Sistema Poland

Tychy

Opinie o Sistema Poland

Jola 2016-05-24 07:48
Moja koleżanka pracowała w Sistemie i mówiła, że czesto dostawała premię - przez co sama się zatrudneiłam. W dodatku jest umowa o pracę, socjal itp. Taki magazynier zarabia tu zresztą ponad 2 tysiące.
dgfh 2016-06-22 11:41
witam czy ktos wie na jakie pieniadze mozna liczyc jako traktorzysta?? i czy praca ogolnie ok?
Fryc 2016-08-09 18:50
Wie ktoś czy sa jakies przyjęcia teraz?
Quasimodo ęł oł 2016-08-23 17:20
Odradzam!!!! Pracowalem w Sistema Poland na nowym magazynie w gliwicach od samego poczatku, swiadczylismy uslugi dla GM Opel Gliwice... caly czas grozby i zakazy takie jak palenie papierosow czy zakaz uzywania telefonu ale sprobuj nie odebrac jak szef zadzwini bo chce zebys cos zrobil to potem masz zjebe haha... nawet czasami sie czepiaja jak za czesto albo za duzo wody pijesz bo potem latasz do wc co chwile i tracisz czas ktory by mozna bylo przeznaczyc na prace.... to sie nadaje do programu UWAGA!!! stan wozkim na chwile to Cie na kamerach zlapia i juz W twoja strone leci kilku kierownikow zeby cie opierdzielic i zastraszyc zwolnieniem. Na chwile obecna firma daje ciagle du*y i na oplu linia stoi co chwile przez co jest straszna atmosfera ludzie sie wszystkiego boja nawet wyjsc zapalic zeby tylko wypowiedzenia nie wręczyli... Na magazynie jest z 20 dyrektorow kazdy jest dyrektorem czego innego i co drugi to madrzejszy przez co nic im nie wychodzi bo kazdy ma swoja wizje ktora dla zwyklego szarego pracownika jest totalnym debilizmem DZIECI w przeczkolu maja duzo lepsze pomysly!!! To jest jedna wielka rodzina i duze znajomosci nikt o zdrowych zmyslach nie zardudnil by tych ludzi na tak powaznych stanowiskach. Mam nadzieje i zycze tej firmie zeby strzelila plajta zeby im opel takie kary dal zeby firma upadla!!! 99 % tych dyrektorow i kierownikow nie nadaje sie do lopaty... aa i nie wolno brac l4 bo dostajesz zaraz list prosto od dyrektora ze jak to sie bedzie powtarzac to wstrzynaja postepowanie do zwilnienia po prostu jest zakaz chorowania :) w zime gdzie na hali sa pootwierane bramy zeby rozladowac tira i jest zimno to dostalismy 1 koszulke z napisem Sistema :) a jak sie prosilo o jakis polar bo wszystkim zimno to sie tylko smialu a sami chodzili poubierani w grube kurtki!!! Sami zobaczcie czym jest Sistema Poland i jak szanuje swojego pracownika. Jesli dalej was ta firma interesuje to zycze powodzenia, duzo cierpliwosci i spokoju.

To jest moja 3 firma przez ostatnie 7 lat i pierwszy raz bylo mi wstyd jak ktos zapytal gdzie pracuje i co robie. Jak zawozilem towar na opla to musialem sciagac kamizelkw z napisen sistema poland bo jak mnie oplowcy w niej widzieli to nie ze sie smiali tylko mnie wyzywali od najgorszych a przeciez to nie jest nasza wina pracownikow tylko tych panow na wyzszych stanowiskach co wiekszosc z nich nie nadaje sie do zarzadzania wlasna baba a co dopiero grupa ludzi
mlody 2016-08-25 12:09
Jakis czas temu bylem na rozmowie na nowym magazynie w GLIWICACH i myslalem ze trafilem na cos wyjatkowego pan ktory przeprowadzal ze mna rozmowe wydawal sie ze wie co mowi i ze firma naprawde jest jedna z lepszych dlatego postanowilem ze sie w niej zatrudnie. w rzeczywistosci jedna wielka katastrofa traktowali mnie jak robota ktorego sie programuje i zapiernicza jak glupi. Jak czegos nie wiedzialem to nie bylo nikogo co by mi wytlumaczono jak co sie robi ciagle tylko slyszalem slowo rob tak zeby bylo dobrze nikt nie mial czasu zeby mi wytlumaczyc wiec cie zwolnilem. jak poszedlem sie zwolnic to nawet sie mnie nie zapytali dlaczego tylko powiedzieli ze mam isc do biora i tam wszystko zalatwie ;) widac jaki przemial maja tak to sie chyba firmy nie rozkreci. pozdrawiam ;)
Sylwek 2016-08-26 08:51
Nie wiem jak w innych oddziałach ale jeśli chodzi o Glwice to sytuacja się unormowała.
Fakt że na Segro było bajalando a teraz trzeba było [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] po 12 h ale GL informuja ludzi ze od przyszłego tygodnia wracamy do normy.
K... 2016-08-26 13:55
To Ty kolego pracujesz chyba na innym magazynie:) kierownictwo na goodmanie jest na ostatniej prostej do zalamania nerwowego.... pozdro dla szymonka xdd caly czas mamy sporo -1 ja juz tez robie do konca miesiaca i spadam z tego syfu bo mam juz cos duzo lepszego... nawet spokojnie nie mozna klocka strzelic bo sa tylko 2 kible na tak duza hale i ciagle ktos ci wlazi... zero prywatnosci hehe u nas na zmianie Gl i Tm mowia to juz jest koncoweczka wiec ciekawi mnie kto ci takie glupoty gada
Beata 2016-08-29 18:37
Mam pytania. Moze ktoś wie w których firmach na strefie przyjmują kobiety,i w jakich firmach w Gliwicach zaczynają pierwszą zmianę o godz siódmej rano? Pytam się o to,dlatego ze, nie jestem z Gliwic, a muszę jakoś na czas dojechać z pracy
Michał 2016-08-30 15:02
ciekawa praca, fajni ludzie i brak klimatu typowej korporacji!

Plusy

godziny pracy
dobre wynagrodzenie

Minusy

godziny uzależnione od klienta
berek 2016-08-30 20:06
Ja też się zastanawiam nad zatrudnieniem u nich, bo ofert sporo. Dowiedziałem się od kumpla, że zarobki są w porządku jak na branżę, podobno bardzo konkurencyjne, no a do tego umowa o pracę i fajny socjal.
Mi 2016-08-31 19:15
Ktoś może mi pomóc i napisać czy opłaca się do nich aplikować na praktyki wiem, że szukają teraz osób i zastanawiam się ile będę mogła się tutaj nauczyć no i czy mi za to zapłacą chociaż cokolwiek, pomóżcie!
MArek 2016-08-31 19:40
Cześć wszystkim :) jak wygląda sytuacja w dziale logistyki? jak atmosfera między pracownikami ? jak relacje między szefem i pracownikami ? jakiego rzędu zarobki ? Jak wygląda sprawa z jakimiś szkoleniami ? jak wygląda tydzień pracy ( godzinowo jakie dni tygodnia ) ? Ogólnie polecacie firmę Sistema jako pracodawcę ? Dzięki za wszystkie odp.
Libiążanin 2016-09-08 20:22
Mam pytanie, pracuje ktoś z Libiąża i czy wie jak dojechać tam pod Fiata?
bo chce się tam zatrudnić a nie wiem nic o dojazdach. Z góry dzieki
ankaa 2016-09-11 15:48
Wydaje mi się, że Sistema oferuje stabilne zatrudnienie. Przecież ta firma funkcjonuje już od wielu lat, także muszą pracowników dobrze traktować, bo inaczej nikt nie chciałby się tam zatrudniać.. więc automatycznie firma by nie zarabiała i nie mieliby jak się rozwijać cały czas. Teraz chyba nikogo nie szukają w Tychach nie wiem jak gdzie indziej
L 2016-09-11 15:56
Podobno przyjmują chętnie studentów a raczej osoby, które już je kończą, wiecie czy zwracają uwagę jaką uczelnię się kończyło?
qwerty 2016-09-29 20:19
Jeździ ktoś do Gliwic z Oświęcimia?
nie 2016-10-04 07:34
Maksym z tego co wiem to szykują do Tychów do warsztatu wózków widłowych. na obszarach sa info o rekrutacji wewnętrznej na to stanowisko
Argh 2016-10-08 08:17
Zaczynam tu pracę w przeciągu następnego tygodnia. Z relacji znajomych na temat firmy, które ostatnio mnie doszły wynika , że najbliższe miesiące to dla mnie duża szansa. Mam nadzieję , że podzielacie ich optymizm
gf 2016-10-08 14:53
masz racje ja również widziałem tą ofertę pracy jednak jako że jestem osobą po studiach to zainteresowała mnie oferta na płątny staż w dziale logistyki produkcji w Gliwiach super ze oferują jeszcze pieniądzę za to i jeszcze można doświadczenie zdobyć
koko 2016-11-02 09:01
hej prawdopodobnie beda zatrudnienia w sistema od przyszlego tygodnia na stanowisko magazynierka czy moglabys mi powiedziec jak to wyglada u was ze zmianami ?pozdrawiam
Madagaskar 2016-11-04 19:28
Witam. Chciałbym się zatrudnić do spm Logistc w bieruniu jako wozkowy. Napisze mi ktoś w której przychodni robi się badanie okulistyczne?
Łukasz 2016-11-07 07:11
@Madagaskar - jeśli jesteś po rozmowach, to takie info znajdziesz na skierowaniu do pracy. Ja przyjmując się 4 miesiące temu robiłem badania w przychodni koło TESCO w Tychach.
BTW czy ktoś wie w jakiej kwocie będą w tym roku wypłacane bony świąteczne - na magazynie chodzą słuchy że to będzie ponad 850 złoty- czy to prawda?
prawda w oczy kole 2016-11-13 18:40
Witam, pracowałem na segro w Gliwicach od początku kiedy szanowne państwo z Tychów tam zawitało. Przyjąłem się nie długo przed tym kataklizmem i pare dni starczyło bo zobaczyć jak praca była poukładana kiedy na segro byli oplowcy a jak to wyglądało jak zawitała systema - jeden [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na kółkach i zoo z małpami z adhd. Widziałem jak szkolili nowych TL z łapanki, nikt nic im nie wytłumaczył a za wszystko OPR zbierali. Rozwalili robotę kompletnie..z tymi ciuchami zgadzam się, jedne gacie, jedna kamizelka i pracuj, gorąc czy chłód, jak ci się zniszczą ubrania to sobie poszyj masz pecha, za pół roku dostaniesz nowe..to jest podejście do pracownika? to wygląda jak na ukrainie albo w Azerbejdżanie takie podejście, dupna firma z Tychów. Tyle ogłoszeń po Gliwicach było na magazynierów jakoś za dużo chętnych się nie zgłaszało bo wiedzieli co to za dno. -1, nie skontrolowane części i zasypywanie doków towarem a wywozić nie miał kto i wiecznie uwagi i problemy. Zgadzam się z przedmówcą że ci na górze co przyszli to poukładać z sistemy to się co najwyżej do przedszkola nadają a nie do zarządzania. Śmieszne odprawy przez rozpoczęciem zmiany, smród w szatni, na spokojnie nawet napić się nie dało czy do kibla skoczyć bo zaraz wonty. Ale ciągle powtarzali że to się ułoży, a [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] się ułożyła! Ludzie się zwalniali bo mieli dość takiego wyzysku. Jak ktoś im nie pasował bo powiedział swoje to od razu papiery żeby bunt się nie zaczął - afera z W.SZ. z czerwonej zmiany. MASAKRA..wszędzie jest lepiej niż tam nawet w lidlu SERIO
An 2016-11-14 08:20
Ogólnie to wydaje mi się, że jeśli chodzi o Sistemę to firma najlepsze lata ma dopiero przed sobą, bardzo fajnie wygląda to pod tym względem jakim są oferty pracy, sprawdźcie ten nowy jesienny rzut, masa
Bill 2016-11-22 07:22
Dla osoby, która nie chce pracować, każda praca jest zła. Od 2 lat jestem pracownikiem Sistemy w Tychach. Zaczynałem od Trenkwaldera po roku bylem pod firmą a po 1,5 zostałem tl. Jeśli chodzi o warunki pracy - to wszystko zależy od obszaru na który traficie ale nigdzie nie ma tragedii, . To praca na magazynach jak każda inna i tak jak każda - ma swoje plusy i minusy, ale nie jest aż tak źle jak niektórzy piszą. Po prostu albo chcieli pograć w ch*ja i zarobić opieprzając się albo po prostu trafili na nieogarnietego GL bo też się tak zdarza. Jeśli chodzi o ludzi - to tak jak wszędzie, przy takim skupisku osób zawsze trafią się jacyś debile, ale i tacy którzy sami od siebie pomogą. Wysyłać śmiało CV, jak będzie komuś źle to przecież zawsze można zrezygnować nikt za to nie bije, a ciężka praca i zaangażowanie popłaca - jak widać na moim przykładzie :) i naprawdę niema tragedii, bo jak się naczytałem co niektórzy piszą to aż się dziwie ze tyle już wytrzymałem ! ... nie mówiąc o ludziach którzy tam robią po 8 lat :)) ...
Jersey 2016-12-08 08:32
Jest ogłosznie na magazyn na zmianowego ,pytanie stary sam sienzwolniłnczy go wylali
jurand 2016-12-12 22:12
juz nieaktualne, nie przyjmują na zmianowych. Poszukują tylko dobrych wózkowych znaczy z doświadczeniem. Sytuacja na magazynie się ustabilizowała - 1 mało, praktycznie same z opla. Ludzie z opla też się wynieśli i wszystko normalnie hula...
majk 2016-12-13 07:37
Trudno oczekiwać kokosów pracując na magazynie, więc wiadomo, że pierwszego miliona tu się nie zarobi. Praca jak praca, ogólnie pozytywnie. Póki co nigdy nie było problemów z wypłatą, zawsze była na czas. Jako były pracownik Dcathlonu powiem że jest dużo lepiej względem kasy i traktowania niż po sąsiedzku a w dodatku nie muszę co 5 min wyjaśniać swojego wynagrodzenia tak jak to miało miejsce wcześniej. Firma jest solidna. Atmosfera - ok. Wszystko zależy od ludzi na jakich się trafi jak wszędzie, więc nie wypowiadam się za inne zespoły.
Mały 2016-12-15 07:12
Firma jest naprawdę ok pracuje tu już 6 lat na stanowisku robotniczym i nigdzie się nie wybieram. :) Kasa dla pracowników nie wykwalfikowanych jest bardzo dobra niestety dla fachowców jest podobna przez co czują się niedocenieni ale to nie znaczy że zle zarabiają poprostu nie ma aż takiej różnicy między nimi a "robolami" dlatego ich ambicja cierpi :) pozdr spawalnia
Moshe 2016-12-21 07:27
Klepneli kasę na "rybkę świąteczną". Fajnie. Niektóre firmy nawet cukierka nie dadzą na Święta
Kosti 2017-01-09 07:24
Na dzień dzisiejszy nie wygląda to tak źle, jak można przeczytać w poprzednim poście. Pensja ok, premię są, można dodatkowo dorobić w nadgodzinach. Do tego socjal. Jak się starasz...tak masz...! Pracuję tu kilka mc i o dziwo jestem zadowolony z pracy!!!
Anonim 2017-01-09 08:53
Sciema wiekszosc ludzi pracuje tam pod roznymi agencjami a o umowach pod firme nie ma co sie prosic gdyz odpowiadaja za miesiac za miesia i tak w kolko nie szanuja ludzi wogole a malo tego wiedzac ze czlowiek nie da rady czegos zrobic w danym czasie to chocby sie zesral musi to zrobic od stycznia zeszlego romu kiedy tam pracuje przewinelo sie ze sto osob przez ta firme
Adaś 2017-01-10 07:18
a ja polecam. Stawki nie najgorsze, robota też lżejsza niż gdzie indziej (wcześniej pracowałem w pro carsie)
Karol 2017-01-11 06:59
Sema pracuje tam 3mc i jest super pracuje na 310 spoko ludzie lidrke tez mam spoko a jak wiadomo w kazdej pracy trzeba robic swoje nikomu niepłacą za siedzenie w pracy albo za obijanie się. . Są przyjęcia ciągle ale jak ktoś ma zamiar nic nie robic a zarobic to lepiej niech se dają spokój. Ja sobie chwale prace w tej Firmie.
Anonim 2017-01-13 22:11
A sa obowiazkowe soboty?
as 2017-01-14 23:45
Nie ma sobót w Gliwicach.
Marek 2017-01-16 18:23
Witam. Ile można zarobić jako operator wózka widłowego w spm w bieruniu? Praca 2 czy 3 zmianowa ?
Były Pracownik Czerwonej zmiany. 2017-01-24 06:26
Sistema Poland w Gliwiach to dno. Zwalniają ludzi którzy za duzo wiedzą i mogą coś powiedzieć na temat parcy. Kierownictwo to chodzi z rękami w kieszeni i na wózek nie wsiądzie bo to przecież dupny kierownik, ale ludzi więcej nie załatwią bo koszty.. A pan S i pani E tylko siedzą w ciepłym i sie smieją że we dwóch maja tyle co cala zmiana a ludzie muszą zapier.... Normy,zakazy nic dobrego tam nikogo nie czeka.. Przed świętami każdemu brakowało na wypłacie. Premie? Mówisz o tych 100zł frekwencyjnej?? czy o tych 31zł na pranie.. Prosze was. Sierpień wrzesniej jeszcze powiedzmy październik było fajnie. Teraz to jest porażka jeszcze co chwile odwiedzający hale garbaty dyrektor z Tych który ludzi traktuje jak [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Na magazynie zimno,nie ma żadnych z obiecydwanych dodatków z tego tytułu. Nie warto sie tam pchać,chyba że ktoś lubi być murzynem i to dosłownie.
toto 2017-01-24 07:05
Idealna firma? To chyba tylko NASA... ale czy NASA faktycznie była na księżycu? hmm...??? ale, to już inna bajka. Szukacie idealnej firmy, załóżcie własną. Wiem, prowadziłem i US wraz z ZUS dał mi po Du.... Sis jest dobrym (nie idealnym) miejscem pracy, kasa wypłacana na czas. Masz problem bijesz do GL i go załatwiasz!. Wózki są nowe, sojcla ok, temperatura na magazynie taka że nie zostaniesz white walkerem jak na tesco, lidlu czy we freshu. Pracuję w Sis i nie zamierzam szukać innej roboty.
wujek 2017-01-29 13:40
( usunięte przez administratora ) Wyjezdzic swoje trzeba. Za siedzenie nikt nie placi. Pozdro FCA Tychy
Grzegorz 2017-02-01 08:04
Czytając większość komentarzy postanowiłem też się wypowiedzieć, chociaż nigdy tego nie robię. Wielu moich znajomych pyta mnie: „ej stary widziałeś komentarze na goworku, gdzie ty pracujesz?” Pracuje jakiś czas w tej firmie, pomimo tych komentarzy zdecydowałem się na prace w Sitemie i nie żałuje. Gdybym się nimi sugerował, pewnie poszedłbym do innej firmy (a miałem inne propozycje). Ogólnie nie wiem skąd tyle hejtu się tu pojawia. Firma jest na prawdę spoko, fajni ludzie. Widać, że się rozwija. Widać, że się dzieje. Jakoś pracują tu ludzie z tego co zauważyłem po kilka dobrych lat, to chyba o czymś świadczy. No nic zobaczymy co dalej, póki co ja jestem zadowolony i chyba warto samemu się przekonać jak jest.
Lukas 2017-02-15 14:30
Witam, powie mi ktos czy jest jakis dowoz pracowniczyczy z okolic Libiaza?
Henio 2017-02-16 08:25
Lukas- możesz spokojnie załapać się na komunikację pracowniczą.
Warto też zapytać majstra jak jesteś nowy czy na zmianie niema innych pracowników którzy dojeżdżają z podobnego kierunku co ty. Jak się przyjmowałem do firmy to tez mi się wydawało że będzie ciężko z dojazdem- mieszkam w Jaworznie.
Go 2017-02-16 16:57
Witam,
Czy ktoś może napisać jak wyglada praca jako dysponent/magazynier? Zmiany, godziny pracy, zarobki?
Adam 2017-02-17 04:48
Pracuję w Sistemie od ponad trzech lat i pierwszy raz słyszę,aby był Team Leader,jedynie co to brygadzista.
Także to co piszesz to jedna wielka ściema
hg 2017-02-22 08:44
Normy kolego z czegos sie biora. Nie sadzisz ze nadgorliwcy wyrabiajacy duzo powyzej normy sie do tego przyczynili? Nic sie nie dzieje bez powodu.
Generalnie najtwardsi zostaja, płotki lamentuja i slad po nich znika hehehe
GKS Tychy 2017-02-23 08:40
Bez przesady , po prostu Sis nie jest dla mięczaków i ciapaków , tylko dla twardzieli . Ja tu pracuję 6 lat i żadnego koszmaru ani sajgonu nie widzę . Jest OK !
Pracownik 2017-02-24 11:53
Wezwać PIP nie wiem nad czym się zastanawiacie..Zobaczycie co się będzie działo..
marek 2017-02-27 08:28
JAK WYGLĄDA PRACA KIEROWCY TRAKTORA W TYCHACH?
Marcos 2017-03-09 17:33
Marek - spoko,
na pewno lżej niz na wózku przy zasilanniu linni. Robota w miarę leeka i przyjemna. Jak rozmawiam z kumplami z transportu to sobie chwalą, sam żałuje że nie mam uprawnień na traktor.
Zostaw swoją opinię o Sistema Poland - Tychy
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Sistema Poland