Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Jarosław Nowakowski
Dyrektor Generalny Amtra Sp. z o.o.
Z firmą związany od 20 lat. Z wykształcenia jest ekonomistą, posiada również MBA. Interesuje się triathlonem, uprawiając tę dyscyplinę sportu. Jego główne przesłanie to „szanuj ludzi, rób pieniądze i dobrze się baw”. DOKŁADNIE w tej kolejności.

Jakie usługi świadczy Amtra Sp. Z o. o.?

Zajmujemy się dystrybucją i produkcją  chemii samochodowej i profesjonalnej.

Jakie dokładnie produkty oferujecie klientom?

Jeśli chodzi o chemię samochodową, to oferujemy klientom popularne produkty takie jak: WD 40, Wunder Baum czy Moje Auto, którego jesteśmy również producentem. Oprócz tego mamy w ofercie jeszcze piętnaście innych marek. Jeśli natomiast chodzi o chemię profesjonalną, to tutaj należy wyróżnić m.in. takie produkty, jak Clinex, który dostarczamy do hoteli, restauracji czy różnych zakładów, w których wykorzystuje się chemię profesjonalną przeznaczaną do utrzymywania czystości.

 

Gdzie świadczycie swoje usługi?

Główna siedziba firmy znajduje się w Sosnowcu. Tutaj też mieści się magazyn centralny na dziesięć tysięcy palet. Do tego posiadamy ponad 50 handlowców w terenie, którzy zajmują się sprzedażą naszych produktów. Łącznie nasza firma zatrudnia 150 pracowników.

 

-

 

Chciałbym skoncentrować się przede wszystkim na polityce kadrowej państwa firmy. Proszę powiedzieć, czy aktualnie prowadzą państwo jakieś procesy rekrutacyjne?

Oczywiście. Aktualnie poszukujemy osób do działu IT na stanowisko administratora systemu Impuls. Cały czas rekrutujemy również handlowców do dystrybucji naszych produktów. Obecnie poszukujemy także magazyniera z uprawnieniami na wózki widłowe oraz specjalistę do spraw serwisowania akumulatorów.

 

A czy można wyróżnić w państwa firmie stanowisko, na które rekrutacja prowadzona jest najczęściej?

Tak. Takim stanowiskiem jest przedstawiciel handlowy. Chętnych do pracy w tym fachu rekrutujemy właściwie przez cały rok.

 

Czego oczekują państwo od kandydatów do pracy?

Przede wszystkim pomysłowości w działaniu oraz zaangażowania i lojalności. Poszukujemy ludzi, którzy chcą zostać z naszą firmą na dłużej. Istnieje pewien typ CV, który podczas analizy dokumentów aplikacyjnych natychmiast odrzucam?

 

Jaki?

Jeśli widzę, że ktoś miał kilkanaście prac i w każdej pracował po pół roku. Nie czytam takich CV, ponieważ interesują nas osoby pomysłowe, zaangażowane i lojalne, które chcą zostać w jednym miejscu na dłużej.

 

-

 

W jaki sposób można aplikować do państwa firmy? Gdzie należy szukać waszych ofert pracy?

Publikujemy je na popularnych portalach ogłoszeniowych. Oprócz tego można aplikować do nas poprzez stronę internetową www.amtra.pl. Odbywa się to poprzez wejście w zakładkę „kariera”. Można także wysłać swoje CV i list motywacyjny na ogólny e-mail naszej firmy.

 

Jestem ciekaw, jak przebiega proces rekrutacyjny w państwa firmie?

Pierwszy etap to analiza nadesłanych CV. Spośród wszystkich aplikacji wybieramy od 5 do 10, które spełniają nasze oczekiwania. Następnie wyłonionych kandydatów zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną. W przypadku stanowisk niższego szczebla rekrutacją zajmuję się kierownicy działów. Na stanowiska kierownicze rekrutuję ja, jako dyrektor całej grupy.

 

Jak przebiegają rozmowy kwalifikacyjne w państwa firmie? Jakich pytań należy się spodziewać?

Standardowe pytanie, jakie pojawia się podczas rozmowy rekrutacyjnej brzmi: „wymień trzy swoje zalety i trzy wady”. Ważne, aby kandydat umiał odpowiedzieć na to pytanie. Potrzebujemy w firmie osób, które są świadome swojej wartości i potrafią wskazać, co jest ich mocną stroną. Wtedy możemy stwierdzić, czy kandydat nadaje się do pracy na danym stanowisku. Oczywiście tych standardowy pytań jest więcej, nie ma chyba sensu podawać wszystkich.

 

Skoro dowiedzieliśmy się, czego oczekują państwo od pracowników, to teraz odwróćmy kolejność. Proszę powiedzieć, jakie korzyści płyną z pracy w państwa firmie?

Obecnie pracuje u nas ok. 30 osób z ponad 10 letnim stażem pracy w firmie. Myślę, że to najlepiej obrazuje naszą lojalność wobec zatrudnionych osób. Nie mamy w zwyczaju wymieniać kadr bez powodu. Po drugie Amtra daje pracownikom duże możliwości rozwoju poprzez różnego rodzaju szkolenia, które są potrzebne do pracy na danym stanowisku. Poza tym dostarczamy naszym pracownikom narzędzia, które są niezbędne do wykonywania danej pracy, a oferowane wynagrodzenie śmiało można nazwać satysfakcjonującym.

 

Coraz więcej firm oferuje swoim pracownikom również świadczenia pozapłacowe. Na jakie benefity mogą liczyć osoby zatrudnione w Amtra Sp. z o.o.?

Posiadamy takie świadczenia. Są to: karta sportowa oraz prezenty okolicznościowe, np. przy okazji świąt Bożego Narodzenia.

 

Jaka atmosfera panuje w państwa firmie? Spotykacie się poza pracą? Kwitną, jakieś przyjaźnie?

Trudno przekazać to podczas wywiadu, ale śmiało mogę powiedzieć, że w naszej firmie panuje znakomita atmosfera. Najlepiej świadczy o tym staż pracy zatrudnionych przez nas osób. W firmie przybywa nam tzw. 10-latków. Staramy się oczywiście podtrzymać dobre relacje panujące w naszej firmie poprzez coroczną wycieczkę integracyjną czy spotkanie wigilijne.

 

-

Czy istnieje możliwość odbycia stażu państwa firmie?

Oczywiście. Są to staże płatne.  Chcę jednak zaznaczyć, że ograniczamy się do jednej, dwóch osób. Są to najczęściej młodzi ludzie, którzy sami się do nas zgłosili. Pomagamy im zdobyć doświadczenie i pokazujemy, jak wygląda prawdziwa praca, taka na żywym organizmie.

 

Jakie cele jako firma wyznaczyliście sobie na najbliższe lata?

Nie chcę mówić o cyfrach. Natomiast, jeśli chodzi o kwestie rozwojowe, to podobnie jak przez ostatnie 25-lat dalej będziemy stawiać na stabilny wzrost. Nigdy w swojej karierze nie mieliśmy spadku sprzedaży oraz roku ze stratą i mam nadzieję, że ten trend zostanie utrzymany. Poza tym chcemy rozwijać się w eksporcie.   

 

 

Amtra Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 70 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Amtra Sp. z o.o.