ICEO

Opinie o ICEO

Bardzo mało profesjonalny zespół HR. Ubiegałem się o stanowisko managera. Po pierwszej rozmowie z przedstawicielką HR przeszedłem do drugiego etapu na którym rozmawiałem z kolejną panią z HR i managerem. Na tej rozmowie dowiedziałem się że dostane odpowiedz w ciągu siedmiu dni. Odczekałem dwa tygodnie i napisałem maila do osoby z HR z która wcześniej się kontaktowałem. Odpowiedź została udzielona przez inną osobę z tego działu (prawdopodobnie przełożona osoby do której pisałem wcześniej), że rekrutacja nadal trwa i skontaktują się ze mną zaraz po zakończeniu procesu. Mija już miesiąc po mojej rozmowie bez żadnej odpowiedzi. Uważam, że bardzo nieprofesjonalnie podchodzą to tematu rekrutacji i nie powinni marnować czasu kandydatów w ten sposób. Pozdrawiam i mam nadzieje, że ktoś się tym zajmie.

@Kandydat

Dziękujemy za Twoją opinię na temat naszego procesu rekrutacyjnego. Przepraszamy za wszelkie niedogodności oraz frustracje, jakie mogły wyniknąć z doświadczenia, które opisujesz. Przyjmujemy feedback i stale pracujemy nad udoskonaleniem naszych procesów.

Na stronie w ogłoszeniu Senior Content Marketing Manager podana jest stawka w euro, a w Polsce jak się zarabia? Mam to przeliczyć bezpośrednio czy jak? Proszę o informację, jeśli ktoś wie, jak u nas się zarabia, bo naprawdę interesuje mnie ta pozycja.

Pra

12 000 - 18 000 PLN netto przy umowie B2B :)

Emilia
@Pra

Czemu jest taki rozrzut pomiędzy zarobkami? 6 tys na rękę piechotą nie chodzi, możecie o tym opowiedzieć? zastanawiam się także ile realnie godzin w miesiącu trzeba poświecić żeby osiągać takie wyniki

Dziękujemy za zainteresowanie ogłoszeniem dotyczącym pozycji Senior Content Marketing Manager. ICEO prowadzi rekrutacje na całą Europę, dlatego też stawki wynagrodzenia często podawane są w euro, co ma na celu ułatwienie porównywania ofert pracy dla kandydatów z różnych krajów. W naszych ogłoszeniach rekrutacyjnych staramy się również podawać przybliżone przeliczenia na PLN.

@Emilia

Finalna stawka oferowana kandydatowi ustalana jest na podstawie jego umiejętności i jej propozycja pada na finałowych etapach procesu rekrutacyjnego. Pracujemy w wymiarze 8h dziennie i nasze wynagrodzenia uwzględniają właśnie ten wymiar czasu pracy.

Dzień dobry, czy na prawdę są tylko negatywne opinie na temat ICEO? W bliskim czasie mam mieć rozmowę rekrutacyjna do firmy i jest to dosyć dołujące, że nie znalazłem wśród komentarzy nawet jednego pozytywnego, gdzie raczej kojarzyło mi się z dobrą jakością. Jak u was z angielskim w sensie jakość? W firmie komunikujecie się tylko po angielsku?

@Kandydat

Dziękujemy za zainteresowanie ICEO oraz za Twoje pytanie dotyczące komunikacji w firmie. Chcielibyśmy wyjaśnić, że w ICEO nie tylko doceniamy różnorodność kulturową, ale również wykorzystujemy ją jako atut. Oficjalnym językiem komunikacji wewnętrznej jest u nas język angielski.

Brak mi tu entuzjazmu ludzi, którzy tu pracują. Ja się na prawdę dobrze nastawiam, a chcę spróbować jako menadżer marketingu, bo teraz szukają. Zarobki są bardzo szerokie na tym etacie, bo przedział wynosi 1800- 3200 eur i teraz ciekawe od jakiej stawki się zaczyna. Jeśli rekrutacja trwa w 3 etapach to ile tak mniej więcej czasowo to wychodzi?

Dziękujemy za Twój komentarz i zainteresowanie naszą firmą oraz ofertą pracy na stanowisku menadżera marketingu. Ważne dla nas jest zrozumienie perspektywy każdej osoby, entuzjazm może być różnie interpretowany przez różne osoby, ponieważ każdy ma własne oczekiwania i priorytety w pracy. Chcielibyśmy lepiej zrozumieć, co konkretnie miałeś/miałaś na myśli mówiąc o braku entuzjazmu w naszym zespole. Czy moglibyśmy prosić o więcej szczegółów lub sugestii od Ciebie? Jeśli chodzi o wynagrodzenie, przedział podany w ogłoszeniu rzeczywiście jest szeroki, co wynika z różnorodności doświadczenia i umiejętności kandydatów. Wysokość wynagrodzenia będzie uzależniona od Twojego doświadczenia oraz umiejętności, które możesz przynieść do zespołu. Konkretna stawka będzie omówiona na finalnych etapach procesu rekrutacyjnego. Co do czasu trwania rekrutacji, staramy się przeprowadzać go jak najszybciej, jednak czas jego trwania może różnić się w zależności od ilości kandydatów oraz dostępności osób przeprowadzających rozmowy - zwykle trwa do 4 tygodni.

Czy po rozmowie w ICEO rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.

Jakie narzędzia dostaje frontend developer? W 2022 rok temu widziałem, że oferowali pracę zdalną i chętnie bym się podjął aktualnie, o ile istnieje taka możliwość, ale nie mam domowego biura i nie wiem, jakby mi wyszła taka praca. Dają jakiś sprzęt?

Suey

Tak, dostałam wszystko co chciałam: maca (byl do wyboru komputer z windowsem i apple), monitor i inne typu klawiatura, myszka, słuchawki itd

W ICEO pracujemy z nowoczesnymi technologiami, które obejmują to system operacyjny, monitor, klawiaturę, mysz, słuchawki oraz niezbędne przejściówki, także programy i narzędzia. Każdy pracownik wypełnia ankietę przed rozpoczęciem pracy, w której może określić swoje preferencje dotyczące narzędzi i sprzętu. Pracujemy głównie zdalnie, jednak dla chętnych osób zawsze jest otwarte nasze krakowskie biuro:)

@Suey

Cieszymy się, że mogliśmy sprostać Twoim oczekiwaniom i dostarczyć Ci kompletny zestaw, który spełnia Twoje potrzeby. Naszym celem jest zapewnienie naszym współpracownikom wyboru i możliwości znalezienia idealnego rozwiązania sprzętowego dla siebie.

Były DEV

Dawno temu tam pracowałem, ale krótko. Teraz, po przeczytaniu wielu szczerych komentarzy, poczułem potrzebę dodania czegoś od siebie. Miejsce idealne dla tych, którzy cenią sobię pracę bez konkretnej długoterminowej perspektywy, ponieważ cele zmieniają się bardzo często, nawet co kilka tygodni. Marek, szef frontendu, jest niezwykle kompetentny i przyjemny, podobnie jak Tomek, który kieruje backendem. Tech liderzy projektów venture'owych są bardzo różni, niektórzy bardzo słabi. Na imprezach integracyjnych alkoholu jest delikatnie mówiąc "pod dostatkiem". Okazyjnie można posłuchać fascynujących historii o zaginionym prezesie jednej z polskich giełd kryptowalutowych - prawdziwa gratka dla miłośników kryptowalut. Ale to chyba jedyny pozytyw...

@Były DEV

Na krypto akurat się nie znam, trzeba tak w ogóle żeby tu pracować, skoro o nich wspominasz? Widziałam wątek ze juniorow tu kiedyś nie chcieli, to prawda? Jeśli tak to dlaczego? :( sama może bym spróbowała o ile można zdalnie, bo z innego miasta jestem. Ty w jakim trybie pracowałeś?

Ale za co wywalają? Chyba mówią jakiś powód przez który ktoś zostaje zwolniony? W ogóle często u was jakieś zwolnienia się zdarzają?

Suey

praca calkowicie zdalna a na poczatku dostalam badrzo fajne szkolenie z crypto

@Były DEV

Dziękujemy za podzielenie się swoimi przemyśleniami na temat pracy w naszej organizacji. Rozumiemy, że dynamiczne zmiany w obszarze stawianych celów mogą stanowić wyzwanie dla osób szukających stabilności. W ICEO staramy się zapewnić jasność celów i możliwości rozwoju podczas procesu Performance Review. Cieszy nas, że pozytywnie oceniłeś umiejętności i podejście naszych liderów technicznych - Tomek od tego czasu awansował na VP of Technology:). Jesteśmy przekonani, że zarówno wysokie kompetencje, jak i zdolność budowania pozytywnych relacji w zespole, są kluczowe dla sukcesu naszej firmy, dlatego dużą wagę przywiązujemy do rozwoju kompetencji liderskich.

Dziękujemy za Twój komentarz i zainteresowanie naszą firmą! Jeśli chodzi o wiedzę na temat kryptowalut, to zależy to w dużej mierze od stanowiska, na które aplikujesz. Dla niektórych ról głębsza znajomość branży krypto jest kluczowa, natomiast dla innych stanowisk nie jest ona wymagana na początkowym etapie. Ze względu na nasz model biznesowy szukamy głównie doświadczonych specjalistów i jak najbardziej wspieramy model pracy zdalnej, co pozwala nam na współpracę z talentami z całej Polski oraz z zagranicy.

Chcemy zapewnić Cię, że wszelkie decyzje związane z zakończeniem współpracy są dokładnie przemyślane i podejmowane w sposób odpowiedzialny. Wszystkie decyzje podejmujemy mając na uwadze dobro zarówno współpracowników, jak i firmy. Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania, zachęcamy do kontaktu z nami przez nasz profil pracodawcy na GoWork.

@Suey

Dziękujemy serdecznie za pozytywny komentarz! Cieszymy się, że praca zdalna oraz nasze szkolenie z zakresu kryptowalut spełniły Twoje oczekiwania. W ICEO stawiamy na rozwój kompetencji naszych pracowników oraz na zapewnienie im komfortowych warunków pracy, niezależnie od ich lokalizacji.

A rozwiniesz jakoś szerzej te końcowe cztery punkty? Na przykład w których obszarach zauważany jest jakiś fałsz czy też manipulacja? Niechęć do współpracy? w jakich okolicznościach to wychodzi? co do samych wyników z pracy jak pracownicy o nie dbają? Jakie sami mają podejście?

Iza

Jak wszędzie, czyli jak płacą? Dajmy na to na pozycji juniora z doświadczeniem 1 roku, to jaka będzie kasa? I nic poza tym, czyli brak jakichkolwiek benefitów i bonusów pracowniczych?

@Iza

Tam juniorów nie chcą. Są dodatki. W It wszędzie są dodatki. Spróbował oby nie byc.

Iza

A to czemu nie chcą juniorów? Zatrudniają tylko osoby z doświadczeniem? To tyczy się stanowisko IT czy też ludzi np. do administracji?

M.M.

Pisze zachecona przez pracowniczke iceo. Widzę dużo osób pisze tutaj o bardzo wysokim poziomie w iceo. Fajnie ale to chyba dawne czasy. Wytrzymałam tam tylko kilka miesięcy. To chora firma, czułam się tam traktowana jak bezwartościowy trybik - płacą mi to mam zapie*alać nawet nadgodziny za free. Mój przełożony zadzwonił kiedyś do mnie po godzinach na skype i zaczął mi grozić, jeśli rano nie zobaczy wyników. Po komentarzach widzę ze juz na rozmowie u was byly akcje, pociesze was dalej jest tylko gorzej. w iceo nauczyłam się ze musze miec na wszystko podkladke bo pozniej przełożeni sie wypierają i wina jest twoja odpowiadasz za wszystko. jak o tym pisze to mam dreszcze cciesze sie ze tam juz nie pracuje

Katarzyna
@M.M.

Zadzwonił po czasie pracy i co? Jak nie zobaczy wyników to co? Zwolni cię? Czy coś innego? O co chodzi z tymi podkładkami? Sama stamtąd odeszłaś?

Weronika

A czemu rekrutacja ciężka, powiecie coś więcej? Jak wygląda, ile ma etapów, czego od nas oczekują w jej trakcie?

Kacper

To firma IT, tak?

Zostaw merytoryczną opinię o ICEO - City of London

• Jak się pracuje w ICEO?

Zobacz opinie na temat firmy ICEO tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ICEO?

ICEO