalekich podróżach, zna się także na zielarstwie. To ciepła, wartościowa historia o relacji wnuka z babcią, której przekaz może być punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem. Rodzice kilkulatków cenią również inne książki tej autorki, np. TruKolorowy szalikFred pogromca suszy.

Tata Oli już nie chce być dorosły, T. Brunstrøm

To pierwszy tom zabawnej serii duńskiego pisarza, która szybko zdobyła popularność także w innych krajach. Seria liczy już 9 tomów, więc jeśli Twoje dziecko ją polubi, może śledzić dalsze przygody ulubionych bohaterów. Pierwszy tom to odpowiedź na często powtarzane przez dzieci słowa — chcę być już dorosły i sam o sobie decydować! Tata Oli stwierdza, że wcale nie chce być dorosły i… choć książka jest pełna zabawnych momentów, przekazuje ważne wartości, skłania do refleksji i pozwala dzieciom lepiej zrozumieć rodziców. Zabawne ilustracje od razu wzbudzają ciekawość, dzięki czemu każde dziecko poczuje się zaintrygowane.

Te lub inne książki mogą stanowić doskonałe prezenty na Dzień Dziecka (więcej na taniaksiazka.pl). Jeśli zdecydujesz się na inny tytuł, upewnij się, czy jest odpowiedni dla grupy wiekowej Twojego dziecka.

Książeczki dla dzieci z łatwością zamówisz w Taniej Książce, z wygodną dostawą do domu lub paczkomatu. Dzięki temu nawet w natłoku obowiązków możesz zadbać o wyjątkowy prezent dla dziecka!

Oceń artykuł
0/5 (0)