SferaNET S.A.

Opinie o SferaNET S.A.

Aktualność
U rolników zachwyca nas nie tylko pracowitość, ale i… kreatywność. Tę można podziwiać na dożynkach. Nie inaczej było w Istebna, gdzie wspólnie żegnaliśmy lato 2023. Było miło i cieszymy się, że mogliśmy się z Wami spotkać (i świetnie bawić na tej imprezie).

Mamy dla Was małą galerię zdjęć: https://sferanet.pl/galeria-dozynki-gminne-istebna-2023/
zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Jolanta Konior

Pracownik firmy - Handlowiec

03.08.2023 09:08

Czym zajmuje się Państwa firma?

Jolanta Koniorikona wywiad

Jesteśmy firmą oferującą usługi związane z dostawą Internetu światłowodowego oraz telewizji. Specjalizujemy się w obsłudze klientów, którym zależy na montażu szybkich i niezawodnych łączy. Oferujemy nieograniczone możliwości rozrywki z pakietami łączącymi internet i telewizję. Zapewniamy dostęp do ponad 200 kanałów telewizyjnych. Działamy na terenie powiatu bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

Ilu handlowców pracuje w Państwa firmie?

Jolanta Koniorikona wywiad

Jesteśmy niedużym zespołem handlowców, a każdy z nas obsługuje inny obszar. Dzięki temu możemy sprawnie koordynować naszą pracę i zarządzać kontaktem z klientami. Obsługujemy klientów indywidualnych i małe firmy. Do dużych biznesów mamy dedykowanych przedstawicieli, którzy odpowiadają na potrzeby tych firm.

Jak wygląda praca na stanowisku handlowca w firmie?

Jolanta Koniorikona wywiad

Jestem na emeryturze i mogę poświęcić się pracy w firmie na cały etat, ale wiem też, że są osoby, dla których jest to dodatkowe źródło dochodu. Najczęściej w godzinach przedpołudniowych zajmuję się pracą biurową. Kontaktuję się z klientami telefonicznie i umawiam spotkania. Najczęściej dzwonią do nas osoby, które są zainteresowane usługami, pytają więc o możliwość podłączenia internetu światłowodowego, o warunki umowy oraz o korzyści wynikające z wybrania naszych usług. Po południu lub wieczorem spotykam się z klientami w ich domach na podpisanie umowy. Oprócz tego w godzinach popołudniowych mam czas na rozniesienie materiałów reklamowych i pozyskanie nowych klientów w miejscowościach, do których jestem przypisana.

Rozumiem, że Pani obsługuje konkretne regiony?

Jolanta Koniorikona wywiad

Zgadza się. Swoje regiony znam bardzo dobrze i jestem w stanie niemalże od razu powiedzieć klientowi, czy na jego posesji jest możliwość podłączenia internetu światłowodowego. Znam dobrze miejscowości i ulice, i wiem, w jakich miejscach mogą być realizowane nasze usługi. Pracuję po dwóch stronach Bielska-Białej. Mam dość duży obszar, który muszę logistycznie obsłużyć. Zawsze koordynuję pracę w taki sposób, że za jednym razem umawiam się z klientami mieszkającymi po jednej stronie miejscowości, a za drugim z tymi, którzy mieszkają po drugiej stronie. Oczywiście nie mówię tu tylko o samym mieście, ale też o miejscowościach znajdujących się obok Bielska-Białej.

W jaki sposób firma informuje klientów o swoich usługach?

Jolanta Koniorikona wywiad

Mamy przygotowane ulotki informacyjne oraz wizytówki, które przekazujemy naszym potencjalnym klientom. Nasze banery reklamowe są zamontowane we wszystkich regionach, które obsługujemy. Mogłoby się wydawać, że taka forma reklamy w dobie internetu nie do końca jest skuteczna. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, kto jest odbiorcą naszych usług. Często trafiamy do osób starszych, które wolą mieć “pod ręką” kartkę z informacjami o firmie. Oprócz tradycyjnej reklamy prowadzimy także kampanie reklamowe w lokalnych radiach. Mamy też firmowego FB, gdzie na bieżąco informujemy o promocjach. W sezonie letnim uczestniczymy w różnych eventach, żeby dotrzeć do jak największej liczby klientów. W naszej pracy ważne jest też to, że wiele osób przed podpisaniem umowy woli porozmawiać z przedstawicielem firmy na żywo. Do klientów trzeba mieć indywidualne oraz elastyczne podejście i wiedzieć, jak zareklamować im usługi firmy.

Jakie ma Pani doświadczenie zawodowe?

Jolanta Koniorikona wywiad

Jestem emerytką. Pierwsze doświadczenia z handlem bezpośrednim zdobyłam w 1995 roku i od tamtej pory rozwijam się w tej dziedzinie. Mogę powiedzieć, że mam duże doświadczenie zawodowe. Pracowałam w wielu różnych firmach, w których nauczyłam się zasad handlu oraz tego, jak powinien wyglądać kontakt z klientem. Według mnie, jeśli chodzi o sprzedaż, to właśnie ta druga kwestia jest najważniejsza – niezależnie od branży, w której się pracuje. W SferaNET zatrudniona jestem od 5 lat. Pracowałam przed emeryturą i przechodząc na nią dostałam możliwość dalszej pracy.

A jak wyglądały Pani początki pod kątem znajomości specyfiki tej pracy?

Jolanta Koniorikona wywiad

Na początku pracy musiałam dowiedzieć się dużo na temat internetu światłowodowego, ponieważ nie miałam doświadczenia w tym obszarze handlu. Klienci często zadają bardzo trudne i precyzyjne pytania. Zawsze trzeba udzielić im pełnej i satysfakcjonującej odpowiedzi, więc odpowiednie zaznajomienie się z branżą już na samym początku pracy jest bardzo ważne.

Co według Pani jest najważniejsze w pracy handlowca?

Jolanta Koniorikona wywiad

Na podstawie mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że w tej pracy najważniejszy jest kontakt z klientem i umiejętność dostosowywania się do niego. Trzeba wiedzieć, jak już na etapie rozmowy telefonicznej “zaprzyjaźnić się” z klientem, jak wzbudzić jego zaufanie i sympatię. “Suche”, bezemocjonalne kontakty nie sprawdzają się w handlu, ponieważ sprzedaż to nie tylko podpisanie umowy, ale także cały proces opieki nad klientem. W tej pracy nie ma mowy o rutynie, o tym, żeby wyłącznie przynieść dokumenty, przedstawić je klientowi i iść do domu. Klienci są bardzo różni. Jedni znają się na rzeczy, wiedzą czego chcą, a innym trzeba poświęcić trochę więcej czasu, żeby przedstawić im ofertę. Handlowiec musi mieć także dużą wiedzę na temat oferowanych usług, szybko odpowiadać na pytania i być w tym precyzyjnym.

Popołudniowe spotkania z klientami zapewne wymagają od Pani dużej elastyczności.

Jolanta Koniorikona wywiad

Zawsze staram się dostosowywać do klientów i ich potrzeb. Zależy mi na tym, żeby byli oni zadowoleni z naszych usług oraz naszej dostępności i nie musieli brać dnia wolnego w pracy na spotkanie. Stąd też właśnie najczęściej moje spotkania z klientami odbywają się w godzinach popołudniowych. Inni handlowcy być może inaczej organizują sobie swoją pracę, ale dla mnie ten system jest idealny.

Czy trudno jest nawiązywać kontakt z klientami?

Jolanta Koniorikona wywiad

Jest to o tyle wygodna praca, że klienci na nas już czekają. Umawiamy się z osobami, które realnie są zainteresowane ofertą firmy i potrzebują naszej pomocy w dopięciu formalności. Zwykle jest też tak, przy okazji wizyty u umówionych klientów odwiedzamy także ich sąsiadów, żeby zostawić materiały reklamowe i wizytówki. Często też dostajemy nowe rejony „do przejścia” w miejscowościach, za które jesteśmy odpowiedzialni. Najważniejsze to być otwartym na ludzi i pozytywnie nastawionym do pracy z ludźmi.

Co najbardziej lubi Pani w swojej pracy?

Jolanta Koniorikona wywiad

W mojej pracy najbardziej lubię to, że jestem dysponentem swojego czasu. Ustalam sobie godziny pracy, to kiedy jestem w biurze, a kiedy pracuję w terenie. Mogę także dysponować swoim czasem tak, by mieć przestrzeń na załatwianie swoich prywatnych spraw. Bardzo lubię kontakt z ludźmi, wiem, że siedzenie w domu nie jest dla mnie i dlatego nawet pracuję mimo tego, że nie musiałabym.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Jolanta Koniorikona wywiad

Za wdrożenie w firmie odpowiada Pani Katarzyna Jakubiec. W naszej firmie mamy bardzo przyjacielskie stosunki. Pomagamy sobie, cenimy wzajemne rady i lubimy spędzać ze sobą czas. Szefowa jest do dyspozycji pracowników praktycznie w każdym momencie – czy to w godzinach pracy, czy poza nimi. Zawsze, kiedy tego potrzebuję, dostaję od niej wsparcie i pomoc. To ona odpowiada za wdrożenie nowego pracownika, zapoznanie go z dokumentami, ofertą i specyfiką pracy.

Jakie cechy powinna mieć osoba, która chciałaby pracować w Państwa firmie na stanowisku handlowca?

Jolanta Koniorikona wywiad

Osoba, która chciałaby zatrudnić się u nas w firmie, powinna posiadać prawo jazdy, mieć sporo czasu na pracę, być dyspozycyjnym a przede wszystkim potrafić szybko nawiązywać kontakty z innymi ludźmi. W tej pracy ważna jest także cierpliwość, ponieważ klienci są różni – z jednymi można dogadać się szybciej, a z drugimi rozmowy mogą trwać dłużej. Trzeba pamiętać o tym, że każdy klient zasługuje na to, żeby otrzymać pełną i wyczerpującą informację o ofercie.

Marek cieszyn

Od kilku lat mam usługi sfera net. Nie było większych awarii polecam. Pani Żaneta na infolinii zawsze jest bardzo pomocna.

@Marek cieszyn

Dziękujemy za opinię. Tak Żaneta jest niezastąpiona :) Zapewniamy, że kolega też dają radę :)

Mateusz

Kilka miesięcy temu uczestniczyłem w procesie rekrutacji na stanowisko pracownika infolinii. Niestety nie udało się. Pamiętam, że sama rozmowa była bardzo konkretna, nie było głupich pytań ze strony Pana i Pani prowadzących rozmowę. Na plus odpowiedzi na moje pytania były szczere, wprost powiedzieli o wszystkich wadach i zaletach stanowiska (na innych rozmowach, zawsze mówią jaka ta praca jest cudowna, prosta i łatwa). Do wad mogę powiedzieć brak ustalonej kwoty wynagrodzenia, raczej chcieli usłyszeć jakie są moje oczekiwania.

@Mateusz

Dziękujemy za opinię. Zawsze jesteśmy szczerzy jeżeli chodzi o kontakt z naszymi współpracownikami i klientami. Zachęcamy do śledzenia naszej strony www.sferanet.pl gdzie zawsze publikujemy aktualne ogłoszenia o pracę.

Antosia Nowy wpis

Hej, nie szukacie może jeszcze Specjalisty ds. sieci FTTH? Zauważyłam ten komentarz o wywalaniu sieci, partner już pracował na podobnym stanowisku za granica ale wraca teraz do nas i tak z ciekawości patrzę po ofertach, ta do której nawiązuje jest dość dawna, więc jeśli przyjęcia są w ogóle możliwe to jakie są tu jeszcze dalsze opcje na awans z opisu? może partner już pod to nawet nie łapie

Wazzup Nowy wpis

Nie polecam tego (usunięte przez administratora) cały weekend wywala co godzinę internet w całej okolicy . Nie polecam

Witajcie, zastanawiam się nad praca jako serwisant. Piszą w ofercie na stronie, że szukają kogoś „od zaraz” przy czym nie widzę by było podane na jakie zarobki może teraz liczyć kandydat. Czy od publikacji ostatnich komentarzy mogły się zwiększyć?

Nowy wpis

Aktualność

Firma SferaNET S.A. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Aktualność
❗️Dożynki Gminy Istebna. Ostatnia taka impreza tego lata! Pożegnaj je w przyjemnej atmosferze :)

-> Zapowiada się doskonała zabawa. Występy artystyczne, parada korowodu dożynkowego, zabawy taneczne i coś pysznego.

-> Przyjdź i baw się z nami, bo SferaNET też tam będzie!

Więcej informacji na stronie organizatora:
Franek

Zatrudniłem się na tymczasową pracę w SferaNET tydzień temu. Zrezygnowałem, ale tylko dlatego, że to nie praca dla mnie - praca w terenie. Na rozmowie wstępnej było dokładnie wytłumaczone, na czym polega ta praca, spróbowałem i okazało się to nie dla mnie. Strefanet dokładnie wytłumaczyła na czym praca polega nie kryła niczego i faktycznie tak praca wyglądała. rozeszliśmy sie bezproblemowo. i rozliczenie wykonanej pracy też będzie uregulowane. Polecam firmę i dzięki za współpracę.

Krzyś

Wielkie podziękowania dla pana Michała, który przez ponad 30 min tłumaczył mi przez telefon jak poradzić sobie z brakiem intenretu i ustawieniem swojego routera. Jeszcze raz dziekuje mimo ze juz biuro nie pracowało

Łodygowice

Przyłącze do sieci było natychmiastowe i to w sobotę! Dziękuje instalatorom.

Krzyś

Dziękuje technikowi strefy za rozwiązanie problemu z routerem. Wszystko znów działa super. Polecam ....

@Krzyś

Cieszymy się, zawsze służymy pomocą :)

Mariusz

Od 6 lat jestem zatrudniony w spółce. Polecam wszystkim pracę w SferaNET i zachęcam do aplikacji :) Mamy dobrą kawę i klimatyzację :)

Dominikaaaaa

Czy strefa prowadzi obecnie rekrutację do pracy biurowej? posiadam 10 letnie doświadczenie w pracach administracyjnych.

@Dominikaaaaa

Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska biurowe. Jeżeli będziemy prowadzili rekrutację ogłoszenia zostaną umieszczone na naszej stronie https://sferanet.pl/oferty-pracy/ oraz na stronach GoWork.

Aktualność
Świetna zabawa, sportowe emocje i szczytny cel, czyli charytatywny turniej piłki plażowej "Gramy dla Wiktorii i Franka" za nami! Dziękujemy za udział i mamy nadzieję , że za rok znów się spotkamy!

Zapraszamy do fotorelacji: https://sferanet.pl/galeria-gramy-dla-wiktorii-i-franka/
Natalia

Internet działa. Awari nie miałam. polecam

@Natalia

Cieszymy się, że jest Pani zadowolona z naszych usług. Jeżeli jednak taka awaria miała by miejsce, postaramy się usunąć ją najszybciej jak to możliwe. Wszystkie formy kontaktuj z nami dostępne są pod adresem: https://sferanet.pl/kontakt/

Pracowałemm około roku w dziale technicznym. Prace wspominam bardzo dobrze fajni ludzie i zdrowe normalne podejście. Nie stoją nad tobą z kijemZ każdym można normalnie pogadać. Jak każda firma ma swoje problemy związane z funkcjonowaniem, ale która firma jest idealna? Mam nadzieję, że teraz po pojawieniu się Play nadal jest tam normalnie.

Zapewniamy, że cały czas jesteśmy tacy sami :) Praca w luźniej atmosferze z fajnymi ludźmi.

Marek cieszyn

@Marek cieszyn

Czy w SferaNET S.A. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Dzień dobry, nasza firma oferuje dofinansowanie do karty Multisport, pakietu medycznego lub ubezpieczenia grupowego dla osób zatrudnionych na umowę o pracę.

Ilona

Były kiedyś opinie dotyczące tego, że klientom nie podobało się wkraczanie na ich posesje przez niektórych pracowników w związku ze świadczeniem usług. Jak przy tym wygląda praca przedstawiciela regionalnego? Na stronie jest oferta. Widać w niej, że do głównych obowiązków należy aktywne pozyskiwanie klientów a także skuteczne doradztwo. Jak na dzień dzisiejszy taka praca jest wynagradzana? Warto zastanowić się nad aplikacją?

@Ilona

Ilona, zadaniem przedstawiciela regionalnego jest pozyskiwanie nowych klientów na nasze usługi. Umowy zazwyczaj podpisywane są na miejscu instalacji. Przy podpisaniu umowy zadaniem przedstawiciela jest zebranie niezbędnych zgód na trasie planowanej instalacji. Wynagrodzenie zależne jest od pakietu na jaki podpisze się umowę oraz oczywiście od ich ilości. Rekrutacja cały czas trwa, jeżeli jesteś zainteresowana skontaktuj się z nami poprzez email praca@sferanet.pl

Mateusz

@Mateusz

B.szczyrk

Pracownicy firmy weszli na moją działkę pod moją nieobecność i bez mojej wiedzy i zgody poprowadzili przewody Internetu nad moją posesją i podłączyli do słupa stojącego w moim ogrodzie. Dzwoniłam do firmy i konsultant obiecał, że zadzwonią do mnie pracownicy, którzy tak się zachowali. Ja nie zgłaszalam chęci podłączenia Internetu przez te firmę. Rozmowa była bardzo nieprzyjemna i do dzisiaj nikt się z firmy u mnie nie pokazał.

@B.szczyrk

U nas było to samo, weszli na posesję bez zgody, na słupie zamontowali skrzynkę- bez zgody, bez pytania. Zero kontaktu z firmą, śmieją się w twarz. Chamskie zachowanie pracowników, obrażanie mnie w moim własnym domu. Na koniec podrobione nasze podpisy i nr dowodów osobistych. Firma (usunięte przez administratora)

@B.szczyrk

Mam tak samo. I zrobili cos z tym?

Ilona
@Karolina

Ale co mieli zrobić? Rozmontować? Ja jak już na ich miejscu w ramach przeprosin zaproponowałabym fajną ofertę z duuużą promocją. Skorzystalibyście w takiej sytuacji z tego? ;)

@Ilona

Tak, rozmontować. Co to wogole za pytanie. To jest pusta działka wiec nie potrzebuje żadnej "świetnej" oferty od nich.

Lolek05

Sfera net to totalne (usunięte przez administratora) nie polecam nie dawno założyli nam światłowód światłowód nie działał w tym miesiącu bez szwanku nawet przez tydzień ciągle jakies problem czy to żly przesył czy brak internetu , a przy próbie naprawienia problemu skontaktowania się trzeba poczekać co najmniej 20min a po poinformowaniu o awarii otrzymuje się odpowiedź typu: "technicy zostali poinformowanii" po 3 telefonach przyjechali za 2dni totalna porażka

Sylwia
@Lolek05

A odkryli co było przyczyną tego że tak ci się to psuło? Dobrych mają tych techników?

Zostaw merytoryczną opinię o SferaNET S.A. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w SferaNET S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy SferaNET S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SferaNET S.A.?

SferaNET S.A.