Opinie o Novita S.A. w Zielona Góra

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Novita S.A.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Novita S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby tekstylne - Produkcja włóknin

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Novita S.A. w Zielona Góra

Czy w Novita S.A. zawierane są umowy na zlecenie w okresie próbnym?

HR

Od początku podpisywana jest umowa o pracę.

Czy w Novita S.A. panuje luźna atmosfera?

Heniek

Niestety NIE, jest wyczuwalna atmosfera hierarchii wśród starych pracowników operatorów

Aneta

To znaczy co dokładnie bez komentarza? Niestety po takim wpisie nie jestem w stanie wyciągnąć żadnych wniosków. Nie wiem do czego dokładnie się odnosisz. Czy możesz wyjaśnić co skłoniło Cię do napisania takiego wpisu?

Andy

Ciekawe jak novita nawiąże do planów rządu i 4000brutto najniższej krajowej gdy teraz 3200 to u nich za duzo, a laboranta szukaja bo nikt nie chce pracowac za te pieniadze skoro w biedronce maja wiecej bez odppwiedzialnosci.

Pajak
@Andy

Czy laborant pracuje na 2 czy 3 zmiany ? Zarobi chociaż 4000brutto!

Leszno
Fizol

Jakie są zarobki na poczatek w systemie czterobrygadowym?

informator
@Fizol

Na początek 3000-3200 brutto, z tym żeby mieć wyższy zarobek (premię), wiąże się to z włażeniem w (usunięte przez administratora) i ewentualnym widzi mi się...

Informator
@informator

3000-3200 z dodatkami za system i wekendy ????

Jestem pracownikiem Novita.Sa, już parę lat, miałem okazję współpracować z nie jedną firma i mam już doświadczenie jeśli chodzi o podejście pracodawcy do pracownika, w Novicie obecnie panuje nie przyjemna atmosfera , człowiek człowiekowi nie równy, pracownik produkcyjny jest tutaj traktowany najgorzej, nie ma co liczyć na wolne we święta, np: majówka czy Wielkanoc, chyba że jesteś pracownikiem biurowym, albo na wyższym stanowisku. Liczy się produkcja a nie pracownik, jak na pracę na cztery brygady to "kokosów" się tu nie idzie dorobić, chyba że się wykażesz bardzo dużym zaangażowaniem to można liczyć na w miarę przyzwoita pensje która i tak nie powala. Nie polecam pracy w tej firmie, radzę, zamiast tracić czas tutaj lepiej poświęcić więcej czasu i szukać gdzie indziej

Były pracownik Novity

Trochę mama mieszane uczucia co do twojego wpisu. Najpierw piszesz jak to jest źle w firmie, a potem, że trzeba się zaangażować, aby coś z tej pracy mieć. I tu widać jak można równo traktować kogoś kto się angażuje i tego który się nie angażuje, to by było nieuczciwe dopiero. Co robisz do tej pory w firmie, nie angażujesz się a chcesz zarobić "kokosy" . Tak chyba się nie da. To który pracodawca będzie chciał z tobą współpracować, jak myślisz ? Spotkałem ostatnio kupla który pracuje w Novicie i z tego co mówił to praca w Wielkanoc była dobrowolna i za dobrą kasę :) Od razu piszę, ja musiałem zmienić pracę ze względu na zdrowie, ale dobrze wspominam lata tam przepracowane.

Oj tam

Łodzik kiedyś !!! Nie mów nie ;)

Sylwia
@Oj tam

Weszłam na ten wątek w celu dowiedzenie się czegoś konkretnego na temat pracy w Novita. Szkoda zatem, iż Twój post nie mówi mi nic o tej firmie. Ponoć stawiają tam na ludzi otwartych, dynamicznych, zaangażowanych, co akurat bardzo mnie cieszy. A jak to jest z doświadczeniem - wymagają go?

Noname
@Sylwia

Nie mogę czytać tego, co człowiek może wymyślić, nie posiadając żadnej wiedzy, dlatego zamieszczam rzetelne informacje. NOVITA S.A. w 2019 weszła z nową inwestycją, w związku z czym potrzebują pracowników do pracy. Jeżeli chodzi o laboratorium to zaczyna działać na zmiany, dlatego widnieje ogłoszenie. W firmie pracują ludzie, którzy pracują tam długo (czasem nawet po 40 lat) albo są nowi (zastępują pracowników długoletnich). Zdarzają się zmiany stanowisk pracy, ale są to indywidualne kwestie.

Grażyna
@Noname

Czy ogłoszenie ze strony na stanowisko laboranta, cały czas aktualne? http://www.novita.pl/kariera.html. Jak się przedstawia system wynagradzania, czy sama pensja czy również premie?

@Noname

Nie prawda że pracują tam ludzie po tyle lat tak było kiedyś za starego zarządu. Obecny zarząd powyrywał stare drzewa z korzeniami. Nikt nie szanuje tam pracowników. Tylko wybrańcy mogą liczyć na kasę ale nigdy nie ma szacunek od kadry wyższego szczebla.

Noname
@666

Niestety jesteś w błędzie, drogi komentatorze. Dalej trzymam swoją wersję, ponieważ mam zaszczyt pracować z takimi ludźmi, którzy tam pracują po ponad 40 lat. Przeżyli naprawdę wiele zmian i słucham o tych zmianach chętnie ale i z niedowierzaniem. I wiem, że ci ludzie popracują jeszcze z kilka lat. Jest ich coraz mniej, ale dalej są.

@Noname

Skoro są osoby, które przepracowały tak dużo lat na rzecz tego pracodawcy, to zastanawia mnie, czy pracodawca ten zapewnia odpowiednią ścieżkę rozwoju zawodowego osobom młodym, które dopiero co rozpoczynają pracę w tej firmie?

Awanse
@Adam

Awanse zawsze są sprawę indywidualną, Każdy ma nieco inne predyspozycje i oczekiwania wobec pracodawcy.

Kama

Czy obecnie nadal trwa rekrutacja na stanowisko laboranta i na magazyniera

Anonimus

Dyrektor novity! Nie szanuje pracowników! Odzywa się do ludzi jak do bydła! I liczy się tylko (usunięte przez administratora) która ma ciągle jechać. Dyrektor się kiedyś natknie tam na kogoś kto mu powie parę słówek, bo jak dla mnie to (usunięte przez administratora) która śpi na kasie. Tyle w temacie. Robota nie jest zła. Ale dyrektor? Skandal! Głupie odzywki. Chętnie kiedyś też mu powiem parę słów.

Oj tam

No jeszcze jeden został na wymianę :) bez wiatraka. Ale co ludzie powiedzą tyle zarabiamy ? Bhahahah

Novitek

Hej, juz jakis czas tu jestem i moge dodac opinie. Praca zla nie jest jesli chodzi o produkcje, tutaj wszystko toczy sie o zarobki. 2700 brutto golej pensji na 4ro brygadowce w piatki, swiatki i niedziele jak to sie potocznie mowi. Dodatki owszem sa ale tez w kwotach brutto i za 100% frekwencje. Dodatek za 4ro bryhadowke w wysokosci 300zl brutto? Prosze was tyle bylo 10 lat temu. 150 brutto premii, do 250 brutto dyspozycyjnego. Pieniadze tutaj sa o wiele za male, ludzi do pracy brakuje, perspektyw finansowych jak narazie nie ma. Badzmy szczerzy, w tych kryteriach zarobkowych znajdziemy prace na jedna, dwie zmiany i jak ludzie bedziemy mogli spotkac sie z rodzina na weekand. Pojechadz na dzialke czy jezioro. Ogolnie dobrze zyc.

nieznany1111

Nie polecam tej firmy, rozmowa kwalifikacyjne przebiega pomyślnie, osoba z którą rozmawiasz sprawia osoby bardzo kompetentnej, rzetelnej i właściwej na właściwym stanowisku. Umawiają się z tobą na odpowiedź na drugi dzień i echo..... Rozumiem, iż mogliście wybrać kogoś innego ale jeśli się oferujecie o kontakt to warto było by tego dotrzymać. Jak dla mnie to zmarnowany czas na rozmowę kwalifikacyjną która trwała godzinę. Nie jesteście firmą godną zaufania i polecenia.

Jebne

No za lasy to najlepsza perspektywa hahah

wojtek

Jakie są opinie pracowników dotyczące innych działów? Często widzę tu ludzi pracujących na magazynie itp. a nikogo z innych działów. Od kilku tygodni jest wystawiane notorycznie ogłoszenie dotyczące pracy jako laborant w tejże firmie, jest to spowodowane brakiem kandydatów na to miejsce, słabymi zarobkami czy może nieodpowiednią atmosferą w firmie lub konkretnym dziale?

Olga
@wojtek

Trzeba powiedzieć, że stawiasz już bardzo skonkretyzowane pytania. Faktycznie - ja również zauważyłam, przeglądając portal pracodoawcy.pracuj.pl - że firma Novita szuka aktualnie Laboranta. I to, iż rekrutacja na to stanowisko trwa już jakiś czas nie musi oznaczać niczego złego. A powiedz mi - chciałbyś ubiegać się o tę posadę? Pracodawca oczekuje od kandydatów chociażby wykształcenia minimum średniego czy też komunikatywności, umiejętności pracy w zespole, rzetelności, sumienności, zaangażowania.

wojtek
@Olga

Nie wiem czy chcę ubiegać o tę posadę, szczególnie że nadal nie wiem jakie są powody braku kandydatów na dane stanowisko oraz stałego wystawiania tego ogłoszenia na strony z ofertami pracy.

@wojtek

Niestety na chwilę obecną nikt nie napisał, czemu brak jest kandydatów na to stanowisko. Można się tylko domyślać. Może spróbuj, chociaż wziąć udział w procesie rekrutacyjnym. Rozmowa kwalifikacyjna do niczego nie zobowiązuje a może uda Ci się czegoś dowiedzieć. Będziesz próbował?

Andy

3400 brutto czyli około 2400na rękę w systemie 4 brygadowym który wyalienowuje bo Ty masz wolne gdy inni pracują i na odwrót, po drugie 3400 brutto gdy przepracujesz 100% miesiąca bez nawet 1 dnia na l4 plus premia za wynik czyli gołej pensji ledwie 2000netto w Zielonej Górze gdzie 1 m2 mieszkania kosztuje 4500 zł masz z tego odłożyć na owo mieszkanie sory ale za 4 brygadowke tego typu przy pensji gołej 3000 netto plus premie poza desperatami nikogo nie znajdą...

Natalia
@Andy

Widzę, że to zarobki stanowią dla Ciebie główny problem, jeśli chodzi o tego pracodawcę. Oczywiście, rozumiemy, iż dla Ciebie są one zbyt niskie. A czy w Novita nie jest przypadkiem tak, że razem ze stażem pracy oraz z coraz większym doświadczeniem, wysokość wynagrodzenia podstawowego również wzrasta? Czy jednak utrzymuje się na podobnym poziomie? Rozwiń tę myśl.

@Natalia

Na rozmowie nie masz sugestii ze cos wzrosnie po miesuacu 2 czy roku, najgorsze ze praca 4 brygadowa i 3 zmiany za niska place dzis za ponizej 2500 netto przy 1 zmianie poniedzualek piatek to malo, w n9vicue troche wievej masz z uprawnieniami na widlaka ale tez szalu nie ma, dzis jest rynek pracownika i trzeba wybierac realne prace z mozliwoscia rozwoju awansu i godnej pensji a nie uniemozliwiajace spokojne zycie na poziomie.

Robert
@Andy

Próbowaliście może rozmawiać z szefostwem firmy Novita o obecnych stawkach wynagrodzenia, które obowiązują? Chciałbym poruszyć temat atmosfery w tym miejscu pracy, ponieważ nie widzę najświeższych informacji na ten temat. Atmosfera w Twojej ocenie jest poprawna? Można liczyć na pomoc i wsparcie pozostałych pracowników? Mam nadzieję, że odpowiesz.

Majkel

Dla osób, które nie chcą marnować czasu na śmieszne oferty pracy: Pracownik produkcji; 2700 brutto na umowie + dodatki. Łącznie z dodatkiem nocnym ok.3400 brutto. Praca w ruchu ciągłym tzn. system czterobrygadowy. Moim zdaniem, przy systemie czterobrygadowym jest to śmieszna i niepoważna stawka.

Iza
@Majkel

Staram się zrozumieć to, że dla Ciebie takie wynagrodzenie wydaje się zbyt niskie, nieadekwatne do wykonywanych obowiązków. Jednak musisz być jednocześnie świadomy tego, iż znajdą się takie osoby, którym będzie już ono pasowało. Kwestia zarobków powinna być zatem rozpatrywana w sposób indywidualny. A co z ubezpieczeniem zdrowotnym? W Novita każdy pracownik ma je zapewnione?

Majkel
@Iza

Z firmą podpisywana jest umowa o pracę, więc ubezpieczenie zdrowotne jest obowiązkowo zapewnione :) Odnosząc się do kwestii wynagrodzenia pracowników, brałem pod uwagę stawki obowiązujące na podobnych stanowiskach to przy pracy na 3 zmiany(bez pracy w ruchu ciągłym,tzw. czterobrygadówka) to jest to przedział 3300-3600 brutto bez nadgodzin. Przy systemie czterobrygadowym do tej stawki 3300-3600brutto należy doliczyć 400-600 zł brutto. A na poparcie tego, że wynagrodzenie jakie oferuje pracodawca jest niskie podług warunków rynkowych, będzie to, że przez długi okres czasu nie może znaleźć pracowników. I nie ze względu na to że nie ma chętnych, tylko na to że stawka jest za niska. Podając kwoty opierałem się na zakładach pracy z Zielonej Góry i Nowej Soli.

beja

Z rokuna rok coraz więcej bałaganu, coraz więcej postojów i awarii, coraz mniejsza produkcja. Podwyżki w grupach w których doświadczeni pracownicy zwiali. Nowi pracownicy dostają większą kasę niż ci z doświadczeniem. Atmosfera do d. Praca 24/7 . Nawet Ukraińcy uciekajom.

Dawid
@beja

Atmosferę w pracy tworzą sami pracownicy, więc może mógłbyś zrobić coś, żeby ją poprawić. Myślałeś o tym? Piszesz o wynagrodzeniu. Dodaj proszę jeszcze, czy pracodawca oferuje premie lub inne dodatki pozapłacowe w formie szkoleń branżowych? Z tego, co udało mi się znaleźć, firma obecnie szuka otwartych, dynamicznych i zaangażowanych pracowników. Nowe osoby będą wspierane poprzez dogodne warunki pracy, przyjazną atmosferę i możliwość doskonalenia umiejętności oraz nabywania nowych kwalifikacji. Na swojej stronie http://www.novita.pl/kariera.html firma Novita zamieszcza sporo ogłoszeń rekrutacyjnych. Jeśli zdecydujecie się na rozmowę rekrutacyjną, napiszcie, jak ona przebiegała?

Rob

Ogólnie ok. Są dni spokojne, są i takie gdy trzeba zakasać rękawy. Atmosfera w porzadku, firma się rozwija, pensje idą w góre, podstawa trochę słaba na razie ale jest dużo dodatków, dochodzących do kilkuset złotych na reke (dodatek za brak L4 czy comiesięczne premie). Bogaty pakiet świadczeń socjalnych, nie daj się zwieźć złym opiniom bo ludzie zawsze narzekają - jak jesteś normalnym pracownikiem a nie obibokiem to będziesz zadowolony

Beata
@Rob

Witam. Zmiany na produkcji w jakich godz są?

@Beata

Zmiany w Dziale Produkcji są w godzinach: 6:00-14:00, 14:00-22:00 oraz 22:00-6:00.

Beata

Dziękuję. A jeszcze jedno pytanie a praca od poniedziałku do piątku ? I święta wolne? Z góry dziękuję za odp

@Beata

W Dziale Produkcji jest system 4-brygadowy.

trrry

ile placa na dziale sprzedazy?

@trrry

Dział sprzedaży poszukuje aktualnie osoby na stanowisko Specjalista ds. Sprzedaży. Podczas rozmowy rekrutacyjnej z Kierownikiem Działu ustalane jest wynagrodzenie, adekwatne do doświadczenia kandydata.

trrry

a jakieś widełki?

@trrry

Ogłoszenie na stanowisko Specjalista ds. Sprzedaży jest już nieaktualne. NOVITA S.A. wciąż poszukuje osoby na inne stanowiska. Aktualne oferty pracy znajdują się na stronie - http://www.novita.pl/kariera.html.

NOVITA S.A. aktualnie prowadzi rekrutacje na różne stanowiska. Warto wejść na stronę internetową, w zakładkę KARIERIA, link poniżej: - http://www.novita.pl/kariera.html Oferty pracy znajdują się również na innych portalach ogłoszeniowych. Przebieg rekrutacji to prosty proces. Należy przesłać CV drogą elektroniczną (poprzez formularz na stronie lub inny portal ogłoszeniowy), następnie firma kontaktuje się z wybranymi kandydatami i zaprasza na spotkanie. Rozmowa odbywa się z kierownikiem danego działu, w siedzibie spółki. Końcowym etapem jest podjęcie decyzji o ewentualnej współpracy i powiadomieniu o tym przyszłego pracownika.

Zostaw merytoryczną opinię o Novita S.A. - Zielona Góra

• Jak się pracuje w Novita S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Novita S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Novita S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 2 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Novita S.A.?

Kandydaci do pracy w Novita S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Novita S.A.
1.9/5 Na podstawie 16 ocen.

Novita S.A.