Opinie o Elektro-Radtkowski w Frammersbach

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Elektro-Radtkowski. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Elektro-Radtkowski o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Elektro-Radtkowski w Frammersbach

Zainteresowany Nowy wpis

Słyszał ktoś czy firma potrzebuje pracowników? Jakie zarobki są do wyciągnięcia w firmie?

Mariusz Nowy wpis
@Zainteresowany

Daj sobie spokój z tą firmą. Będziesz pracował od rana do wieczora. Początkowo będzie miło fajnie do pierwszej wypłaty. Nie polecam.

Tomasz Nowy wpis

Czy firma rekrutuje obecnie? Zastanawiam się nad składaniem CV...

Mariusz Nowy wpis

(usunięte przez administratora)Nie dajcie się nabrać i trzymajcie się z dala od tego (usunięte przez administratora)

Bolo

Wystarczy być solidnym pracownikiem a praca w dobrym miejscu to przyjemność.

Brałeś udział w rekrutacji do Elektro-Radtkowski. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?
Mariusz

(usunięte przez administratora) Z pracy zwolniłem się sam osobiści jak i mój kolega , z którym pracowałem ostatnio. (usunięte przez administratora). Wiele osób, poszkodowany przez tego człowieka zgłosiło się już do mnie z podobnymi przypadkami oszustw. Zawsze gdy poznali się na tym człowieku, to odchodzili bardzo szybko z tej firmy. (usunięte przez administratora) Osobiście już wniosłem pozew do Sądu za szkalowanie i znieważanie mojej osoby na portalach internetowych. (usunięte przez administratora) Ostrzegam po raz kolejny przed tą firmą!

HR
@Mariusz

Jezeli cos piszesz to powinienes wczesniej odstawic butelke.

HR Elektro

(usunięte przez administratora) Czlowiek ten potrafil wypijac dziennie wieczirem butelke wodki piopijajac piwem. dosyc dlugo sie maskiwal pracujac w frirmie przez 6 miesiecy. Jakos mu nic nie przeszkadzalo. Teraz wypisuje klamstwa i bzdury . Zdjecia z porzadkow jakie w mieszkaniu pozostawil uciekajac do polski sa do wgladu ( sterty butelek i smrod) jezeli by to kogos interesowalo. W polsce tez jest spalony (mial firme) scigany przez prokurature i wierzycieli.

Mariusz

Dzień dobry. (usunięte przez administratora) Co do negatywnych opinii o Panie Radtkowskim, to potwierdzam w całej rozciągłości i napiszę w punktach moją. 1.(usunięte przez administratora). Jest to niezgodne z Niemieckim Kodeksem Pracy. Stosowną opinie na ten temat ma przygotowaną przez Prawników z Niemieckich Związków Zawodowych, których jestem członkiem. Efekt tego jest taki, że pracujesz 11-12 godzin a on uznaje tylko 7-8 i to nie zawsze! 2. Zmusza do pracy w soboty i niedziele, nie płacąc przy tym uczciwie za tą prace. 3. Organizacja pracy jest fatalna! Nie skończona jest jedna praca a wysyła na kolejną. Ten człowiek nie ma zielonego pojęcia o czasie i terminie w jakim można wykonać daną robotę. Czasami zamawia towar podwójnie a czasami wcale. 4. Narzędzia do pracy są w stanie opłakanym, musiałem sam sobie naprawić młot udarowy żeby mieć czym pracować. A wkrętarkę używałem prywatną, bo to czym dysponuje ta firma to jakiś śmiech. Wkrętarki z marketów NORMA itp. Dodatkowo używaliśmy z kolegą jeszcze innych, moich prywatnych narzędzi. 5. Flota samochodowa powinna stać w muzeum albo u dobrego mechanika. 6. Mieszkanie u tego Pana to skandal, notorycznie wchodzi do mieszkania i przegląda rzeczy osobiste. 7. Uznaje pracowników z Polski za głupich, brudnych i pijaków. Facet ma coś z głową na tym punkcie. Ale to zapewne wynika z jego problemów alkoholowych. 8. Opinie pozytywne są wysyłane na jego zlecenie i są nieprawdziwe. Na dowód mogę powiedzieć że jeden z pracowników nawet został zmuszony przez tego Pana do wystawienia pozytywnej opinii. Osobiście należę do osób, które dają kredyt zaufania. Lecz w tym przypadku przez 6 miesięcy zostałem tak wykorzystany i oszukany przez tego Pana, że ta sprawa znajdzie swój finał w Niemieckim Sądzie. Nie polecam pracy u tego Pana. Znam już 6 osób, które pracowały w Elektro Radtkowski i mają takie same zdanie jak ja, i wystąpią jako świadkowie w postępowaniu przeciw temu Panu.

Martin Thomas

Nei polecam ryzykowac pracy dla tego naciagacza. Jesli ktos chcew tej firmie pracowac musi byc niespelna rozumu. Jak juz musisz pracowac w niemczech i nie masz lepszego pracy to musisz miec swoj dom do zamieszkania na czas pracy, w przeciwnym wypadku koszta zakwaterowania zapewniane przez pana Slawka przekraczaja dochody mozliwe do uzyskania. Za pieniadze ktore naleza sie pracownikom kupuje nowe auto. Na widok pustej butelko po piwie posadza czlowieka o sklonnosci do alkocholizmu. Sam dziennie wypija 6-pack piwa. W przypadku zakwaterowania w jego mieszkaniu - robi rewizje i przeszukania pod nieobecnosc pracownika/mieszkanca. W przypadku gdy mieszkanie jest brudne i trzeba sprzatac potraca z wyplaty koszty sprzatania - w rzeczywistosci tylko podloga jest odkurzona. W przypadku zakwaterowania w jego mieszkaniu pobiera kaucje. Nigdy i nikomu kaucji nie oddal pod zazutem spowodowanych uzytkowaniem. Uszkodzenia to przykladowo kurz na parapecie i brudne okna.

Roman
@Martin Thomas

Powyższa opinia to cała prawda. Pracujesz za grosze a i tak ich nie zobaczysz. Alkoholik krętacz.

@Roman

Pierd.glupoty facet podpisz sie swoim prawdziwym nazwiskiem i imieniem a nie pidpisujac sie imeniem jego syna (usunięte przez administratora)

Asiula
@Martin Thomas

Jakim Prawem używasz imion mojego małżonka . Nie masz odwagi przyznac się to swoich danych jeśli piszesz takie głupoty.....

Witam wszystkich komentatorów. Przedstawię się tylko z imienia Pan Sławek powinien się domyślić kto to ja. Pracowałem u pana Radtkowskiego... Na początku miałem pomocnika, później pracowałem sam, dostałem pomocnika i nasza współpraca się zakończyła po 18 miesiącach (?dobrze pamiętam?)... nie powiem... z mojej winy... acz mam świadomość tego jakie błędy popełniłem i co rozzłościło pana Radtkowskiego... Grunt to umieć przyznać się do własnych błędów... Przez przypadek znalazłem tą stronę... a że pana Radtkowskiego szanuję i uważam za dobrego pracodawcę... postanowiłem się ustosunkować.. Typowa polskie cechy: "zazdrościć nawet porażki", "czy się stoi czy się leży 500 się należy". Przyjeżdżacie do Niemiec nie znając języka, nie chcecie się nauczyć... wydaje się wam, że kindergeldy to już wszystko, a 9,5 na drodze leży i pracodawca musi dać... najlepiej jakby dał 25... Przyjeżdżacie bez podstawowych wymaganych dla zakresu działalności firmy (firm - bo nie tylko Elektro-Radtkowski) umiejętności.... Nie umiecie nawet po polsku poprawnie pisać... widać to choćby po tytule tejże "opinii"... Sam przyjechałem nie do końca przygotowany... nie tyle zawodowo, co mentalnie, do życia w innym niż polskim świecie. Zakwaterowanie... Mieszkania są drogie, ale bez przesady nawet 50% pensji to nie dużo. Kaucję się płaci przed zakwaterowaniem i odbiera po tym jak właściciel mieszkania stwierdzi że jest w porządku... chyba że musi usunąć jakieś szkody, mieszkanie odnowić... wszystko to jest w warunkach najmu... Normalne... Żaden z pracodawców nie zapewnia darmowego zakwaterowania... a to że pan Radtkowski pomaga w zakwaterowaniu (podobno ma teraz możliwość udostępnienia własnego mieszkania pracownikom) - należy uznać za dobrą stronę firmy. Socjal... Na socjal trzeba sobie zasłużyć, a nie oczekiwać, że jest z automatu. Jadąc pierwszy raz do Niemiec poszukaj sobie informacji co i jak można uzyskać, jakie dokumenty z Polski trzeba zabrać, żeby ten "socjal" uzyskać... - Pracodawca pomaga... Umiejętności zawodowe... Jadąc do pracy do Niemiec - należy pamiętać, że w Niemczech obowiązują trochę inne normalizacje niż w Polsce... więc wytykanie braku fachowości czy umiejętności należy szukać u siebie... Meisterbrief jest przyznawany nie za ładne oczy... tak jak w Polsce g...no warte uprawnienia elektryczne 1kV... Zdjęcia w referencjach na stronie firmy... zdjęcia są własnością firmy i mogę potwierdzić, bo niektóre instalacje robiłem ja... zdjęć nie pamiętam, chyba niektóre też... Bankructwo firmy HA! HA! HA! HA!... ja pier---le... jak będą tacy fachowcy jak do tej pory byli, każda firma będzie miała ciężko... o bankructwie nie słyszałem, a firmowy busik widzę że po mieście jeździ... Prawnicy... palcem pokażę właścicielowi firmy (Panu Sławkowi) - kto ten cały bajzel nazwany opinią stworzył... "Trepie"???? Tak wiem, że pan Radtkowski był żołnierzem w Wojsku Polskim (nie znam wszystkich szczegółów - nie są mi potrzebne)... trochę szacunku do starszego człowieka, żołnierza... Jak nie masz Pająku zawodu, to chociaż papierki z ulicy pozbieraj. Trawniki postrzyż... Jak pisze Mariusz... narzędzia... były kuferki z nowymi narzędziami (chyba dwa - takie konkretne) za mojej kadencji... nie używałem ich... wystarczały te co miałem... Elektronarzędzia... do Polski pojechały... przypuszczam , że wiem z kim... Nie mam czasu śledzić poczynań i działalności firmy, ale mogę powiedzieć, że jedna z lepszych, jeden z lepszych pracodawców z jakimi miałem do czynienia jako elektryk w Polsce... Pracuję aktualnie, po za granicami powiatu Main-Spessart, mam sporo zajęcia... ale jak Pan Radtkowski będzie chciał ze mną nawiązać kontakt, chętnie pogadamy... proponuję facebook, domyśla się pan kim jestem, więc bez problemu powinien pan mnie znaleźć... Ja ten wpis (przynajmniej link) prześlę niebawem na pocztę e-mail..

@Marcin

Marcin, wiele szczegółów podałeś pisząc swój komentarz. Uważam, iż jest on bardzo przydatny i merytoryczny, gdyż dzięki Twojemu wpisowi można nakreślić ogólny pogląd na profil firmy Elektro - Radtkowski. Z tego, co piszesz, już nie pracujesz u tego pracodawcy, jednak - jeśli będzie taka możliwość- chętnie znowu się u niego zatrudnisz. Czy możesz jednak napisać jeszcze, dla jakich ludzi odpowiednia jest praca w Elektro - Radtkowski? Wspominałeś coś o dokumentach i umiejętnościach niezbędnych do rozpoczęcia tam pracy - podaj proszę więcej wskazówek.

@Hanna

Jeśli pan Radtkowski potrzebowałby mojej pomocy to mu pomogę... Powrót raczej nie wchodzi w grę z racji tego, że aktualnie wykonuję inny zakres prac elektrycznych. Instalacji mieszkaniowych nie robię, a ta dziedzina to 75% działalności firmy. Dokumenty? Dla kogo jest praca w tej firmie? Praca jest dla każdego kto oczekuje godziwych zarobków za rzetelną pracę. Trzeba być przede wszystkim elektrykiem, a nie mieć wykształcenie elektryczne, dobrze byłoby znać język niemiecki na poziomie B1-B2... Dokumenty... to zależy po co się jedzie do pracy. Praca jest legalna, pracownik jest rejestrowany w zasadzie w dniu przyjazdu do Niemiec. Z automatu pracownik taki jeśli jest pierwszy raz w Niemczech - jest przypisywany do pierwszej grupy podatkowej - czyli największy możliwy podatek dochodowy. Trzeba mieć np. akt małżeństwa by wejść na inną grupę podatkową... Ubezpieczenie - najlepiej zgodzić się na ubezpieczenie jakie oferuje firma, europejska karta ubezpieczenia (nie wiem jak to się dokładnie nazywa) - działa, ale tylko w nagłych przypadkach... jeśli ktoś zachoruje i wymaga leczenia szpitalnego ... niestety trzeba się liczyć z rachunkiem za leczenie... Uprawnienia elektryczne - polskie tzw./ SEP do 1kV są mało wartościowe, a w zasadzie nic nie dają... niemniej trzeba mieć wiedzę i umiejętności wymagane na te kwalifikacje... Elektryk do firmy pana Radtkowskiego powinien umieć (napiszę wpros): - rozpoznawać rodzaje i typy przewodów/kabli; - znać choćby zgrubnie obowiązujące przepisy i normy branżowe, umieć je uzasadnić w razie odmiennego zdania pana Radtkowskiego... - alkohol i papierosy jadąc do pracy w firmie Elektro-Radtkowski należy zostawić na granicy... Papierosy jeszcze przejdą, ale alkohol czy skłonności do "piwka na fajrant " są bardzo źle odbierane... dlaczego? wiem, ale publicznie nie powiem ;) Dokumenty... zaświadczenia, oświadczenia... akty urodzenia dzieci, małżeńskie, to jest raczej na jakiś miesiąc po rozpoczęciu pracy... Pracodawca pomoże ... ale nic nachalnie, w stylu "ja tu jestem, dawaj mi dodatki" premie nawet są... ja dostałem 2 razy...

@Marcin

Z okolic właśnie Jasła był jeden pracownik... Nie był zadowolony z warunków pracy, umiejętności też nie miał.... Podejrzewam że to właśnie on jest autorem tych " opinii"...

Hanna

@Mariusz Sokołowski, @Robert, Wasze opinie odnośnie pracy w Elektro - Radtkowski są bardzo pozytywne w odróżnieniu od niektórych wcześniejszych opinii. Jak więc myślicie, dlaczego nie wszyscy są zadowoleni z tej pracy co na to wpływa? Dla kogo według Was jest ta praca? Osoby o jakich umiejętnościach i cechach charakteru najlepiej by się tu odnalazły?

Robert

Jestem pracownikiem w tej firmie od 3 m-cy i nie można powiedzieć złego słowa na szefa owszem nie toleruje pijaków , brudasów i leniów co śpią w godzinach pracy .Brak pracy-nie ma czegoś takiego dużo zleceń i w sobote jak ktoś chce.Zjazdy do polski można co tydzień na życzenie nawet z wolnym poniedziałkem wszystko do dogadania.Warunki socjalne rewelacyjne ,kuchnia,łazienka i pokój wysoki standard plus taras.Kompletnie się nie zgadzam z negatywnymi opiniami o firmie

Mariusz Sokołowski

To może ja również zabiorę głos w tej dyskusji. Miałem przyjemność pracować w firmie przez ostatnie 3 tygodnie korzystając z uprzejmości Pana Radtkowskiego, który zgodził się żebym przyjechał nie znając kompletnie języka niemieckiego. Nie zgadzam się z opiniami, które wypisują tutaj niektórzy ludzie "pokrzywdzeni" rzekomo przez właściciela firmy. Moje zdanie jest wręcz zupełnie przeciwne. Jeśli ktoś ma ochotę do pracy, zgadza się na warunki, które zostały mu przedstawione to kompletnie nie rozumiem tych komentarzy. - właściciel nie toleruje pijaków ? - oczywiście i tu w pełni go popieram. Pijesz ? Nie masz po co tam jechać. - wymaga żeby pracować, mieć pojęcie o robocie ? - no a czego się spodziewacie ? darmowej kasy ? - mało pracy ? - chyba żartujecie... podczas mojego pobytu było chyba z osiem budów do obskoczenia + ciągle coś nowego - 500€ ? - żartujesz ? ile pracowałeś ? 5 dni ? - jakieś przeszukania pokoi ? ja nawet swojego nie zamykałem... - warunki mieszkaniowe ? Ja szczerze mówiąc mam mniej miejsca w swoim mieszkaniu w Polsce. Zrobiłem zdjęcia - jeśli ktoś jest chętny to mogę podesłać. Pokój, kuchnia, łazienka, balkon, telewizor, satka, pościel, naczynia. Wszędzie czyściutko. Życzę wam w każdej pracy za granicą takich warunków. Na koniec dodam tylko, że widziałem za to w jakim stanie i porządku nasi rodacy zostawili sprzęt do pracy, ilu narzędzi z porządnych kompletów jak WIHA, KNIPEX dosłownie (usunięte przez administratora) Porządek w magazynie po wcześniejszych "brudasach" robiliśmy z kolegą 2 dni. Wszystko rozpieprzone gdzie się da. P.S. - to nie jest jakiś fikcyjny nick którym podpisuję ten komentarz w przeciwieństwie do niektórych.

Hanna

@anonymous czy Ty również jesteś zatrudniony w Elektro-Radtkowski? Czy w takim razie pracownicy, którzy są sprawdzeni i naprawdę znają się na tym fachu, mogą liczyć na wyróżnienie w postaci dodatkowych premii lub innych pozapłacowych benefitów?

Glupoty piszecie nic wiencej przyjezdzacie do niemiec pracowac jestescie wielcy elektrycy a na koncu sie okazuje ze (usunięte przez administratora) umiecie ! Bravo trzeba tylko po was poprawiac

łukasz

Czy teraz w sezonie letnim firma będzie zatrudniała jakiś nowych pracowników? Mam nadzieję, że tak :)

budowlaniec

Uwaga na tego naciagacza oszusta i kretacza jestem po szkole wyższej budowlanej ten typ niema pojęcia. O budowlance zatrudnił mnie jako pomoc elektryka lecz pracowałe. Jako budowlaniec facet bez pojęcia kaza. Robić od d...strony później odliczanie z wypłaty za złe wykonane prace niepolecam tego pana powodzenia rodacy u innego uczciwego pracodawcy

jagodzia

No to tez nic nowego stary tepy trep trzymajcie.sie daleko.zapomnij !!!

elektryk

Firma krzak - roboty nie ma, pieniędzy brak. Jeśli zależy ci na pracy jako elektryk, jeśli chcesz świadczyć wolontariat na rzecz firmy, zarabiać 500€ miesięcznie, jeśli lubisz być oskarżany, lubisz być traktowany jako śmieć/ wyrobnik z polski. Praca w tej firmie jest dla kogoś takiego, kto nie ma ambicji i lubi świadczyć jałmużnę. w tej firmie nie zarobisz. właściciel to stary trep nie potrafiący zarządzać ludźmi, facet prowadzi firmę elektryczną, a nie zna podstawowych praw i przepisów budowlanych. Pracownicy są oszukiwani finansowo i zawodowo.

Zostaw merytoryczną opinię o Elektro-Radtkowski - Frammersbach

Elektro-Radtkowski
3.2/5 Na podstawie 9 ocen.

Elektro-Radtkowski