Omega Systems Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Omega Systems Sp. z o.o.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Paweł Kuczewski

Pracownik firmy - Prezes

22.05.2023 11:05

Czym zajmuje się Państwa firma?

Paweł Kuczewskiikona wywiad

Omega Systems jest firmą informatyczną, która specjalizuje się we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań, wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwami. Naszą ofertę kierujemy zarówno do mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw, działających w różnych branżach. Jesteśmy elastyczni we współpracy z firmami. Staramy się dokładnie poznać biznes klienta i zaproponować mu indywidualne, najlepiej dostosowane rozwiązania informatyczne.

Co jest głównym filarem Państwa biznesu?

Paweł Kuczewskiikona wywiad

Jesteśmy certyfikowanym partnerem firmy Comarch. Realizujemy duże zlecenia w sektorze produkcyjnym. Zajmujemy się przede wszystkim wdrażaniem systemów klasy ERP. Wśród najczęściej wykonywanych przez nas usług znajduje się wdrażanie programu Comarch ERP XL. Specjalizujemy się także w instalowaniu i optymalizacji programu Comarch ERP Optima, Altum, który jest wielojęzyczną platformą, używaną przez polskie i zagraniczne firmy handlowo-usługowe.

W jakich miastach działa firma?

Paweł Kuczewskiikona wywiad

Mamy trzy oddziały firmy, które znajdują się we: Wrocławiu, Poznaniu i Olsztynie.

Jak wyglądały początki firmy?

Paweł Kuczewskiikona wywiad

Historia Omega Systems sięga 2004 roku. Firma powstała dzięki zaangażowaniu zespołu doświadczonych menadżerów i konsultantów, którzy już wtedy mieli duże doświadczenie w branży informatycznej. Ich celem było zbudowanie firmy, która w optymalny sposób wyjdzie naprzeciw aktualnym potrzebom rynku oraz oczekiwaniom przedsiębiorstw. Dużym krokiem, który sprawił, że firma od początku swojej działalności oferowała usługi na najwyższym poziomie, było podjęcie współpracy z firmą Comarch S.A. Jako certyfikowany partner największego polskiego producenta oprogramowania wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwami, jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom usługi na najwyższym poziomie.

Jakich pracowników poszukuje Państwa firma?

Paweł Kuczewskiikona wywiad

Zatrudniamy przede wszystkim konsultantów oraz programistów. Do głównych zadań pracujących u nas konsultantów należą: analiza potrzeb klientów, konfiguracja systemów, zarządzanie realizacją projektów, a także pełne wsparcie klientów po wdrożeniu systemu. Programiści w naszej firmie zajmują się: rozwijaniem i utrzymywaniem nowych funkcji w systemach ERP, testowaniem systemów, analizą i naprawą błędów programistycznych. Jesteśmy firmą informatyczną, więc stawiamy przede wszystkim na współpracę z osobami, które specjalizują się w tej dziedzinie.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Paweł Kuczewskiikona wywiad

Naszym głównym planem na najbliższy czas jest ciągłe rozbudowywanie zespołu serwisowego i wdrożeniowego. Chcemy jeszcze szybciej i sprawniej docierać do nowych klientów a tym obecnym zapewniać rozwiązania systemowe na najwyższym poziomie. Zależy nam więc na podejmowaniu współpracy z osobami, które doskonale odnajdują się w branży informatycznej.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Paweł Kuczewskiikona wywiad

Nasza firma dba o to, by każdy nowy pracownik, już pierwszego dnia pracy, poczuł, że jest ważną częścią zespołu. Na początkowym etapie zatrudnienia, pracownik uczestniczy we wdrożeniach, które w znacznym stopniu przyśpieszają rozwój oraz pomagają w szybszym odnalezieniu się w specyfice pracy. Pracownicy otrzymują także pomoc opiekuna, który na co dzień wspiera ich w działaniach oraz dba o ich rozwój. Zachęcamy także naszych pracowników do udziału w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Paweł Kuczewskiikona wywiad

W najbliższym czasie z pewnością chcemy skupić się na rozwijaniu i stabilizowaniu zespołu serwisowego oraz zespołu wdrożeniowego. Dodatkowo zdajemy sobie sprawę z tego, że co roku przybywa nam kilku nowych, dużych klientów a my musimy sprostać ich wymaganiom. Chcemy więc jeszcze bardziej zadbać o indywidualne podejście do każdego klienta, pod kątem oferowania mu dedykowanych rozwiązań.

Też właśnie znalazłem tą starą ofertę konsultanta ERP, ale sprzed 9 miesięcy. Skoro oferują hybrydę to jak to wygląda w praktyce? Chodzi mi o ilość dni w miesiącu, które mógłbym przepracować w domu. No i nasuwa mi się pytanie czy dostaje się sprzęt do pracy zdalnej, bo w ofercie nic na ten temat nie jest napisane.

Administrator Nowy wpis

Niedawno pojawiła się oferta pracy firmy Omega Systems Sp. z o.o.. Wiecie może, czy firma wznowi rekrutację na stanowisko konsultant ubezpieczeniowy?

Pracownik Nowy wpis

Firma Omega Systems nie zatrudnia konsultantów ubezpieczeniowych.

Na czym dokładnie ta praca polega tam na stanowisku konsultanta ERP? Tak na przyszłość pytam, ewentualnie żeby się dowiedzieć jeszcze, bo ogłoszenie widzę od lipca nieaktywne a przez to nie mogę przeczytać już treści. Ktoś pracuje tutaj na takim stanowisku?

Aktualność
Szanowni Państwo,
Jesteśmy firmą otwartą na opinie zarówno obecnych jak i byłych pracowników.
Na bieżąco śledzimy treści pojawiające się na forum i staramy się wyciągać wnioski z konstruktywnej krytyki. Pragniemy, aby było to miejsce do merytorycznej dyskusji i przestrzeń do pozyskiwania wiarygodnej informacji o naszej firmie.
Każda Państwa opinia, która wskazuje nam obszary wymagające naszej uwagi czy poprawy warunków pracy lub zachowań naszych pracowników, jest dla nas bardzo cenna. Każdą z nich uważnie analizujemy i ewentualnie wdrażamy plan naprawczy.
Aby móc udzielić rzetelnych odpowiedzi na pojawiające się uwagi i pytania dotyczące naszej firmy, liczymy na zachowanie kultury wypowiedzi i merytoryczne komentarze - tylko do takich możemy się odnieść.
Szanujemy Państwa opinie, jednak prosimy pamiętać, że wolność ma swoje ograniczenia. Swoboda wypowiedzi nie oznacza wolności do kłamstwa i obrażania kogokolwiek czy naruszania czyjejś godności.
admin

Wiecie jak wygląda praca na praktykach w firmie Omega Systems Sp. z o.o. ? Jakie są szanse stałego zatrudnienia po odbytym stażu? Twoja opinie się liczy!

Zostaw merytoryczną opinię o Omega Systems Sp. z o.o. - Wrocław

Omega Systems Sp. z o.o.