Semicon Sp. z o.o.

opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Semicon Sp. z o.o.

zwierz
@zainteresowana

Atmosfera jest dobra, pracownicy z sobą zżyci i życzliwi. Czasami jednak ktoś puści bąka, jak to w życiu ;) ale na produkcji szybko się rozchodzi. Odejścia z pracy są dość rzadkie. Wynagrodzenia nie najlepsze (jak na Warszawę) ale za to zawsze płacone w terminie. Nowi pracownicy zawsze mogą liczyć na pomoc starszych stażem, z czasem i nabranymi umiejętnościami można liczyć na poprawę uposażenia. Godziny: 7-15, choć część kadry kierowniczej pracuje 8-16.

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Dział Marketingu

Pracownik firmy - Dział Marketingu

08.02.2024 02:02

Czym zajmuje się Państwa firma?

Dział Marketinguikona wywiad

Semicon Sp. z o.o. to największy polski producent modułów laserowych. Znajdują one zastosowanie w wielu branżach, w tym medycznej – laser podczerwony zaprojektowany i skonstruowany przez nasz dział optoelektroniki został wykorzystany w tomografie SOCT (Spectral Optical Coherent Tomography) produkcji japońskiego koncernu Canon, którego jesteśmy certyfikowanym dostawcą (Green Procurement Standard). Jesteśmy importerem i autoryzowanym dystrybutorem podzespołów elektronicznych, materiałów, narzędzi do elektroniki, aparatury pomiarowej i akcesoriów pomiarowych renomowanych marek. Dostarczamy również materiały dla przemysłu i serwisu lotniczego.

Proszę opowiedzieć coś więcej o Państwa bogatej ofercie.

Dział Marketinguikona wywiad

Posiadamy dział produkcyjny, w którym świadczymy usługi montażu płytek elektronicznych w technologii SMT oraz montażu przewlekanego. Dbamy o jakość, kontrolując wszystkie produkty na urządzeniach do inspekcji wizualnej AOI. W naszym parku maszynowym posiadamy urządzenia do selektywnego lakierowania płytek, do automatycznego mycia płytek PCB z kontrolą czystości jonowej. Dysponujemy urządzeniami do lutowania selektywnego, depanelingu laserowego (laser zielony). Realizujemy najbardziej złożone projekty m.in. dla eksperymentów. Cenioną przez klientów usługą w naszym portfolio są szablony stalowe SMT wycinane laserowo na urządzeniach produkcji LPKF. Jesteśmy licencjobiorcą firmy ASM-DEK oferując szablony w standardzie VectorGuard™. Wykonywane są również szablony do układów BGA (do nanoszenia pasty lub nakładania kulek) dla technologii reballingu. W ofercie naszej firmy jest także konwerting przemysłowych taśm jedno- i dwustronnie klejących. Wykonujemy wykroje Die-Cut i Kiss-Cut, oferujemy też cięcie taśm na wymiar z dużej rolki (logroli).

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Dział Marketinguikona wywiad

Działamy na rynku elektroniki już trzy dekady. Zaczynaliśmy pod koniec lat 80-tych w pięcioosobowym zespole. Dziś nasz zespół liczy ponad 120 osób. Pracujemy w czterech siedzibach o łącznej powierzchni około 4 000 m2.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Dział Marketinguikona wywiad

Struktura firmy Semicon jest ukierunkowana hierarchicznie, wpisując się w model większości firm podobnej wielkości. Warto jednak zauważyć, że ta struktura jest elastycznie kształtowana, dostosowując się do zmiennych warunków rynkowych oraz celów biznesowych.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Dział Marketinguikona wywiad

Kierownik działu HR przygotowuje ogłoszenie o pracę, które jest rozpowszechniane na platformach rekrutacyjnych i na stronie firmowej. Następnie wybrani kandydaci zapraszani są na rozmowy kwalifikacyjne w siedzibie firmy.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Dział Marketinguikona wywiad

Onboarding wybranego kandydata odbywa się poprzez wprowadzenie do zespołu, przedstawienie kultury organizacyjnej i szkolenie stanowiskowe. Kierownik działu, do którego trafia nowy pracownik, poświęca kilkanaście dni na wprowadzenie i wytłumaczenie zakresu obowiązków.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w najbliższym czasie?

Dział Marketinguikona wywiad

Firma Semicon dynamicznie rozwija się na rynku, zdobywając coraz większą popularność w branży. Ten wzrost przekłada się na zwiększenie liczby projektów oraz ogólnej ilości pracy. Nowi pracownicy, którzy dołączają do zespołu, nie tylko poszerzają kompetencje firmy, ale także umożliwiają obsługę rosnącej liczby klientów. Z dumą kontynuujemy ekspansję na rynku, inwestując jednocześnie w rozwój swoich pracowników i utrzymując wysoki standard usług.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Dział Marketinguikona wywiad

W naszej organizacji przykuwamy szczególną wagę do zapewniania pracownikom rozwoju zawodowego i osobistego. Regularnie organizujemy szkolenia i warsztaty oraz umożliwiamy dostęp do zasobów edukacyjnych, takich jak książki, artykuły, kursy online/stacjonarne. Posiadamy specjalny program mentoringu i coachingu, gdzie doświadczeni pracownicy mogą dzielić się wiedzą i doświadczeniem z nowymi członkami zespołu. Chętnie też finansujemy edukację zewnętrzną, wspierając pracowników w kontynuowaniu nauki poprzez pokrywanie kosztów kursów, szkoleń czy studiów podyplomowych związanych z ich dziedziną pracy. Ponadto regularnie udzielamy konstruktywnego feedbacku pracownikom, pomagając im zidentyfikować obszary do poprawy oraz doceniając ich osiągnięcia. Dbamy też o różnorodność obowiązków w pracy i umożliwiamy pracownikom działania nad innowacyjnymi zadaniami czy specjalnymi projektami.

A w jaki sposób dbają Państwo o dobrą atmosferę w pracy i dobrostan pracowników?

Dział Marketinguikona wywiad

Zarząd firmy szczególną uwagę skupia na przyjaznej, rodzinnej atmosferze pracy. Mamy szereg praktyk i strategii, które wspierają pozytywne relacje między pracownikami oraz tworzą bardziej przyjazne środowisko pracy. Fundamentem firmy jest zachęcanie do otwartej wymiany informacji między zespołami, zarówno w kontekście sukcesów, jak i wyzwań. Wspieramy też potrzeby pracowników związane z równowagą między życiem zawodowym a prywatnym, np. poprzez elastyczne urlopy czy programy wsparcia rodzinnego.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Semicon Sp. z o.o.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Buba Nowy wpis

1 miesiąc, wypłata zawsze do ostatniego dnia miesiąca

Last emolyer Nowy wpis

1. Baaaardzo plotkarska firma, ogromna spychologia i malo kto potrafi się przyznać do błędu. 2. Pracy jest sporo, wynagrodzenie raczej średnie jak na Warszawę 3. Zeby być dobrze traktowanym trzeba się przypodobać „gorze” 4. Jeśli pracujesz 500%swoich możliwości i za dużo nie mówisz będziesz mieć dobrze ;) 5. Kompletny brak komunikacji-„gorze” coś nie pasuje, bez słowa jestes zwolniony, nawet nie jestes świadomy dlaczego. Żadnych rozmów, bazowanie na zasłyszanych od pupilów plotkach. Wiec bardzo niesprawiedliwe traktowanie. Polecam jeśli brakuje komuś 2-3 lat do emerytury. Idealne miejsce. Młodym bie polecam, firma nie rozwija się pod względem systemowym, nadal królują segregatory. Mało innowacyjna organizacja.

Czy pracownicy Semicon Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Semicon Sp. z o.o. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!

Kocham Semicon

Marcel

Niedawno widziałem ogłoszenie o pracę firmy Semicon na stanowisko magazyniera i zastanawiam się nad decyzją ponieważ przez te negatywne i pozytywne opinię gubię swoje zdanie na ten temat. Czy mogę prosić jakiegoś pracownika lub osobę współpracującą z firmą o opinię i pomoc w decyzji?

ToJaNieTy
@Marcel

Przyjdź na rozmowę i sam się przekonaj. Pracy dużo, płacą średnio, premie malutkie, żadnych dodatków za to atmosfera jest znośna. Jeśli nie masz noża na gardle, a w perspektywie coś innego to raczej odradzam.

Czy pracownicy w Semicon Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Kocur

Jedni tak a inni nie, w firmie każdy obrabia sobie (usunięte przez administratora) na lewo i prawo a potem udaje najlepszego kolegę. W skrócie panuje tam jedna wielka hipokryzja.

Bożena
@Kocur

Czemu tak jest? Nielepiej ze sobą współpracować i mieć dobre relacje?? Nigdy tego nie zrozumiem. Nie macie żadnych imprez integracyjnych żeby lepiej się poznać i polubić? :D

Kocur
@Bożena

Owszem lepiej, i tak są imprezy integracyjne. Ale co z tego jak część nie przychodzi a druga część dzień po imprezie sieje plotki po całej firmie kto czego nie robił. Gdy dłużej się pobędzie z tymi ludźmi to idzie zauważyć że większa połowa żyje tymi plotkami jak takie grono przedszkolaków w którym jedno z dzieci się (usunięte przez administratora)i każdy musi o tym wiedzieć

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Semicon Sp. z o.o.?

Darecki

Dla kierowników jesteś nikim i za byle co mogą cię zwolnić.

@Darecki

Wiele słyszałem o tej firmie i jedni opowiadają jak tam cudownie a inni jak bardzo źle. Nie da się wyrobić opinii ze zdania innych ludzi. Jedyne co to można wywnioskować że gdyby było tam dobrze ludzie by nie odchodzili, tylko że nikt całej prawdy nie zna.

@Kogut

Jestem bardzo ciekawa skąd te rozbieżne opinie :D Może szef ma "Swoich" ulubieńców, czy to raczej nie to? :)

Pepe

Atmosfera w firmie nie wiem jak w całej .Na Ezopa pracowałem i tam trzeba przyznać chce się przychodzić ale ze względu na ta mega drobna blondynkę ,która zawsze pomocna ,życzliwa i uśmiechem radością potrafi zarazić człowieka .Pensja nie najlepsza wszystko inne wporzo

Grażyna
@Pepe

Pensja nienajlepsza czyli ile konkretnie? Możesz dać znać?

@Grażyna

Grażynko zależy znajomości w całej firmie . Wiadomo że przybłęda z ulicy dostanie mniej niż ktoś z polecenia.

Natalia
@Kogut

no ale ile ostanie taka "przybłęda z ulicy"? bo ja bym chciała się do was dostać

@Natalia

Jeśli Natalko lubisz godnie żyć i na poziomie to nawet nie warto się starać. Każdy wie że ważne są pieniądze i atmosfera, a tu ani tego ani tego nie zastaniesz.

XXX

Cieszy mnie to, że takie bzdury zostały usunięte przez administratora. Gratuluje odwagi za tak bujną wyobraźnie i bajkopisarstwo. Przy takich bajkach nawet sam Andersen wymięka ????. Osoba która, to pisała minęła się z powołaniem. Jak Ci się nie chce pracować na produkcji to proponuje zmienić branże na świat baśni i fantazji! Znajdą się napewno tacy, którzy po dzień dzisiejszy wierzą w bajki i lubią je czytać. Atmosferę tworzą ludzie i w zależności od ich sposobu bycia taka panuje. A co do osób na wyższych stanowiskach to tylko pogratulować pełnego profesjonalizmu, życzliwości, wyrozumiałości ,w stosunku do każdego pracownika ,bez względu na płeć czy wiek.

Jon
@XXX

Inteligentnie i mądrze napisane do tego zgodnie z prawda. Jako pracownik z długim stażem w firmie Semicon muszę zupełnie się z tym zgodzić. Komentarz zasługuje na medal. A poprzednie brednie wypisywane w tak obraźliwy sposób świadczą tylko iwy łącznie o zupełnym braku inteligenci.

Tygrys

Miłe słowa, napewno pracownik, który po tygodniu pracy idzie na zwolnienie to jest profesjonalne zachowanie. Jak Ci się nie podobało to mogłeś od razy podziękować. Widać cicha woda brzegi rwie. Widać ze po tygodniu pracy dużo zauważyłeś. Tylko szkoda ze do pracy taki chętny nie byłeś.

zainteresowana

Pojawiła się oferta pracy z Semicon,chciałabym prosic o info na temat pracy w tej firmie. Chodzi o montaż elektroniki.Proszę napiszcie jaka atmosfera na produkcji,czy można liczyć na szkolenie wdrażające,jakie są godziny pracy,czy pieniądze rzeczywiście adekwatne do umiejętności czy szukają taniej siły roboczej jak większość? Z góry dziękuję za info.

zwierz

Batman

Szukają taniej siły roboczej.....masakra

Do niby byłego pracownika
@Batman

Podajesz sie pod rożnymi nickami i myślisz że nikt tego nie zauważy? Teraz nie jesteś @juzpowszystkim ? Kicha, co?

juzpowszytskim

Wiele lat zainwestowane w Semicon, ale bez pozytywnego zwrotu... Współpracownicy są w większości bardzo w porządku, można zawrzeć tam fajne i długotrwałe przyjaźnie. Niestety, jest "grupa trzymająca władzę", która za silną aprobatą prezesostwa donosi i mąci. Szefostwo skrajnie skąpe - śmieszne podwyżki, o ile w ogóle, a pensje dawane wg widzimisię, specjalista może zarabiać mniej niż kumpel kumpla syna szefa z maturą, który jeszcze dostanie służbowe auto... Prezes bardzo humorzasty i wybierający pupilków. Podróże służbowe zawsze samochodem (jak nie masz służbowego, to któryś z pracowników pożycza swój), choćby to było 2000 km w jedną stronę. Śpisz w najgorszych, najtańszych hotelach, po kilka osób w pokoju. Premie - wg widzimisię, nie ma żadnej polityki premiowej ani motywacyjnej, możesz zasuwać jak głupi, a i tak nie zobaczysz nawet 100 zł, choćbyś zarobił dla firmy dodatkowe 50000 zł. Socjal symboliczny, najtańsza kawa z Biedronki i herbata Saga w kuchni, nie ma wody pitnej, bo dystrybutory drogie. Ogólnie wszystko po taniości, małe poszanowanie dla profesjonalizmu, jeżeli nie idzie w parze ze znajomościami, wyzysk w imię dobra firmy, atmosfera lekkiego terroru, gdy prezes wstanie lewą nogą. Bez noża na gardle lepiej szukać czegoś innego.

Do niby byłego pracownika
@juzpowszytskim

Nie wstyd Ci pisać takie bzdury! W twoim przypadku to był ewidentny przerost ambicji nad formą i jest nadal.

Neveragain

Nie polecam! Pracowałem na produkcji. Kadra kierownicza ( jeden który był kiedyś listonoszem udaje wielkiego kierownika a drugi za przeproszeniem „ dupo właz”). Dają człowiekowi informacje ostatniego dnia ze nie przedłużają umowy bo jak to powiedział „ szukają osoby z większymi umiejętnościami projektowymi, a na rozmowie i przez ten cały okres żadne takie umiejętności nie były potrzebne. Nie polecam!!

Dawid
@Neveragain

Piszesz, ze podejmując zatrudnienie pracodawca nie wymagał doświadczenia. Czy już podczas pracy zostałeś przeszkolony, żeby dobrze wykonywać obowiązki na stanowisku, które zajmowałeś?

Ryszard

Dobra firma, wypracowała sobie przez te kilkanaście lat odpowiednią pozycje w branży, polecam.

admin

Jak wyglądają wynagrodzenia w firmie Semicon Sp. z o.o. i czy są płacone terminowo? Prosimy o komentarz.

Piotrek
@admin

Tak są płacone terminowo

Rozmówca

Firma beznadziejna, kontakt telefoniczny - Pani nawet nie daje dojść do słowa i leci z tekstem "Nie jesteśmy zainteresowani" a dzwoni ktoś w sprawie służbowej, zero profesjonalizmu. Omijać z daleka

Zostaw merytoryczną opinię o Semicon Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Semicon Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Semicon Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Semicon Sp. z o.o.?

Semicon Sp. z o.o.