A gdyby tak…otworzyć sklep z kosmetykami naturalnymi? Jeśli produkcja kosmetyków w domu sprawia Wam frajdę, a do tego macie pomysł na niebanalną komunikację marki, to może być idealny biznes dla Was! Tłumaczymy, jak założyć sklep z kosmetykami naturalnymi tak, aby wyjść na tym na swoje.

Sklep z naturalnymi kosmetykami – dobry pomysł na biznes?

Pielęgnacja tylko w organicznym i eko wydaniu? Jeśli już od dawna marzycie o założeniu własnej firmy, a do tego produkcja kosmetyków w domu nie ma przed Wami tajemnic, może to czas, żeby pomyśleć o stworzeniu własnej marki!

Choć oferta rynkowa sklepów internetowych z kosmetykami naturalnymi jest dosyć bogata, zawsze znajdzie się miejsce dla nowicjusza. Najpierw warto jednak znaleźć niszę, dzięki której zwiększymy zapotrzebowanie na swoje produkty! Jeśli Wasza marka będzie wyróżniać się jakością, komunikacją i pomysłem, macie duże szanse odnieść sukces.

Z tego tekstu dowiecie się, jak założyć sklep z kosmetykami naturalnymi i połączyć pracę z pasją. Kto wie, może to Wasza marka powtórzy sukces polskich firm takich jak Alba Thymen czy Ziaja?

Szukasz pracy w Krakowie? Sprawdź najlepsze oferty na GoWork.pl!

Produkcja kosmetyków w domu – czy to dobry start własnej firmy?

Nawet jeśli cała rodzina chwali Wasze domowe kremy, toniki i maseczki, nie oznacza to jeszcze, że możecie zacząć sprzedawać je oficjalnie. Otwierając własny sklep internetowy z kosmetykami naturalnymi musicie przewidzieć nie tylko przestrzeń na produkcję kosmetyków w domu, ale i spełnić wymogi bezpieczeństwa.

SPRAWDŹ TEŻ:

Produkcja kosmetyków naturalnych – wymogi

Wymagania, jakie będziecie musieli spełnić, zakładając produkcję kosmetyków naturalnych, to uzyskanie raportu bezpieczeństwa Waszych produktów. Taki dokument może wystawić jedynie osoba dysponująca dyplomem lub innym dowodem posiadanych kwalifikacji w dziedzinie farmacji, toksykologii, medycyny lub innej, zbliżonej dyscypliny. Nie obejdzie się również bez badań. Te laboratoryjne należy zlecić akredytowanemu laboratorium!

Kosmetyki naturalne: znak CNP

Każdy kosmetyk należy także zgłosić w Cosmetic Product Notification Portal (CPNP). Jeśli zależy nam na produkcji preparatów ekologicznych, możemy również starać się o znak produktu organicznego (The Soil Association) lub znak kosmetyku naturalnego (International Natural & Organic Cosmetics Association, Bundesverband der Industrie und Handelsunternehmen). To wszystko może zaważyć na późniejszych wyborach naszych klientów, dlatego warto podkreślić jakość swoich produktów odpowiednimi certyfikatami!

Sklep z kosmetykami to świetny pomysł na kobiecy biznes. Chcesz poznać inne? Zapraszamy do lektury!

Produkcja kosmetyków w domu – sanepid nie żartuje z takimi sprawami, nie próbujcie więc rozpoczynać sprzedaży na własną rękę bez zlecania badań. Sprawa może szybko się wydać a wtedy o własnym, dochodowym biznesie będziecie mogli tylko pomarzyć.

Jak otworzyć sklep z kosmetykami naturalnymi?

Choć produkcja kosmetyków naturalnych we własnym zakresie ułatwia dotrzymywanie standardów jakości, to niejedyne rozwiązanie dla tych, którzy myślą o własnym stacjonarnym salonie z eko kosmetykami lub sklepie internetowym z kosmetykami naturalnymi. Możecie też sprzedawać produkty innych, zaprzyjaźnionych marek lub wręcz tych, do których sami macie największe zaufanie.

Sklep internetowy z kosmetykami naturalnymi: jak otworzyć?

Jak założyć sklep z kosmetykami naturalnymi, jeśli zdecydowaliście już, jaki będzie jego asortyment? Kolejnym krokiem będzie wybór platformy, za pośrednictwem której będziecie sprzedawać swoje produkty. Nie musicie w tym celu od razu tworzyć własnej strony!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: Jak założyć sklep internetowy?

Wystarczy, że skorzystacie z gotowych oprogramowań sklepów internetowych, oferowanych przez wiele firm na rynku. Koszt takiego rozwiązania to około kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Swój własny sklep z kosmetykami naturalnymi uruchomicie nawet w ciągu… jednego dnia.

Sklep z naturalnymi kosmetykami – jak wyróżnić go na rynku?

Sprzedaż kosmetyków naturalnych z pewnością zwiększy także oryginalny marketing. Już dziś pomyślcie, z czym kojarzą Wam się Wasze produkty i co wyróżnia je na rynku. Zainspirować może Was także historia takich polskich gigantów kosmetycznych, jak np. Ziaja czy Alba Thymen, o którym w 2021 roku znów zrobiło się głośno.

Sklepy z naturalnymi kosmetykami: historie sukcesu

Alba Thymen w swojej komunikacji podkreśla barwną historię założenia rodzinnej firmy produkującej kosmetyki naturalne jeszcze w 1913 roku. Marka działała nawet w zaborze niemieckim! Obecnie całkiem nieźle radzi sobie na współczesnym rynku kosmetycznym, notując sprzedaż na poziomie 10 milionów zł rocznie, nie tylko w Polsce ale i np. Japonii.

Z kolei Ziaja szczyci się swoim brakiem okrucieństwa wobec zwierząt i nietestowaniem na nich swoich produktów. Wydaje Wam się, że to mała rzecz? Niejeden rynkowy gigant wyrósł na promowaniu swoich produktów za pomocą pozytywnych wartości!

Firma z kosmetykami naturalnymi: przepis na sukces

Podobnie, jak opisane przez nas marki, tak samo i Wy, zastanawiając się, jak otworzyć sklep z kosmetykami naturalnymi musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, co ma reprezentować sobą Wasza marka. Do tego dołóżcie tworzony z pasją i sercem produkt i ruszajcie na podbój rynku! Życzymy powodzenia w podboju polskiego rynku kosmetologicznego.

Oceń artykuł
0/5 (0)