Urząd Dozoru Technicznego

Opinie o Urząd Dozoru Technicznego

Aktualność
Bardzo dziękujemy wszystkim za dzielenie się opiniami na temat Urzędu Dozoru Technicznego na naszym profilu w serwisie GoWork.pl. Informacja zwrotna, zarówno pozytywna jak i ta trochę mniej przychylna, od naszych byłych i obecnych pracowników oraz kandydatów jest dla nas naprawdę bardzo ważna. Chcemy się doskonalić i budować profesjonalny wizerunek UDT na rynku pracy.

Do tej pory jedynie z uwagą śledziliśmy powyższe dyskusje i wyciągaliśmy wnioski, wprowadzając dzięki nim niezbędne usprawnienia. Od dziś obiecujemy także bardziej aktywnie włączać się do dyskusji i odpowiadać na Państwa pytania i ustosunkowywać się do opinii o nas. Będziemy również informować o interesujących wydarzeniach lub projektach realizowanych w UDT. Mamy nadzieję, że przekona to wielu z Państwa do pogłębienia swojej wiedzy o dozorze technicznym lub do złożenia swojej aplikacji w ogłaszanych przez nas projektach rekrutacyjnych.

Bardzo prosimy wszystkich publikujących swoje pytania i opinie o przestrzeganie Regulaminu serwisu Opinie o pracodawcach. Zachęcamy także do zapoznania się z zakładką kariera na naszej stronie internetowej: http://www.udt.gov.pl/kariera-udt lub do bezpośredniego kontaktu na adres kariera@udt.gov.pl
mateusz

Słyszałem o takich praktykach. Sztuczne i krótkowzroczne napędzanie wskaźników Certu, kosztem dalszej współpracy z klientami żeby zadowolić prezesa. W ten sposób sam dozór traci na wizerunku ale cóż. Najważniejsze są przecież słupki certowskie. Odbije się to jeszcze czkawką

Paulina Nowy wpis

PRL

Daniel Nowy wpis

Potwierdzam inne opinie na temat tego pracodawcy, lepiej poszukać innej pracy i innego pracodawcę. Nadmiar obowiązków, presja i stres. W dodatku niedobra atmosfera. Za takie pieniądze to szkoda zdrowia i czasu.

P. Nowy wpis

Omijać szerokim łukiem wszystkie UDT.

Ktoś Nowy wpis

Może rozwiniesz ten wątek? Myślę, że wielu potencjalnych kandydatów, w tym ja, chciało by się dowiedzieć dlaczego Twoim zdaniem nie warto tam pracować. Czy chodzi np. o niskie zarobki czy może o nadmiar obowiązków ?

Bardzo miła,fajna atmosfera(miejsce pracy Katowice) jednak nie zdecydowałam się na pracę, pomimo świetnych warunków(budynek parking) ponieważ dla mnie oferowana stawka na granicy najniższej krajowej na umowie to zdecydowanie za mało. Nie nakarmię za to dzieci i nie będę w stanie utrzymać rodziny. Tak sa widelki. A premia raz jest raz nie ma,to tylko skladnik. Jeśli byłabym młodsza, bez doswiadczenia i bezdzietna,to warunki jak i sama praca wydawałyby się rewelacyjne. Przykro,że takie marne pieniądze są proponowane na start a ludzie mają kredyty mieszkaniowe itp. Ach naprawdę przykro,bo miłe Panie i czuć,że atmosfera może być fajna praca jest od pon do pt

Różnego rodzaju, ale standardowo słabe i mocne strony

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem

Aktualność

Rozwój energetyki jądrowej: nasza odpowiedź na wyzwania ekologiczne XXI wieku.

W dzisiejszych czasach, dbając o nasze środowisko, szukamy innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań energetycznych.

• Czy energia jądrowa może być jednym z kluczowych kroków w kierunku ekologicznej przyszłości?

• Czy jesteśmy gotowi na tę inwestycję i jej wysokie standardy bezpieczeństwa?

• Jakie obowiązki i wyzwania stoją przed Urzędem Dozoru Technicznego podczas budowy elektrowni jądrowej?

Polska stoi przed wyzwaniem zielonej transformacji, a energia jądrowa może być ważnym elementem tego procesu.
Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat rozwoju energetyki jądrowej i jej wpływu na nasze społeczeństwo i środowisko naturalne.
INSPEKTOR_1_2024_Wspieramy-rozwoj-energetyki-jadrowej.pdf (udt.gov.pl)
Iwona

Gros ofert pracy w Warszawie jest skierowana do studentów i absolwentów. Czy osoba po 26 roku życia nie ma szans na stanowisku juniorskim w Zespole Rekrutacji? Albo młodziak, albo specjalista-senior, takie mam refleksje po przejrzeniu ofert...

Jacek z rekrutacji
@Iwona

Pani Iwono, taki mam po prostu czas, zbliża się okres wakacyjny i jak co roku mamy dużo ofert dla stażystów m.in jest oferta w obszarze rekrutacji. Jakiś czas temu szukaliśmy osoby na zastępstwo do departamentu kadr, też w obszarze rekrutacji i EB, innych ofert na dziś po prostu nie mamy. Pozdrawiam

Aktualność
Czy wiecie, że windy mają dusze?

Jeśli nie, koniecznie posłuchajcie audycji z naszymi ekspertami.

Dyrektor Oddziału w Krakowie Andrzej Rozlach i nasz ekspert Leszek Fidelus opowiadają o bezpieczeństwie i historii wind oraz o ich niecodziennych zastosowaniach.

Na co dzień w UDT dbamy o bezpieczeństwo dźwigów osobowych i osobowo-towarowych.

Wykonujemy badania:

• okresowe

• doraźne eksploatacyjne

• doraźne powypadkowe lub poawaryjne

A kiedy nie badamy, przyglądamy się starym windom.

Największy w Polsce zbiór starych dźwigów osobowych znajduje się właśnie w Krakowie.

Jest tam ponad sto wind zainstalowanych przed 1945 rokiem, a nadal czynnych jest ponad 70.

Niektóre z nich to unikatowe zabytki techniki i prawdziwe dzieła sztuki.

Wykończenie, czyli obudowa kabiny, to przeważnie projekty jednostkowe, nawiązujące dekoracją do bramy wejściowej, balustrad, okien czy drzwi prowadzących do mieszkań w poszczególnych kamienicach.

Zwraca też uwagę troska o najdrobniejsze detale – drewniane wykończenia, stylizowane elementy mosiężne, kryształowe lustra, ławeczki dla pasażerów.

W Krakowie jest jeszcze sporo nieczynnych starych dźwigów. Od wielu lat są systematycznie usuwane i prawie zawsze trafiają po prostu na złom.

Eksperci z UDT czynią wiele starań o zachowanie tych pięknych urządzeń i przywrócenie im sprawności użytkowej.

Oceniają stan techniczny każdego z tych zabytków, sugerując renowację oraz dostosowanie do współczesnych wymogów bezpieczeństwa.

Całą audycję znajdziecie tutaj:

Windy z duszą i windy w duszach klatek schodowych (radiokrakow.pl) - Windy z duszą i windy w duszach klatek schodowych (radiokrakow.pl)

Aktualność
Bezpieczeństwo w innowacyjnym wydaniu.

Zbiorniki magazynowe to kluczowe ogniwo w dostawie ropy naftowej i produktów naftowych. Jak zagwarantować ich bezpieczną eksploatację?

Jak Urząd Dozoru Technicznego wspiera bezpieczne funkcjonowanie urządzeń technicznych w infrastrukturze krytycznej?

Jakie innowacyjne metody i techniki stosuje UDT w analizie ryzyka, szczególnie w przemyśle rafineryjnym?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule, który przedstawia skuteczne i bezpieczne podejście do analizy bezpiecznej eksploatacji.

Zapraszamy do lektury!
INSPEKTOR_4_2023_Bezpieczna_eksploatacja_WCAG.pdf (udt.gov.pl)
Mike

Nie polecam tam pracować!

Zdroworozsądkowy
@Mike

Mike ale się rozpisałeś :) Ja za to polecam, pracować jako inspektor, bo pracując wiele lat w UR i na produkcji, nigdy wcześniej nie maiłem takiej swobody w działaniu jak na tym stanowisku.

Luk
@Mike

A ja z kolei od dawna chcę pracować jako inspektor, lecz jakoś nie moge sie doprosić o zaproszenie mnie na rozmowę rekrutacyjną, mimo ze spełniam z zapasem wymagania kwalifikacyjne i pracuje lub pracowałem zarówno w UR jak i na decyzyjnych i mobilnych stanowiskach. Nie wiem juz czego jeszcze trzeba zeby pracować w udt ?!

@Luk

Dzień dobry, zapraszamy do skierowania swojego pytania bezpośrednio do UDT. Pytania dotyczące rekrutacji proszę wysyłać na skrzynkę kariera@udt.gov.pl.

Wytłumaczycie mi jak się ma możliwość pracy zdalnej na stanowisku Specjalisty ds. budowlanych, bo trochę nie rozumiem, a w ofercie jest taki zapis?

Oczywiście są stanowiska, które wymagają częstszej obecności w biurze lub podróży służbowych. Ale również i na tych stanowiskach zdążają się dni kiedy wypada tradycyjna praca przy biurku i właśnie wtedy można skorzystać z pracy zdalnej. W okresie wdrożenia do pracy oczekujemy, żeby nowy pracownik częściej pojawiał się w biurze, a po wdrożeniu w nowe obowiązki, kwestia proporcji pracy zdalnej jest ustalana z przełożonymi.

Chcę spróbować stażu w Dziale Komunikacji, może to jest dobry pierwszy krok w kierunku rzecznikowania w przyszłości ;) Jednak zważywszy na koszty życia w Wa-wie muszę zapytać o zarobki. Na plus jest umowa o pracę i benefity, ale fraza "odpłatna współpraca" brzmi trochę mrożąco :/

Kasa na staż

Co jest mrożącego w takim zwrocie? Jak jest umowa o pracę to musi być przynajmniej minimalne wynagrodzenie i to jest pewne. Jak jest wyższe to tym lepiej, ze stażami jest różnie, są firmy co nie chcą płacić za to że ktoś się uczy lub proponują umowę zlecenie i mogą dać 1000 zł, a wymagania mieć jak na 1,5 etatu.

Staż jest oczywiście płatny. Urząd Dozoru Technicznego oferuje także szeroki zakres benefitów. Pytania związane z rekrutacjami proszę wysyłać na skrzynkę kariera@udt.gov.pl. Zapraszamy serdecznie do udziału w rekrutacji.

Dzień dobry, zapraszamy do kierowania swoich pytań bezpośrednio do UDT. Pytania dotyczące działalności UDT proszę wysyłać na skrzynkę udt@udt.gov.pl, związane z rekrutacjami na skrzynkę kariera@udt.gov.pl.

tomek

Wcześniej na stronie UDT widziałem więcej ofert na: inspektora UTB lub inspektora urządzeń ciśnieniowych. Obecnie częściej widzę oferty "tylko" na inspektora. Czy to stanowisko stanowi jakieś combo dwóch powyższych ? Teraz każdy "inspektor" zajmuje się jedną i drugą kategorią ?

UDT
@tomek

Tak. Już nie ma specjalizacji. Teraz każdy inspektor zna się na wszystkim.

Czy rekrutacja na stanowisko referenta ds. administracyjno-finansowych w oddziale w Warszawie została już zakończona?

Czy poziom wynagrodzeń w Urząd Dozoru Technicznego uległ zmianie od czasu dodania ostatnich opinii? Pojawiły się nowe ogłoszenia na GoWork.pl 18 stycznia.

Hej, mogę was prosić o nakreślenie sytuacji w dziale rekrutacji? Szukają specjalisty na zastępstwo. Chciałabym aplikować, ale brakuje mi kilka informacji :) np. widełek. Podpowiecie, ile wynoszą? Chcą pracownika z 4 letnim doświadczeniem, więc raczej mam wysokie oczekiwania co do zarobków, jeśli mam być szczera. Poza tym jak atmosfera, szefostwo? Dogadujecie się wszyscy w zespole?

Wynagrodzenie na tym stanowisku będzie uzależnione od doświadczenia i kwalifikacji. Zapraszamy do aplikowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do kontaktu kariera@udt.gov.pl.

Qbek

Czy ktoś może powiedzieć na jakie zarobki można liczyć jako inspektor UTB? Aktualnie moja wypłata wynosi 4300 na rękę i nie wiem czy warto starać się o prace w UDT. Doradzicie coś?

Ryszard B.
@Qbek

Moim zdaniem nie dostaniesz w UDT o wiele więcej, o ile oczywiście coś dostaniesz. I na pewno nie na początku Twojej kariery w dozorze. Zresztą kasa nie jest w życiu najważniejsza. Zawsze musisz sobie przeliczyć co Ty za tą kasę możesz otrzymać. Pracowałem w UDT i to jest bardzo mocno odpowiedzialna praca. To Ty zawsze bierzesz pełną odpowiedzialność za wszelkie decyzje i to Ty głównie odpowiadasz gdyby coś się stało. Na dodatek rzadko mieścisz się w regulaminowym czasie pracy, walisz dużo nadgodzin. Pracujesz jak w korporacji: słupki, wykresy, tabelki. I potem na podstawie tych tabelek Ciebie oceniają. I po co to wszystko?! Dla ambicji? Satysfakcji? Ambicją i satysfakcją nie nakarmisz rodziny, dlatego tak dużo jest rotacji na niektórych oddziałach UDT. Tym bardziej, że teraz na rynku pracy, jako inżynier mechanik/technik/spawalnik, możesz zarobić minimum dwa, trzy razy więcej. I wykonując pracę o wiele mniej odpowiedzialną, pracując w normalnych godzinach pracy (40 h tygodniowo). Wszystkie wieczory i weekendy masz wolne. Jednak to czy warto pracować w UDT musisz odpowiedzieć sobie sam.

@Ryszard B.

A skoro jest dużo nadgodzin, to czy można liczyć na jakąś lepszą stawkę za nie? Jak to wygląda? I ile miesięcznie takich godzin dodatkowo się robi? Jeżeli ktoś by odmówił, to miałby z tego tytułu jakieś konsekwencje?

Operator

Witam mam pytanie czy wy jako instytucja macie płacone za picie kawy czy za pracę z której się nie wywiązujecie.Od jakiegoś czasu próbuje się z wami skontaktować ale po co odebrać telefon jak można puścić muzyczkę w tle. Wszystko można zrozumieć ale wasza arogancją wobec klienta to trochę przesada.

Przedsiębiorca
@Operator

Moim zdaniem punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i zawsze może być gorzej niż my w danej chwili sądzimy. Niech Pan spróbuję zadzwonić do TDT i tam coś załatwić! Niech Pan spróbuję pogadać z kimś kompetentnym, ogarniętym i załatwić coś prostego. Bez szans! Tam dopiero to jest dramat. Papier goni papier a wybujałe ego przerasta wszystkich ludzi tam pracujących. Dlatego nie narzekamy na UDT, bo to że ktoś nie odbiera telefonu nie oznacza wcale, że ten ktoś w danej chwili pije kawę. Może być wręcz przeciwnie.

@Operator

Hmm, że w ogóle nie udało Ci się z nimi skontaktować? A może jeden pracownik ma za dużo obowiązków i z tego wynika utrudniony kontakt? Ktoś się orientuje jak tutaj wygląda podział obowiązków? Pracownicy nie mają zbyt wielu zadań do ogarnięcia na raz?

@nadzieja

Dzień dobry, czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć na pytanie jak długo trzeba czekać na telefon z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną? Jestem zainteresowana pracą w pobliskim oddziale, choć powoli się godzę z tym, że nic z tego. Ech.

@@nadzieja

Każde ogłoszenie jest publikowane na okres 30 dni. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnej rekrutacji, zapraszamy do kontaktu kariera@udt.gov.pl.

hej, niby na stronie widnieje oferta na stanowisko Młodszy specjalista ds. wsparcia dozoru technicznego do Poznania, czy ona jest aktualna? Niby piszecie, że słabe zarobki, ale nikt konkretnie kwot nie poda...może ktoś napisze jakie są widełki płacowe? chciałbym się dowiedzieć czy są w stanie spełnić moje oczekiwania finansowe :) Piszą, że praca jest na wysokościach, ktoś napisze na jakich dokładnie?

Zostaw merytoryczną opinię o Urząd Dozoru Technicznego - Warszawa

• Jak się pracuje w Urząd Dozoru Technicznego?

Zobacz opinie na temat firmy Urząd Dozoru Technicznego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 35.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Urząd Dozoru Technicznego?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Urząd Dozoru Technicznego?

Kandydaci do pracy w Urząd Dozoru Technicznego napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Urząd Dozoru Technicznego