Optegra

Opinie o Optegra

Aktualność
Szanowni Państwo,

Jako firma Optegra Polska Sp. z o.o., traktujemy każdą formę opinii i krytyki jako szansę na doskonalenie. Cenimy wszystkie uwagi od naszych obecnych i byłych Pracowników, które pomagają nam zrozumieć, co możemy poprawić w naszych praktykach zarządzania i relacjach z pracownikami.

Rozumiemy i szanujemy prawo do wolności słowa. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że są pewne granice ustanowione przez prawo, które mają na celu ochronę wszystkich stron przed nieuzasadnionymi oskarżeniami czy naruszeniem godności osobistej.

Pragniemy także podkreślić, że wszelkie informacje dotyczące działania naszego przedsiębiorstwa są chronione prawem. Wszyscy nasi Pracownicy są zobowiązani do zachowania tajemnicy firmowej, co ma na celu ochronę naszych interesów i długoterminowej stabilności.

W przypadku wykrycia wpisów naruszających te zasady, są one usuwane przez administrację portalu w celu zapewnienia uczciwej i bezpiecznej przestrzeni do wymiany opinii.

Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub obawy, lub chcielibyście podzielić się z nami swoimi przemyśleniami, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z nami poprzez e-mail: HR@optegra.com.pl. Zapewniamy, że każda wiadomość jest dla nas ważna i na każdą znajdziemy czas, aby odpowiedzieć.

Jesteśmy zdecydowani na prowadzenie otwartej, pełnej szacunku i kulturalnej dyskusji, w której przestrzegane są prawa każdego z nas. Dlatego serdecznie zapraszamy do wymiany poglądów, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Z szacunkiem,
Zespół Optegra Polska Sp. z o.o.
zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Marta Lewczuk

Pracownik firmy - HR Manager

11.09.2023 10:09

Czym zajmuje się Państwa firma?

Marta Lewczukikona wywiad

Oferujemy szeroki zakres usług okulistycznych. W ofercie mamy nie tylko diagnostykę i terapię zachowawczą, ale również najnowocześniejsze zabiegi okulistyczne z zakresu chirurgii jednego dnia. Stawiamy na najwyższą jakość obsługi pacjentów, profesjonalizm i nowoczesny sprzęt.

W jakich miastach Państwo działacie?

Marta Lewczukikona wywiad

Optegra Polska Sp. z o.o. należy do międzynarodowej sieci klinik okulistycznych Optegra. Zarządzamy siecią jedenastu placówek zlokalizowanych w dziewięciu miastach na terenie Polski.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Marta Lewczukikona wywiad

Zatrudniamy ponad 500 osób na podstawie różnych form zatrudnienia (umowy o pracę, umowy zlecenia, umowy o świadczenie usług zdrowotnych – kontrakty gospodarcze). W firmie przeważają stanowiska medyczne, tj. pielęgniarki, optometryści, lekarze okuliści, lekarze anestezjolodzy. Wciąż zwiększamy zakres swoich usług, a co za tym idzie zwiększa się też nasze zapotrzebowanie na personel medyczny i niemedyczny. Każdą z 11 klinik okulistycznych zarządza dyrektor/kierownik kliniki, któremu podlegają bezpośrednio szefowie działów w klinice, tj. kierownik recepcji, który kieruje specjalistami ds. obsługi pacjenta, pielęgniarka oddziałowa, która kieruje działem pielęgniarek, główny optometrysta w klinice, który kieruje optometrystami oraz kierownik medyczny – główny lekarz okulista w klinice. Poza klinikami okulistycznymi Optegra zatrudnia również pracowników biura, w skład którego wchodzi Zarząd Spółki i stanowiska administracyjne odpowiedzialne za administrację, jakość, HR, marketing, IT, finanse.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie? Kto odpowiada za rekrutację?

Marta Lewczukikona wywiad

Za rekrutacje w Optegra odpowiada kierownik HR oraz kierownik obszaru, który aktualnie poszukuje pracownika do swojego zespołu. Procesy rekrutacyjne staramy prowadzić się tak, aby pozyskiwać do firmy możliwie najlepszych kandydatów z rynku. Zależy nam, aby nowe osoby kompetencyjnie i osobowościowo pasowały do organizacji. Prowadzimy też wewnętrzne rekrutacje pośród aktualnie zatrudnionych osób, w celu rozwoju umiejętności i kompetencji zawodowych pracowników.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Marta Lewczukikona wywiad

Nowy pracownik przed podjęciem jakichkolwiek czynności podlega przeszkoleniu w zakresie RODO, BHP i przepisów przeciwpożarowych. Dodatkowo pracownicy przechodzą szkolenie z zakresu pierwszej pomocy. Następnie nowa osoba zapoznaje się z procedurami wewnętrznymi oraz uczestniczy w instruktażu stanowiskowym przeprowadzonym przez bezpośredniego przełożonego. Każdy nowy pracownik (niezależnie od formy zatrudnienia) przechodzi wdrożenie nie tylko merytoryczne i stanowiskowe, ale również w zakresie standardów i kodeksu wartości. Dzięki temu możemy budować spójną kulturę organizacyjną.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Marta Lewczukikona wywiad

Co roku przygotowywany jest plan szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych dla naszych pracowników zgodnie z obowiązująca procedurą szkoleniową. Celem tej procedury jest usystematyzowanie procesu planowania i realizacji szkoleń w Optegra Polska, tak aby zwiększyć dostępność szkoleń dla pracowników oraz zwiększyć nadzór nad realizacją szkoleń obowiązkowych. W związku z dynamicznym rozwojem organizacji w Optegra przeprowadzane są regularne rozmowy kadry kierowniczej z podległymi pracownikami. Podczas takich spotkań wspólnie wyznaczamy roczne cele i podsumowujemy ubiegły rok pracy pracownika – rozmawiamy o sukcesach pracownika, jego mocnych stronach, ale również o obszarach do rozwoju. Nasz dział HR stworzył narzędzie – przewodnik po profesjonalnym udzielaniu informacji zwrotnej pracownikom oraz wdrożył do organizacji kulturę feedbacku, co sprzyja budowaniu relacji, zaangażowania i efektywności pracowników oraz rozwijania kompetencji kadry kierowniczej w tym zakresie.

W jaki sposób weryfikują Państwo satysfakcję pracowników?

Marta Lewczukikona wywiad

Raz do roku w Optegra przeprowadzamy badanie satysfakcji pracowników i współpracowników.​ Dzięki obserwacjom i sugestiom pracowników oraz współpracowników możemy rozpoznać nasze mocne strony oraz te, które wymagają dalszego doskonalenia. ​Chcemy śledzić potrzeby pracowników i współpracowników, by móc reagować odpowiednimi aktywnościami. W ankiecie oprócz pytań zamkniętych zawarte są również pytania otwarte. Odpowiadając na pytania otwarte, liczymy na to, że pracownicy i współpracownicy podzielą się swoimi przemyśleniami, zwłaszcza pomysłami na to, jak można usprawnić i udoskonalić funkcjonowanie firmy. Na pewno pomoże to w dalszym efektywnym tworzeniu przyjaznego miejsca pracy.

Czym charakteryzuje się według Państwa sprzyjające środowisko pracy?

Marta Lewczukikona wywiad

Dbamy o wymianę informacji w firmie i komunikujemy się ze sobą w sposób jasny i zrozumiały. Jesteśmy wobec siebie wyrozumiali i każdemu dajemy prawo do popełniania błędów. Tak jak wspomnieliśmy stosujemy też feedback i w sposób profesjonalny udzielamy informacji zwrotnej. Zależy nam również na budowaniu trwałych, pozytywnych relacji, uwzględniając różne osobowości każdego pracownika. Ponadto nie wzbudzamy niezdrowej rywalizacji w firmie. Troszczymy się o siebie nawzajem. Zapewniamy rozwój i szanse na awanse naszym pracownikom. Mamy nadzieję, że te wszystkie działania przyczyniają się do wzrostu satysfakcji pracowników Optegry.

Wykonywanie pracy w Optegra może odbywać się na podstawie różnych, przewidzianych przepisami form zatrudnienia. Wybór formy zatrudnienia dostosowany jest do charakteru danej pracy. Optegra oferuje zatrudnienie w ramach umowy o pracę, umowy zlecenia lub B2B. Podstawową formą zatrudnienia jest umowa o pracę. Pozostałe formy zatrudnienia umożliwiają większą elastyczność dla Pracowników jeśli Optegra jest dodatkowym miejscem ich pracy, bądź łączą pracę w Optegra ze studiami. Optegra jest miejscem bezpiecznym, godnym zaufania zarówno dla Pacjentów, jak i naszych Pracowników.

Czy Optegra oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Nowy wpis

Czy w Optegra poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Godziny

Nie ma żadnych dodatków

Pracownica
@Godziny

Obecnie jest pakiet medyczny w luxmed, kafeteria lub karta multisport, świadczenia świąteczne, system premiowy. Firma sie rozwija i coraz bardziej skupia sie na pracownikach.

Honorata
@Pracownica

A ten system premiowy jakiś konkretny jest? Za co dostajecie dodatkową kasę? Wie ktoś jak to jest z pracą w soboty? Piszą w sieci, że jest "możliwość pracy także w wybrane soboty w miesiącu", więc rozumiem że nie ma takiego przymusu żeby pracować też w weekendy? Często można sobie tak dorobić dodatkowym dniem?

Ola

Jest kwartalny system premiowy

Pracownik Nowy wpis
@Pracownica

Jest system premiowy w zależności od stanowiska, nie na każdym. Premię ucinane od zachcianki kierownika.

Nowy wpis

Premie w Optegra są ściśle związane z charakterem danego stanowiska. Przyznawane są po realizacji wyznaczonych celów, osiągnięciu wyników. Dodatkową, uznaniową premię Pracownik może uzyskać za dodatkowe projekty, szczególne osiągnięcia i zaangażowanie.

Aktualność
Szanowni Państwo,

Z szacunkiem,
Zespół Optegra Polska Sp. z o.o.
czasnamnie

opór na zmiany, chaos to jedyna ciągła zmiana, która ukrywa brak umiejętności w zarządzaniu, brak wizji, brak systemów, szkoda marnować energii, definitywnie nie polecam

Samanta
@czasnamnie

Jakie zmiany by się przydały w firmie?? Pracownicy wychodzą z jakąś inicjatywą czy wizją? Nie macie wpływu na rozwój firmy, choć w małym stopniu? Wpadła mi w oko oferta pracy jako asystentka medyczna, ale zbił mnie z tropu twój wpis :) W niektórych ofertach pracy np. jako optometrysta, firma zatrudnienia to zlecenie. Firma niezbyt chętnie oferuje uop? Czy źle przypuszczam?

Masz już za sobą rozmowę kwalifikacyjną w firmie Optegra? Zostaw komentarz z opisem swoich doświadczeń. Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie, która wybiera się na rozmowę w tym miejscu?

Czy urlop w Optegra jest płatny 100%?

Grześ

Pewnie zna tylko nie wie na jakiej umowie zatrudnienie. Bo jak na zleceniu to urlop jest bezpłatny. Przeczytałem że brak rozwoju i rotacja to może i umowy mało stabilne, co?

tentego

wizja i firma się rozmywa... bo, jedna osoba, która od kilkunastu lat kreuje biznes nie umie zarządzać i dać innym pracować..., nikt nie chce być pionkiem w jego grze..., przyjdą nowi, ale i oni odejdą... A konkurencja rośnie w siłę...

Radek
@tentego

Kilkanaście lat prowadzi firmę i nadal nie umie zarządzać? Dziwne. Nie ma jakiegoś zastępcy albo kierownika który byłby ogarnięty organizacyjnie i pomógł w zarządzaniu? Jest tylko jeden przełożony?

optyk

No zmiany i nic i tak to nie daje... z każdym miesiącem jest większy problem w firmie... wizja się rozmywa... chaos narasta... nikt nic nie wie, działa po omacku... byle przeżyć kolejny miesiąc i dostać kasę... szkoda inwestorów...

obserwator

Z miesiąca na miesiąc coraz większy bałagan i chaos w komunikacji i w wizji firmy. Szumne reklamy, bez przekazu, sztuczne filmiki... Oferty pracy też ciągle się na nowo pojawiają. Ludzie przychodzą i od razu odchodzą ... , co w 100% potwierdzają opinie tutaj na gowork.

byłypracownik

Jeśli chcesz tylko pracować dla kasy, nie przeszkadza Ci brak rozwoju, brak szkoleń, brak systemów, brak informacji, brak stabilności, a za to jest sztuczna ematia, kiedy odchodzą ludzie, a praca pozostaje... to miejsce idealne dla Ciebie.

@byłypracownik

Hmm a możesz napisać, ile tej kasy oferują w ogóle, skoro jest to praca tylko dla ludzi, którzy chcą pracować dla kasy? I nie bardzo rozumiem, co miałeś na myśli, pisząc brak stabilności. Jak to interpretować? Ja akurat myślę, czy tu się ubiegać o zatrudnienie.

FM

Mniej więcej, na chłopski rozum dodając do tego adżastment, to było nawet jako tako.....

bylenietam

Nie polecam, brak systemów, brak procesów, brak szkoleń, brak zarządzania, brak dotrzymywania słowa, brak komunikacji, brak empatii. Nie zgadzasz się to cię jutro nie ma.

Uwagananich

Odradzam prace w tej organizacji. Brak szacunku do pracowników, ignorancja, brak chęci rozwoju organizacji. Wszystko na nie, nigdy nic się nie da. Szumne reklamy o międzynarodowej jakości to tylko reklamy. W rzeczywistości chaos, brak umiejętnego zarządzania i wykorzystania potencjału. Jeśli ktoś szuka pracy w której się rozwinie, będzie miał realny wpływ na rozwój firmy i nie chce po kilku miesiącach być sfrustrowany, bez wiary we własne umiejętności to lepiej omijać szerokim łukiem.

@Uwagananich

A czym się objawia według Ciebie ten chaos i brak chęci rozwoju organizacji? Nie wyjaśniłeś tego, a poruszyłeś interesujący mnie temat, bo jestem w takim położeniu, że szukam pracy. Dlaczego tu nie ma opcji się rozwinąć? Myślałem, że się czegoś nauczę, jakbym się dostał.

kot
@Jacek

Potwierdzam, chaos i brak chęci poprawy. Narobisz się a i tak zrobią po staremu. Brak komunikacji, procesów... Więcej by można było pisać, ale czasem warto przemilczeć... Jedno jest pewne brak tu prawdziwego zarządzania...

nienienie

chaos, nadgodziny i brak decyzyjności, praca na przetrwanie... definitywnie nie polecam

@nienienie

Za nadgodziny płacą czy odbiera się wolne? Są przymusowe czy można odmówić jak się nie chce siedzieć dłużej?

Była Pracownica

Nie polecam! chaos od najniższych stanowisk jak i tych wysokich, wymuszanie, robienie wszystkiego nawet rzeczy które nie są w Twoim zakresie, ciągłe dodatki, wynagrodzenie w stosunku do innych miejsc pracy niskie, wymagania kosmiczne, brak przerwy, nikt jej nie uwzględnia i dodatki bo przecież się wyrobisz Z dnia na dzień dowiadujesz się o tym aby nie przychodzić do pracy bo lekarz odwołał swój grafik i jesteś niepotrzebna, ploteczki są standardem, im więcej ploteczek tym masz lepiej Empatia jest sztuczna więc uważajcie !

dawnypracownik

Nie polecam , chaos to mało powiedziane, brak decyzyjności, brak poszanowania , (usunięte przez administratora) i wieczne pretensje, (usunięte przez administratora) Uwaga jest dużo (usunięte przez administratora)

Elżbieta

A tak Ci zaproponowali? To jest zgodne z prawem poniżej nanjnizeszj krajowej? Ja się nie znam na tym ,ale chyba rzadkość o takie wynagrodzenie . Może źle cos zrozumiałeś? Co jeszcze Ci zaoferowali i jakie są obowiązki?

Ile jest zmian w Optegra?

Godziny

Nie ma określonych ilości godzin możesz być 12 h albo 2 h w zależności czy będziesz potrzebna czy nie

Wanda
@Godziny

A to jest jakoś z góry ustalone? Można sobie zaplanować coś? Jak wygląda grafik? Dużo wcześniej dają znać na co się szykować?

xyz

Atmosfera w pracy super, zawsze można liczyć na wsparcie i pomoc. Nowy pracownik nie jest pozostawiony sam sobie.

Gabriela
@xyz

To najważniejsze :) Też sobie cenię wsparcie i pomoc w pracy. Co możesz napisać na temat zarobków tutaj? Są w porządku?

Tragedia?

Operacja była udana....Prócz pani doktor na początku i pracowniku, który przeprowadzał wstępne badania-nikt ci niczego nie mówi, traktują cię jak kolejnego n tego pacjenta-typowa masówka. Ogólnie mam wrażenie, że najniżsi pracownicy zasługują na więcej uznania gdyż wykonują świetną robotę. Minus-recepcja lub może centrala? Nikt nikomu nie przekazuje infomacji mimo takich zapewnień. Dziękuję tym, którym zależy by pacjent mniej się stresował i wiedział co się dzieje, wykonujecie świetną robotę ;)

PatrycjaG

Wypowiem się jako pacjentka Optegry w Warszawie. Miałam tutaj robioną laserową korekcję wzroku metodą Lentivu i zdecydowanie polecam. Zabieg wykonywała u mnie przemiła pani doktor Katarzyna Skonieczna. Badanie kwalifikacyjne bardzo dokładne i długie. Zabieg to kilka chwil i już po :) Efekt - REWELACJA!

Odadozet
@PatrycjaG

Wspaniale, że jesteś zadowolona, ale nie wydaje mi się, że taki komentarz w jakikolwiek sposób pomoże osobom, które są zainteresowane pracą w tej firmie. Z doświadczenia wiem, że pacjenci są zadowoleni z usług ponieważ lekarze trzymają poziom, natomiast sam personel (oczywiście poza lekarzami) traktowany jest naprawdę źle.

Nick anionim

Opinia nie dodtyczy pracodawcy

Pacjentka
@PatrycjaG

Szkoda ze nie zauważyła pani pracy pan pielęgniarek czy innych pracowników, jestem przekonana ze oni poświęcili pani najwiecej czasu i przeprowadzali długie badania. Wiec ja dziękuje całemu zespołowi

Zostaw merytoryczną opinię o Optegra - Warszawa

• Jak się pracuje w Optegra?

Zobacz opinie na temat firmy Optegra tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Optegra?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Optegra