Luxon Sp. z o.o.

Opinie o Luxon Sp. z o.o.

Jak długo trwa proces awansu w Luxon Sp. z o.o.?

Witam, Mam pytanie:Czy na produkcji praca jest na jedną czy na dwie zmiany?I czy szukacie pracowników?Pozdrawiam

Michał Nowy wpis

Z tego co wiem dwie zmiany, ale nie widziałem żadnych aktualnych ogłoszeń. Chcesz się przyjąć? Ja też o tym myślę. Jakbyś miał jakieś info co do rekrutacji to daj znać.

pracownik Nowy wpis

Praca jest na jedną zmianę 7-15. To jest duży plus!

Pracownik Luxon Nowy wpis

Polecam pracę w Luxonie, miła atmosfera w pracy, można liczyć na wsparcie ze strony innych pracowników. Praca nie jest lekka, ale za to ciekawa.

Nie polecam! Jeśli jednak ktoś zdecyduje się tam aplikować to radzę dobrze i dokładnie ustalić zakres obowiązków oraz wynagrodzenie na rozmowie kwalifikacyjnej ponieważ potem możecie usłyszeć: "wszystko się szybko u nas zmienia" - ale przyszłego pracownika nie raczą o tym poinformować. Na rozmowie mówili jedno i zaproponowali pewną kwotę, jak zadzwonili z propozycją pracy mówili co innego i proponowali już niższą pensję a finalnie w pierwszym dniu pracy wyszły jeszcze lepsze niuanse. Okazało się, że na umowie jest jeszcze mniej niż się umawialiśmy (rzekomy błąd). Brak obiecanych premii po okresie próbnym (na co przełożona zareagowała "a zapomniałam Ci powiedzieć ale od nowego roku już ich nie ma" - niewiadomo czy w ogóle były bo inni pracownicy robili duże oczy jak o nie pytałam) Na rozmowie robili testy językowe, proponowali podszkolenie jednego z języków na potrzeby stanowiska - potem okazało się, że z językami nie będę miala nic a nic wspólnego w codziennej pracy. Przypadkiem dowiedziałam się, że moje stanowisko ma docelowo obejmować obowiązki o których słowem na rozmowie nie wspomnieli a które w dość istotnym stopniu wpłynęłyby na decyzję podjęcia pracy z mojej strony. Ciągle mieszanie, co powinnam robić, co będę a czego nie, nikt nie wiedział co będzie obejmować moje stanowisko. Koniec końców jak poprosiłam o jasny zakres obowiązków i opis stanowiska żeby wiedzieć na czym stoję i co ja faktycznie powinnam robić to otrzymałam wypowiedzenie. Zupełny brak profesjonalizmu i szacunku. Udają nieformalna atmosferę i tzw. "luz" (usunięte przez administratora)W firmie obowiązują "wartości" wypisane na ścianie - ale działają one tylko od strony pracownika, firma jako pracodawca nie musi się do nich stosować bo z uczciwością to raczej są na bakier. Pracownik,który poprosił o zakres obowiązków i opis stanowiska został nazwany "mało elastycznym" i zwolniony z dnia na dzień. Przełożona, z którą próbowałam porozmawiać o obowiązkach jak człowiek z człowiekiem, spróbować coś ustalić, dojść do porozumienia od razu poszła donieść na mnie wyżej, że coś jest nie tak,przedstawiając sprawę jako problem z mojej strony (usunięte przez administratora)oskonały przykład ich sposobu zarządzania zespołem,braku profesjonalizmu, kompetencji i przede wszystkim szacunku. Radzę się poważnie zastanowić przed aplikowaniem do tej firmy.

Beata

a to mozesz powiedziec jaka stawke masz wpisana na umowie?

@Beata

Już nie mam żadnej bo tak jak niżej napisałam zamiast zakresu obowiązków dostałam wypowiedzenie. A o konkretnych kwotach raczej na forum się nie dyskutuje.

Przyszły pracownik

Zaglądnąłem tutaj bo chciałem aplikować do tej firmy, ale po takich rewelacjach jednak podziękuję. Generalnie staram się traktować negatywne opinie z przymróżeniem oka, jednakże podawane tu konkrety są miażdżące dla tego pracodawcy :(

Czemu się nie dyskutuje? Właśnie forum jest po to żeby dowiedzieć się coś także o zarobkach. Ja chciałem aplikować i bardzo przydałoby mi się info jak płacą. Tym bardziej że już tu nie pracujesz więc nie powinno ci to robić różnicy.

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Luxon Sp. z o.o. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Przedstawiciel handlowy - Key Account Manager?

Czy Luxon Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Pytanie3

Czy Luxon spamuje własne forum?

Kazimierz
@Pytanie3

Od kiedy pytanie o godziny pracy to spam? Ludzie zaglądają tu, by uzyskać informację na temat konkretnej firmy, zazwyczaj temu służą pytania. Może więc ja również zaspamuję trochę i zapytam o zgłaszany tu już problem z nieprzestrzeganiem wcześniejszych ustaleń, gdy chodzi o kwestie obowiązków, wysokości wypłat, braku obiecanych podczas rekrutacji premii. Czy to standard w tej firmie?

Embargo

Czy firma dalej otwarcie przyznaje się do współpracy z partnerami z Rosji? Czy ostatnio kierunek ten zamarł tak ze co poniektórzy w firmie nie mają co robić?

Zespół Luxon LED

Pewnie wszyscy wiemy na jakiej zasadzie działają wpisy/opinie internetowe, szczególnie te, które są anonimowe. Bardzo trudno z nimi dyskutować. Dlatego poniżej opisujemy generalne reguły, do których niezmiennie odwołujemy się w Luxon LED. Ludzie w naszej firmie zawsze byli i zawsze będą na pierwszym miejscu. Nie mamy wątpliwości, że bez ludzi sukces jest niemożliwy, że bez ludzi firma to tylko budynek. Mamy wielkie szczęście, że na naszym pokładzie znaleźli się ludzie super kompetentni i tacy, dla których kultura naszej firmy jest zrozumiała i wartościowa. Zapewniamy naszym pracownikom porządek i bezpieczeństwo prawne, działamy w określonych przez prawo ramach, dbamy o aspekty formalne współpracy. Rozstania z ludźmi, zwolnienia zdarzają się u Nas rzadko i kiedy już dochodzi do zwolnienia Pracownika to znaczy, że były ku temu ważne powody. Decyzja o zwolnieniu jest zawsze poprzedzona rozmowami, wyjaśniamy sytuację, szukamy rozwiązania i porozumienia. Nasze środowisko pracy jest tak szybkie jak autostrada! Zdajemy sobie sprawę z tego, że praca w Luxon LED nie jest dla każdego. Szukamy do naszego zespołu ludzi, którzy dobrze czują się w dynamicznym i zmiennym środowisku, którzy lubią wyzwania i nowości. Lojalnie informujemy, że w najbliższym czasie nie będziemy zwalniać tempa :) Zespół Luxon LED.

Sandra
@Zespół Luxon LED

"Decyzja o zwolnieniu jest zawsze poprzedzona rozmowami, wyjaśniamy sytuację, szukamy rozwiązania i porozumienia" - śmiech na sali. Tym szukaniem rozwiązań nazywacie propozycje z Waszej strony "..albo się godzisz na to i to robisz albo szukasz innej pracy"? (usunięte przez administratora) Nie jestem anonimowa, z chęcią się przedstawię, ponieważ nic o czym napisałam nie jest nieprawdą. Rozumiem,że zwalniacie bardzo rzadko,bo generalnie nie musicie tego robic. Tylko w ciągu tak krótkiego czasu w którym byłam 3 - 4 osoby same się zwolniły ( w tym Wiceprezes :)) Szkoda czasu na dyskusję.. ludzie,którzy wcześniej pracowali w normalnych firmach dość szybko się poznają na tym Waszym działaniu na "wysokich obrotach".

...

Miałam składać cv do Luxon, ale po dziwnych pytaniach tu na stronie chyba dobie odpuszczę

asasdfg
@...

Biorąc pod uwagę, że większość pytań 'zadaje' automat z goworku żeby był "ruch na stronie" to pozostaje pogratulować bystrości.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Luxon Sp. z o.o.?

Liniowiec

Sami sobie zadają pytania i sami odpowiadają. Ten pozytywny belkot nie ma nic wspólnego z tym co tam się dzieje

Czy pracownicy Luxon Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Była

Ja wytrzymałam 3 miesiące. Nigdy więcej w tej firmie !!!!!

Daniel

Czy firma wprowadziła jakieś obostrzenia żeby zabezpieczyć pracowników w związku z panująca epidemią?

@Daniel

Szczegółowe informacje dotyczące podjętych działań i wprowadzonych środków ostrożności w zw. z COVID-19 oraz informacje nt. bieżącej dzielności firmy znajdują się na naszej stronie www: https://luxon.pl/covid-19/ Zespół Luxon LED

Jakie są zarobki netto na start w Firmie w dziale prodkucja?

@Marcin

Dzień dobry,  Zgodnie z polityką firmy o konkretnych kwotach informujemy podczas rozmów rekrutacyjnych, na etapie ubiegania się o pracę. Co do zasady wynagrodzenie na produkcji składa się z: - części podstawowej, która jest uzależniona od posiadanego doświadczenia i kwalifikacji,  - oraz premii, która jest uzależniona od wyników ( w szczególności jakości, terminowości). Nasi pracownicy mogą także liczyć na premię uznaniową,  przyznawaną za wyjątkowe zaangażowanie, wyniki czy postawę. Dodatkowo oferujemy także bezpłatną opiekę medyczną (karta Luxmed), dofinansowanie do kart Multisport i do ubezpieczenia grupowego.  Pozdrawiamy Zespół Luxon LED

Pracownik luxon

Firma rozwijająca się nastawiona na ludzi z ambicjami(usunięte przez administratora) wypłata dla umów o pracę terminowo, dla pozostałych różnie, kiedy robisz coś dobrze klepią po plecach i mówią że jesteś najlepszy, kiedy sobie nie radzisz szybko eliminują pracownika.(usunięte przez administratora)Pracuje tam wielu zdolnych ludzi którzy w normalnej firmie mogliby zarabiać ze dwa razy więcej, oraz mieli by dużo większe możliwości rozwoju, tylko mam wrażenie że za bardzo przyzwyczaili sie do pochlebstw;) Jeżeli zamierzasz zostać tam przedstawicielem handlowym zaplanuj założenie działalnosci i wykorzystanie swojego auta oraz przyzwyczaj się do pracy po godzinach, dla osób ktorzy mają rodzinę i chcą mieć spokoj na urlopie odpada. Urzeknie Cię na pierwszy rzut oka atmosfera w pracy, ale po kilku miesiącach okaże się że w(usunięte przez administratora)kryje się co innego, myślę że słowo wydajność ???? gerenalnie po kilku latach pracy tam i słuchania tego wszystkiego cieszę się ze zmiany pracodawcy, lepiej jest czasami usłyszeć prawdę od normalnego szefa niż takiego który klepie Cię ciągle po ramieniu obiecując górę złota aż do momentu w którym nie staniesz się realistą i sam zdasz sobie sprawę że pewne rzeczy się nie zmienią.

Pracownik sprzedaży od 7 lat
@Pracownik luxon

Drogi kolego, jeżeli Twój opis sytuacji pracy w sprzedaży Luxon jest prawdziwy to na pewno się znamy - niezależnie ile "lat" w firmie przepracowałeś. Chcę sprostować kilka informacji, które są nieprawdziwe i krzywdzące dla całego zespołu pracowników, który ciężko pracują na sukces firmy. Niezależnie od tego jaką formę zatrudnienia stosuje pracodawca: umowa o pracę czy jednoosobowa działalność gospodarcza - zawsze wszystkie wynagrodzenia i umowy przedstawicielstwa są regulowane w jednym terminie dla pracowników i współpracowników. Firma również zapewnia narzędzia pracy: telefon, komputer i samochód - jest to standard, który obowiązuje od początku tworzenia działu sprzedaży. Są oczywiście wyjątki dotyczące kilku współpracowników, którzy wyrazili chęć użytkowania własnych samochodów - tu obowiązują indywidualne ustalenia. Kwestia motywacji i informacji zwrotnej jest w firmie bardzo ważna, ale bez przesady jeśli pracownik odstaje od reszty zespołu, wykonuje niedbale swoje zadania, nie realizuje wyników to trudno mieć powód do "poklepywania po plecach". Reasumując, życzę powodzenia Tobie i Twojemu nowemu pracodawcy, być może w dobie tak trudnych warunków pandemii sprawdzisz się w nowym miejscu pracy. Powodzenia !

Ciekawy.
@Pracownik luxon

Pewnie dawałeś z siebie wszystko i teraz boli? Ale jeśli masz inną pracę to nie powinno. Było minęło trudno. Żeby ktoś mógł sobie przemyśleć czy warto to który region należał do Ciebie? Teraz jak już tam nie pracujesz to możesz powiedzieć. No chyba że się wstydzisz a oni i tak pewnie wiedzą.

Zapytanie

Czy rekrutacja na stanowisko Specjalista ds. wsparcia sprzedaży jest już zakończona? Czy już kogoś Państwo wybrali ?

@Zapytanie

Dzień dobry, tak, ta rekrutacja jest już zakończona :( Ale zapraszamy do śledzenia na bieżąco naszych ogłoszeń (w zakładce KARIERA, w mediach społecznościowych oraz na pracuj.pl), już wkrótce planujemy w Luxonie kolejne rekrutacje! HR Luxon LED

Signi

Witam, Super się rozwijacie: Małe detale jak choćby linie na podłodze hali produkcyjnej(filmik na YT ) to czyjaś świetna inicjatywa -poprawia bezpieczeństwo a to jest najważniejsze.Czy hasła na ścianie niby głupota a jednak niech wpłynie to na jednostkę to duży sukces-motywacja podstawą sukcesu. Zauważyłem też pewne mankamenty mogące wpływać na produktywność ale pomińmy to :) Patrząc okiem konkurencji(lider produkcji opraw oświetleniowych zewnętrznych),super się rozwijacie. Powodzenia.

@Signi

Signi , te linie należą do takiego systemu jak 5S. W każdej firmie powinno to istnieć. Co do dobrych słów na ścianach (fajnie) , ale samym dobrym słowem się nie najesz. Ciekaw jestem jakie mają systemy motywacyjne, bo zarobki jak udało mi się gdzieś przykładowo zobaczyć to jak na taki produkt jaki mają to trochę słabo.

Signi
@Zainteresowany pracą

Myślisz ,że w większych korporacjach jak Lg,Samsung czy Philips to zarobki są z kosmosu?Otóż szary pracownik to ma najniższą krajową ,może ciut lepiej. Aby lepiej zarabiać trzeba coś od siebie dać- wiem to na własnym przykładzie.Każdy chce zarabiać dobrze ,pomijając "kolesiostwo" zaangażowaniem i uporem popartym umiejętnościami można dużo zdziałać a tym samym od najniższego szczebla wspiąć się wyżej..Ja oglądając linię widzę duże możliwości poprawy,sam proces zawsze można usprawnić co podnosi znacząco jakość,produktywność i wydajność.Nie chciałbym wchodzić dalej bo nie widać przebiegu procesu produkcyjnego.

@Signi

Cofam te zdanie z "trochę słabo" . Jakie są zarobki w Philips to wiem bo znajomi pracują i nie mówię o tych z najniższego szczebla (dobre jak na Polskie warunki). Co do usprawnienia procesu to trzeba widzieć żeby cokolwiek powiedzieć , wiem bo robiłem takie coś. Fajnie będą mieli pracownicy jak właścicielom nie uderzy soda do głowy i dbanie o swoich pracowników pozostanie im we krwi. Produktywny pracownik to ten zadowolony. A dobry Manager to taki który słucha i rozmawia ze swoim personelem. Powodzenia im życzę po przyjrzeniu się bardziej tej firmie.

Zainteresowany pracą

Hahahaha. A no tak niestety jest. Śmieje się bo sam doświadczyłem tego co napisałeś. Z których rejonów Polski jesteś? Po nicku sądzę że pracujesz w Philips??

Zainteresowany pracą

Czy w Luxon Sp. z o.o. są paczki/bony świąteczne?

Luxon LED

Dzień dobry, póki co nie mamy jeszcze w standardzie bonów świątecznych dla pracowników. Na koniec roku organizujemy dla pracowników konkursy z nagrodami, którymi najczęściej są karty podarunkowe. Zespół Luxon LED.

Czy Luxon Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Luxon LED

Dzień dobry, tak, oferujemy naszym pracownikom dofinansowanie do karty Multisport. Dodatkowo nasi pracownicy otrzymują bezpłatnie dostęp do usług medycznych ( Luxmed) oraz dofinansowanie do ubezpieczenia grupowego Generali. HR Luxon LED

marek

Tak z ciekawości, ile pracuję osób w Luxon? ;-)

@marek

Witaj Marku, 105 :-) Pozdrawiamy! Luxon LED

Sic mundus creatus est

Firma młoda, ambitna z dobrze dobraną ekipą. Stawia na szybki rozwój, ma konkretnie określony cel na kilka najbliższych lat. Atmosfera w pracy generalnie miła, bez zbędnej formalności. Duża swoboda w dobieraniu zadań na stanowiskach kierowniczych i sposobie zarządzania zespołem, oczywiście w ramach zadanego kierunku rozwoju. Dużo pracy, duża intensywność działań i szybkie tempo sprawia, że to idealne miejsce dla osób zdolnych do szybkiego przyswajania wiedzy, nauczonych pracować i nie bojących się wyzwań. Nie jest to miejsce dla osób szukających tzw. przechowalni pracowniczej, gdzie dostaje się pensję niezależnie od tego co, ile i jak się zrobi.

Weronika
@Sic mundus creatus est

Takiej właśnie opinii tu potrzebowaliśmy. Podałeś nam całkiem sporo szczegółów na temat tego, jak wygląda praca w Luxon i tym samym pomogłeś tym, którzy rozważają aplikowanie tam. Stwierdziłeś, iż jest to raczej odpowiednie miejsce zatrudnienia dla tych nieco ambitniejszych pracowników. A jak podchodzi się tam do przyjmowania osób bez żadnego doświadczenia zawodowego? Mają one jakiekolwiek szanse w procesie rekrutacji?

Zostaw merytoryczną opinię o Luxon Sp. z o.o. - Krępice

• Jak się pracuje w Luxon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Luxon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Luxon Sp. z o.o.?