Pcc Exol S.A.

Brzeg Dolny

Opinie o Pcc Exol S.A.

mok 2011-12-18 17:17:11
Firma "w budowie". Własność PCC Rokita. Brak spójnej wizji rozwoju. Prawdopodobnie najniższa średnia zarobków w Rokicie.
1
~` 2012-03-02 21:45:30
mok - 2011-12-18 17:17:11

Firma "w budowie". Własność PCC Rokita. Brak spójnej wizji rozwoju. Prawdopodobnie najniższa średnia zarobków w Rokicie.
Chyba firma "po tsunami". Z rok lub dwa zejdzie nim się uchodźcy pozbierają ;)
2
<:::>??? 2012-08-07 11:27:04
Tsunami owszem - przetrwali najodporniejsi ;)
Jeśli ktoś szuka stabilnego miejsca to w Exolu chyba tylko Produkcja zostaje.
2
Kaśka 2016-05-15 20:35:14
Bardzo fajna firma i rozwija się bardzo dynamicznie. Moja koleżanka tam pracuje w biurach i jej mega zadowolona, a mój kuzyn na produkcji i też nie narzeka. Premia, nadgodziny, wczasy pod gruszą, Nowy Prezes wymienił prawie całą kadrę managerską, część odeszła sama. Ci co zostali nie narzekają.Dużo ludzi pozatrudniali i rozwijają sprzedaż. Firma ma coraz lepsze wyniki. Piszą o tym w necie. Obecnie szukam pracy i bedę się starać do Exola. Tam tylko trzeba płynnie angielski, a ja średnio więc pewnie nie mam szans, ale spróbuję.
Kaśka 2016-05-15 20:35:29
Bardzo fajna firma i rozwija się bardzo dynamicznie. Moja koleżanka tam pracuje w biurach i jej mega zadowolona, a mój kuzyn na produkcji i też nie narzeka. Premia, nadgodziny, wczasy pod gruszą, Nowy Prezes wymienił prawie całą kadrę managerską, część odeszła sama. Ci co zostali nie narzekają.Dużo ludzi pozatrudniali i rozwijają sprzedaż. Firma ma coraz lepsze wyniki. Piszą o tym w necie. Obecnie szukam pracy i bedę się starać do Exola. Tam tylko trzeba płynnie angielski, a ja średnio więc pewnie nie mam szans, ale spróbuję.
Marysia 2017-01-12 13:44:26
Można domniemywać, że pisze ktoś z zarządu firmy ;) Proszę dopisać coś o warunkach pracy np na etoksylatach - stara wytwórnia, zabytek jeszcze z epoki Gierka. Premia, nadgodziny ??? Żadna łaska. Premia wynika z regulaminu całej grupy PCC a nadgodziny i owszem np za prace niebezpieczne, gdzie trzeba zrobić coś, za co firma zewnętrzna wzięłaby 10-cio krotnośc tego co dostają pracownicy, czyli frajerskie pieniądze kosztem własnego czasu i zdrowia np przesiewanie katalizatora wanadowego. Albo nadgodziny za lanie beczek i paletopojemników do wysyłki - kpina z planowania produkcji i sprzedaży jak nie potrafią ogarnąć tego w normalnym czasie pracy.

Praca w biurze - koleżance się chyba firmy pomyliły - w dziale sprzedaży jest tak nerwówka, że dziewczyny czasami wychodza z płaczem po "wymianie zdań" z menadżerami sprzedaży. Kłótnie i pyskówki sa na porządku dziennym. Do tego rotacja personelu - ludzie odchodzą bo nie wytrzymują nerwowo, a na dodatek pracują za pieniądze, za które w firmach tego typu specjaliście nie opłacałoby się nawet wstać z łóżka.

No i praca zadaniowa - nieważne jaki ma się zakres obowiazków w papierach, jak prezes, albo dyr. finansowy (prywatnie żona prezesa PCC) ma "pomysła" , to "każdy" robi "wszystko" bez szemrania.

Coś mi się widzi, że to jakaś autoreklama jest, bo prawdy w koleżanki wypowiedzi nie ma za grosz.
2
Bartek 2017-01-19 23:58:02
@Marysia Że jak ktos pisze pozytywnie to zaraz autoreklama? Jak komuś źle i jest tak uciskany to niech zmieni pracę. Na PCC świat się nie kończy. Są lepsze firmy przecież.

Kaśka napisała to slyszała. Chyba każdemu wolno no nie?
1
Marysia 2017-01-29 17:26:58
Należy pisać prawdę, a nie robić reklamę. Co jest pozytywnego w chamstwie, układach, poniżaniu ludzi. Może kolega Bratek, znając zapewne bardzo dobrze firmę Exol odpowie na proste pytanie - jak była rotacja personelu w ostatnich trzech latach i z jakich przyczyn ludzie odchodzili ? Od aparatowego, do specjalisty i menadżera -we wszystkich grupach zawodowych ?

Po to jest ten portal aby pisać jak jest rzeczywistość, a nie pouczać, ze jak się komuś nie podoba to niech zmieni pracę. Może raczej trzeba zmienić zarząd aby firma była lepsza i by ludziom się dobrze pracowało.

Może kolega Bartek wytłumaczy ogółowi ew. chętnych do pracy w Exolu, dlaczego w Brzegu Dolnym pracownicy na tych samych stanowiskach zarabiają znacznie mniej niż w Płocku , w wytwórni tej samej firmy ?

1
Frytka 2017-02-01 14:02:35
Droga Marysiu
Mniemam, że nasz firmę skoro wiesz, że ma oddział w Płocku i w korespondencji powołujesz się na katalizator wanadowy. Wnioskuję, że pracowałaś w Exolu i zostałaś zwolniona lub nie wytrzymałaś dynamiki pracy i wielozadaniowości. A może to był ktoś z Twojej rodziny? Dziwi mnie, dlaczego nie akceptujesz faktu, że ktoś może mieć odmienne od Ciebie zdanie. Piszesz o "chamstwie", a sama obrażasz! Rozgoryczenie i żal aż bije z Twoich wypowiedzi. Nie rozumiem takich ludzi jak Ty. Jeśli ja się męczę z pracodawcą, po prostu go zmieniam.
Dzisiaj mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Ofert jest bardzo dużo. Każdy idzie tam, gdzie mu lepiej. Pracuję w Exolu już 4 lata. Owszem, jest bardzo dużo pracy i presja czasu, ale dostaje wsparcie gdy o nie poproszę. Prezes Spółki ma dobre relacje z pracownikami. Drzwi ma zawsze otwarte. To, że ludzie odchodzą z pracy jest naturalną w świecie rzeczą. Podaj mi przykład firmy gdzie średnia długości stażu pracy jest dłuższa niż 8 lat? Nie ma idealnego pracodawcy. Wszędzie jest coś do poprawienia.
Życzę Ci więcej optymizu i uśmiechu. Obyś znalazła kiedyś niewyimaginowane miejsce pracy. Takie wspaniałe, gdzie wszyscy piją sobie z dziubków, a wysokie wynagrodzenie dostaje się za odpykanie 8 godzin. Szklane domy moja droga...Pozdrawiam
Marysia 2017-02-02 08:59:20
"Wnioskuję, że pracowałaś w Exolu i zostałaś zwolniona lub nie wytrzymałaś dynamiki pracy i wielozadaniowości."

O jakiej dynamice i wielozadaniowości mówisz. ? Sorry, ale to jakiś korporacyjny bełkot. Zasada w każdej normalnej firmie jest taka, że po to się podpisuje umowę, aby robić to na co umowa została sporządzona. A jak dokładają ci obowiązki i zadania, to wpisują to w umowę i podnoszą wynagrodzenie. Tych dwóch elementów brakuje w Exolu i przez to niektórzy pracownicy czują się oszukiwani i wykorzystywani.

"Prezes Spółki ma dobre relacje z pracownikami. Drzwi ma zawsze otwarte."

Owszem, jak zdarzy się, ze jest w swoim biurze, to nie odmawia rozmowy. Tylko co z tego, skoro większość decyzji, w tym także o wysokości wynagrodzenia, lub organizacji pracy nie może podjąć sam. Typowe stanowisko typu "strażnik żyrandola". Bez uzgodnień z dyr finansowym, wice prezesem PCC,lub prezesem PCC, nie zapada żadna decyzja. Prezes Exol nie jest zatrudniony na stanowisku psychologa tylko ma kierować firmą tak, aby nie było potrzeby przychodzić do niego z problemami.

"Nie ma idealnego pracodawcy. Wszędzie jest coś do poprawienia."

To prawda, ale w Exolu jest obecnie równia pochyła. Nic się nie poprawia, bo nie ma ludzi, którzy umieliby poprawić organizację tej firmy. Układy są wszędzie, ale w Exolu to już przesada. Każdy ciągnie w swoja stronę, zamiast współpracować. Pracowałam w kilku firmach - w jednych było lepiej w drugich gorzej, ale Exol pod względem organizacyjnym to totalna porażka.

"Dziwi mnie, dlaczego nie akceptujesz faktu, że ktoś może mieć odmienne od Ciebie zdanie. Piszesz o "chamstwie", a sama obrażasz! Rozgoryczenie i żal aż bije z Twoich wypowiedzi. Nie rozumiem takich ludzi jak Ty. Jeśli ja się męczę z pracodawcą, po prostu go zmieniam. "

Jakie rozgoryczenie i żal ??? Ja piszę o faktach, które moż
2
Zostaw swoją opinię o Pcc Exol S.A. - Brzeg Dolny
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Pcc Exol S.A.