Sistema Poland

Tychy

Opinie o Sistema Poland

Pawcio 2016-01-24 21:54:28
jasne, zawsze aplikuj na te stanowiska, które powiązane są z twoim doświadczeniem czy wykształceniem, dlatego ja zgłaszam się do nich na operatora wózka widłowego w bielsko-białej
józek 2016-01-25 20:41:32
Witam wszystkich zainteresowanych pracą w tej firmie. Mogę wam opowiedziec jak wyglada praca w nowo powstajacym projekcie firmy, mianowicie magazyn zewnetrzny opla w gliwicach. Na owym magazynie pracuje juz od ponad roku z czego przez rok w Adecco Poland teraz w Sistemie gdyz magazyn przejeli z nadzieją że Opel powierzy im reszte swoich magazynow tak jak w Tychach to zrobil Fiat. Warunki dostalismy takie same jak w Adecco z tym ze w Adecco lepiej nas traktowano, jak ludzi.. byly posilki regeneracyjne, stolowka (5zl obiad), pralnia odziezy i naprawde przyjemna atmosfera w pracy nikt nie krzyczal wystarczylo pracowac. Obecnie z tych wszystkich rzeczy niczego nie ma! zostala placa.. 1900zl na reke. Czy to duzo? Owszem duzo jezeli ktos Cie traktuje jak czlowieka. Obecnie firma Sistema straszy nas ze jak nie bedziemy wydajniej pracowac to nas zwolnia. Jesli zatrzymasz sie wozkiem na minute by napic sie wody to kierownik Ci powie ze od picia jest przerwa! od sikania to samo! jesli nie zgodzisz sie na prace w sobote.. to "na Twoje miejsce znajdzie sie ktos inny.." itd itd. Buractwo i prostactwo.. widac ze sobie z projektem nie radza! jesli uda im sie przejac projekt to chyba i wylacznie z Ukraincami. Tak.. ukraincy zaczeli z nami pracowac, narazie jest ich 2, ale jak sie posypia zwolnienia to pewnie znajdzie sie wiecej, bo tylko oni nie rozumieja co sie do nich mowi. Kierownik projektu szeregowego pracownika ma w przyslowiowym tylku! nie liczysz sie dla niego jako czlowiek, jestes jego narzedziem i potraktuje Cie z gory. Zygam ta firma i swiateczna babeczka! pseudo wloska!
Juras 2016-01-26 08:17:47
Nie wiem jak w Gliwicach ale w Tychach jest ok.
czokon 2016-01-27 15:16:36
juras, a co to znaczy OK - o czym konkretnie mówisz. Ja zastanawiam się nad podjęciem pracy w Sosnowcu na wózek widłowy. Mam papiery, chciałbym min, 15 zl netto dostawać - jest szansa ?
Wiesiek 2016-01-29 21:20:23
W Gliwicach.. szkoda gadać, monitoring nam wprowadzili. Kierownictwo siedzi i nas obserwuje zdalnie. Nie pracuje się komfortowo, ciągłe poganianie pracowników, straszenie, pretensje. Pod kierownictwem Opla pracowało się dużo lepiej!!! jeszcze jedno, odzież robocza! Ogrodniczki i koszule flanelowe. Poczułem się jak ogrodnik i hajer przodowy w jednym. Zima jest a my nawet polarów nie dostaliśmy! chłopaki w swoich sweterkach biegają!!!
tomasz 2016-01-31 20:58:25
też zwróciłem na to uwagę, ale nie wiem czy kwota 15 złotych na rękę @czokon może być tu w ogóle możliwa. W sumie uprawnienie na wózek powinno stawki podnosić.
marekpawelczyk 2016-02-01 09:28:00
Witam. Wiadomo ile zarabia się na wyższych szczeblach np brygadzisty/ zmianowego ?
Gregor 2016-02-02 08:10:14
Jeszcze niedawno nie słyszałem zbyt wiele na temat tej firmy. Jednak ostatnio poznałem gościa który tu pracuje i polecał firmę. Mówił , że jak będzie opcja to żeby śmiało aplikować do nich . I jak powiedział tak też jest - plus za to ze nie zatrudniają pod agencją.
daro 2016-02-02 21:30:54
No szukają Asystenta ds. Spedycji Drogowej, wiec możesz wysyłać jak masz wykształcenie kierunkowe, znasz system Windows i znasz rynek transportowy wiec wysokich oczekiwań nie ma, spróbuj może Ci sie uda.
Gregor 2016-02-07 17:28:00
Byłem na rozmowie- zobaczymy jak poszło. Widze op biurach ze budynek jest w miare nowy.
ijan 2016-02-07 17:50:45
Warunki w miejscu pracy masz dobre @Gregor, nie wiem na jakim stanowisku pracujesz, no ale na umowę chyba też nie narzekasz, bowiem większość osób dostaje umowę o pracę.
nebi 2016-02-19 22:39:25
ijan, zgadza się. Nawet jak teraz widziałem ogłoszenie na magazyniera z obsługa wózka widłowego to jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę i wymagają tylko roku doświadczenia.
hubi 2016-02-27 07:27:27
Siema. Jak tam praca przy kompletacji ? Jaka norma ? Wózki złomy czy dają rade? Ile wyciągacie średnio na miesiąc ? Dzięki za info..
Helmut 2016-02-27 11:06:05
ktoś mi powie, czy jest sens wybierać się do nich od marca? czy praca fajna itd??? :ktoś coś :)?
Gliwice
Mante 2016-03-01 12:50:11
Moim zdaniem @Helmut to jest bardzo dobra firma i nie ma się czym denerwować, mają w tym momencie dużo ogłoszeń i z pewnością znajdziesz coś dla siebie
xxx 2016-03-05 20:59:29
Witam czy może mi ktoś pomóc potrzebuje namiary numer telefonu na przewoznika z fiata do Oświęcimiia potrzebuje zamówić bilet miesięczny
Harry 2016-03-18 08:07:04
Dzwoń na bus trans
szymon 2016-04-06 10:44:36
Firma jak firma. Do najlepszych nie należy. Najgorsza w tej firmie to atmosfera, poganiają, kontrolują. Pieniądze.. około 1900zł netto dla operatora. Czy to dużo czy to mało? sami ocencie.. rodziny za to nie utrzymasz. W podobnych firmach idzie zarobić więcej.
koras 2016-04-06 18:02:45
1. | Zarobki | średnie | wysokie
2. | Szefostwo | dobre |
3. | Presja psychiczna | średnia | b. wysoka (wręcz przeogromna)
4. | Dyspozycyjność | średnia | wymagana 100 procentowa - żyjesz dla zakładu pracy
5. | Papierologia | wysoka | niewyobrażalnie wysoka - na wszystko jest papier, procedura lub inny świstek
6. | Wymagane zaangażowanie | wysokie
7. | uporządkowanie procesu produkcyjnego | średnie | bardzo wysokie - wszystko ma swoje miejsce
8. | pracownik postrzegany jako ...| ...człowiek, członek zespołu | ...robot do wykonania określonych czynności
,nnbj 2016-04-08 23:22:00
bardzo dziękujemy za szczegółowe wypunktowanie @koras :D Alktualnie poszukują w związku z tym Team Leadera do Gliwic. Jest umowa o pracę. Szukają już długo bo dwa i pół miesiąca. Więc speszcie się z cv!
besos kochani 2016-05-13 17:15:48
@nnbj takie stanowisko team leadera nie jest złe, ale wydaje mi się, że lepiej się zatrudnić jako ksiegowy. Trzeba mieć wykształcenie wyższe kierunkowe, czyli rachunkowość czy finanse, doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku min. 1 rok i dobrą znajomość pakietu MS Office.
Xymek 2016-05-22 01:50:45
Nie polecam,firma ludzi robi w konia,ciągle straszenie pracownika,że jutro wyleci,wózki porażka...
Jola 2016-05-24 07:48:16
Moja koleżanka pracowała w Sistemie i mówiła, że czesto dostawała premię - przez co sama się zatrudneiłam. W dodatku jest umowa o pracę, socjal itp. Taki magazynier zarabia tu zresztą ponad 2 tysiące.
dgfh 2016-06-22 11:41:36
witam czy ktos wie na jakie pieniadze mozna liczyc jako traktorzysta?? i czy praca ogolnie ok?
daro 2016-06-30 16:21:49
@dgfh a jest taka oferta pracy? Ja chyba się zgłoszę na stanowisko maszynisty w Tychach. Nie wygląda to źle, a o takie miejsce pracy jest trudno, bo jest ich mocno ograniczona ilość. Wymagają tylko dwóch lat doświadczenia w prowadzeniu lokomotyw :)
romek 2016-07-09 21:10:15
Pewnie, że jest to duża sieć @czek, w końcu z ich zabawek sporo klientów jest zadowolonych, ale najlepszym dowodem na sukces jest brak jakiejkolwiek oferty pracy.
Fryc 2016-08-09 18:50:24
Wie ktoś czy sa jakies przyjęcia teraz?
gf 2016-08-09 22:29:30
@Fryc tak tak sa owszem :) na przklad na stanowisko specjalsity do spraw sprzedazy usług TSL w Tychach wiadomo ze wymagane jest tutaj na przyklad oświadczenie na samodzielnym stanowisku związanym z pozyskiwaniem Klientów w branży TSL poparte sukcesami
Quasimodo ęł oł 2016-08-23 17:20:53
Odradzam!!!! Pracowalem w Sistema Poland na nowym magazynie w gliwicach od samego poczatku, swiadczylismy uslugi dla GM Opel Gliwice... caly czas grozby i zakazy takie jak palenie papierosow czy zakaz uzywania telefonu ale sprobuj nie odebrac jak szef zadzwini bo chce zebys cos zrobil to potem masz zjebe haha... nawet czasami sie czepiaja jak za czesto albo za duzo wody pijesz bo potem latasz do wc co chwile i tracisz czas ktory by mozna bylo przeznaczyc na prace.... to sie nadaje do programu UWAGA!!! stan wozkim na chwile to Cie na kamerach zlapia i juz W twoja strone leci kilku kierownikow zeby cie opierdzielic i zastraszyc zwolnieniem. Na chwile obecna firma daje ciagle du*y i na oplu linia stoi co chwile przez co jest straszna atmosfera ludzie sie wszystkiego boja nawet wyjsc zapalic zeby tylko wypowiedzenia nie wręczyli... Na magazynie jest z 20 dyrektorow kazdy jest dyrektorem czego innego i co drugi to madrzejszy przez co nic im nie wychodzi bo kazdy ma swoja wizje ktora dla zwyklego szarego pracownika jest totalnym debilizmem DZIECI w przeczkolu maja duzo lepsze pomysly!!! To jest jedna wielka rodzina i duze znajomosci nikt o zdrowych zmyslach nie zardudnil by tych ludzi na tak powaznych stanowiskach. Mam nadzieje i zycze tej firmie zeby strzelila plajta zeby im opel takie kary dal zeby firma upadla!!! 99 % tych dyrektorow i kierownikow nie nadaje sie do lopaty... aa i nie wolno brac l4 bo dostajesz zaraz list prosto od dyrektora ze jak to sie bedzie powtarzac to wstrzynaja postepowanie do zwilnienia po prostu jest zakaz chorowania :) w zime gdzie na hali sa pootwierane bramy zeby rozladowac tira i jest zimno to dostalismy 1 koszulke z napisem Sistema :) a jak sie prosilo o jakis polar bo wszystkim zimno to sie tylko smialu a sami chodzili poubierani w grube kurtki!!! Sami zobaczcie czym jest Sistema Poland i jak szanuje swojego pracownika. Jesli dalej was ta firma interesuje to zycze powodzenia, duzo cierpliwosci i spokoju.

To jest moja 3 firma przez ostatnie 7 lat i pierwszy raz bylo mi wstyd jak ktos zapytal gdzie pracuje i co robie. Jak zawozilem towar na opla to musialem sciagac kamizelkw z napisen sistema poland bo jak mnie oplowcy w niej widzieli to nie ze sie smiali tylko mnie wyzywali od najgorszych a przeciez to nie jest nasza wina pracownikow tylko tych panow na wyzszych stanowiskach co wiekszosc z nich nie nadaje sie do zarzadzania wlasna baba a co dopiero grupa ludzi
red 2016-08-24 11:44:19
@xo to chyba prawda bo nod dawna nic sie nie pojawilo
mlody 2016-08-25 12:09:08
Jakis czas temu bylem na rozmowie na nowym magazynie w GLIWICACH i myslalem ze trafilem na cos wyjatkowego pan ktory przeprowadzal ze mna rozmowe wydawal sie ze wie co mowi i ze firma naprawde jest jedna z lepszych dlatego postanowilem ze sie w niej zatrudnie. w rzeczywistosci jedna wielka katastrofa traktowali mnie jak robota ktorego sie programuje i zapiernicza jak glupi. Jak czegos nie wiedzialem to nie bylo nikogo co by mi wytlumaczono jak co sie robi ciagle tylko slyszalem slowo rob tak zeby bylo dobrze nikt nie mial czasu zeby mi wytlumaczyc wiec cie zwolnilem. jak poszedlem sie zwolnic to nawet sie mnie nie zapytali dlaczego tylko powiedzieli ze mam isc do biora i tam wszystko zalatwie ;) widac jaki przemial maja tak to sie chyba firmy nie rozkreci. pozdrawiam ;)
,nnbj 2016-08-25 15:00:00
@ mlody dziwi mnie tylko że jako dla początkującej osoby nikt nie chciał coi pomóc. Ale to dobrze że przestrzegasz, bo na chwile obecną poszukują na wiele stanowisk pracy i teraz każdy sie zatsanowi czy aby na pewno chce tam pracować po tym co przeczytał
Sylwek 2016-08-26 08:51:40
Nie wiem jak w innych oddziałach ale jeśli chodzi o Glwice to sytuacja się unormowała.
Fakt że na Segro było bajalando a teraz trzeba było [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] po 12 h ale GL informuja ludzi ze od przyszłego tygodnia wracamy do normy.
K... 2016-08-26 13:55:29
To Ty kolego pracujesz chyba na innym magazynie:) kierownictwo na goodmanie jest na ostatniej prostej do zalamania nerwowego.... pozdro dla szymonka xdd caly czas mamy sporo -1 ja juz tez robie do konca miesiaca i spadam z tego syfu bo mam juz cos duzo lepszego... nawet spokojnie nie mozna klocka strzelic bo sa tylko 2 kible na tak duza hale i ciagle ktos ci wlazi... zero prywatnosci hehe u nas na zmianie Gl i Tm mowia to juz jest koncoweczka wiec ciekawi mnie kto ci takie glupoty gada
gf 2016-08-26 17:19:54
no ale mozna tez rpzeciez sprobowac sie do nich na staz dostac zwlaszcza ze widze ze wlasne teraz caly czas ludzi szukaja w dziale logistyki produkcji i wiem ze platny jest
Beata 2016-08-29 18:37:37
Mam pytania. Moze ktoś wie w których firmach na strefie przyjmują kobiety,i w jakich firmach w Gliwicach zaczynają pierwszą zmianę o godz siódmej rano? Pytam się o to,dlatego ze, nie jestem z Gliwic, a muszę jakoś na czas dojechać z pracy
gf 2016-08-29 22:40:21
no dużym plusem jest już sam fakt ze przyjmują na staz a co dopiero to ze jest dodatkowo platny to da rade polaczyc przyjemne z pożytecznym bo tez dzięki temu zdobędzie się doświadczenie do dlaszej pracy
Michał 2016-08-30 15:02:50
ciekawa praca, fajni ludzie i brak klimatu typowej korporacji!

Plusy

godziny pracy
dobre wynagrodzenie

Minusy

godziny uzależnione od klienta
gf 2016-08-30 15:14:13
no ale dobre wynagrodzenie to co to według Ciebie znaczy ? bo przecież każdy może mieć inna definicje tego słowa przecież a jak będzie wiadomo konkretnie to każdy już będzie wiedział czy mu to pasuje.
berek 2016-08-30 20:06:46
Ja też się zastanawiam nad zatrudnieniem u nich, bo ofert sporo. Dowiedziałem się od kumpla, że zarobki są w porządku jak na branżę, podobno bardzo konkurencyjne, no a do tego umowa o pracę i fajny socjal.
red 2016-08-31 13:26:12
nowa oferta pracy jest jako Spedytor całopjazdowy międzynarodowy i dobrze to wygląda moim zdaniem.
Mi 2016-08-31 19:15:32
Ktoś może mi pomóc i napisać czy opłaca się do nich aplikować na praktyki wiem, że szukają teraz osób i zastanawiam się ile będę mogła się tutaj nauczyć no i czy mi za to zapłacą chociaż cokolwiek, pomóżcie!
MArek 2016-08-31 19:40:47
Cześć wszystkim :) jak wygląda sytuacja w dziale logistyki? jak atmosfera między pracownikami ? jak relacje między szefem i pracownikami ? jakiego rzędu zarobki ? Jak wygląda sprawa z jakimiś szkoleniami ? jak wygląda tydzień pracy ( godzinowo jakie dni tygodnia ) ? Ogólnie polecacie firmę Sistema jako pracodawcę ? Dzięki za wszystkie odp.
2er 2016-08-31 22:01:46
hej no a powiem Wam ze mnie chyba najbardziej zaiteresowla mozliwosc odbycia u nich płatnego stazu w dziale logistyki produkcji w Gliwicach czy ktoś u nich był czy nie? powiedzcie czy da rade tutaj zdobyc jakies fajne doświadczenie do dlaszej pracy ??
Libiążanin 2016-09-08 20:22:01
Mam pytanie, pracuje ktoś z Libiąża i czy wie jak dojechać tam pod Fiata?
bo chce się tam zatrudnić a nie wiem nic o dojazdach. Z góry dzieki
gf 2016-09-08 22:15:24
wydaje mi się ze w każdej firmie i na każdym stanowisku jest jednak szansa na zdobycie dosiwadczenia
ankaa 2016-09-11 15:48:20
Wydaje mi się, że Sistema oferuje stabilne zatrudnienie. Przecież ta firma funkcjonuje już od wielu lat, także muszą pracowników dobrze traktować, bo inaczej nikt nie chciałby się tam zatrudniać.. więc automatycznie firma by nie zarabiała i nie mieliby jak się rozwijać cały czas. Teraz chyba nikogo nie szukają w Tychach nie wiem jak gdzie indziej
daro 2016-09-11 15:50:17
@anka w Tychach trwa rekrutacja na stanowisko Specjalisty ds. projektowania systemów logistycznych. Jest strasznie świeża, chyba dopiero wczoraj pojawiła się w sieci, także może dlatego nic o niej jeszcze nie wiedziałaś. Wygląda bardzo zachęcająco muszę przyznać
L 2016-09-11 15:56:35
Podobno przyjmują chętnie studentów a raczej osoby, które już je kończą, wiecie czy zwracają uwagę jaką uczelnię się kończyło?
;;;; 2016-09-11 17:12:13
@ L -- sądze że mogą na to zwracać uwagę, zwłaszcza że zaznaczyli że osoby konczace się uczyć ;-))
Zostaw swoją opinię o Sistema Poland - Tychy
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Sistema Poland