Agaflex Sp. z o.o.

3 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Agaflex Sp. z o.o.

Sonia Nowy wpis

Wcześniej ktoś napisał, że oferowane są prócz podstawy jakieś dodatki uznaniowe, zastanawiam się co może się na nie składać, bo w ofercie dla handlowca nie piszą o nich wprost. nie podają też potencjalnych widełek. Co wpływa na wysokość podstawy i ile teraz wyniesie?

Czy w Agaflex Sp. z o.o. jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Paweł Szmulski

Pracownik firmy - General Manager

22.05.2023 01:05

Czym zajmuje się Państwa firma?

Paweł Szmulskiikona wywiad

Firma Agaflex to producent żeliwnych złączek zaciskowych AGA, obejm naprawczych oraz króćców stalowych i gwintowanych. Oprócz wymienionego asortymentu, w naszej ofercie posiadamy również wiele towarów handlowych w branży hydraulicznej i instalacyjnej. Agaflex to niewielka firma rodzinna, aktualnie zatrudniamy około 40 osób. Fabryka, magazyn i biura mieszczą się w Sierakowie pod Przasnyszem.

Jak wyglądały początki firmy?

Paweł Szmulskiikona wywiad

Firma została założona przez naszego Dyrektora - Grzegorza Szmulskiego w 2009 roku, w Warszawie. Działał on wtedy w branży już ponad 10 lat i miał duże doświadczenie na rynku. Kiedy zobaczył, że istnieje luka, którą mógłby zapełnić swoimi produktami postanowił założyć swoją firmę. Od tamtej pory firma konsekwentnie, z roku na rok, rośnie zarówno jeśli chodzi o obrót, rozbudowę, zatrudnienie, jak i ilość oferowanych produktów.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

Paweł Szmulskiikona wywiad

Działamy w branży instalacyjno-hydraulicznej. Jesteśmy rozpoznawalni jako firma oferująca najwyższej jakości produkty oraz usługi. Naszymi głównymi klientami są hurtownie instalacyjne w całej Polsce. Mamy też mocno rozwinięty eksport, a nasze produkty są sprzedawane przez zagranicznych partnerów - nie tylko w większości krajów UE, ale też w Kazachstanie, na Ukrainie, w Mołdawii czy nawet w Korei.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Paweł Szmulskiikona wywiad

Aktualnie zatrudniamy około 40 osób na różnych stanowiskach. Część zatrudnionych to pracownicy produkcyjni, którzy pracują na maszynach lub przy montażu. Część z pracowników zajmuje się logistyką i magazynem, czyli: przygotowaniem wysyłek, paczek, wysyłek paletowych etc. Posiadamy też prężnie rozwijający się dział handlowy, złożony z osób pracujących stacjonarnie, oraz przedstawicieli handlowych w terenie.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Paweł Szmulskiikona wywiad

Aktualnie rozbudowujemy nasz zakład produkcyjny i magazyn w Sierakowie. Z racji silnego rozwoju w aktualnym budynku brakuje nam już miejsca. Planujemy dokupić maszyny produkcyjne, co będzie wiązało się z rekrutacjami na stanowiska operatorów maszyn.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Paweł Szmulskiikona wywiad

Za rekrutację na stanowiska związane z produkcją i magazynem odpowiada Kierownik Produkcji. Jeśli chodzi o stanowiska sprzedażowe, to za rekrutację odpowiada sam Dyrektor, przy współpracy z Kierownikiem Handlowym.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Paweł Szmulskiikona wywiad

Podczas wdrożenia pracownik otrzymuje wsparcie i kompleksowe szkolenie z powierzonych mu obowiązków.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Paweł Szmulskiikona wywiad

W firmie Agaflex pracownik zawsze może liczyć na pomoc i wsparcie swojego przełożonego. Dla operatorów maszyn, co roku, przeprowadzane są szkolenia poszerzające ich kompetencje i umiejętności. Pracownicy na stanowiskach handlowych również cyklicznie uczęszczają na szkolenia sprzedażowe oraz szkolenia z kompetencji miękkich.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Paweł Szmulskiikona wywiad

Aktualnie rozbudowujemy nasz zakład produkcyjny i magazyn w Sierakowie. Ma to związek z potrzebą zwiększenia produkcji i zakupu nowych maszyn. Planujemy poszerzyć też nasze portfolio produktowe o kolejne grupy towarowe. Dodatkowo bardzo silnie rozwijamy export i wychodzimy na nowe rynki. Planujemy uczestnictwo w kolejnych największych branżowych targach w Europie i na świecie.

Czy zarobki oferowane przez Agaflex Sp. z o.o. są adekwatne do zakresu obowiązków?

Piter Nowy wpis

Absolutnie nie są. Firma oferuje standardowo podstawę i dodatki ale uznaniowe. Zarobki miesięczne zależą od widzimisię kierownika. Ten oczywiście musi się przypodobać temu, który niby jest najważniejszy w firmie, ale według papierów nie jest prezesem. (usunięte przez administratora)

Czy zechciałbyś podzielić się wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Agaflex Sp. z o.o.? Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego? Jaką umowę proponuje firma na stanowisku Przedstawiciel handlowy?

Dorota

Zdradzisz zatem jakie to kwoty tak mniej więcej? Jeśli możesz oczywiście. Jakaś premia za sprzedaż jest?

Pan Grzegorz
@Dorota

(usunięte przez administratora)Co do zarobków to jest to sprawa indywidualna i bardzo złożona, ale nie ma co liczyć na kokosy. Średnio ok 5 tys. Przy założeniu że będziesz robić wzrosty. (usunięte przez administratora)

Elżbieta
@Pan Grzegorz

(usunięte przez administratora) Jeśli czas pracy jest nielimitowany, to normalnie ile godzin powinno się pracować? 8h? I skoro jesteście na tych nadgodzinach, to czy są one płatne, czy wolny dzień do odbioru?

Andrzejek
@Elżbieta

Własnie dużo jest kobiet na produkcji i tez w biurze. (usunięte przez administratora)

Elżbieta

(usunięte przez administratora) A poza tym, czy w weekendy też trzeba przychodzić do pracy, co by było mało, czy akurat z tym dają spokój?

Bogi

Praca jak każda inna. Raz jest więcej do roboty a raz mniej. Robota 8 godzin i fajrant. Trzeba robić swoje i tyle. Niema co nażekać. Kasa tez ok. Na święta były paczki dla każdego z pracy, mandarynki, czekolady i inne. jak za dawnych czasów. Kobiet jest sporo chyba nawet pól na pól. Często z handlowego wpadają to i pogadają co tam słychać u nich normalka. Tam to się dzieje w tym roku jeden jeżdżący niedawno się zwolnił bo puszczał oczko do jednej z dziewczyn z handlowego. Nudy niema. Mała mieścina to niema co wybrzydzać dobrez się robi.

Dariusz
@Bogi

Prócz paczek na święta są jeszcze inne benefity? Np. dofinansowanie do wczasów pod gruszą albo inne dodatki? Dostajesz coś prócz wypłaty?

(usunięte przez administratora) A jak kwestia dodatków? Multisport? Ubezpieczenie grupowe? Samochód służbowy?

David
@Andrzej

(usunięte przez administratora)Za moich czasów miałeś do dyspozycji samochód służbowy, a teraz ponoć jak nie zadowolisz szefostwa, z (usunięte przez administratora)na czele, to może Ci zabronić używania samochodu w celach prywatnych.

darek

w firmie się pracuje a nie bawi @pal, integracja po pracy

pal

mój znajomy u nich pracował, mówił, że ogólnie zarobki sa dobre tylko, ze nie ma zadncyh integracji, firma nie stawiała na to, zeby była dobra atmosfera.

admin

Jeśli pracowałeś w firmie Agaflex Sp. z o.o. czekamy na Twój komentarz. Podziel się swoją opinią.

Zostaw merytoryczną opinię o Agaflex Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Agaflex Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Agaflex Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Agaflex Sp. z o.o.?

Agaflex Sp. z o.o.