Arra Group Sp. z o.o.

CSR

“Biznes odpowiedzialny społecznie to dla nas nieodłączny element funkcjonowania na rynku. Dbamy o zachowanie równowagi pomiędzy efektywnością społeczną, ekonomiczną i ekologiczną. Stosujemy zasady etyki w relacji z partnerami biznesowymi, dbamy o odbiorców naszych usług. Współpracujemy z instytucjami publicznymi i sektorem pozarządowym”.
Artur Ratajczak

Jest nam niezmiernie miło, że możemy brać czynny udział w rozwijaniu pasji młodych ludzi, którzy są ciekawi świata i głodni wiedzy, dlatego z wielką chęcią ufundujemy uczestnikom udział w Akademii ARRA. Niestety liczba miejsc jest ograniczona, zatem przekonaj nas wraz ze swoim dzieckiem, dlaczego właśnie ono powinno otrzymać Indeks Akademii. Wspólnie wypełnijcie poniższy formularz i czekajcie na wiadomość!

Program Akademii
Regulamin

Od lutego do kwietnia 2014 r. ARRA Group uczestniczyła w projekcie „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”, który był realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Efektem udziału naszej firmy w projekcie jest opracowanie i wdrożenie trzech dobrowolnych, nie wymaganych prawem działań, tj.:

Kodeksu etycznego ARRA Group
Programu ARRA Group – solidny pracodawca
Programu współpracy ARRA Group ze społecznością lokalną „Równe szanse”

Działania zgodnie z zasadami Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR – Corporate Social Responsibility) realizujemy na co dzień, co przejawia się we wszystkich obszarach:

Kultura zarządzania
Decyzje w firmie podejmowane są w sposób transparentny, firma działa w oparciu o certyfikaty zarządzania jakością. Decyzje podejmowane są z uwzględnieniem opinii klientów i pracowników. Firma kieruje się kodeksem etycznym w swojej działalności. Ponadto decyzje są podejmowane z uwzględnieniem otoczenia społecznego i przyrodniczego.

Stosunki pracy
Firma wywiązuje się ze swoich zobowiązań wobec pracowników – zatrudnia ich na umowy o pracę, terminowo wypłaca wynagrodzenia, a także terminowo reguluje składki na ubezpieczenie społeczne, rentowe i zdrowotne. Właściciele uwzględniają opinie pracowników. Firma zapewnia bezpieczne warunki pracy oraz szkolenia i szanse na rozwój osobisty. Zapewniamy bezpieczeństwo w miejscu pracy, wspieramy edukację pracowniczą – dofinansowujemy studia. Potrzeby i możliwości pracowników monitorujemy poprzez: ścieżki kariery, plany rozwoju (poziome, pionowe), ankiety satysfakcji. Stosujemy płacowe i pozapłacowe systemy motywacyjne. Co ważne, pracownikom udzielamy feedbacku w postaci karty oceny pracownika. Analizujemy potrzeby szkoleniowe naszego zespołu, by zaprojektować i dopasować szkolenia “szyte na miarę”. Nowo zatrudnionych pracowników wdrażamy z pomocą planu adaptacji i przy wsparciu mentora. Zapewniamy zatrudnionym równe szanse rozwoju i awansu bez względu na płeć, wiek i narodowość.

Uczciwe praktyki operacyjne
Firma unika kontaktów z podmiotami czy osobami, w przypadku których mogą wchodzić w grę „niejasne relacje”. W przedsiębiorstwie respektuje się prawa własności.

Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Firma wspiera Fundacje, które zajmują się rozwojem dzieci i ich zainteresowań. Jesteśmy członkiem organizacji branżowych Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego, Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych oraz Business Centre Club

Środowisko naturalne
Dbamy środowisko naturalne, czego wyrazem jest inwestowanie w różne rozwiązania ograniczające jej wpływ na środowisko naturalne. Przestrzegamy wszelkich norm środowiskowych. Firma stara się optymalizować zużycie materiałów i zasobów, co podlega systematycznej obserwacji i ma na celu również ograniczanie kosztów. Firma preferuje materiały i rozwiązania nieszkodliwe i przyjazne środowisku, nie stosujemy substancji uznanych za niebezpieczne. Flota samochodowa spełnia między innymi normę emisji spalin EUR05 oraz EURO6. Prowadzimy cykliczne szkolenia z bezpiecznej i ekonomicznej jazdy.

Zagadnienia konsumenckie
Zawsze spełniamy wszystkie wymagania prawne. Zapewniamy odbiorcom niezbędne informacje o usługach, nie ukrywamy żadnych istotnych dla konsumentów faktów. Staramy się rzetelnie rozpatrywać pojawiające się reklamacje. Komunikacja marketingowa usług prowadzona jest w sposób etyczny i uczciwy.

Prawa człowieka
Firma nie zatrudnia nielegalnie emigrantów czy niepełnoletnich, zatrudnia pracowników w oparciu o stosowne umowy, firma wspiera różnorodność wśród pracowników, zapewnia porównywalne wynagrodzenia pracownikom zatrudnionym na analogicznych stanowiskach bez względu na płeć.
„Od kiedy pamiętam to chciałem, żeby mogły pracować u mnie osoby z niepełnosprawnością (…) Widzę, że dzieją się nieciekawe sytuacje na rynku pracy. Nie popieram tego, tym bardziej próbuję to niwelować, aby dać przykład innym osobom, innym pracodawcom.”
Artur Ratajczak

www.arra-group.com