Netcompany Poland Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Netcompany Poland Sp. z o.o.

Bjergsen

Byłem na bardzo długiej i wyczerpującej rozmowie rekrutacyjnej - na zakończenie rekruter zapewniał na temat wysokiej kultury organizacyjnej w tej firmie i twardej zasady, że zawsze informują o tym, jak poszło niezależnie od wyniku. Minęły ponad 2 miesiące i żadnej informacji zwrotnej, co wiele mówi na temat tego, jak szlachetne korposlogany mają się do rzeczywistości w tej firmie xD. Wiem z wiarygodnego źródła, że oddziałem w Polsce rządzi HR i praktycznie tylko z nimi rozmawiają Duńczycy. Wiadomo, że HR to najdoskonalszy dział w tej firmie i znakomicie zarządza ludzkimi zasobami, więc jeśli coś pójdzie źle, bezbłędnie wskaże winnego ;P Osoby, które niedawno dostały wypowiedzenia mogą na ten temat napisać coś więcej... A o tym, jak bardzo Duńczycy cenią sobie Polaków, świadczy choćby fakt, że dostajesz dokumentację w ich ojczystym języku :)

@Bjergsen

Proszę Cię o więcej informacji na temat przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej w Netcompany Solutions. Co byś poradził osobie, która dopiero przygotowuje się do takiego spotkania i chciałaby wypaść jak najlepiej? Każda informacja z pierwszej ręki, będzie na wagę złota dla przyszłych aplikantów.

Lisek
@Patrycja

Widzę, że mężnie i zawzięcie starasz się od kogoś tu coś wyciągnąć, to chociaż ja odpiszę :) Zacznijmy od rozmowy. Wygląda trochę zastraszająco i nawet na juniora/regulara jest maglowanie sroższe, niż w niejednej innej firmie na seniora. Zdecydowanie przed nią warto sobie przypomnieć coś z procesu wytwarzania programowania ogólnie. Może paść pytanie/debata o zaproponowanie projektu jakiejś prostej aplikacji. Jaki model bazy, jakich technologii byś użyła i dlaczego. Następnie możesz się spodziewać zwyczajowej serii pytań z technologii do której się rekrutujesz. Z mniejszym lub większym naciskiem na to co masz w CV. Zależy od rekrutera. W Javie na pewno można nabić punkty znajomością Springa, patternów i znajomością sql ponad to czym różni się left od right joina. Pytanie zadziwiająco śmiercionośne to select zwracajacy drugą najwyższą wartość z listy wyników albo zwracający wartość drugą i trzecią z pominięciem pierwszej. O ile mi wiadomo, na poziomie do regulara nie ma jakiegoś strasznego przesiewu, można sobie względnie luźno pogadać, ale z rozmowy wyjdziesz raczej zmęczona i po dłuższym czasie :) Co do nadgodzin, to sprawa wygląda tak. Oficjalnie w polskim biurze nie ma nadgodzin. Masz "giętkie" godziny i możesz jednego dnia zostać dłużej, drugiego krócej (w ramach rozsądku i zgadania się z zespołem), ale na koniec tygodnia celujesz w 40h. Nie zawsze to wychodzi, czasem nazbierasz, chcesz odebrać w piątek, a ktoś Cię po południu ciągnie za język dłużej, niż przystoi i wtedy te godziny możesz sobie w***... nie odebrać. Z drugiej strony żadna presja ze strony Duńskiej nie może na tobie nadgodzin wymusić. Nie wszyscy Duńczycy są tego świadomi, ale wystarczy ich uświadomić i sprawa załatwiona. Nadgorliwców można oddelegować do szefa polskiego biura, który już sam wyjaśni dalej, że NIE. Co do samej pracy. Atmosfera generalnie bardzo fajna, każdy na większym lub mniejszym luzie. Jakość kodu zależy od projektu, ale kolega koszposzczur ma niestety rację, że często jednak ciągnie w dół. Język Duński w kodzie i dokumentacji - niestety dużo tego w projektach publicznych dla większych Duńskich klientów, chociaż razem z rozwojem na inne kraje staje się to chyba trochę mniej powszechne. Plusem (albo minusem) tego jest to, że nie musisz w takiej sytuacji dogadywać wymagań bezpośrednio z klientem i siedzisz sobie wygodnie w cywilizowanym srodowisku ludzi technicznych (mniej lub bardziej ;) )

Legolas
@Lisek

Bardzo sensowna i wyważona odpowiedź. Mówię to jako dwuletni pracownik tej firmy :) Z mojej perspektywy wygląda to bardzo podobnie. Nie ma firmy idealnej, ale w tej póki co ilość zalet bije na głowę wady. Pensje, socjal i atmosfera to zdecydowane zalety NC. @Patrycja, aplikuj, idź na rekrutację, nic nie stracisz, a sama zobaczysz firmę z bliska.

Patrycja

Na portalu z ogłoszeniami, znalazłam dwie oferty pracy zamieszczone przez Netcompany Solutions. Firma poszukuje osób chętnych do pracy na poniższych stanowiskach: Java Developer C# / .NET Developer Czy ktoś z pracowników mógłby napisać czy warto wziąć udział w rekrutacji? @sugarDaddy a czy często zdarza Ci się sytuacja, gdy musisz zostać w pracy dłużej? Czy później odbierasz sobie te dodatkowe godziny?

Czarek

Jeśli komuś nie w głowie praca to zasłania się rodziną?

sugarDaddy
@Czarek

może nie chodzi tu o zasłanianie się rodziną tylko o zwykłe poszanowanie mojego czasu prywatnego(po pracy)

Patrycja

@9 czy możesz napisać coś więcej o przebiegu rozmowy? Jak według Ciebie najlepiej się do niej przygotować? Z ilu etapów składa się proces rekrutacyjny i jakie warunki zatrudnienia Ci przedstawiono? Jeśli w przyszłości podejmiesz współpracę z Netcompany Solutions, podziel się z koniecznie swoimi wrażeniami na forum.

Programista C#

Żenujący poziom rekrutowania. Potwierdzone przeze mnie jak i przez kolegów. Czekałem 3tyg po złożeniu aplikacji na rozmowę. Zgodziłem się na rozmowę chociaż miałem już podpisany kontrakt. Chciałem sprawdzić jakość rozmowy. I była żenada cała rozmowa polegała na code review fragmentu kodu. Po jakimś czasie złożyłem cv przez rekruterkę która miała mi po kilku dniach odpisać tak czy nie i dalej nie otrzymałem. Nie polecam rekrutacji w tej firmie.

@Programista C#

Ja również bylem na rozmowie doslownie parę dni temu i uważam że ten wpis jest totalną bzdurą. Zarówno poziom rozmowy technicznej i managerskiej bardzo dobry.

Iza

Zawsze można wybrać, jak potrzebna jest kasa to trzeba się poświęcić!!

Patrycja

@Deith, czy ostatecznie udało Ci się iść na rozmowę rekrutacyjną i podjąć zatrudnienie w Netcompany Solutions Sp. z o.o.? Jakie są Twoje wrażenia? Co możesz powiedzieć na temat zarobków i atmosfery?

Deith

Był ktoś może na rozmowie na Java Junior Dev? zna ktoś może jakieś pytania, które mogą pojawić się na rekrutacji?

Wk
@Deith

Powinieneś znać paradygmaty OOP, SOLID, kontrakt equals i hashcode, itp. SQL, dobrze jak umiesz rozwiązywać zagadki logiczne. Oczywiście część rozmowy jest po angielsku, ale bez spiny. Szczerze mówiąc była to najfajniejsza i najciekawsza rozmowa na jakiej byłem. Bardzo luźno, ale rzeczowo.

Dostałem telefon od rekruterki. Nie mogłem dłużej rozmawiać. Umówiłem się na rozmowę na telefon na kolejny dzień. Obiecała że to ona będzie dzwonić. Brak kontaktu. Zadzwoniłem 5 minut po wyznaczonej godzinie na number z którego dzwoniła. Nikt nie odebrał.

qwerty

rekrutuja na miejsce recepcjonistki. jakies opinie?

Patrycja

@programmer @nijaki jeśli chodzi o możliwość odbierania nadgodzin podajecie zupełnie sprzeczne informacje. Czy może pracujecie/pracowaliście w innych działach firmy, a między nimi występują aż takie różnice? Jeśli tak, to może warto zacząć zamieszczać również informacje o dziale firmy, którego opinia dotyczy.

programmer
@Patrycja

to co pisał @nijaki to slogan z HR. Dokładnie ten sam tekst słyszałem w czasie rekrutacji (niestety uwierzyłem). Pracowałem tam jako programista. Mówienie o działach mija się z celem, bo to jest dość płynne. Idziesz tam np. jako programista .net i możesz trafić do projektu w javie........ Ktoś się tutaj też rozpisywał i pisał porównanie do EY - to też jest tekst osoby z HR, bo usłyszałem to samą argumentacje jak odchodziłem. Ponadto w firmie są podwójne standardy. Osobom nietechnicznym płaci się za czas spędzony na podróże do Dani, ale programistom już nie.

Patrycja

@Opuscilem Warszawe.. każdy może na wątku wyrazić swoje zdanie, jednak można to zrobić bez obrażania innych uczestników wątku. Jak rozumiem nie pracowałeś wcześniej w Netcompany, dlatego większa część Twojego wpisu to raczej domysły, niż to jak praca w firmie wygląda w rzeczywistości. Czy ktoś z obecnych pracowników mógłby odnieść się do kwestii poruszonych w komentarzu @Opuscilem Warszawe..? Widzę, że już wcześniej @Erwi dementował informacje o nadgodzinach.

@Patrycja

Byłem ostatnio na rozmowie i manager prosto w oczy powiedział, że nadgodziny są bezpłatne nawet przy umowie o pracę.

nijaki
@Patrycja

nadgodziny są bezpłatne, ale można je na spokojnie odebrać. zdarzają się rzadko, w czasie wdrożeń... i nie są obowiązkowe.

programmer
@nijaki

co za brednie, że nadgodziny można odebrać. Pracowałem w tej firmie i odbieranie nadgodzin to jakaś bujda. Z tego co pamiętam to jednej osobie udało się odebrać 2 godziny z 20-tu. Generalnie zależy to chyba od managera, a ci zbytnio nie przejmują się Polakami :)

Jakitaki
@programmer

Potwierdzam i niestety to co napisał(a) "Opuscilem Warszawe" w znacznym stopniu opisuje panującą atmosferę. Mi to nieodpowiadało i dlatego już tam nie pracuję.

Opuscilem Warszawe..

(usunięte przez administratora)wy wszyscy, ktorzy twierdzicie, ze takie latanie na delegacje po kilka dni / tygodni, to jak najbardziej normalna sprawa. podniecacie sie jakimis smiesznymi dietami, gdzie za granica, tyle zarabia sie w 1-2h (to samo stanowisko), mieszkaniem w hotelu ze spa / basenem (normalny czlowiek ma po pracy calkiem inne plany, zajecia, itd.), pracujecie nadgodziny za damo i jeszcze sie tym szczycicie, myslicie, ze dzieki temu szybciej awansujecie, jaracie sie jakimis godzinami wylatanymi samolotami, jakby to bylo naprawde szczyt waszych marzen (1 bezplatna wycieczka samolotem po ilus tam przelotach), itd. itp.. To przez takie osoby, jak Wy w Warszawie nie da sie normalnie zyc, pracowac, spedzac czas wolny. zepsulice i psujecie dalej rynek i opinie o pracownikach z Polski. Ludzie, ktorzy cenia sobie wolny czas po pracy, spokoj i wykonywanie obowiazkow, nie dadza sobie wmowic teorii bez poparcia dowodami musza uciekac, zmieniac firmy, zmieniac miasta, jak i panstwa i zostawiac takie istoty jak we w tym calym piekielku. Naprawde, naprawde co po niektorym polecam wyjazd za granice nawet na 2-4 lata i prace z dala od Polakow, w miedzynarodowym towarzystwie i na normalnych warunkach pracy. Moze sie jescze czegos nauczycie (usunięte przez administratora). Nie musicie miec absolutnie dziewczyny/chlopka w wieku 25 lat, kredytu, dzieci, samochodu, itd. Mialem tu aplikowac, ale przerazilem sie tymi komentarzami i wyglada na to, ze jeszcze dlugo, dlugo nie bedzie po co wracac do Polski.

Patrycja

Obecnie Netcompany Solutions Sp. z o.o. poszukuje kandydatów do pracy jako IT Recruitement Specialistoraz Java Developer. Co możecie doradzić osobom zainteresowanym którąś z ofert pracy? Jak wygląda praca w tych działach firmy? Dodatkowe informacje będą cenne dla osób, które na wątek trafiły szukając opinii o potencjalnym miejscu pracy.

rstdfjgkhlj;;lihkyhtgfds

Firma chwali się zleceniami na projekty informatyczne dla organów panstwowych. Nowe prawo w polsce uderza w takie firmy. kiedy zaczniecie zwalniac talented developers? :) żal mi was szczerze :(

Odradzam. Brałem udział w rekrutacji. Część techniczna w porządku. Następnie godzina propagandy jaka to firma jest super i jak zmienia świat. Nawet motto szefa było mi prezentowane. Aż się zażenowałem. Potem żadnej odpowiedzi, choćby odmownej...

anna wołowa

Firma przeciętna. Lokalizacja nie jest wcale taka świetna. Beznadziejny HR!!!

Erwi

To ciekawe il tu narzekających na nadgodziny i "korporacyjność" - u mnie w zespole nikt nadgodzin nie miał od pół roku a jak były wcześniej to pojedyncze. Ale jak widzę niektórych jak wychodzą na papieroski 5-6 razy dziennie i ich nie ma po 15-20 minut to się nie dziwię, że robią się im zaległości. Co do zarzutów o korporacyjności to nie ośmieszajcie się proszę - popracujcie sobie kiedyś w firmie pokroju EY jak ja wcześniej to zobaczycie co to korporacja - tu w porównaniu do takich firm jest bardzo przyjemnie i luźno - fajni ludzie, fajna atmosfera - problemy można normalnie po ludzku obgadać z managerami i nikt nie wierci o nic dziury w brzuchu. Ja jestem zadowolony, jak i wielu kolegów i koleżanek z tego co mówią. Wiadomo, są jakieś kwestie do poprawy ale ideałów nie ma, grunt żeby czuć się w robocie dobrze.

Jan

Swietny pracodawca, firma zarzadzana po skandynawsku: merytorycznie oraz w dobrym balansie zycia prywatnego z zawodowym. Praca na miedzynarodowych projektach z uzyciem jezyka angielskiego. Regularne szkolenia oraz dobre place. Dobre srodowisko pracy dla specjalistow IT na roznych szczeblach kariery.

nowy

Atmosfera ok, socjal ok, pracy dużo, ogólnie ok :)

Zostaw merytoryczną opinię o Netcompany Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Netcompany Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Netcompany Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Netcompany Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Netcompany Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Netcompany Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Netcompany Poland Sp. z o.o.