Urząd Dozoru Technicznego

Opinie o Urząd Dozoru Technicznego

Niestety z powodu obecnych płac zaczyna się selekcja negatywna. Nikt z doświadczeniem nie przyjdzie za 3-3,5 brutto do tej pracy. A z absolwentów chyba tylko taki co się nigdzie nie załapał. Nie wiem czy to nie celowa robota - może w perspektywie czas ma już nie być polskiego dozoru? Zobaczymy za kilka lat. A te 10 tys średniej z raportu NIK to na pewno nie dla inspektorów - może bliżej Szczęśliwickiej ;-)

Na szczesliwickiej to ponad 11k

Witam, mam pytanie, kto szkoli tych nowych inspektorów? Strasznie są zaangażowani w swoją pracę, a zarobki 3000 brutto? Jak znaleźć takiego człowieka do pracy? Czy to głupota czy nadgorliwość z ich strony? Po co płacić więcej ?

hyfg
@Marcin

Sami się szkolą. Sam musisz się dowiedzieć co masz umieć, musisz to znaleźć i musisz się tego nauczyć, zwykle na błędach, zawsze na błędach. Tzw szkolenie typu komunistycznego jak to niektórzy mówią. Troche zależy też od oddziału.

hyfg
@Marcin

Bez przesady z tymi 3000brutto, tyle dostaniesz jak jesteś po studiach bez doświadczenia. Doświadczeni mają do 4 k

Witold
@hyfg

4000 brutto podstawy to już całkiem niezła pensja. Możesz dodać, czy występują również ewentualne pozapłacowe świadczenia dodatkowe?

Absolwent
@hyfg

3k brutto 4k brutto co to są wgl za zarobki? Tyle to można zarobić będąc kelnerem w Warszawie. Jak dorabialem na studiach to więcej miałem 3 lata temu... Ludzie którzy na wózkach jeżdżą więcej mają i też maja szansę na rozwój. Mogą z produkcji na magazyn przechodzić

@Witold

W biedrze na start jest 4300 po zawodówce i kursie na obsługe kasy fiskalnej

Porażka, pracy więcej niz w korporacji, a zarobki o połowę niższe. Pieniądze tam zarabiają ci którzy wyśrubowali pensje w latach 2000 , młodzi zarabiają grosze, wymagania ogromne nie adekwatne do zarobków.

Jak długo trwa proces awansu w Urząd Dozoru Technicznego?

neutral01

z aplikanta na inspektora po zdaniu egzaminu, reszta dużo zależy od przydziału z centrali. Z tego co się powszechnie mówi to dużo szybciej awansuje się w Centrali niż w oddziale. Awans nie zawsze korzystny bo dostaniesz 100 zł podwyżki a teoretycznie twój zakres odpowiedzialności się zmienia.

Inspektor
@neutral01

Potwierdzam, w Centrali szybkie awanse i wyższe stanowiska mlodych pracownikow. W Oddziałach dla Inspektorów po dalszych egzaminach brak awansów i brak podwyżek tylko więcej obowiązków i odpowiedzialnosci.

Bardzo miła,fajna atmosfera(miejsce pracy Katowice) jednak nie zdecydowałam się na pracę, pomimo świetnych warunków(budynek parking) ponieważ dla mnie oferowana stawka na granicy najniższej krajowej na umowie to zdecydowanie za mało. Nie nakarmię za to dzieci i nie będę w stanie utrzymać rodziny. Tak sa widelki. A premia raz jest raz nie ma,to tylko skladnik. Jeśli byłabym młodsza, bez doswiadczenia i bezdzietna,to warunki jak i sama praca wydawałyby się rewelacyjne. Przykro,że takie marne pieniądze są proponowane na start a ludzie mają kredyty mieszkaniowe itp. Ach naprawdę przykro,bo miłe Panie i czuć,że atmosfera może być fajna praca jest od pon do pt

Różnego rodzaju, ale standardowo słabe i mocne strony

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Zdający

Te egzaminy UDT to jest śmieszne byle ludzi z kasę zbierać są egzaminatorzy w porządku a są tacy co za byle pierdoły obleją praktyka na wôzek egzamin żaden operator tak nie jeździ , taka prawda najgorsze to testy na Suwnice są zdałem za 1 ale siedziałem godzinami ucząc się tych niepoważnych przepisôw itd .Ps to prawda że spawaczą UDT zrobili ?Wgl w tym zawodzie liczy się najbardziej dobra ręka bo inaczej nigdy nie bd super spawaczem .Znam takich co po 5 lat spawają a tacy co po 2 latach mają lepsze spawy .

kam702
@Zdający

Mam jak najgorsze zdanie nigdy bym za ten kurs nie dał ani grosza mało że pytania niesą zgodne z mojmi zajnteresowaniami to jeszcze (usunięte przez administratora) przy egzaminach nie polecam kursów w tym czymś.

Lukas_yexh

Bardzo dużo ofert pracy w UDT. Niektóre lokalizacje się powtarzają. Jaki jest tego powód? Może pracujący inspektorzy się wypowiedzą? Udało się obronić istniejące premie czy dopadły was cięcia? Pozdrawiam

kuku
@Lukas_yexh

Niskie stawki. Ludzie odchodzą. W UDT dobrze już było a teraz jest zbijanie wynagrodzeń. Starzy odchodzący na emerytury maja podstawy 2,5-3 razy wyższe niż startujący. Z tym że startujący nigdy tyle nie osiągną co ci idący na emerytury.

mijagi

Niby fajnie. Ale wynagrodzenia to uśredniając połowa podstawa a połowa zmienne. Nigdy nie wiesz ile zarobisz. Nagrody nie zależą od żadnych jawnych kryteriów (mimo iż takowe zostały wprowadzone) tylko od widzimisię dyrektorów. Nagrody są bowiem uznaniowe.

Stażysta 2018

Jako stażysta z roku 2018 wypowiem się na temat pracy w UDT, przy czym zaznaczę, że opinią powinni się sugerować młodzi ludzie bez większego doświadczenia. Zacznę od atrakcyjności pracy w dziale UTB, przypatrując się pracy doświadczonych inspektorów stwierdzam, że w tej pracy nie można liczyć na jakikolwiek rozwój. Dużo pracy biurowej no i oczywiście przeprowadzanie "badań" czytaj kontroli dźwigów osobowych, bo w Warszawie tego najwięcej. W tej pracy nie będą na was czekały nowe wyzwania a i trzeba sporo się najeździć po Warszawie. Jedyny plus jaki widzę to taki, że można wyjechać na najwyższe budynki w Warszawie :). Atmosfera w UDT była średnia, dużo narzekania. Jeżeli chodzi o zarobki to na chleb wam wystarczy ale żeby go czymś dobrym posmarować to już może być ciężko, szczególnie mieszkając w Warszawie. Benefity które oferuje UDT daje każdy inny pracodawca. Jeżeli chodzi o biuro i sprzęt do pracy to powiem tylko, że PIP powinien odwiedzić biuro i zwrócić szczególną uwagę na 3 piętro? Podsumowując UDT to nie jest praca dla ani dla ambitnych ani dla chcących dobrze zarabiać. To praca dla ludzi ceniących sobie stabilność zatrudnienia, wypłata zawsze ostatniego jest na koncie, więc do pierwszego wystarczy :) Ja nie podpisałem drugiej umowy i nie żałuję. Dzięki pracy w UDT zobaczyłem jak wygląda branża dźwignicowa i uświadomiłem sobie, że to nie dla mnie, dowiedziałem się że praca w sektorze państwowym wcale nie jest dobrze płatana (chyba że na stanowiskach kierowniczych), że ważny jest dla mnie elastyczny czas pracy, że lubię pracę w zespole, że chciałbym czuć się w pracy jak w domu mieć swoje miejsce, profesjonalne narzędzia do pracy, kuchnię. Niestety UDT tego nie oferował. Obecnie znalazłem pracę z która mi to oferuje i jestem zadowolony. Pozdrawiam inspektorów :)

zosia
@Stażysta 2018

Czy podczas rekrutacji na staż były przeprowadzone testy wiedzy bądź jakkolwiek sprawdzane kompetencje ?

Robert

Witam. Składał ktoś wniosek o odroczenie badan ? Właśnie się zastanawiam że względu na płynność finansową a udt wind zaladowczych kończy się w bieżącym miesiącu

Lukasz

Jakiś czas temu byłem na rozmowie w Kielcach. Rozmowe i test wiedzy oceniam bardzo profesjonalnie, poszło mi dobrze ale jak później usłyszałem stawkę 3000 to zwątpiłem we wszystko, teraz widzę nowe ogłoszenia są. Stawka pewnie bez zmian, ktoś pyta skąd tyle ogłoszeń-nikt nie chce pracować za 3000. Szkoda tylko że dzień urlopu zmarnowałem. Szkoda gadać.

@Lukasz

Powiesz coś więcej o warunkach? Dodatkach do pensji itp. Dzięki

Luk
@Lukasz_223

Jakie dodatki? 3000 po zdanym egzaminie 500zl i będzie. Z tego co pamiętam Pani z kadr powiedziała że tak na prawdę trzeba zdać 2 egzaminy żeby Ci umowę przedłużyli. Chyba nie liczysz na to że będziesz zarabiał od razu 4000 na rękę?

@Luk

Uhh ok. Chodziło mi o premie i nagrody bo z tego co czyta się niżej tam jest łączony system wynagradzania. I pensje trzeba rozpatrywać w bilansie rocznym

Lukasz_223

To jest właśnie zastanawiające czy zmienili procent wynagradza premiowego / nagród. Bo na rozmowie kwalifikacyjnej muszą tym otwarcie powiedzieć. Może się kilka osób jeszcze wypowie

Lidia
@Lukasz_223

Moim zdaniem tu się mieszają opinie pracowników UDT z komentarzami osób egzaminowanych. To dwie różne rzeczy! Szukam kogoś, kto odpowie, jakie są warunki dla pracownika gospodarczego w UDT warszawskim. W ogłoszeniu piszą, że firma z tradycjami, ok, ale pensja jest moim zdaniem ważniejsza.

Niezadowolony

W środę uprawnienia do odbioru 9 stycznia zdany egzamin na wôzki .A słyszałem nie dawno że w UDT 30 dni mają na sprawdzenie itd .Na każdy wpis się tyle czeka?To jest chore są ludzie co potrzebują uprawnień na już wôzkowi ,plastiku nie zobaczą nie uwierzą by mogli z UDT dawać zaświadczenia po egzaminie tymczasowe albo bynajmniej jak ktoś potrzebuje.Albo niech zrobią w formie cyfrowej na telefonie bo teraz to chyba nie mal każdy smartfona ma .

Albert

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Do tej pory nie otrzymałem żadnej odpowiedzi o wyniku rekrutacji, pomimo tego, że pani z kadr zapewniała mnie, że na pewno taką odpowiedź otrzymam w przeciągu 2 tygodniu. Nie polecam.

za 4-5 tys brutto nidy się w UDT nie zatrudnię. Po 5ciu latach w branży można zarobić 6-8 tys. netto. Te UDT to jakiś szajs.

Witek

Niestety nie dostałem się do pracy w UDT, jednak rozmowa kwalifikacyjna, na której byłem była jedną z przyjemniejszych. (UDT Wrocław)

Leszek
@Witek

To dobrze świadczy o firmie że miło wspominasz rozmowę kwalifikacyjną mimo negatywnego wyniku. Możesz powiedzieć jakich pytań można się spodziewać i czego oczekuje firma od kandydata?

@Witek

Ciesz się chłopie bo zmarnował byś sobie karierę zawodową. Jakieś 5 lat temu to może jeszcze było warto ale teraz to już tylko trauma panuje przez pana A.Z.

Grażyna

Dlaczego uważasz, że ktoś z Urząd Dozoru Technicznego niszczy firmę, jak się to objawia? Piszesz, że nikt nie chce tam pracować - a jednak firma ma pracowników. Jeśli możesz, napisz coś więcej o tym, jak wygląda Twoja praca.

@Grażyna

Niektórzy pracują w UDT po dobrych kilkanaście lat i ciężko po tylu latach znaleźć z dnia na dzień inną pracę. Poza tym, nie oszukujmy się, ale pracownik z kilkunastoletnim stażem w administracji państwowej nie jest "topowym" pracownikiem, o którego biją się na rynku. Między innymi dlatego firma ma pracowników - bo nie mają innego wyjścia.

Obserwator

Bzdury pleciesz. Ktoś kto ma wcześniejsze doświadczenie w branży technicznej plus kilku/kilkunastoletni staż pracy w udt pracę na rynku znajduje od ręki. No chyba ze jakiś niedouczony technicznie jest albo leń...;) Do pani z administracji: niestety ale narazie jeszcze to inspektorzy zarabiają na administrację a nie odwrotnie.., ponadto wiedzę technicznà na której bazuje udt, odpowiedzialność w tym karną inspektora do odpowiedzialności i wiedzy „pani z przyslowiowej administracji” to nawet chyba trudno byloby porównać... inspektorzy powinni zarabiać więcej od administracji i tyle w temacie.

Witold
@Obserwator

Rozumiem, że odpowiedzialność jest duża, więc powinny iść za tym odpowiednie zarobki. Czy można w firmie wystąpić o podwyżkę lub premię, żeby zwiększyć wysokość wypłaty?

fat
@Leszek

Musisz znać schemat elektryczny i hydrauliczny, tego pytają

UDT TDT WDT

Mysla ze jak sobie znaczek kontrolny z szesciokatnego zniemia na prostokatno-okragly to im sie wizerunek poprawi Buahahahahaha

Anonimowy Inspektor

. Jest coraz gorzej. PODWYŻKI RZĘDU 200-300 są nierówno dzielone. Widać różnicę w zarobkach między stara a nowa kadra gołym okiem. Zarobki nie są zależne od tego co umiesz i jakie masz specjalizacje oraz jak efektywnie pracujesz. Młodzi inzynierowie nie mają szans na godne życie pracujac w udt. Adniniatracja zarabia więcej niż inspektorzy z wykształceniem technicznym oraz ma mniej obowiązków. Ciągle groźby Najwyższego kierownictwa o zabraniu lub przekształceniu premii i nagród na jasnych zasadach nie dają poczucia bezpieczeństwa.

pracownica biurowa
@Anonimowy Inspektor

Pracowałeś w administracji, że twierdzisz że mają mniej pracy niż wy? a kto później ogarnie to co wy wytworzycie w terenie? myśli, że wszystko się samo zrobi? jeśli tak to nigdy nie byłeś w biurze. Stare dinozaury w administracji może i zarabiają więcej ale mam nadzieje ze to się niedługo skończy i KAZDY będzie godnie wynagradzany.

Anonimowy
@pracownica biurowa

Zdaje egzaminów kilka i zostań Inspektorem jak Ci źle.

pracownica biurowa
@Anonimowy

Anonimy jak tak narzekasz również może szukac innej pracy, rynek przecież taki duży jest. nikt Ci nie każde siedzieć w UDT pzdr :)

mmmmj

Nie wiem czemu wszyscy piszą o 3500 brutto, przecież max można dostać nawet 4000 brutto i znam takich co tyle dostali, mi mało brakło do 4000 brutto, i było to więcej niż 3500.

Irena
@mmmmj

Być może inni mieli na myśli stawki obowiązujące na innych stanowiskach. Lepiej będzie jak na razie skupmy się na odmiennych kwestiach. Całkiem przypadkiem dowiedziałam się, iż Urząd Dozoru Technicznego z roku na rok potrzebuje nowych, wysoko wykwalifikowanych pracowników, dla których technika jest pasją. Super, że firma stawia na doświadczenie, ale co z osobami, które go nie posiadają? Czy mają one jakieś szanse na pracę w tym miejscu?

wyspa
@mmmmj

Ja dostałem w zeszłym roku na starcie 3000 brutto. Więc nie wszędzie napewno. 3500 brutto dostaje tylko Warszawa na starcie. Ja po egzaminie dopiero mam 3500brutto. Ale może w ostatnich miesiącach się coś zmieniło na plus i dają teraz wiecej.

Mało zarabiacie? Niektórzy za te mało zakładają kask zapięty pod szyję i kamizelkę w upale 35 stopni i siedzą na utb po trzy godziny i wydaje im się, że są jakimiś lepszymi ludźmi

Niestety to nowa generacja ludzi za 3000brutto zrobią naprawdę dużo

Anonimowy

Prawda! Ale nagrody należą się wszystkim:-)

Artur

Niestety widać schyłek dużej firmy z tradycjami. Już tylko chwila dzieli nas od rozstania się ze specjalistami branżowymi którzy nawet nie obejrzą się za siebie. Brawo panie prezesie tylko tak dalej.

Pracuję w UDT już dłuższy okres czasu i co mogę stwierdzić to tylko to, że tak źle jeszcze nie było. Zarobki w dużej mierze uzależnione są od premii i nagród które przydziela kierownictwo, od dłuższego czasu lecą one na łeb na szyję , a pracy tylko przybywa. Osobiście nie widzę już nadziei na lepsze czasy w UDT w związku z czym przed wybraniem się na rekrutację głęboko się zastanówcie czy nie warto rozpatrywać innych ofert.

Bogdan
@Piotr

To sytuacja przejściowa, czy rzeczywiście w dłuższej perspektywie nie można liczyć na poprawę zarobków? Co konkretnie spowodowało taką sytuację skoro wcześniej było dobrze? Ktoś próbował rozmawiać z szefostwem w tej sprawie i dowiedzieć się, czy ta sytuacja jest w stanie się poprawić?

Zostaw merytoryczną opinię o Urząd Dozoru Technicznego - Warszawa

• Jak się pracuje w Urząd Dozoru Technicznego?

Zobacz opinie na temat firmy Urząd Dozoru Technicznego tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Urząd Dozoru Technicznego?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Urząd Dozoru Technicznego?

Kandydaci do pracy w Urząd Dozoru Technicznego napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Urząd Dozoru Technicznego