Archer Daniels Midland

Opinie o Archer Daniels Midland

Czy w firmie Archer Daniels Midland są regularne szkolenia pracownicze?

Blabla Nowy wpis

Czy w ADM są premie? Czy podwyżki tzw inflacyjne?

@Pracodawca Nowy wpis
@Blabla

Raz w roku obowiązuje tzw. merit time kiedy to podsumowujemy poprzedni rok, omawiamy cele na nowy rok i pracownicy mogą spodziewać się podwyżki powiązanej z ich performance oraz możliwościami finansowymi przedsiębiorstwa. Przy innych okazjach w roku mamy także dofinansowanie wypoczynku zorganizowanego we własnym zakresie oraz świąt.

Czy firma Archer Daniels Midland w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Pracodawca Nowy wpis

@Pracodawca Tak, ADM zwraca koszty w wysokosci 75% nakladow na kursy ACCA / CIMA lub podobne kwalifikacje.

Czy istnieje możliwość rozwoju w Archer Daniels Midland?

Roma

Hej, jak najbardziej i to bardzo duże! Wszystko zależy od Ciebie, ale widziałam już osoby króre zmianiały działy (np z ARów do księgi głównej czy ze skaningu do master daty), awanse w ramach działów, sporo osób przeszlo do prac projektowych (najwieksza implementacja SAPa na swiecie). Sa tez osoby jakie wyjechaly za granice i rozwijaja sie w innych dzialach. Oczywiscie nie od razu po zatrudnieniu, ale duzo rzeczy jest mozliwych.

@Roma

Ile osób stąd jest włączonych w ten projekt z sapa? I ogólnie czego te prace dotyczą jeśli można spytać? ;)

Roma
@Ewa

Hej, ponoć w skali całej firmy ponad 1tys. osób. To jest duża rzecz. U nas w Poznaniu jest myślę, ok.15-20 osób zaangażowanych. Ale dokładnie nie wiem z głowy.

J.Obstalecki, FD

Firma oferuje właściwie nieograniczone możliwości rozwoju. Dostępne jest wsparcie w postaci szerokiego wachlarza szkoleń. Ze względu na wielkość i różnorodność koncernu w skali światowej, możliwe są ścieżki kariery zarówno w działach finansowych jak i innych. Dla otwartych na zmianę miejsca zamieszkania - także międzynarodowo. Wszystko zależy od nastawienia i chęci. Pozdrawiam

Produkcja
@J.Obstalecki, FD

Jakie możliwości rozwoju ? Znam dziewczynę która jest na probobiorni z tytułem magistra ., a w laboratorium osoby po szkole średniej beż matury z tytułem technika laboranta .

Firma Archer Daniels Midland poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Jest zapotrzebowanie na pracowników? Jeśli tak, to na jakim stanowisku?

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Archer Daniels Midland? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Bardzo długo

U mnie za każdym razem przynajmniej 2 tygodnie trwało rozpatrzenie cv, kolejne 2 tygodnie na decyzję, a jeszcze badania

Jack

Firma zaczyna robić się mocno hinduska... Wszyscy to już odczuwają, a Ci wyżej w końcu zobaczą to w swoich ulubionych statystykach jak zabraknie solidnych pracowników.

Jack

Żaneta

Witamy oczywiście Hindusów ( i nie tylko) z Genpact w pełnej swojej krasie! Zero wiedzy, brak jakichkolwiek kompetencji, komunikacja na poziomie niechcianego dziecka, strasznie lubią się wywyższać mimo, iż pracują na rzecz ADM, a nie na odwrót. Nie stosują się do zasad, trzeba im o wszystkim przypominać i po stukroć mówić coś co już było mówione i jest napisane w instrukcjach tzw. DTP/SOP. Obiecują, że się poprawią, ale nigdy poprawa nie następuje i w konsekwencji mamy cyrk, który kręci się w kółko... Zarząd, choć się nie przyzna, dał ciała po całości; odchodzą super pracownicy, bo nie wytrzymują tej napiętej sytuacji. Dla tej firmy liczy się tylko i wyłącznie zysk; ja rozumiem że kasa musi się zgadzać, ale że aż takim kosztem pracowników? PR pogarsza się z dnia na dzień i nic tego nie zmieni. Podwyżek nie ma, o awansach zapomnij. Zostań i pokochaj Hindusów lub odejdź z czystym sumieniem, że zrobiłeś wszystko co w Twojej mocy, szkoda tylko, że nikt tego nie doceni.

Kacper

Czy wigilia pracownicza w tym roku się odbyła?

Jaka jest kultura pracy w Archer Daniels Midland? Obowiązuje typowy dress code?

Hehe

Kultura pracy jest taka, że ok 20 negatywnych komentarzy zniknęło z GoWork. Firma dba o swój wizerunek.

W obecnym czasie zapowiedzianych zwolnień, zarząd ADM postanowił "odpowiedzieć" na pytania pracowników. Otóż z przykrością informuję iż odpowiedzi, na które trochę czekaliśmy zostały tak kreatywnie ułożone, że pracownicy wciąż nie usłyszeli żadnych konkretnych informacji dot. choćby nazwy partnera strategicznego w Indiach lub firmy outplacementowej, która ma się zająć zwolnionymi pracownikami, albo od którego działu zaczną się redukcje etatów. Zamiast tego usłyszeliśmy opowiadania tych samych bajek tylko innymi słowy. Niestety nie możemy również otrzymać naszych pytań i odpowiedzi na piśmie, choćby w mailu jak nam to wcześniej obiecano, ponieważ muszą się na to zgodzić USA. I tak właśnie wygląda szacunek w tej firmie

Grzesiek

Firma jak najbardziej dobra ale jednocześnie wymagająca więc nie każdy potrafi sprostać.

Basia
@Grzesiek

Faktycznie @Grzesiek masz rację... Tak dobra firma, a ja tak zły pracownik, że nawet gdyby im oddać swoje narządy do przeszczepu to nadal będzie to zbyt małe poświęcenie z mojej strony. Ci, którzy znają się na swojej pracy, wykonują ją ponad normę i nie chodzą na kawki co godzinę mają zawsze najgorzej, a zwłaszcza pod względem finansowym. Wobec tego proszę cię, żebyś nie pisał tutaj bzdur o tym, że ktoś nie potrafi czemuś sprostać, tylko dlatego, że pracuje przez duże "P".

Mariolka

Jeżeli macie choć odrobinę godności i szacunku dla własnej osoby to nie składajcie CV w tej firmie. Kłamstwa, matactwa i lizustwo jest na porządku dziennym. Pracujemy na kilku przestarzałych systemach, w których od AP poprzez AR a kończąc na księdze głównej jest bałagan. Stale nam wmawiają, że wkrótce będzie SAP i tak od kilku lat... Ale moi drodzy, parę dni temu uśmiechnięci PM i HR oznajmili nam, że będą nas zwalniać. Niestety nie mogli nam powiedzieć nic więcej oprócz tego, że "wkrótce wszystkiego się dowiemy", poświęcić nam Pracownikom pół godziny więcej i odpowiedzieć na nasze pytania - to też było niemożliwe... Brak szacunku i poszanowania, z których tak są dumni, jest na porządku dziennym. Cały Poznań aż huczy od słusznych i już potwierdzonych informacji, że procesy zaczynając od AR i AP zostaną przeniesione do Indii, ponieważ tam jest tańsza siła robocza i nikt nie zadaje niewygodnych pytań. Zmiany i redukcja etatów ma nastąpić również w kontrolingu. (usunięte przez administratora) krętactwo i donoszenie, a także znajomości na wyższych poziomach na pewno pomogą wam wspiąć się na wyżyny swoich możliwości. Ludzie z faktyczną wiedzą księgową i doświadczeniem, bez powyższych umiejętności nie mają tutaj czego szukać. Obecni pracownicy dostają psie podwyżki, na które muszą harować, nawet za niezapłacone nadgodziny, natomiast więcej kasy owszem oferują nowo przybyłym, także tym bez doświadczenia , czyli bez obrazy takim, którzy zrobią to co małpa w cyrku za banana bez dyskutowania. Posprzątają na chwilę bałagan i tak prędzej czy później sami odejdą. Ahh byłabym zapomniała, że są kursy i szkolenia, ale jeśli nie jesteś z nikim z wyższych w kolesiostwie to podpiszesz lojalkę na kilka lat... wszyscy pozostali mają high life. Plus doliczcie sobie dwa razy w roku litr oleju i majonez wlkp i to za darmo! Takiej okazji już może nie być, dlatego dobrze się zastanówcie nad priorytetami. Jednak wierzę jeszcze w rozsądnych ludzi i sądzę, że cenicie się dużo wyżej i stać Was na normalną pracę.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Standardowo otrzymujesz umowę na okres próbny i jak Ci się poszczęści to masz ją podpisaną bezpośrednio z pracodawcą, a jak nie to zostajesz zatrudniony jako kontraktor i podpisujesz umowę z firmą pośredniczącą, ale wtedy nie dostajesz dodatków jak inni "pełnoprawni" pracownicy, jak choćby kasę na wczasy pod gruszą.

Misiek

@Ok czyli załoga bez zarzutów?

Czym Archer Daniels Midland zachęcają? Jakie mają dodatki?

Ok

Mega spoko ludzie!

Czarek

Może nie jest idealnie ale dla dobrych pracowników to dobry pracodawca!!

Bartosz

Dajcie sobie spokój. Ludzie tam wytrzymują tylko max do roku. Czysty wyzysk człowieka. Harujesz, harujesz i jesteś niezauważalny. Procesy są tak dziurawe, że zgarniasz ochrzan od Team Lidera za wszystko. Ludzie zwalniają się a za nich pracujesz Ty i nawet nikomu do głowy nie przyjdzie, że masz codziennie ogień i przez to się nie.wyrabiasz. Śmiech na sali...Nawet nie próbujcie. A jak nie podpasujecie komuś to będą na Was donosić...

Ktoś
@Bartosz

Bartosz popieram! Na całej linii. Żeruje tam stado lizusów, wspierających szefów i żyjących z pracy innych. Unikajcie jak ognia! Zarówno SSC w Poznaniu, jak i produkcji w Szamotułach.

@Nick a po co była robiona ta prezentacja? Była ona potem dostępna dla wszystkich pracowników firmy?

Zostaw merytoryczną opinię o Archer Daniels Midland - Szamotuły

• Jak się pracuje w Archer Daniels Midland?

Zobacz opinie na temat firmy Archer Daniels Midland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Archer Daniels Midland?

Archer Daniels Midland