Opinie o Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A w Tarnów

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A o rekrutacji.

Branże: Firmy transportowe rurociągowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A w Tarnów

Warta

Witam jakie zarobki orientacyjne w skali roku w Poznaniu jako elektromonter, może ktoś podpowie? Zastanawiam się bo ostatnio sporo ogłoszeń. Proszę któregoś z kolegów o opinie, może jaka atmosfera i czym tak naprawdę taki elektromonter się zajmuje mam duże doświadczenie w pracach elektrycznych różnego rodzaju, ale nie przy gazie.

grześ

cześć. jeśli byłeś na rozmowie czy mógłbyś podać kilka pytań z rozmowy rekrutacyjnej . Jestem bardzo ciekawy wrażeń

na czasie
@grześ

Mnie pytano czy podoba mi się przyszły kierownik...

Mateusz

Jakie widełki płacowe dla elektromontera?

Poznan

Złożyłem aplikacje na specjaliste ds technicznych w Poznaniu. Czytałem Wasze opinie. Jak to wyglada w Poznaniu, jaka atmosfera, jakich widełek płac się spodziewać?

keroo
@Poznan

też czekam na odpowiedź :)

@keroo

Na jakie stanowisko aplikowałeś? Większość firm odzywa się tylko do tych kandydatów, którzy przeszli pozytywnie weryfikację. Możesz przybliżyć przebieg swojej rozmowy rekrutacyjnej, czy był kilkuetapowy i trudny do przejścia? Jeśli odezwą się do Ciebie daj znać na forum, czy się udało.

Good guy

6,6k -7,9k brutto

nowy

min 6600 - max cos kolo 7800

Jakub
@nowy

Możecie uzupełnić, czy poza pensją podstawową występują również ewentualne świadczenia dodatkowe? Mam tu na myśli benefity bądź uznaniowe premie i nagrody? Z góry dziękuję za sprecyzowanie tej kwestii.

logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Operator CNC
Żary
Profesjonalny Kierowca Sp. z o.o.
logo firmy Project Execution Assistant/Asystent ds. realizacji projektu
Sosnowiec
CP Consulting Engineering Services
Jiri

Czy mógłby ktoś powiedzieć coś o stanowisku magazyniera? Jakie zarobki, obowiązki i atmosfera w pracy? Oddział Wrocław

wrocek
@Jiri

poprzedni magazynier wyleciał za to że rzekomo był pod wpływem i BHP go nakryło. akurat sprzęt nie był sprawny i facet uciekł na zwolnienie. po zwolnieniu go wywalili. pewno wygra sprawę w sadzie pracy. we Wrocławiu problemem jest niedawno zmieniona dyrekcja. ze wszystkich sił wspiera organizacyjny beton i szuka kogo by jeszcze ukarać. wyróżnień nie ma. taka patologia jako magazynier nie masz co liczyć w pracy na wsparcie dyrekcji a "koledzy" udając uprzejmych i by się wybielić będą szukać na ciebie haków. ponieważ nie znasz lokalnych zwyczajów nieuchronnym jest, że zostaniesz złapany i ukaranym na czymkolwiek. nikt Ci nie pomoże. unikaj związków zawodowych oni chcą od ciebie tylko kasy. na pomoc i wsparcie nie licz kasa: jako magazynier kategoria zaszeregowania C widełki wynagrodzeń: 4000 - 5110 brutto. wołaj na rozmowie od razu maksymalna kwotę bo przez rok nie dostaniesz podwyżki, a zdziwisz się gdy przypadkiem się dowiesz, że twój kolega ma 1,5 raza większe wynagrodzenie.tu nagradza się układy i nieróbstwo.

Hix
@wrocek

Kolego, skąd masz takie informacje a faktach, za co wyleciał magazynier? Wkurza mnie jak ktoś podaje fałszywe fakty by tylko "zabłysnąć" na forum. Jedyne co jest prawdą to "tu nagradza się układy i nieróbstwo".

Jom Kipur

Brak kompetencji a czasem też elementarnej wiedzy, dotyczy to części ludzi na stanowiskach zarządzających pracownikami, sprowadza i awansuje się takich "swojaczków' aby się uczyli roboty, a od zapier.. są starzy doświadczeni pracownicy często z bardziej ukierunkowanym wykształceniem i doświadczeniem są od czarnej roboty, chyba tylko w tej firmie długoletni robole potrafią mieć studia i nie mają transparentnej szansy awansu, a jeżeli już to jest to żmudna i długotrwała droga, a kieruje nimi ktoś bo skończył podyplomówczkę za free, bo dobrze się układał...układy układziki, niektórzy to donosikami na współpracowników wręcz oddychają, czego się dziwić w energetycznej państwowej spółce, ręka na pulsie, infrastruktura musi być bezpieczna 40letnia już trochę murszeje pod tą ziemia, ktoś to projektował/budował kiedyś, ale szuka się winy w obecnie eksploatujących,atmosfera w firmie została zepsuta przez wartościowanie, teraz przynajmniej widać kto z kim i dlaczego sukienka przed kolanko, w delegacji było macanko? związki zawodowe rozwiązują każdy problem tylko niekoniecznie pracownika, nie chcą nie mogą, może mają związane ręce, za PO było dobrze za PiS miało być lepiej, no i mają lepiej ci co popierają PO,dawne SLD i PZPR, pss ich dzieci;-)Zarobki ok, bo nie płacą mało, ale to w końcu odpowiedzialna branża, tylko ambitnymi ludźmi bez układów dyrygują niekoniecznie kompetentni i przygotowani do umiejętnego zarządzania personelem "fachowcy".

Don Kichot
@Jom Kipur

wartościowanie stanowisk "robili" kierowniczkowie. pod siebie i swoją świtę. reszta to robole.system feudalny z rojeniami że to korporacja. przerbu\iam to na własnej skórze. jest szlachta czyli wielkie rodziny, gdzie przejdzie każda podłość i przekręt. Dla szlachty sa szkolenia bo przecież panowie szkachta musi być mądrzejsza od plebsu a i diety można na tym dorobić. To co najważniejsze szlachta nie chce mieć NIC wspólnego z odpowiedzialnością za pracę plebsu . od tego ma ekonomów. Ekonomowie maja gonić plebs do jakiejkolwiek pracy. sens pacy nie ma znaczenia. Plebs to parobkowie ci to nie powinni myśleć o niczym, najlepiej gdyby byli z zespołem downa (słodkie marzenie megera). Ci mają zakazane pytać o cokolwiek a jak coś zrobią dobrze lub wymyślą coś nowego niech zapomną o nagrodzie czy choćby pochwale. ten przywilej należy tylko do szlachty. szlachcic chociaż największy indolent ma być źródłem mądrości dla plebsu. Regulaminy, procedury to wymysł centrali a szlachta i tak "zarządza" po swojemu. w terenie nikt im nie podskoczy Żaden sprzeciw nie jest tolerowany. niepokorny trafia w sidła skutecznej manipulacji. w tym środowisku kończy się to wykluczeniem.Szlachta pilnuje by NIC nie uległo zmianie w folwarcznym stylu zarządzania. próba jakiejkolwiek zmiany wywoła wojnę totalną. Tyko koryto jest najważniejsze. Instalacje gazowe byle jak konserwowane popardają w ruinę. Kogo to obchodzi? ważne na papierkach wszystko się zgadza. OGP istnieje w tej formie tylko dlatego, że nie istotny jest wynik finansowy firmy, NIKT z zewnątrz nie wycenił wartości świadczonej przez pracownika pracy. do tego szlachta i związki nie dopuszczą. koryto jest najważniejsze

Jakub
@Don Kichot

Widzę, że masz wiedzę związaną z pracą w firmie Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, więc mam nadzieję, że uda mi się dowiedzieć do Ciebie czegoś więcej. Mam tu na myśli informacje o stanowisku młodszego dyspozytora w dziale centrali dyspozycji gazu. Jest to oferta, która obecnie widnieje na oficjalnej stronie internetowej pracodawcy. Chciałbym wiedzieć, czy warto, jest aplikować na to stanowisko? Jak myślisz, jest to stanowisko, na którym można rozwinąć się zawodowo?

hallo
@Jakub

młodszy dyspozytor kategoria zaszeregowania E to widełki wynagrodzenia 5570 - 7120 zł brutto. warto przy rozmowie poprosić o max, bo przez rok czasu (umowy czasowe ) podwyżki nie będzie. dyspozytor grupa G widełki wynagrodzenia 7930 - 10130 zł brutto. praca zmianowa, siedząca zarządzanie systemami. musisz lubić ten tryb pracy nie zawsze dla kasy warto

@Don Kichot

Proszę Państwa stwierdzone jest to że związki zawodowe sprzedały część swoich członków w ramach wartościowania. Dziwnym jest sytuacja że tak niektórzy działacze krzyczeli a jak się okazuje nagle umilkli dziwny traf. Najważniejszym zjawiskiem jest powiązanie pewnych faktów np: w jakich oddziałach i ilu członków zostało pozytywnie zwartościowanych, tego pewnie się nie dowiemy pewnie jest to tajne. Jedno wielkie (usunięte przez administratora) bałagan w którym sporej części zaufanych ludzi bardzo dobrze się funkcjonuje razem z profitami jakie otrzymują ,, gdyby inni wiedzieli jakie profity wchodzą w grę,, Wypowiedż moja tylko otwiera wielką puszkę informacji. Zastanawiające jest że związki zawodowe tak szybko umilkły, chyba trzeba zatrzeć szybko ślady nieudanego wartościowania. Coś w trawie trzeszczy o jakiś spotkaniach integracyjnych związkowych nagle można coś organizować lub występuje sprawa załagodzenia sytuacji, zmniejsza się liczba członków. Zaobserwujmy kto w związkach jaka funkcje pełni, kto jest przełożonym, kto wartościował, kto o kogo walczył. Najważniejsze żeby być po obu stronach barykady być dobrze zabezpieczonym, pić wodę nie tylko z jednego kranu a plebsowi wciskać kity o walce o wszystkich. Wmawiać można na spotkaniach wszystko są tacy co uwierzą. Działalność związków w takiej formie przestaje mieć sens z tymi osobami, za co się płaci składki. Gdy związki przestaną być tak zależne od pracodawców powinno się coś zmienić, chodzi o ilość osób które są na etatach u pracodawcy, gdyby plebs wiedział jakie wynagrodzenia wchodzą w skład głowa rozbolałaby. Zastanówcie się jeżeli będziecie wybierać władze związku wybierzcie mądrze trzeba odpłacić tym co o was ,,zadbali,, przy wartościowaniu. Marzeniem byłoby żeby Tomasz Siekielski zrobił reportaż o firmie GS

Nolej
@hallo

Jeżeli możesz napisać widełki dla kategorii kierownika działu w pionie BHP w centrali to będę wdzięczny.

sewek

Może pracuje ktoś w Jarosławiu? Mam zaproszenie na rozmowę na stanowisko Młodszy Specjalista w Terenowej Jednostce Eksploatacji. Ktoś się wypowie jak wygląda praca, jakie zarobki?

@sewek

Ze strony internetowej firmy można dowiedzieć się kilku rzeczy o pracodawcy. Pisze o sobie, że daje stabilne zatrudnienie blisko 2800 osobom w 49 lokalizacjach w Polsce. Pracuje z poszanowaniem natury i w kulturze dialogu a społeczna odpowiedzialność jego działań wpisana jest w DNA spółki. GAZ-SYSTEM angażuje się w działalność charytatywną, wspiera aktywność lokalną, instytucje i wydarzenia kulturalne. Byłeś już na rozmowie? Jeśli tak to powiedz nam o swoich wrażeniach dotyczących firmy Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM.

Dlaczego zwiazki nic nie robią w tej sprawie, dlaczego nie reagują jak ludzie są zmuszeni do podpisywania nowych warunkow które są nie zgodne z ich kwalifikacjami . Przecież obiecywali nam że będę dbać o nasze pracownicze interesy a teraz udają ze nic się nie dzieje w naszej firmie.... nasuwa sie tylko jedno pytanie, jakie podwyżki dostali promineci z Solidarności.... ze siedzę jak mysz pod miotłą. Powinniśmy się zastanowić czy takie osoby powinny nas w przyszłości reprezentować jeśli zapomnieli co powinno przyswiecac związkom zawodowym.

Przede wszystkim własne interesy i ochrona stanowisk szczególnie ci etatowi związkowcy. Jedyne to przy wyborach nie dać się oszukać obietnicom i dokonać zmiany dobrej.

Ex-pracownik

Bo związki siedzą w kieszeni zarządu. Gdzie znajdą tak intratną posadę? Muszą tańczyć jak im zagrają i tyle. G-S płaci, a pracownicy muszą robić wszystko co im się każe, łącznie ze związkami. I tyle w temacie. Chcesz pracować jak małpa, być sfrustrowanym codziennością, wiecznie narzekać na pracę, na centralę, na zarząd, ale dobrze zarabiać idź do Gaz-Systemu ;)

@Ex-pracownik

Bardzo trafna wiadomość pamiętać trzeba, że Solidarność nie jest zła tylko niektórzy ludzie traktują organizację jak swoją. Gdy będą wybory pamiętajcie te wszystkie sytuację włącznie z wartościowaniem wybierzcie mądrze innych ludzi tym samym podziękujecie cwaniakom zajmującym stanowiska traktującym innych ludzi z niższością.

@Ex-pracownik

Twoja opinia jest napisana w niezbyt pochlebnym tonie. Piesz, że wynagrodzenie jest dobre, ale inne aspekty pracy Ci nie odpowiadają. Może wyjdź z własną inicjatywą i zaproponuj jakieś zmiany organizacyjne, które mogłyby zmienić Twoje nastawienie do pracy? Pracodawca na swojej stronie https://www.gaz-system.pl/nc/o-firmie/kariera/oferty/ szuka nowych pracowników na różne stanowiska. Może kogoś zainteresuje ta oferta.

@Damian

Szanowny (usunięte przez administratora)wydaje się że ton jest odpowiedni, trzeba pamiętać pieniądze to nie wszystko jak ten Polski film. Bardzo ważna jest właściwa atmosfera po której niestety zostały szczątki. Wyjście z własną inicjatywą może doprowadzić do zniechęcenia własną osobą za twórczość lub zaproponowanie zmiany organizacyjnej może doprowadzić że ktoś za twój projekt pomysł zostanie sowicie wynagrodzony, ale zainteresowany oczywiście dowie się o tym ostatni lub nigdy (były są i będą tzw premie za projekty, wąskie znajome grono osób korzystając z tych nadarzających się okazji bardzo się finansowo wzmacnia, nie może być w tym nic dziwnego że ktoś w tych samych godzinach pracy zarabia podwójnie - przecież to normalne zjawisko). Nastawienie do pracy bardzo zmienił proces wartościowania. Oferty pracy czytając wymagania można się przestraszyć ile trzeba potrafić dać z siebie wykrzesać unieść się do granic bram niebios, a jak już zostaniesz wezwany się do stawiennictwa przed majestat komisji kwalifikującej na dane stanowisko nie wygląda to już najgorzej. Pytania nie stanowią problemu odpowiedzi też nie po wszystkim się dopasuje, można być nawet tylko po ukończonym kursie gotowania.

@Damian

Na szczęście już tam nie pracuję, ale od osób, które nadal tam tkwią wiem, że z każdym dniem jest gorzej niestety.....

Przychylny.

Ostatnio trochę dowiedziałem się, że w Oddziale Rembelszczyzna, rekrutacja na stanowisko montera na początek kwota około 3500 zł brutto. Premie kwartalne, premia półroczna weszła w wynagrodzenie zasadnicze, premia roczna lub jak ktoś woli nagroda roczna.Czyli nie tak strasznie słyszałem, że kiedyś to ledwo Gaz System na początek dawał około 3000 zł brutto monterom. Dodatkowe bonusy to PPE - pracowniczy program emerytalny, karta Multisport, LUXMED. Jest też w firmie jakiś proces wyceny stanowisk.

mich
@Przychylny.

To Ładna nędza 3,500 brutto masakra jakaś!!!!

Przychylny

Wartościowanie stanowisk wreszcie padła data od której pracownicy zostaną wykupieni jak zawodnicy sportowi tylko bez przejścia do innego klubu, przeciąganie firmy z zakończeniem całego procesu już nie aktualne. W oddziale Rembelszczyzna podstępne przedwczesne wartościowanie ludzi "niesamowicie utalentowanych ze wszystkimi rozwiniętymi zmysłami". Minął czas odwdzięczenia się kolegom przyjaciołom kochanką zięciom tych "najbardziej poszkodowanych" tych z którymi może kiedyś łączyły interesy lub nadal łączą. W oddziale stanowiska "trochę wyższe" wymagania dla nich nie stanowią przeszkody jeżeli coś się nie umie nie ma problemu "nauczy się" zależy w co wierzy i kto jest jego patronem. Życzę "wszystkim" pracownikom oddziału aby Prezes spojrzał na to sprawiedliwym okiem i pożegnał się z pewnymi osobami dla dobra wspólnego dla rozwoju firmy, trzeba wyeliminować najgorszych.

Pracownik G-S
@Przychylny

Mniej Przychylny Wartościowanie stanowiska - zastraszanie pracowników. W jednym z południowych oddziałów pracownicy po otrzymaniu informacji o przypisaniu ich do konkretnego stanowiska postanowili się odwołać. Kiedy ilość odwołań zrobiła się zbyt duża (w ocenie dyrekcji), kierownictwa poinformowało pracowników, że jeżeli nie zaakceptują proponowanego im stanowiska, to może ich czekać w ramach odwetu za zbyt duże roszczenia np. przeniesienie pracownika na 3 miesiące do innej jednostki itd. Czy to jest normalne? Ciekawe czy w innych oddziałach również zastosowano taką taktykę?

@Pracownik G-S

Pracownicy powinni zgłosić sprawę do odpowiednich organów poza firmę, niech ktoś zrobi porządek. Widać, że firma ewidentnie "zamiata sprawę pod dywan", a (usunięte przez administratora)nagrody odbiera. Gdzie są związki zawodowe i społeczni inspektorzy pracy. Wartościowanie nabrało tempa pracownik miał określoną ilość dni na odwołanie, a pracodawca tych dni po odwołaniu nie przestrzega. Ciekawe czy dział chyba kadr lub kapitału ludzkiego który prowadzi weryfikację, jego pracownicy przynajmniej w 20% spełniają wymogi kwalifikacyjne na danych stanowiskach zaczynając do Pani dyrektor i jej zastepczyni.

Góral
@Pracownik G-S

W Świerklanach Pan Dyrektor bez skrępowania przed pracownikami zapowiedział ZEMSTĘ. Jego podejście: "a co mi zrobicie jak jestem pod ochronką Prezesa. Możecie mi nadmuchać." I tak każdego dnia gdnoi swoich wybrańców. Bez różnicy: pracownik, specjalista, koordynator, kierownik, inspektor. Niezależnie kobieta czy mężczyzna. Równouprawnienie. Na kogo wypadnie na tego BĘC.

@Gość

Zwracam się z nieco dziwną prośbą do osób, które maja coś do powiedzenia w sprawie wartościowania stanowisk i tych rzeczy pozytywnych i tych negatywnych nie bójcie się opisywać sytuacji, czym będzie wasz więcej to lepiej można wtedy będzie coś zdziałać zaakcentować w jakim kierunku iść dalej. Czytając wypowiedzi można odnieść wrażenie, że sytuacja jaka w obecnej chwili występuje w firmie Gaz-System nie napawa optymizmem. Można stwierdzić po wpisach osób pewną pretensję, żal i niedocenienie zgadzam się i jestem razem z tymi osobami bardzo je popieram. Niezrozumiałe dla mnie jest podejście osób, które zostały wcześniej po cichu po znajomości wartościowane, teraz na pewno sobie myślą po cichu jaki to ja jestem szczęściarz jestem lepszy od innych. Ktoś kto ma jakiś poziom intelektualny pomyśli, że sytuacja ta może się wywrócić do góry nogami i osoby tzw szczęściarze i lepsi mogą stać się osobami, których pozycja bardzo niekorzystnie się odwróci. Pewnie wszyscy myślą czy coś można zrobić oczywiście nie stójmy z boku nie przyglądajmy się zacznijmy reagować nie tylko słowami ale i czynami. Dlaczego siedzieć cicho jeżeli ktoś komuś robi nieakceptowalne zachowanie według norm zachowania reagujmy, konfrontujmy, wyjaśniajmy. Czytając komentarze nasuwa się myśl osoby, które myślą że są niezniszczalne, pod ochronka Prezesa, nieusuwalne nie zasługują na stanowisko np: dyrektora, kierownika itd. Zachęcam Państwa do wypowiedzi opisywania innych sytuacji nawet tych, które mogą odsłonić negatywne strony firmy wychodzące poza przepisy prawa, kiedyś i tak wszystko będzie wiadomo. Jeszcze jest czas można coś uratować nie można trzymać w tajemnicy informacji o sytuacjach łamania prawa w stosunku do pracowników, korzyściach majątkowych przyjmowanych potajemnie. Ludzie opisujcie nawet co się dzieje niekorzystnego w działach w oddziałach przestańmy to tolerować. Kończąc wypowiedz pamiętajcie nie chcecie pomóc poszkodowanym ofiarom, w przyszłości możecie zająć ich miejsce tylko wtedy nie możecie oczekiwać jakiejkolwiek pomocy.

Kolega Górala Też Góral
@Góral

Dyrektor w Świerklanach wezwał sobie na rozmowe kilku kierownikow. O czym rozmawiali? Po czym dziwnym trafem w Bielsku kilka osób które sie odwołały to podpisały porozumienia. Przypadek? Dar przekonywania na linii dyrektor - kierownik - pracownik? Cuda? Ciekawe co zrobią inni? Co będzie z tymi co utrzymali odwołania? Też Dyrektor znajdzie na nich metodę nacisku? Oops przekonywania. Napewno jakieś dobre słowo.

Ktoś
@Gość

Gaz-System firma skarbu państwa jest w dzisiejszych czasach firmą stabilną i dobrze rokującą na przyszłość, dla nowego pracownika biurowego najniższego szczebla o minimalnych zarobkach proponowanych w tym roku na poziomie podwójnej minimalnej pensji. Praca marzenie. Socjal, dodatkowe ubezpieczenie emerytalne i zdrowotne. Zawsze znajdą się typy wiecznie niezadowolonych. I takich którzy sieją zamęt i podpuszczają. Obiektywnie to tu wyrażają się osoby zflustowane i z kręgu " obiektywnie niedocenionych a niby zasłużonych". Nic nowego - to przecież takie polskie:(

@Ktoś

Trudno jest dostać się do pracy w firmie Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM na stanowiska biurowe? Masz może informacje, ilu średnio kandydatów przypada na jeden wolny etat biurowy? Z opisanych przez Ciebie warunków mogę przypuszczać, iż jest to miejsce, gdzie zainteresowanych pracą nie brakuje, dlatego mam nadzieję, że sprecyzujesz, jak to dokładnie wygląda.

Gorszy sort
@Góral

I przekonałem się o tym na własnej skórze i to nie raz....pracownik jest dla niego nikim...

@Pracownik G-S

Kwestia przeniesienia na trzy miesiące do innego oddziału/terenowej jednostki jest powszechnym straszakiem w G-S. W zachodnich oddziałach to też częsta odpowiedź na wszelkie roszczenia/pytania.

@Ktoś

Oczywiście widzę że Pan jest bardzo zadowolony pewnie dostał się Pan po znajomości. Z tym Pana tzw. obiektywizmem to bym się dobrze zastanowił proponuję podzwonić po oddziałach i zasięgnąć informacji od stanowisk górnego szczebla do tego niższego i wtedy dopiero wyrażać swoją opinię tylko szczerze a nie pod publiczkę.

Ex-pracownik

Pracowałem w Gaz-Systemie ładnych parę lat. Decyzja o odejściu choć trudna, była najlepszą w życiu. Zarobki owszem, bardzo konkurencyjne, ale mentalność całej organizacji pozostawia wiele do życzenia(usunięte przez administratora). Firma bardzo aspiruje do bycia korporacją, co jeszcze bardziej pasuje atmosferę. Zero życzliwości. Generalnie wszyscy narzekają, nie lubią swojej pracy, ale siedzą do emerytury, bo gdzie pójdą? Jak ktoś chce się rozwijać, pracować w przyjaznej atmosferze, chętnie codziennie chodzić do pracy, to nie polecam tego miejsca. Szkoda czasu.

Brakslow

Firma nie liczy się z ludźmi, z roku na rok jest znacznie gorzej. Aktualnie przy procesie wartościowania nie były nawet brane pod uwagę opinie przełożonych czy Dyrekcji odnośnie zakresu obowiązków pracowników. Pion PZKL chyba wróżył z fusów przypisując pracowników do poszczególnych stanowisk. W odpowiedzi na odwołania brak konkretnego uzasadnienia. Nie wiadomo na jakiej podstawie ocenili zlozonosc i stopień skomplikowania zadań prowadzonych przez osoby z oddziałów, i przypisali je do stanowisk niższych niż wskazywała dyrekcja. Podczas roznow telefonicznych PZKL bul kompletnie nie przygotowany merytorycznie, brak wiedzy na temat zakresu obowiązków danego pracownika zatem jak mógł podjąć decyzje? Gratuluje polityki firmie dotyczącej zatrudnienia stopień zdemotywowani pracowników maksimum. Osobiscie szukam nowej pracy, a wien ze teraz są już problemy w firnie z pozyskaniem nowych kompetentnych pracowników Wiec sugeruje tak dalej a PZKL niedługo sam będzie prowadził inwestycje i je rozliczał. Nieprofesjonalna firma, jeżeli ktoś liczy na rozwój i jakakolwiek ścieżkę kariery zawodowej to omijać z daleka. Zastanawiam się czy mozna zlecić jakiś audyt dla tego procesu wartościowania czy był obiektywnie przeprowadzony i na jakiej zasadzie? PIP weryfikuje takie rzeczy?

porażka
@Brakslow

Osobiście myślę że PIP powiadomi i to nie jedna osoba po procesie wartościowania. Niestety dyskryminacja i poniżanie ludzi stało się tutaj codziennością. Oczywiście chodzi mi o ludzi, którzy nie mają za kolegów czy w rodzinie pseudo dyrektorów, bo ci spadają jak zawsze na cztery łapy, co najwyżej w innych działach... Każdy w firmie wie kto dla kogo wujkiem, bratem, kochanką i kazdy widzi w jaki sposób to jest wykorzystywane...

Pomocny
@Brakslow

Dodałbym na początku trzeba sprawdzić czy w Pionie PZKL wszyscy do dyrektora po pracownika spełniają podstawowe kwalifikacje jakie na danym stanowisku są wymagane. Z informacji od osób dyrektorzy w oddziałach wartościowali jak chcieli najpierw swoich reszta na końcu dochodziło do sytuacji przed wartościowaniem awansowanie swoich a w procesie wartościowania już tylko uzupełnienie sumy do danego stanowiska sprytne ale legalne. Dochodziło do sytuacji zastraszania pracowników którzy się chcieli odwołać i pod wpływem presji ulegali ale nie można się dziwić bo mają rodziny. Podobno w firmie są związki zawodowe, co robią pilnują własnych stanowisk często tych wyższych lub pracownicy na etatach związkowych. Proces wartościowania jest to nic innego jak film Układ zamknięty.

Pomocny

Krótkie wiadomości opisywane przez Państwa są bardzo przydatne i treściwe, nawet nie pracując w firmie można tylko sobie wyobrazić jakie sytuacje wybiegające poza granice prawa mają tam miejsce. Współczuje i doradzam zawiadomić zewnętrzne organy które to skontrolują i w ten sposób zostanie to ukarane. W wiadomościach opisujecie instytucje PIP to jest jak na początek bardzo dobry pomysł. Pamiętajcie Państwo niereagowanie na takie sytuacje tylko pozwala czuć się bezkarnym osobom które łamią prawo. Osoby które widzą coś takiego a nie reagują, pamiętajcie kiedyś kiedy zmieni się układ sił politycznych, przewaga znajomych wam może się stać się to samo. Wtedy nie miejcie pretensji do kogoś tylko wróćcie pamięcią do tych sytuacji. Najlepsze pozdrowienia dla wszystkich inne grupy łącząc się w siłę dużo zyskały.

:-(

Niestety, PZKL nie poradził sobie z wartościowaniem, to ich przerosło. Na decyzję w/s mojego odwołania czekam już 5 miesiąc. Zdążyli zcentralizować mój dział i zmienić moje obowiązki..... Brak szansy na rozwój, zmianę stanowiska, z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Czuję jakby dzielili, niszczyli naszą firmę. Ogólnie wszystko w firmie trwa za długo. Kiedy dokumenty są wysyłane do Centrali to giną jak w czarnej dziurze. Jak nie było centralizacji i przełożeni byli w oddziałach sprawy pilne można było załatwić niemal od razu. W wyniku centralizacji rola Oddziałów spadła, rekrutacje są tylko do Centrali (za wyjątkiem Eksploatacji), jak w Oddziale ktoś idzie na emeryturę to już nie zatrudnia się na jego miejsce w Oddziale ale w CENTRALI. Oni się już tam nie mieszczą ! Dostali drugi budynek. A najlepsze, że to pracownicy oddziałów są obciążani nowymi obowiązkami wynikającymi z centralizacji, więc HALO, czym oni się tam zajmują? Plusy: wynagrodzenie na czas, opieka medyczna.

monter

Wartościowanie miało zakończyć się w I kwartale 2018... ale to tak jak z tymi 14-sto dniowymi odwołaniami...

piotr

czy można sie dostać w świerklanach do firmy bez znajomosci ?rozmowy kwalifikacyjne niby są , ale czy to nie sa przypadkiem fikcja ?-a tak naprawde wiadomo kto jest na to stanowisko namaszczony

@piotr

Piotrze oczywiście że fikcja, typowe kolesiostwo.

Www

Lubię atmosferę w Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A za: Oki

@Www

Zawsze się znajdzie ktoś zadowolony, ale na razie kolego jesteś w bardzo dużej mniejszości. Takie są fakty.

Uiop

Nalezy wyraznie odroznic pracr w centrali na mszczonowzkiej od calej resztu firmy. To fwa rozne swiaty w zarobkach. Centrala zarabia 2-3x tyle co tutaj sie podane na staowiskach technicznych. I to sa zarobki za przewracanie papierków lub administracje. Ale centrala ma tez wady. Jest silnie zalezna od polityki. Nowe wybory nowa wladza nowy zarzad nowi dyrektorzy....nie wiesz na kogo trafisz po zmianach. Po za tym sielanka olbrzymie wynagrodzenia, luz blus zyc nie umierac. A po za centrala...coz......tak do centrali mozna.sie dostac bez znajomosci. Nawet nie polecalbym dostawac sie po znajomosciavh a na pewno nie po znajomosciach partyjnych bo jak zmienia sie wladza to sie wylatuje od reki.

Przychylny
@Uiop

Jest w tym trochę prawdy. Ale w niektórych oddziałach też mają wysokie wynagrodzenie i niestety nie idzie to w parze z umiejętnościami, wszystko zależy z kim trzymasz lub komu ponosisz.

@Przychylny

Ostatnie słowo to donosisz przepraszam za błąd.

Ben
@Uiop

Kiedyś na pytanie o zarobki w centrali odpowiedziano nie tylko mi "życie tutaj jest drogie"...dziękuję, dobranoc....

Ktoś

Prezes

Drodzy pracownicy haslo na dziś: Każdego można zeszmacić.

@Prezes

Bardzo mi się podoba podejście pracowników nie dajcie się przygasić bardzo serdecznie wam gratuluje. Otwórzmy się na niekompetencję, nietolerancję i wyzysk. Opisujcie co się dzieje złego w innych oddziałach, tam może być gorzej. Wymuszanie na pracownikach podpisywania nowych umów bez możliwości odwołania to mobing, który jest karany.

Prezes

Drodzy pracownicy haslo na dzis "kazdego mozna zeszmacić"

Zostaw merytoryczną opinię o Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A - Tarnów

• Jak się pracuje w Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 27, z czego 0 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A?

Kandydaci do pracy w Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A