Netcompany Poland Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Netcompany Poland Sp. z o.o.

Zawiedziona

Mam spore doświadczenie jako programista C# (15 lat), studia, certyfikaty. Netcompany znalazłam sama, przy okazji przeprowadzki do Warszawy. Powiedzmy, że wyszukałam tą firmę, stwierdziłam że chcę tam pracować, pomimo otrzymywania wielu innych ofert z różnych firm, zaaplikowałam, wydawała mi się świetnym miejscem do pracy. Przyjęłam wcześniej inną ofertę, firma zobowiązała się mnie przyjąć jeśli tam mi się nie spodoba. Niestety zawód okazał się ciężki. Zwolniono mnie na początku pandemii, po miesiącu pracy, bez podania przyczyny, dokładnie w momencie, w którym zaczynało się piekło na rynku a preppersi potrajali swoje zapasy makaronu i papieru toaletowego. Muszę powiedzieć, że to było dość ekstremalne przeżycie. Bo faktycznie usłyszałam, że nie pasuję do mentalności firmy. Podczas rekrutacji usłyszałam, że "tu się ciężko pracuje i dużo imprezuje" Co ciekawe w dniu zwolnienia otrzymałam podczas calla dziwne przeprosiny od Duńczyka, powiedział, że mnie przeprasza bo myślał, że jestem powolna.. przeżyłam szok.. ale fakt, przez miesiąc pobytu w systemie ERP, który dopiero poznawałam, w technologii którą na oczy widziałam pierwszy raz (Dynamics) rozwiązałam z 16 bugów, z pewną pomocą lidera, mój kod nie dotarł do brancha develop, nie sprawdzono i zatwierdzono PR choć o to wielokrotnie prosiła. Dołączając do projektu usłyszałam, że nakazano leadowi przydzielać mi tylko proste zadania, co szybko storpedowałam domagając się trudniejszych, by być w stanie się wykazać. Projekt wydawał mi się nudny, mało wymagający, generalnie miałam wrażenie, że trafiłam na jakiś spokojny support. Miałam nadzieję, że to tylko taki luźny początek, a potem przydzielą mi coś konkretnego, rwałam się do pracy, lubię swój zawód. Na początku jeden PM powiedział mi że kultura firmowa to skandynawskie 'hygge', że nie mam się spieszyć ????.. Wnioskując po sposobie, w jaki zostałam potraktowana, firma traktuje ludzi przedmiotowo i nie wiem, czy to norma ale akurat w moim przypadku tak było.. Nie dostałam specjalnie szansy odnaleźć się (miesiąc i wylot) Darmowe obiady to nie wszystko, ważne jest jeszcze ludzkie traktowanie, minimalne zainteresowanie pracownikiem, margines na popełniane błędy lub początkowy brak rezultatów, zwłaszcza jeśli pracownik zostaje przydzielony do projektu, w którym nie zna technologii (tu Dynamics). Ważne są zdrowe zasady. Profesjonalna firma dba, by pracownik otrzymywał regularny feedback, który powinien być środkiem do wydobywania potencjału osoby, nie sygnałem, że wkrótce dostanie wypowiedzenie. W moim przypadku byłam zszokowana drastycznym potraktowaniem, gdybym nie była na okresie próbnym, pozwałabym firmę, gdyż chodzi o zasady - to nie tylko pracodawca ocenia, lecz także pracownik. Problemy pracodawcy wpływają negatywnie na pracowników, których z kolei łatwo oskarżać o niekompetencję. Skuteczne zarządzanie ludźmi niestety konkretna wiedza, którą zarząd i managerowie powinni ustawicznie zgłębiać, by dzięki niej tworzyć środowiska, które budują ludzi, ustawiają ich na sukces, a nie na porażkę, przegraną. W przypadku netcompany wymieniłabym brak prawidłowego zarządzania pracownikiem, brak informacji zwrotnej, która jest niezbędna, by pracownik miał szansę dostosować się do firmy, jak i pewniej chaos w pojmowaniu kultury firmy - czy jest to luz, skandynawskie 'hygge' czy polski 'crunch' i ciężka praca. Również mam wrażenie, że firma jest nastawiona wyłącznie na zarabianie pieniędzy, pracowników traktuje przedmiotowo, jako środek do celu. Miałam też odczucie wyścigu szczurów i płytkiego pojmowania dobytek kultury firmowej jako grupy wysportowanych nadludzi (którzy w pracy produkują jednak szybki słaby kod w nadgodzinach) Słyszałam też od kolegów, że firma, częściowo po stronie Duńskiej, nie dba o jakość kodu, liczy się prędkość. Osobiście uważam, że brak dbałości o jakość kodu to symptom dyletanctwa, sposób na piekło w projekcie, nadgodziny, słabą atmosferę, to duży koszt dla firmy i klientów, potencjalne kary za błędy, opóźnienia. Ale rozumiem, że taka firma jak netcompany, profesjonaliści, doskonale rozumieją podstawy skutecznego software developmentu, że szybko i byle jak oznacza de facto wolno.. :) Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia, tworzenie miejsc pracy zarabiających pieniądz ale też budujących prawdziwie ludzi, którzy w nich pracują to ważna, warta podjęcia misja, mam nadzieję, że wasza firma to w końcu dostrzeże i zmieni nastawienie. Zbyt dużo jest smutnych corpo, dających niewiele ponad pensję

DiegoMartinez

Polecam firme firma ma szereg zalet: bardzo dobra zorganizowana i uporxzdkowana praca i metodyka, dobry sprzet, mozliwosci rozowju, ogolnie przyjaznie nastawieni ludzie (poza wyjatkami...) pensja jest konkurencyjna, ale wiele zalezy od tego ile sie "utarguje" Oczywiscie NC ma szereg mankamentów, jak wskazao w innych opiniach przede wszytskim kluczowy jest zespol oraz manager, jesli trafisz na fajnych ludzi to nie bedzie powodow do zmartwien

Sławomir
@DiegoMartinez

Od jakich stawek zaczyna się w Netcompany? Ile dają tu na początku i po jakim czasie można się starać o podwyżki? Czy można tu liczyć na rozwój zawodowy? Są jakieś szkolenia i kursy? :) Daj znać co wiesz na ten temat!

gość

Aplikowałem na stanowisko testera jakieś dwa lata temu. Trochę mnie to bawi, że do niedawna ciągle widziałem tą samą wystawioną ofertę, jakby nie mogli znaleźć odpowiedniej osoby na to stanowisko. Zapewniam, że technicznie zdecydowanie się bronię i nie byłem testerem typu "3-miesięczny kurs bez ukończonych studiów informatycznych", bo potem wylądowałem jako koordynator testów w jednym z dużych banków, więc pięknie dziękuję za odrzucenie mojej kandydatury i powodzenia w szukaniu idealnego kandydata, dziś oferty już nie widzę, może w końcu się trafił :D

Andrzej Rogacz

Korporacja i tyle. Dużo pracowników z małych miejscowości którzy przyjechali na studia i zostali tak już w tym nowoczesnym (usunięte przez administratora). Nie polecam inzynierom z prawdziwego zdarzenia, ale ci raczej nie aplikują tutaj z zamiarem robienia kariery, bo tacy ludzie tutaj to jednostki. Praca niektórych polega na wycenianiu zadań w Jirze przez cały dzień :D. Do dzisiaj mnie to bawi. Mozliwosc lecenia w wała za to doskonała. Socjal dobry, szkolenia słabe. Polecam zatrudnić się, markować jakiś progres w rozwoju i jednocześnie prowadzić swoje projekty na boku - finansowo miodzio. Robię tak odkąd tu pracuję i jestem z tego dumny.

Sławomir
@Andrzej Rogacz

Jakie szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje oferuje ta firma? Jaka jest ścieżka kariery w Netcompany Poland i czy to dobre miejsce do rozwoju? Czekam na Twoją odpowiedź.

Andrzej Rogacz
@Sławomir

Jakie szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje oferuje ta firma? Z reguły związane ze stackiem 'la Microsoft i obecnym projektem. Brak kultury devopsowej. Z reguły standardowe kursy w Javie7, 8 to max. Weblogic, Dotnet etc. Jaka jest ścieżka kariery w Netcompany Poland i czy to dobre miejsce do rozwoju? konsultant - senior konsultant - menadżer/specjalista

PanX

Przyjdź pracuj na stanowsku javy,(usunięte przez administratora) To brak szacunku.

romeo99
@PanX

wydaje mi sie ze to bylo do przewidzenia firma z tego co wiem przede wszystkim pracuje na stacku microsoftu chyba c# lepszy niz js ....

Elżbieta

Oczywiście, każdy pracodawca powinien szanować swojego pracownika, i odwrotnie. Jednak trzeba przyznać, że Twoja wypowiedź jest lakoniczna, mało konkretna. Dobrze byłoby zatem, jakbyś dodał coś i na temat ogólnych warunków pracy w Netcompany Poland. Czy osiągane tam wynagrodzenie rekompensuje w jakiś sposób inne niedogodności? Chętnie poznamy szczegóły, dotyczące zarobków w tej firmie.

Nicki
@Elżbieta

Moja wypowiedź jest lakoniczna i taka miała być. Podłe traktowanie ludzi którzy są najbardziej zaangażowani w pracę tam to norma. A donosiciele i kłamcy górą

ech
@Elżbieta

Za moich czasów Duńczycy dawali ciasto za nadgodziny ...

Mikołaj
@ech

To rzadko spotykana forma dodatku. Możesz uzupełnić, jak często za Twoich czasów zdarzały się sytuacje, że musiałeś zostawać po godzinach? Były to sytuacje sporadyczne, czy raczej sklasyfikowałbyś je jako częste?

Matusch
@Mikołaj

W ostanim roku robiłem nadgodziny przez 2 tygodnie z rzędu (przed go live). Wszystkie odebrałem

@Nicki

Niestety prawda

Robert
@Elżbieta

Zarobki dość ok ale tylko UP. Wrzucanie ludzi do przypadkowych projektów, nikt nie patrzy na twoje cv. Jesteś w projekcie i sobie radź, nawet jak masz 0 doświadczenia w danej technologii. Nie rozumiesz się tam na 99%

@Rafal88
@Robert

technologia czy możecie doprecyzować jakie technologie są używane w NC ? - np framework .Net/Core (np signalR, WinForms, XAML ...) - np. inny język ( JS, TS, Python ...) - np. framework webowy (Angular, Angular JS, React, Vue ...) - coś jeszcze innego ?

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w Netcompany Poland Sp. z o.o.. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Kuba

Bardzo mała szansa na rozwój. Nieważne co umiesz, masz projekt i sobie radź. Nie polecam tej firmy.

mikolaj

Jak z praca w dobie koronawirusa? Jest praca zdalna, jak firma do tego podchodzi? Co z osobami/rodzinami z grup ryzyka?

Duch
@mikolaj

Pracujemy zdalnie do odwołania. Jednak jak się uprzesz to możesz przyjść do firmy, ale generalnie na piętro widziałem jakieś 2-4 osoby

@Duch

Do biura przyszedl pracownik z koronowirusem, firma ukrywała to przed ludźmi ale developer sam się wygadał. I zero refleksji. Każą wszystkim chodzić do biura bez litości.

Duch
@Marcin

hm.. a ja właśnie piszę z domu, całe nasze area ma sugestię by nie przychodzić do firmy jeśli nie muszą koniecznie, więc nie wiem komu kto każe przychodzić..

Kuba
@Marcin

Potwierdzam

Nicknick

6 lat doświadczenia w korpo IT: zaczynając od junior developera, kończąc na 2 latach pracy jako DevOps. Aplikacja odrzucona, bo... Nie mam wykształcenia informatycznego a humanistyczne. Dziwna praktyka

Kurp
@Nicknick

Tą są niestety wymagania zagranicznych klientów. Większość z nich, zwłaszcza z sektora publicznego wymaga by pracujący dla nich ludzie byli wykształceni kierunkowo.

NickNieMożeBycPusty

++ Lodówki z napojami dla pracowników (Cola, Red Bull, jak się trafi to nawet Bombilla), kakao (mam nadzieję że to nie było czyjeś) ++ Lokalizacja (nie zdążysz zmoknąć idąc z metra do pracy) + Tłuste czwartki (zazwyczaj się starają i słodkości są naprawdę dobre) + Owoce są często (nie tylko w jeden dzień) + Sprzęt - nowy, 2 monitory, elektrycznie regulowane biurka, fotele z oparciami + Można pracować na część etatu +- Obiady - niestety catering to catering, u mnie niezależnie od typu obiadu (mięsny, wege, same warzywa) szybko kończyło się na dłuższym posiedzeniu w toalecie. Jedzenie wahało się od całkiem średniego do absolutnie niejadalnego, ale było. +- Kawa niedobra tak samo jak wszędzie - Wielkie openspace - O wszystkim decyduje Dania na podstawie Excela i tego co im się wydaje - Owiany tajemnicą system oceny pracownika, na podstawie której dostaje się podwyżkę - Kiepskie możliwości zmiany projektu (niemile widziane) - Zarobki mocno średnie (ale może być to spowodowane wspomnianym socjalem w firmie) - Praca zdalna - jak zasłużysz u swojego managera - Niepłatne, ale mile widziane nadgodziny (plus że mówią o tym od razu) - "Możesz porozmawiać z każdym jak z kolegą, nie mamy takiej sztywnej struktury, Twój głos jest ważny" - byłoby fajnie, tyle że to bzdura. - Dresscode - jeszcze nie jest regułą, ale już co bardziej nadgorliwi managerowie czepiają się stroju. Pożądany jest Smart Casual. - Dania uwielbia calle ciągnące się godzinami, zwłaszcza w porze lunchu. -- Rekrutacja we wrześniu skutkuje brakiem podwyżki na koniec roku (wg. HR 4 miesiące to za mało żeby ocenić pracę i dać podwyżkę na CAŁY kolejny rok, ale po 2,5 miesiąca wiedzieli kogo zwolnić). Chociaż właściwie znam przypadek że 8 miesięcy to było za mało żeby zasłużyć na podwyżkę. W kolejnej firmie otrzymałem więcej netto niż w Netcompany miałem brutto, chociaż mój staż pracy w tej technologii nawet nie drgnął (wyjaśnione na końcu). -- Oceniane są (nie wprost) obecności na eventach i zajęciach pozapracowych (np. siatkówka) organizowanych przez firmę. --- Jeśli ogarniasz C# i Javę to menedżerowie szaleją z dobrobytu i wciskają cię do utrzymania systemu w jQuery / Salesforce. W firmie nie przerobiłem w żadnej nauczonej (a tym bardziej preferowanej) technologii nawet jednego dnia.

@NickNieMożeBycPusty

Prawda 100%

Contador
@Tomek

Tak też potwierdzam.

Czy zdarzają się nadgodziny w Netcompany Poland Sp. z o.o.?

Contador

Dużo zależy od projektu do jakiego zostaniesz zaalokowany. Byłem w projekcie, gdzie nadgodziny były na porządku dziennym. Dodatkowo był problem z ich odebraniem.

Tomaszek

jak nie macie rodziny i jaracie sie obiadami i imprezami, macie duzo czasu na nadgodziny to firma jest ok. Ja wole spedzac czas ze swoja corka i zona niz w biurze lub w Danii.

koksu

w punkt

Klepacz
@Tomaszek

To chyba najbardziej trafna opinia o tej firmie jaką można znaleźć na go worku

Siwy
@Tomaszek

to chyba gdzie indziej pracuję bo nie miałem nadgodzin jeszcze w tym roku :D A lunch potwierdzam jest i do tego bardzo smaczny.

Klepacz
@Siwy

To się ciesz że nie miałeś nadgodzin, większość raczej nie miała takiego szczęścia :) jeszcze tylko obiadek jak zdążysz sobie nałożyć zanim wszystko wyjedzą i idealne miejsce do pracy

@Tomaszek

Korzystanie z obiadów i wyjść przecież nie jest obowiązkowe. Możesz przynosić kanapki i wychodzić o 16ej prosto do domu. Na wyjściach nie ma sprawdzania obecności, a na niektóre wręcz ciężko się dostać, bo np jest tylko 50 biletów kupionych do teatru i znikają w 10 minut od pojawienia się emaila z info o wydarzeniu. To trochę tak jakbyś narzekał że za dużo płacą, bo Ty wolisz zarabiać mniej i zamiast jechać na wakacje do Hiszpanii, lepiej zostać pod Warszawą i w weekend kąpać się w Świdrze.

nygus
@Gość

Ja też nikomu nie polecę pracy w tej firmie. I co nam z tych imprez, co nam z tych szumnych zapewnień że "we are commited" skoro nie można się doprosić najmniejszej zmiany nawet jeśli jest konieczna dla dobrego funkcjonowania projektu? O szkoleniach zewnętrznych też można zapomnieć a rynek IT zmienia się błyskawicznie. Przestańcie myśleć o sobie że jesteście idealną firmą i zacznijcie wprowadzać zmiany bo odejść będzie tylko więcej

@nygus

Potwierdzam

Dansk

Raz jeszcze, by miec pewnosc, ze pytanie zostanie odczytane :) Czy zatrudniaja panstwo wylacznie specjalistow z branzy IT, czy moze ktos ze znajomoscia jezyka dunskiego i angielskiego moze zlozyc aplikacje?

@Dansk

Tak, do HR lub fianansów

Opcjonalista

Jakieś wrażenia na temat obecnych warunków w Netcompany ? Widzę że mają dużo otwartych rekrutacji stąd moje pytanie, warto aplikować ?

@Opcjonalista

Lubisz jedzenie za darmo? TAK Chcesz się rozwijać? NIE

Jaki dress code obowiązuje w Netcompany Poland Sp. z o.o.?

Konsultant

Powinna być koszula, ale sporo osób chodzi luźniej, w T-shirtach itp, krótkie spodenki już raczej nie bardzo. Na spotkaniach / rozmowach już trochę bardziej oficjalnie.

fsharp

Niezbyt kontaktowa mimo spełnienia wszystkich haczyków :) Na stronie firmowej więcej efektów przejść/pojawiania nie dało się już chyba wstawić :D

Strzałka

Socjal w firmie jest dobry, to trzeba przyznać. Ale to, jak się pracuje, bardzo zależy od menadżera. W pierwszym z zespole pracowało się w porządku, były jasne oczekiwania, jasne zasady. Po zmianie zespołu wszystko było "super" do momentu wezwania przez dział HR, gdzie to dowiedziałam się, że moja praca nie była wystarczająco efektywna. Pewnie miałabym lepsza opinię na temat systemu tam panującego, gdyby nie fakt, że o zastrzeżeniach do mojej efektywności nie dowiedziała się ani od mojego menadżera, ani jego zastępcy, ani od mojego mentora (którego ponoć zadaniem było wspierac mnie w rozwoju). Po prostu żal i rozczarowanie. I oczywiście nadgodziny, których wiecznie nie dało się odebrać. Szkoda. Myślałam, że to coś więcej niż pozory.

Null
@Strzałka

Identycznie jak w Sollersie. Szkoda

Gosc

Po dwóch długich etapach rekrutacji brak jakiej kolwiek informacji zwrotnej. Przeczytałem tutaj, że to może być błąd procesu i żeby napisać maila na wskazany adres email. Tak też zrobiłem, niestety na maila również brak odpowiedzi. W większości firm dostawałem feedback, tutaj po dwóch rozmowach, które trwają po 2 godziny, niestety brak. Wychodzą właśnie te "skandynawskie" standardy, które tak wychwalają na tych dwóch etapach.

BelleEpoque

Jaka jest praca na HR? Opinie? Work life balance?

Opinia zawiera kontrowersyjne skróty myślowe. Osobom, którym sprawia to problem radzę zrezygnowanie z dalszego czytania. Pracę jako konsultant zacząłem podczas studiów ~1 rok, kontynuowałem po zakończeniu jeszcze ~1,5 roku. Na początek w miarę atraktcyjna oferta na 3/5 etatu + korpobełkot o rozwoju, wyjazdach itd. Wydawało się obiecujące na kilka lat. Fakty: - firma jest duża, wykonuje projekty rządowe za przeszacowane horendalne stawki - projekty zarządzane głównie z Danii, polaczkowo oczywiście za ciężką pracę dostaje biedę - technologie -10 lat, co mocno uderza później w rozwój osobisty - odmówiono mi nieznacznie większej pensji (mniejszej niż widełki na justjoin.it !!!) mimo większej odpowiedzialności (odszedłem do innej firmy dostając 2x większe wynagrodzenie i gwarancje zachowania godności człowieka) - ludzie z reguły przyjaźni, bardzo infantylni i nadambitni w upośledzoną stronę, sprzedaliby matkę za możliwość dodatkowej pracy, ojca za nieświeży zapach przełożonego, resztę rodziny za kolejny półroczny raport o swoim braku osiągnięć (nadgodziny, czas wolny w firmie? To jest przywilej towarzyszu) - firma oferuje katering, dzięki czemu pranie mózgu można uskuteczniać nawet kiedy podwładni jedzą ziemniaki. Uwaga! Nie więcej niż jeden kotlet na talerz, cerber z kuchni zwraca uwagę na to ile przysługuje każdemu obywatelowi - nie ważne są twoje kompetencje, bo będziesz robił to co jest akurat wymagane - budżet na szkolenie to żart, ewentualnie na stare certyfikaty, próbowałem, szkoda czasu - projekty długofalowe, może dożyjesz wdrożenia, wykonywane w Waterfall - plusy pracy to: CocaCola do żłopania, żarcie, "eventy", (usunięte przez administratora) okazjonalne podniecenie się podstawowym komputerem 14" z grupą upośledzonych przypadkowych pracowników z innego piętra szukających schronienia przed bezsensem swojego istnienia - oczywiście standardem, w IT jest dzisiaj ubezpieczenie medyczne i pakiety sportowe, a więc nie ma się co dziwić że też tutaj to istnieje Rady: - wynegocjować możliwie jak największą stawkę na samym początku - poznać ten tryb oraz kulturę (brak) pracy - zapamiętać jako przestrogę na przyszłość - częste odwiedziny HRu, gdzie znajduje się zawsze kilka sympatycznych osób

Zostaw merytoryczną opinię o Netcompany Poland Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Netcompany Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Netcompany Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Netcompany Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 5 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Netcompany Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Netcompany Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Netcompany Poland Sp. z o.o.