RTB House SA

Opinie o RTB House SA

Dołączyłem do firmy jakiś czas temu i jestem zadowolony, wszystko tak jak zostało opisane na rekrutacji, zarobki (przynajmniej jak dla mnie) atrakcyjne, co prawda na B2B, ale ja tak wolę(chociaż to ofc indywidualna sprawa). W moim przypadku ilośc pracy /worklife balance bardzo dobry, jestem po kilku latach w typowym korpo i różnica na + w tym aspekcie jest dla mnie ogromna. Zanim dołączyłem troche obawiałem się opinii, które tu widziałem (czy praca będzie stabilna, jak atmosferaetc), ale dziś wiem, że niepotrzebnie (przynajmniej jak na razie ;)). Polecam!

Beata
@Nowy

To tylko możliwe jest tutaj B2B ? Nie ma szans na umowę o pracę ? :-/

@Nowy

Cześć to skoro już wiesz jak to wygląda ta praca w firmie to może zdradzisz coś na temat zarobków? :)

@Renata

Większość widełek znajduje się w przedziale 8-12k, możecie to łatwo sprawdzić przeglądając ogłoszenia na justjoin.it albo nofluffjobs.pl

Wiktoria
@Andrzej

A łatwo w ogóle się przedostać przez inne cv i zostać zaproszonym na rozmowe?

BestSalesEver

Czesc! Chciałabym aplikowac do RTB, znam serwis i wiem, że to bardzo dobry produkt. Nie ukrywam jednak, że opinie, które tutaj czytam bardzo mnie niepokoją - wyzysk? gonitwa? knucie? intrygi? bezlitośni przełożeni? micromanagement? To bardzo poważne zarzuty, które nijak mają się do opinii na Glassdoor. Czy ktoś z biura PL mógłby powiedziec kilka słów o pracy w sprzedaży?

efl
@BestSalesEver

Wszystko zależy od działu - na rynkach zacytowane przez Ciebie hasła jak najbardziej oddają rzeczywistość, z kolei w HQ jest zupełnie inaczej, tam czysta sielanka

Zadowolona

Pracuję w RTB od kilku miesięcy. Bałam się jak to będzie, ale jest zaskakująco dobrze. Aktualnie pracujemy zdalnie (nadal i chyba nie będzie jakiegoś nagłego powrotu), bardzo mili i pomocni ludzie, bardzo dobra atmosfera pracy, work-life balance. Wynagrodzenie też w porządku. Nie wiem, jak to jest w innych działach, ale ja jestem bardzo zadowolona. Rekrutacja 3-etapowa, ale nie wiem skąd takie negatywne opinie na jej temat - wyglądało całkiem normalnie.

@Zadowolona

Czy jest więcej pracy zdalnej? I czy trzeba mieć orzeczenie? Pytam bo bardzo dużo ofert pracy zdalnej które przeglądam to wymagają właśnie orzeczenia jakiegoś stopnia niepełnosprawności a tak to nic prawie

A
@Renata

Orzeczenie niepotrzebne. Zdalnie bądź hybrydowo mogą pracować z tego co wiem w Polsce wszyscy.

Wiktoria
@A

A jak pracujecie hybrydowo to ile razy w tygodniu trzeba być w biurze? A może nie ma żadnych wymogów?

AA
@Wiktoria

Nie ma żadnych wymogów dla większości zespołów, dowolność :)

Na jakie wsparcie w RTB House SA mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

a

Żartujesz sobie? Przecież tam wszyscy siedzą na b2b i zleceniu.

Miki
@a

Byłam kilka lat temu na rozmowie - proponowali tylko zlecenie lub B2B. Nie zdecydowałam się.

Joanna
@Miki

Czemu? Pieniądze nie takie, żeby sobie jakoś odbić ten brak UOP?

Anonimus
@a

Urlopy pełne. Kobiety w ciąży traktowane są z szacunkiem nie tak jak w innych firmach. Pomoc w powrocie po macierzyńskim. Jeśli nie na to samo stanowisko to na równoległe. Są osoby po dwóch lub trzech ciążach dalej pracujące w firmie. Umowa zlecenie.

Zainteresowana
@Anonimus

A jak rekruterzy tłumaczą te umowy zlecenie, dlaczego nie dają UoP?

xyz
@Zainteresowana

Wcale xD

A
@a

To w niczym nie przeszkadza. Opłacasz składki, przysługuje Ci zasiłek macierzyński. Wracasz do pracy po roku lub jesli chcesz, to wcześniej. Nikt nie robi problemów z bycia w ciąży/opieki nad małymi dziećmi.

dużo się dzieje, kontakt po każdym etapie jest fajny, wiem co sie dzieje i czego spodziewac sie dalej i w jakim czasie

duzo pytan o sytuacje i zadania w mojej obecnej firmie, wiedza o co pytaja, bardzo dokladnie sprawdzaja, to co chcą się dowiedzieć , no zobaczymy jak bedzie

zadowolony_pracownik

Zacząłem czytać opinie tutaj i mam wrażenie jakbym pracował w zupełnie innej firmie - to odnośnie tych negatywów. Pamiętam, że od samego początku miałem poczucie bycia "zaopiekowanym" - onboarding czytelny, jasne zasady, ustalone cele, szef zawsze dostępny, dobry work-life balance (w praktyce = praca bez nadgodzin), przypisana kaska na rozwój umiejętności, normalni ludzie (bez kija w (usunięte przez administratora) jak w niektórych branżach). Biznes się szybko rozwija, więc tematów otwartych jest mnóstwo, co akurat lubię. I taka myśl na koniec: firma ma już ponad 1000 pracowników, w praktyce na co dzień pracuje się z kilkoma albo kilkunastoma osobami, więc większość (jeśli nie wszystkie) opinii odnosi się do kawałka rzeczywistości, którego się doświadczyło :)

OK!

Rekrutacja troszkę długa, ale dostawałam feedback po każdej zmianie. Żaden z moich mailów nie został zignorowany. Nie było też problemu ze zorganizowaniem dodatkowej rozmowy, o którą sama poprosiłam w celu przedyskutowania kilku pytań z mojej strony. Cały proces onboardingu był bardzo szczegółowy i przejrzysty. Zostałam zwinnie, a jednocześnie bez uczucia presji przygotowana do swojego stanowiska. Podczas, jak i po zakończeniu oficjalnych wdrożeń współpracownicy zawsze służą pomocą. Do tej pory spotkałam się tylko z pozytywnymi reakcjami i ogromem przydatnych informacji od innych osób w firmie. Naprawdę świetne podejście do nowych osób :) Dodatkowo "nowi" dostają kolegę z zespołu do wspólnej pracy (buddy), który powoli wdraża coraz lepiej w stanowisko. Są organizowane regularne workshopy i szkolenia z różnych dziedzin (sprzedażowe, techniczne, zarządzanie). Zauważyłam, że nawet po latach pracy w firmie wszyscy chętnie przychodzą na szkolenia, żeby nauczyć się czegoś nowego, lub zaktualizować wiedzę. Ponadto dofinansowanie do zewnętrznych szkoleń i nauki języków. Świetny kontakt z team leaderem i managerem zespołu, super podejście, z którym nie spotkałam się nigdzie indziej. Umowa B2B, płatny urlop, chorobowe, praca w pełni zdalna.

@OK!

Feedback po każdej zmianie? Co to znaczy? Chyba nie rozliczają cię i nie opowiadają po każdym pojedynczym dniu w pracy

Potencjalny pracownik

Proces rekrutacji na stanowisko dyrektora sprzedaży prowadzi bardzo młoda osoba z działu HR. W mojej ocenie brak jej doświadczenia w rozmowie z osobami mid/senior. Druga sprawa - otwierane stanowisko, a wiele moich pytań pozostało bez odpowiedzi. Trzecia - na managerskie stanowiska handlowe rekrutować powinien ktoś ze struktury sprzedaży, a nie hr. Nie wierzę i to się potwierdziło, że pracownik HR dobrze nominuje doświadczonego sprzedawcę do dalszych rozmów [ogólny problem w skali naszego kraju]. Czwarta - Kilka godzin na przygotowanie do rozmowy, potem czas na rozmowę. Odpowiedź przychodzi od automatu. Kompletnie bez żadnego komentarza. Moje osobiste odczucie jest takie, że potraktowano mnie w całym tym procesie bardzo nieprofesjonalnie.

greeny

Proces rekrutacyjny faktycznie jest długi i wymagający niemniej jednak sama praca już daje dużo lepsze wrażenie. Opinia opinii nierówna bo jest bardzo wiele działów i nie mogę za wszystkich ręczyć. Zostałem przyjęty mając niedużo doświadczenia i firma organizuje szkolenia, wdrożenia a po nich nie jest się rzucanym na głęboką wodę tylko pracuje się z kolegą z zespołu, który wszystko wyjaśnia i wdraża. Praca jest zdalna, sprzęt nowy i spełniający potrzeby, panuje dobra atmosfera w zespole i nie ma poczucia że jest się w jakimś korpo. Dla mnie jest okej

AB

Przestrzegam, firma za szybko się chyba rozwinęła i osoby, które tam pracują od jej początków wykształciły bardzo nieetyczne sposoby na przetrwanie, aby nie dać sie wygryźć przez osoby bardziej doświadczone i lepiej wyedukowane. (usunięte przez administratora). Moim zdaniem nie jest to miejsce dla ludzi ambitnych ceniących konstruktywną wspólłpracę i work balance. (usunięte przez administratora). Pozdrawiam

Jakie godziny pracy obowiązują w RTB House SA?

Wspolpraconik

Elastyczne

Kuba

Świetny pracodawca, jasne zasady i bardzo ciepłe przyjęcie do zespołu. Proces onboardingu, mimo, że przeprowadzony zdalnie, był bardzo klarowny i konkretny. Polecam!

Joanna
@Kuba

Super. A jak stawki - rynkowe? Może lepsze?

Wspolpraconik
@Joanna

Lepsze

Nie polecam. To spółka lub inny twór firmy ITF, tyle że nowa. Brak umow o prace, wyzysk, słaba atmosfera.

Welcome

Bardzo prosty schemat rozmowy rekrutacyjnej. Powtarzalność pytań plus poczucie ze rozmówca nie słucha odpowiedzi - czułem się traktowany jak cyfra w excelu. Brak informacji zwrotnej po odbytej rozmowie. Niski poziom biznesowy.

Dorota
@Welcome

a na jakie stanowisko aplikowaleś jak można wiedzieć? ciekawe czy rekruter miał zły dzień, czy każda rozmowa tak wygląda... ktoś coś?

Polecam

Fajna firma. Fajni ludzie. Polecam :)

Niezadowolina

Odradzam, początek obiecujący, ale za fasadą usmiechów knucie, manipulowanie i (usunięte przez administratora) Realizowanie swoich partykularnych interesów, brak współpracy i szacunku. Przynajmniej w teamie polskim.

Powodem dla ktorego odeszlam z firmy byl poglebiajacy sie brak szacunku dla pracownika. Mordercze KPIe biznesowe sprawialy ze ludzie tam poszali. Zwlaszca szczebel zarzadzajacy kompletnie oderwany od rzeczywistosci. Moim zdaniem chore trujace srodowisko na pewno nie dla ludzi z miekkim tylkiem. Knucie intrygi klamstwa (usunięte przez administratora) na porzadku dziennym

Mateo

Nie polecam. Brak doświadczonych osób umiejacych efektywnie zarządzać ludżmi. (usunięte przez administratora) Walki kogutów. (usunięte przez administratora)

Polecam

Dołączyłem do RTB House kilka miesięcy temu. Przez pierwsze dwa tygodnie brałem udział we wprowadzeniu do jej działalności, dzięki czemu można było się na spokojnie zorientować w swoich obowiązkach, czy poznać współpracowników (chyba pierwszy raz w życiu spotkałem się z firmą, która aż tak dba o wprowadzenie!). Działają w pełni międzynarodowo (w zasadzie są na całym świecie), co jest zdecydowanym atutem - praca z ludźmi zza granicy jest bardzo rozwojowa i wszystkim to polecam.

Nie polecam

Wszystkim onieśmielonym pozytywnymi recenzjami z goworku, sugeruje zobaczyć jak dużo firma rtb wykłada czasu na prowadzenie tego profilu. Po przejściu rekrutacji w ich firmie jestem pewna, że albo pozytywne opinie są kupione, albo negatywne są kasowane - zbyt wiele osób na grupach branżowych narzeka na to, jak wygląda u nich rekrutacja, żeby tu było nagle tak idealnie. Szczególnie, że na grupach podpisują się swoim imieniem i nazwiskiem, więc co jest bardziej rzetelne?

Ale o co chodzi?
@Nie polecam

Ale o co w sumie chodzi? Nie podoba Ci się, że rekrutacja jest trudna, czy coś z firmą jest nie tak?

Ojeja
@Ale o co chodzi?

Jaka szybką odpowiedź na negatywny komentarz! Zadowolony pracownik rtb odświeża co godziny profil, aby bronić swego pracodawcy? Czy może dział HR ma ustawiony alert, aby reagować? nie wdając się w dyskusję, zainteresowanym polecam dodać się do branżowych grup na Facebooku, tam ludzie podpisują się swoimi nazwiskami za swoje opinie, parę wątkow już jest

Arkadiusz
@Nie polecam

Jestem w tym momencie w rekrutacji RTB i porównując do innych rekrutacji w których biorę udział oceniam proces profesjonalnie: - od początku jasny proces - ile etapów, z kim oraz zapowiedź case study na ostatnim, - w pierwszej rozmowie z rekruterem sprawdzenie kwalifikacji i oczekiwań finansowych - w wielu procesach weryfikacja oczekiwanego wynagrodzenia vs możliwości firmy następuje dopiero na drugim spotkaniu z udziałem hiring managera (trudno to zrozumieć, ale tak się zdarza nawet w znanych markach na rynku), - 3 etapy z konkretnym zadaniem.

Darek

@Świeżak a na jakim sprzęcie pracujecie?

Zostaw merytoryczną opinię o RTB House SA - Warszawa

• Jak się pracuje w RTB House SA?

Zobacz opinie na temat firmy RTB House SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RTB House SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 25 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy RTB House SA?

Kandydaci do pracy w RTB House SA napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

RTB House SA