Na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, przez co instytucje bankowe walczą o każdego klienta, oferując zobowiązania na coraz bardziej atrakcyjnych warunkach. Należy jednak pamiętać, że kredyty gotówkowy wiążą się z wysokim poziomem ryzyka, dlatego nie ma możliwości, aby bank nie podjął się weryfikacji potencjalnego klienta.

Czy jednak zawsze sprawdza zdolność kredytową przez raport BIK? Czy da się zaciągnąć kredyt gotówkowy bez bik, dokładnie tak samo jak szybką pożyczkę pozabankową? Sprawdź szczegóły poniżej.

Okazuje się, że kredyt gotówkowy bez bik jest naprawdę możliwy. Nie oznacza to jednak, że instytucja bankowe nie zweryfikuje zdolności swojego przyszłego klienta w ogóle. Warto wiedzieć, że analitycy kredytowi mają do dyspozycji różne narzędzia, dzięki którym sprawdzają wiarygodność i wypłacalność potencjalnych kredytobiorców.

Na jakiej podstawie jest więc udzielany kredyt gotówkowy bez bik na raty? Z reguły takie zobowiązania są oferowane stałym klientom, którzy korzystają już z produktów danego banku i mogą pochwalić się pozytywną historią kredytową. Jeśli te same osoby wnioskują o kolejne zobowiązanie, możliwe, że analitycy dokonają jedynie sprawdzenia wpływów na konto czy kredytobiorca będzie musiał dostarczyć zaświadczenie o generowanych dochodach.

Najczęściej w takiej formie oferowany jest kredyt gotówkowy bez bik online. Korzystanie z finansowego wsparcia bez konieczności wychodzenia z domu stało się naprawdę popularne. Wszystko dlatego, że kredyt gotówkowy online bez bik minimalizuje formalności i znacznie skraca czas na wydanie decyzji przez bank. Zdarza się, że szybki kredyt gotówkowy bez bik można zaciągnąć jeszcze tego samego dnia.

Kredyt gotówkowy pozabankowy bez bik

Kolejną opcją na otrzymanie finansowego wsparcia bez konieczności ścisłej weryfikacji wypłacalności oraz wiarygodności klienta jest kredyt gotówkowy pozabankowy bez bik. Trzeba przyznać, że firmy pożyczkowe stanowią dzisiaj ogromną konkurencję dla banków, ponieważ oferują zobowiązania szybko i na dogodnych warunkach, w tym pożyczki online bez konieczności wychodzenia z domu. To opcja nie tylko dla osób, które potrzebują dodatkowe środki szybko, na przykład w ramach niespodziewanych wydatków czy tzw. czarnej godziny. Okazuje się, że pozabankowy kredyt gotówkowy bez bik i krd jest “ostatnią deską ratunku” dla osób zadłużonych albo tych, które nie generują żadnych dochodów. Tacy potrzebujący dodatkowych środków nie mają szans na współpracę z bankiem, zaś pożyczki nierzadko dostępne są na sam dowód.

Co ważne, przed złożeniem wniosku o kredyt gotówkowy bez bik dokładnie zweryfikuj działalność banku czy firmy pożyczkowej. Weź pod uwagę, że każda tego rodzaju instytucja realizuje własną politykę współpracy z klientami i oferuje zobowiązania na innych warunkach. Możesz dopasować kredyt czy pożyczkę do własnych potrzeb i możliwości spłaty, aby zachować finansową płynność. Koniecznie zwróć uwagę na całkowite koszty zobowiązania. Zdarza się, że te produkty finansowe, które nie wymagają weryfikacji klienta i są udzielane wszystkim, charakteryzują się nieco gorszymi warunkami spłaty, z reguły są droższe.

Oceń artykuł
1/5 (1)