INCOM POLSKA SP. Z O.O.

Opinie o INCOM POLSKA SP. Z O.O.

@Były

Szanowny Pracowniku @BYŁY! Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tego typu komentarzem. Od ponad 3 lat zatrudniamy pracowników ze Wschodu. Nie dyskryminujemy innych osób, ze względu na pochodzenie! Przypominamy, że jest to jedna z wartości opisana w kodeksie postępowania w naszej firmie, którą powinni się kierować Wszyscy (zarówno pracownicy jak i partnerzy biznesowi). Czy ma Pani/Pan świadomość tego co dzieje się na rynku polskim? Brakuje pracowników - i nie tylko w firmach produkcyjnych, ale w każdej branży począwszy od kierowców, taksówkarzy, kasjerów, kończąc na specjalistach czy medykach. Sytuacja jaka panuje od kilku lat w naszym kraju wymusza na firmach szukania rozwiązań, które zapewnią ciągłość pracy, w naszym przypadku ciągłość produkcji. Tego typu zarzuty odnośnie dyskryminacji są niedopuszczalne! KAŻDY MA PRAWO PRACOWAĆ W FIRMIE INCOM POLSKA SP. Z O.O. BEZ WZGLĘDU NA POCHODZENIE, RASĘ, WYZNANIE I KAŻDY MA PRAWO ZAJMOWAĆ TAKIE STANOWISKO NA JAKIM JEGO PRACA BĘDZIE NAJBARDZIEJ WYDAJNA.

sadd

Jak wygląda kwestia nadgodzin? Są dobrowolne, czy ludzie są do nich przymuszani?

Mejrelesz

A czy nie chodzi im bardziej o doświadczenie, jakość wykonania pracy, ilość ew. Wiadomo że nowo zatrudniony pracownik nie będzie miał od razu takiego skilla co pracujący kilka lat np. hm ?

Czym Incom Polska Sp. z o.o. zachęcają? Jakie mają dodatki?

Tak 8% premii ,ale premia wysililiście się to gdzie indziej dają trochę więcej

LukaPuka

Czy faktycznie potrzebne jest doświadczenie by być zatrudnionym?

Danuta
@INCOM POLSKA SP. Z O.O.

Ile czasu zajmuje takie wdrożenie na produkcję człowieka, co nie miał z tym wcześniej styczności?

Roxi Nowy wpis

Opinia odnośnie tego, że więcej jest brygadzistów niż ludzi do pracy wciąż jest aktualna? Tak napisano kiedyś a właśnie widoczna jest oferta do tej funkcji w sieci. zastanawiam się czy pod względem finansowym nie warto byłoby aplikować. wiadomo jakie wychodzą zarobki?

S

Ciekawe jeszcze czy dadzą w tej firmie od stycznia podwyżkę gdyż od stycznia wzrasta placa minimalna. Czy jak zwykle sobie kpiny z pracowników zrobią

V
@S

I jeszcze ile w jakiej wysokości dadzą te podwyżki , bo teraz od stycznia minimalna stawka na godzinę wynosi 27. 70 , czy jak zwykle zrobią sobie kpiny i żenadę .

@V

Dzień dobry, Podana przez Panią/ Pana wartość minimalnej stawki godzinowej – w tym wypadku 27.70 zł – dotyczy pracowników zatrudnionych na umowę zlecenie. Zapraszamy do zapoznania się z „Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 września 2023 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2024 r. „ W razie pytań czy wątpliwości zapraszamy do Działu Administracji i Kadr, który jest otwarty codziennie dla pracowników. Tak samo dostępni są dla Państwa brygadziści/mistrz zmianowy/kierownik. Pozdrawiamy, InCom Polska

@INCOM POLSKA SP. Z O.O.

Dzień dobry. Zdaje się, że pracownika produkcji szukacie. W ogłoszeniu czytam o umowie o pracę. Na jak długo jest ona zawierana? Z treści wynika też, że występuje miesięczna premia motywacyjna - do 8%. Ale w takim razie potrzebowałbym wiedzieć od jakiej kwoty mam liczyć owe 8%, czyli jakie są zarobki?

MX
@INCOM POLSKA SP. Z O.O.

Od stycznia, minimalne wynagrodzenie osiągnie poziom 4242 zł brutto, a stawka godzinowa wzrośnie do 27,70 zł. To pierwsza podwyżka w tym roku. Druga nastąpi w lipcu, kiedy to wynagrodzenie minimalne wzrośnie do 4300 zł, a stawka godzinowa do 28,10 . A jeszcze jest włókno które jest w powietrzu ludzie oddychają i siada na płuca że są warunki szkodliwe i wy chcecie nowych pracowników za takie warunki i płace nic dziwnego że pracują w większości Ukraińcy ale i oni też za bardzo nie chcą pracować w jakich warunkach i za takie stawki. I też odchodzą. Bo jak dacie nadgodziny to tylko na 12 bo na 8 to nie , nie można. Więc powodzenia za takie podejście .

@MX

No jeśli sobie podzielisz te 4242 przez 168 godzin to wychodzi na godzinę 25,25. Czyli jak pracownik przychodzi do pracy to jest najniższa krajowa. Firma deklaruje, że daje więcej. To ile Wy jako pracownicy doświadczeni macie na godzinę? 26? 28? To niewiele więcej niż najniższa krajowa. Po tylu latach pracy.

Jesteś pewny tych obliczeń? To znaczy rozumiem podziałkę na godziny, ale zastanawiam się czy one nie są przypadkiem jeszcze jakoś inaczej podliczane? Tutaj na przykład wisi oferta dla wózkowego i wprost piszą, że brutto masz na godzinę 28 pln. To ktoś z doświadczeniem może mieć 30?

Nick Nowy wpis

No skoro najniższa krajowa to prawie 26 zł, to 28 dla operatora wózka widłowego to trochę wstyd, żadna łaska, to jest już przeszkolony pracownik, uprawienia na wózek kosztują kilka tysięcy. Taki pracownik powinien mieć co najmniej 32zł a nie denne 28. Ludzie ceńcie swoją pracę i doświadczenie, nie dajcie sobie wciskaj 100zł brutto więcej niż najniższa krajowa

Irena Nowy wpis

Z opisu dla specjalisty ds. kadr i płac już wiem, że bez dwuletniego doświadczenia się nie obejdzie aby móc kandydować. co dodatkowo może być istotne aby moc przygotować się dobrze do rozmowy?

Babcia Nowy wpis

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że praca w nocy znacznie obciąża organizm. Ze względu na zaburzenie naszego zegara biologicznego zwiększa ryzyko wystąpienia stanów lękowych, problemów ze snem, depresji czy chorób układu krążenia

Pracownik Produkcji

Szczerze mówiąc to na rozmowie nie było szału. Pytali czy jestem sprawny fizycznie i czy mam chęci. Pokazali mi chale z i pytali gdzie wcześniej pracowałem i czy nie będzie problemu z dojazdem do pracy. dodano że praca trzy zmianowa. Cztery dni pracy, dzień wolnego i znów cztery dni pracy. Teraz to mają zastanowić się i dać znać na początku nowego tyg. J

W ofercie na wózek widłowy wyczytałem, że mimo tej minimalnej z opisu przypadają jakieś benefity. ta impreza co kwartał z kieszeni pracodawcy chociażby zainteresowała. jaka była ostatnio zorganizowana i czy faktycznie nawet grosza nie trzeba było dorzucać?

Besos

Jak nie dacie i nie będzie podwyżki to tak ludzie będą pracować, bo ludzie zdają sobie sprawę że pracują przy materiałach z włókna szklanego które jest szkodliwe dla zdrowia i powinien być dodatek za pracę w warunkach szkodliwych. Tak jak podwyżka od stycznia placy minimalnej, a tam nic nie dać. I się dziwicie że ludzie tak pracują.

@Besos

Jak tu wygląda kwestia bhp, skoro jest tu praca przy włóknie szklanym? Są ochronne akcesoria dla pracowników? Odzież? Firma zapewnia takie rzeczy regularnie i dobrej jakości?

@Agnieszka

Pani Agnieszko, Każdy pracownik otrzymuje odzież roboczą pierwszego dnia pracy. Stale weryfikujemy ryzyka, wymagania i zasady dotyczące stosowania środków ochrony indywidualnej. Obecnie na naszych halach jest obowiązek używania okularów ochronnych, ze względu na pracę z włóknem szklanym, balsą i piankami. Obowiązkiem każdego pracownika jest przestrzeganie zasad wymaganych prawnie i przyjętych przez pracodawcę. Pozdrawiamy, InCom Polska

@Besos

Dzień dobry, W naszej firmie nie ma warunków szkodliwych dla zdrowia, dlatego nie mamy obowiązku wypłacać dodatków za pracę w warunkach szkodliwych. Pozdrawiamy, InCom Polska

Linkin
@Agnieszka

Przepraszam bardzo ale teraz cię poniosło z tą wypowiedzią. Pracowałem w tej firmie tylko jako logistyk i nigdy nie widziałem aby firma na produkcji coś dała były przypadki że pracownik dostał maseczkę bo długim proszeniu. A warunki są szkodliwe wystarczy rano wejść na halę i widać jak cały (usunięte przez administratora) lata w powietrzu

P
@Besos

Najnowsze badania wykazały, że najbardziej niebezpieczny dla zdrowia człowieka i środowiska jest pył, którego źródłem jest włókno szklane. Szkodliwość dotyczy głównie skóry i oczu. Pył ze szkła węglowego podrażnia skórę, co prowadzi do jej zapalenia.

Vendeta
@Besos

Jaka podwyżka i placa taka praca. Jak stawiacie takie warunki tak macie i jest w tej firmie i będzie. Jak się nic nie zmieni. Więcej jest brygadzistów niż łodzi do pracy i się nic nie zmienia na lepsze tylko jest coraz gorzej.

Czy widzieliście nowe ogłoszenie o pracę INCOM POLSKA SP. Z O.O. na stanowisko Inżynier Procesu? Pojawiło się 31 stycznia na GoWork.pl. Planujecie na nie aplikować?

Mam w planach wysłanie CV na stanowisko Specjalista ds. transportu, ale chciałabym o coś spytać tak odnośnie fragmentu w ogłoszeniu o tym, że wymagaja znajomości prawa celnego. Czy trzeba mieć pokończone kursy jakieś w tym kierunku? Czy taka "organiczna" znajomość wystarczy? Dziekuje.

A te ofertę dla specjalisty do BHP to już widzieliście? Dziś ja dodali chyba z tego co widzę. Ostatnio nikt do takiej pracy chyba nie nawiązywał. Myślicie, że warto byłoby spróbować? posiadam doświadczenie i ciekawi mnie jak tu płacą. Piszą tez w socjałach o dofinansowaniach do świat i tak dalej. to jakie teraz mogło wyjść?

Lolek

To co czytam wydaję mi się śmieszne ,wszędzie jest lepiej tam gdzie nas nie ma a co do pracy to zależy tylko od was ile będziecie zarabiać ,od waszego zaangażowania i chęci stawka godzinowa możliwość rozwój to zależy od danej osoby jak będzie się starać i wykazywać a przełożeni to dostrzega i docenia ,co do nadgodzin to na pewno są tylko nie każdy chce chodzi a zarabiać po 4500 zł netto osoby które to oczerniają firmę to nieroby i tyle w temacie

@Lolek

Jak przeglądam różne firmy na forum, to tzw. obrońcy przeważnie mają jeden i ten sam zarzut do krytyków. Personalny. Czy to oznacza, że podobnie jest w samej firmie, wszelka krytyka może się spotkać z personalnym zarzutem wobec krytykującego? Z obroną przez atak? A co do warunków pracy, to podaj, w jakim zakresie można sobie negocjować stawkę godzinową? Skoro to ponoć zależy od zaangażowania?

@Lolek

Że niby zarobki i stawka zależą od zaangażowania i pracy? Guzik prawda. Pracowałem tam ponad 6 lat. Podwyżki były dawane pupilkom, nie daj boze dostałeś zapalenia płuc i nie było cie tydzień w pracy to już o podwyżce przez rok można było zapomnieć. Nie było sprawiedliwe to ocenianie. Bo jeden się obijał i dostał, a drugi się starał to mu powiedzieli ze wziął jeden dzień na żądanie i już podwyżka się nie należy. I za każdym razem tekst "zarabiacie więcej niż najniższa krajowa więc podwyżka się nie należy". Nigdy doceniania tam nie było i nie będzie.

@Lolek

Wiesz kiedy stawka jest zależna tylko od pracownika? Na przykładzie innych firm - wszyscy mają jednakową podstawę, a reszta czyli nawet drugie tyle wyrabiasz sobie swoją pracą. Jeśli co chwilę latasz na peta, to nie wyrobisz sobie premii. Premia jest uzależniona od twoich błędów i procentowego ich udziału w całej pracy. Nie że jakiś blahy błąd i minus 2%. Bo jeśli zrobisz jeden błąd na 4 lata to czemu masz zarobić mniej niż ktoś kto tych błędów zrobił 4 w miesiącu i też mu zabrali 2%?

Na pewno nie zawsze bym zostawał na nadgodziny. Dlaczego daj proszę znać, ile bez nich płaca? I czy te nadgodziny liczą, jak w Kodeksie Pracy, czy 50 i 100?

S

Gdzie są te podwyżki wszędzie dali wszystkim podwyżki kiedy placa w tym roku minimalną podnieśli dwa razy a tam w tej firmie to sobie kpiny robią jeszcze żeby Ukraińcy mieli zarabiali więcej od Polaków

Aleksander
@S

A dlaczego na forum o podwyżkę pytasz? Jakbym miał, to bym Ci ją dał, ale nie do mnie decyzja należy. Tak trudno pogadać z przełożonym o podwyżce? Ile teraz płacą?

Ile pracuje się godzin w tygodniu? Chodzi mi o pracę jako Fakturzystka i w ogłoszeniu jest info o pracy na częśc etatu. czy jest jakaś opcja przejścia na cały etat np. po okresie próbnym?

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w INCOM POLSKA SP. Z O.O.?

Mejrelesz

Jak wygląda struktura organizacyjna w firmie (stanowiska) kto pod kogo podlega / obowiązki. Z góry dziękuje za odp.

@Mejrelesz

O, to ciekawe pytanie. Mnie to też ciekawi. I jak już mowa o strukturach firmy, to jaka jest szansa na awans z magazynu na stanowisko biurowe? Można rozwijać się w strukturach pionowo?

@Mejrelesz

Drogi użytkowniku, Wszystkie informacje dotyczące struktury organizacyjnej udzielane są pracownikowi w pierwszy dzień jego pracy podczas szkolenia. Pracownicy również mogą uzyskać powyższą informację w biurze HR. Pozdrawiamy, InCom Polska

To jakieś kpiny. Ludzie jeszcze nie zaczęli pracy i nie byli w firmie, a już takie zarzuty i roszczenia. A do tych co pracują najpierw pokażcie, że potraficie, bo jak do tej pory to noc od siebie. Wiedzą tylko kiedy przerwa i jak szybko zejść do szatni.

Co to znaczy, że sa roszczenia jak się nie pracuje? No czego firma chce od kogoś, kto jeszcze nawet nie przyszedł do pracy? To chodzi o wymagania np. zrobienia badan u lekarza medycyny pracy?

Magazynier

Czy ktos z was pracuje jako magazynier na jaką wypłatę można liczyć co miesiąc na czysto?

Yachu
@Magazynier

Policz sobie 21.50zł ,.razy ilość godzin w miesiącu i będziesz wiedział.

@Yachu

Ta podana stawka jest na start tylko, a potem rośnie, czy to jest już normalna stała kasa? Ciekawa jestem właśnie, czy można podwyżki oczekiwać np. po okresie próbnym?

Stachu
@Yachu

Jakie 21.50 przecież jest 28 zł na próbnym i 29 po. Do tego 200 zł za frekwencję oraz 10% premii po miesięcznym okresie próbnym. Stawka rośnie do 29 zl

@Stachu

Ok, a jeszcze w kwestii premii frekwencyjnej. Czy jak się opuści jeden dzień np. urlop na jeden dzień, to ta premia przepada całkowicie, czy jest zmniejszana o konkretną kwotę?

Sadd
@Stachu

Jakie 28 zł to zupełna bzdura. i kłamstwo . Jest 22 zł i to brutto.

Sadd

Może byście dali podwyżkę cfaniacy , ceny wszystko poszło w górę a zarobki to żenada .

sadd

DANNY
@sadd

Zaraz ci prod. udzieli profesjonalnej i inteligentnej odpowiedzi... tak jak wszystkie jego monologi i "wiarygodne" wypowiedzi w tym wątku...

@sadd

Dobrowolne. Możesz zapisać się na dowolny dział. Czasem jest więcej chętnych niż miejsc. Nie chcesz, nie idziesz, proste.

@sadd

Użytkowniku, dziękujemy za zadane pytanie. Musisz pamiętać, że zarówno pracodawcę jak i pracownika obowiązuje Kodeks pracy - to on określa kwestie nadgodzin. Zgodnie z definicją zawartą w przepisach Kodeksu pracy przez nadgodziny należy rozumieć pracę wykonywaną ponad obowiązujące pracownika normy czasu pracy oraz pracę wykonywaną poza przedłużony dobowy wymiar czasu pracy. Praca w godzinach nadliczbowych jest dopuszczalna w dwóch przypadkach: - w razie konieczności prowadzenia akcji ratowniczej w celu ochrony życia lub zdrowia ludzkiego, ochrony mienia lub środowiska albo usunięcia awarii;  - w razie szczególnych potrzeb pracodawcy. Ustawodawca, nie określił czym są "szczególne" potrzeby, a więc każdy przypadek wymaga odrębnej indywidualnej oceny. Możemy jednak określić, że szczególnymi potrzebami pracodawcy są, np: potrzeba wykonania dużego zlecenia lub np. zapewnienie ciągłości pracy firmy z powodu choroby innego pracownika. Jeśli pracodawca wyda polecenie służbowe pracownik nie może odmówić wykonania pracy w godzinach nadliczbowych. Odmowa wykonania polecenia może wystąpić tylko wtedy, gdy wykonanie byłoby sprzeczne z przepisami prawa lub zasadami współżycia społecznego. W związku z tym, że w Naszej Firmie nadgodziny nie występują w tym samym czasie na każdym dziale, na nadgodziny przychodzą wyłącznie osoby chętne. Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy kwestie pracy w godzinach nadliczbowych. W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Administracji i Kadr. Pozdrawiamy

@sadd

Możesz się zapisać na jaki kolwiek dzial . Ale nie masz szans się zapisać jako nowy pracownik na nadgodziny. Brygadziści biorą najpierw tych co bardziej "lubią " "swoich " .

Mejrelesz

Jak długo czekaliście na odzew z INCOM POLSKA SP. Z O.O.? Oddzwaniają zawsze?

Magazynier

Zaaplikowałem w święta, a dzisiaj mam rozmowę.

@Magazynier

A podczas umawiania się na te rozmowę to powiedzieli już wtedy, ile w sumie ma etapów rekrutacja? I czy była informacja kto będzie brał udział w tej rozmowie?

@Magazynier

Byłeś już na rozmowie jaką stawkę oferują na tym stanowisku? Na czysto juz

Zostaw merytoryczną opinię o INCOM POLSKA SP. Z O.O. - Szczecin

• Jak się pracuje w INCOM POLSKA SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy INCOM POLSKA SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 45.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w INCOM POLSKA SP. Z O.O.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 3 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy INCOM POLSKA SP. Z O.O.?

Kandydaci do pracy w INCOM POLSKA SP. Z O.O. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

INCOM POLSKA SP. Z O.O.