Dun & Bradstreet

HISTORIA

Historia Grupy Bisnode rozpoczęła się blisko 170 lat temu. Firmy, które obecnie tworzą Bisnode Polska pojawiły się na polskim rynku już 20 lat temu.

Poniżej wybraliśmy najważniejsze wydarzenia z naszej historii, dzięki którym stanowimy obecnie Jeden Bisnode.

2013Spółki HBI Polska, Soliditet Polska, Bisnode Polska oraz D&B Poland łączą się, aby współnie stworzyć Bisnode Polska. Konsolidacja marek z Grupy odbywa się we wszystkich krajach Bisnode.

2011W ramach Grupy Bisnode stworzona zostaje wywiadownia gospodarcza Soliditet.

2009Stworzony zostaje serwis Verdict.

2004Na rynek polski wchodzi firma Bisnode Polska, by razem z pozostałymi spółkami stworzyć Grupę Bisnode. W tym samym czasie powstaje HBI On-line –  pierwszy serwis informacji o firmach dostępny on-line.

1999W D&B zakupiony zostaje pierwszy laptop za kwotę prawie 8 tys. złotych :)

1998HBI wydaje pierwszą bazę danych o firmach na płycie CD.

1996Raporty handlowe stają się dostępne on-line na rynek trafia Marketingowa Baza Danych.

1994Otwarcie polskiego oddziału Verlag Hoppenstedt i Bonnier AB – HBI.

1993D&B otwiera biuro w Warszawie. Powstaje pierwszy w Polsce raport handlowy.

1990Rozpoczyna się współpraca pomiędzy Bonnier i Hoppenstedt.

1962Wprowadzony zostaje numer identyfikacyjny DUNS (DUNS = Data Universal Numbering System) nadawany firmom działającym na całym świecie, przez D&B.

1933Dochodzi do połączenia R.G. Dun & Company i The Bradstreet Company tworząc D&B.

1872We Frankfurcie powstaje pierwsze europejskie biuro informacji kredytowej utworzone przez Wilhelma Schimmelpfenga.

1859Duglass przekazuje Agencję swojemu bratu Robertowi Grahamowi Dun, który zmienia ją w R.G. Dun & Company kontynuując nieugiętą politykę firmy. Przez kolejne 40 lat, Dun rozszerzył działalność firmy na terenie Stanów Zjednoczonych oraz poza ich granicami.

1849Agencję przejmuje Benjamin Douglass ulepszając sposoby zdobywania i transferu danych poprzez rozszerzenie sieci biur. Pozwoliło to pozyskiwać najdokładniejsze informacje.  W tym samym czasie konkurencyjną firmę założył John M. Bradstreet. Dwa lata później Bradstreet organization spopularyzowała analizy kredytowe poprzez wydanie książki o analizie handlowej.

1841Informacje na temat zdolności platniczych dostepne były wyłącznie sporadycznie. Dlatego też, energiczny biznessmen Lewis Tappan rozpoczął w tworzenie sieci korespondentów, którzy funkcjonowali jako źródło wiarygodnej, pełnej i obiektywnej informacji kredytowej jako Agencja Handlowa.

1837W Szwecji powstaje firma Bonnier, dzisiaj jedna z największych skandynawskich firm medialnych.

Dun & Bradstreet