Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński

Opinie o Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński

Doma Nowy wpis

Zaopatrzeniowiec wcale nie potrzebuje mieć długoletniego doświadczenia aby móc się zakwalifikować na stanowisko, wiem to z opisu oferty. możecie zatem napisać jakieś porady teraz dla kandydata? chłopak może będzie aplikował i zastanawiamy się czy stawka nie będzie zależała od tego jak wypadnie, bo w zasadzie nie podają jej wprost

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika "GROSIK" Krzesiński i spółka, Sp. J.

Pracownik firmy - Firma

12.09.2023 12:09

Czym zajmuje się Państwa firma?

"GROSIK" Krzesiński i spółka, Sp. J.ikona wywiad

Moja firma ”GROSIK” zajmuje się handlem spożywczym. Prowadzimy supermarkety na Mazowszu – w Białobrzegach oraz w Nowym Mieście nad Pilicą. Niebawem planujemy otwarcie nowego sklepu w Białej Rawskiej. W tej chwili zatrudniamy ponad 100 osób.

Skąd pomysł na działalność w tej branży?

"GROSIK" Krzesiński i spółka, Sp. J.ikona wywiad

Można powiedzieć, że handel mam we krwi. Moi rodzice prowadzą hurtownię, pomagałem im od najmłodszych lat. Pracowałem w ich hurtowniach, następnie, chcąc poznać handel z innej strony, zostałem przedstawicielem w branży FMCG. Wtedy zrodził się pomysł otworzenia własnego sklepu spożywczego. Rodzice do dziś zaopatrują moje sklepy. Pierwszy sklep powstał w 2003 roku w Białobrzegach, w wynajmowanym budynku o powierzchni 70 mkw. Następnie, razem z moim bratem (współudziałowcem) zdecydowaliśmy się na zakup lokalu, którego sala sprzedaży liczy 580 mkw. W 2015 roku rozpoczęliśmy kolejną inwestycję – tym razem w Nowym Mieście nad Pilicą, gdzie powstał sklep o sali sprzedaży około 800 mkw. Zawsze przyświeca mi idea, że wszystko, co robię, robię z myślą o klientach moich sklepów. Tę zasadę staram się przekazywać także moim pracownikom. Nie udałoby się bowiem osiągnąć naszej pozycji bez zespołu ludzi, którzy pracują na sukces całej firmy. Mam tu na myśli wszystkich naszych pracowników: począwszy od personelu sklepów, aż do kadry zarządzającej. Nie bez znaczenia są również dobre relacje, jakie utrzymujemy z dostawcami.

Jak prezentuje się Państwa otoczenie biznesowe?

"GROSIK" Krzesiński i spółka, Sp. J.ikona wywiad

W ostatnich latach zauważam dużą ekspansję zagranicznych i krajowych sieci handlowych w lokalizacjach, o których jeszcze pięć lat temu nikt nie pomyślałby, że takie sklepy tam powstaną. Kiedyś domeną sieci były duże ośrodki miejskie. Dzisiaj Lidl, Biedronka czy Dino widoczne są właściwie wszędzie. Pojawienie się takiej konkurencji zawsze wpływa na obroty firmy.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

"GROSIK" Krzesiński i spółka, Sp. J.ikona wywiad

W związku z rozwojem firmy oraz planowanym otwarciem nowego Supermarketu, prowadzimy rekrutację pracowników firmy ”GROSIK”. Oferujemy wiele różnych stanowisk oraz duże możliwości rozwoju.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

"GROSIK" Krzesiński i spółka, Sp. J.ikona wywiad

Rekrutacja jest prowadzona kilkuetapowo i jest dostosowana do specyfiki danego stanowiska. W pierwszej kolejności zawsze prosimy o przesłanie CV.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

"GROSIK" Krzesiński i spółka, Sp. J.ikona wywiad

Każdy pracownik uczestniczy w szkoleniu wstępnym oraz szkoleniu stanowiskowym, zgodnym ze specyfiką danego stanowiska pracy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

"GROSIK" Krzesiński i spółka, Sp. J.ikona wywiad

Nasi pracownicy mogą liczyć na wsparcie przełożonych oraz zespołu. Każdy nowo zatrudniony pracownik ma równą szansę na awans. Idea firmy, która mi przyświeca, to „dajemy szansę na rozwój, podnosząc zarobki wraz z osiąganymi stanowiskami”. Dobra atmosfera w pracy oraz satysfakcja pracowników jest dla nas niezwykle istotna. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie pracowników oraz z należną uwagą wysłuchujemy uwag czy spostrzeżeń.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

"GROSIK" Krzesiński i spółka, Sp. J.ikona wywiad

”GROSIK” Krzesiński i Spółka, Spółka jawna jest firmą, która stale się rozwija oraz dąży do jak najlepszej jakości oferowanych usług. Mamy w planach otwarcie kolejnych placówek oraz zwiększenie zatrudnienia.

Ile można zarobić w Grosiki 2023 r

Od czego uzależniona jest premia w firmie Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński? Jakie są progi premiowe? Dodali 16 sierpnia na GoWork.pl ogłoszenie na stanowisko Magazynier.

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
Pracownica

Pracuje w tym sklepie juz kilka lat. Faktycznie nie jest latwo. Szef ma swoje wymagania i mamy dosc duzo klientow co wiaze sie z tym ze mamy sporo pracy. Jesli ktos przyjdzie do pracy i bedzie chcial pracowac to bedzie pracowal. Ostatnio przychodzi do nas duzo mlodych osob w wieku okolo 20 lat. Jest to zazwyczaj ich pierwsza praca. Przyciagaja ich zarobki ale gdy widza ze u nas sobie nie posiedza z telefonem w rece to odchodza z obuzeniem. A potem pisza negatwne opinie i mieszaja nas z blotem. Pracujemy po 8 h dziennie. Jesli jest potrzeba zostajemy dluzej i mamy wpisywane nadgodziny. A to ze sie wyjdzie z pracy np o 13:40 a nie o 13:30 no jest normalne. Kazdy ma jaks prace do dokonczenia. To nie produkcja ze sie w punkt z pracy wychodzi tylko praca z ludzmi. A co do wynagrodzen. Biore okolo 3000 wyplaty. Nie uwazam zeby to bylo malo.

Asd

Nie kłam

Agata

No cóż.... A To Twoje doświadczenie z pracy na jaki okres przypada? Bo zauważ, że ona pisała to 2 lata temu, może wtedy było inaczej?

@Pracownica

Od mojego komentarza minęło prawie 3 lata a ja nadal tam pracuje. Nie jest łatwo i kolorowo ale praca jak każda inna. Jak to mowia wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma. Mogłabym zmienić pracę ale... Zarobki.. moja pensja to 4-4,5 tys zależy od ilości nadgodzin, premi... Z tego co się orientowałam w innych marketach w Białobrzegach dają minimalna pensje. Jak to się mówi jaka praca taka płaca... A niestety mamy takie czasy że każdy grosz się liczy . Jak ktoś chce pracować przyjdzie i będzie pracował

@Pracownica

tylko, że w Twoim przypadku ten staż pracy już jakkolwiek wpływa na e zarobki, które przytaczasz? chyba, że to dobijanie tymi nadgodzinami tylko i premiami... Ale jak człowiek wejdzie we wprawę to idzie przeżyć? ciekawa też jestem czy masz zamiar tu zostać na o wiele dłużej wobec tego. Jest tu w ogóle perspektywa na poprawę warunków z czasem?

@Agata

Tak. Mamy podwyżki stażowe. Po roku, dwóch, trzech.. idzie przeżyć. Tylko trzeba się umieć dostosować do pewnych sytuacji i wymogów. Np tak często przytaczane w opiniach przerwy. Mamy 15 minut przerwy. Tylko to nie jest tak że można iść wtedy kiedy kierowniczki pozwolą czy mają swoje widzi mi się.. to zależy od sytuacji na sklepie. Jeśli jest kolejka na dziale mięsno wędliniarskim i wszystkie osoby na dziale mają ręce pełne roboty to jedna z osob nie wyjdzie sobie bo ona musi iść na przerwe. Tak samo jest z kasjerka. Nie pójdzie na przerwę w momencie w którym są duże kolejki. Po pewnym czasie już wiadomo intuicyjnie który to jest dobry moment na pójscie na przerwę. Jak na razie nie mam planow na zmianę pracy. @agata co masz na myśli pytając się o poprawę warunków?

Jolanta
@Pracownica

Może o finanse jej chodziło? z klientami tak chyba jest, że się dostosowujesz. rok, dwa, trzy? to ile teraz lat za sobą ma osoba najstarsza stażem? czy to jest potem tak, że przeskakuje na stanowisko kierownicze? ono jest dużo lepiej płatne?

Xnxx

Jak atmosfera w pracy ? Bo widzę same stare opinie

Marzena
@Xnxx

Tez chciałabym się dowiedzieć czegoś aktualnego o pracy w firmie.. a jakie stanowisko w ogóle cię interesuje??

W czasie pandemii zarabiamy normalnie, wątpię żebyś dostała mniej niż 2 tys. Przerwa 15 min na 8 godz tak jak w każdym zakładzie pracy. Pracuje tam 3 lata i przed 24 wyszliśmy raz. Chyba nie chciało ci się po prostu pracować albo myślałaś ze przyjdziesz wypijesz kawę postoisz i tyle.

Ktoś

No oczywiście że przerwa 15 minut, tylko będąc na ranna zmianę czekasz na zamiennika A potem jest jeszcze kolejka i idziesz na przerwę o 14-15 A o 16 kończysz pracę

Marzena

A co z tymi nadgodzinami w takim razie? Są do odbioru, czy wypłacane po normalnej stawce?

Czy w Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński wypłacają dodatkowe nagrody dla pracowników?

Kina

Nie

Grażyna
@Kina

A rozmawialiście z szefostwem? Bo może warto przegadać temat? W sumie nagrody są motywujące.

Agata

No musi być coś na rzeczy, bo bez powodu przecież tak kurczowo by się nie trzymali. Brak gotowości na zmiany? Bo rozumiem, że raczej większość po dłuższym stażu i mimo narzekania wolą na zagrzanym siedzieć? Bez sensu

Karol

Chodzi ci o atmosferę czy o to że nie wypłacają nadgodzin jak ktoś tu wspomniał? Wiesz na jakiej umowie się tu pracuje? Dają na czas określony czy na początek dostanę tylko zlecenie?

Agata

Jak widać może czasami trzeba jednak komuś dopomóc? Z drugiej strony Polacy podobno narzekanie w naturze mają niestety, zaraz wyjdzie, że tak prawdziwie odczuwają 30% z tego co mówią. Ale tak właściwie to czemu Cię to tak denerwuje?

Magda
@Agata

Opluwanie firmy nie jest fajne, jest chamskie i słabe. Nie pasuje, zmień pracę. Rzeczywiście nie jest tak dobrze, ale zamiast wypisywać takie opinie poszukajmy lepszego miejsca .Szkoda że pracodawcy nie mogą tak pisać o pracownikach, oj na pewno byłoby co pisać i przestrzegać innych.

@Magda

Jak to nie mogą? Przecież to forum otwarte raczej jest, więc nikt im nie broni opowiedzieć jak to wygląda z ich perspektywy. Swoją drogą tak jak piszesz to mogłoby być nawet ciekawe. Myślicie, że tu zaglądają?

PRACOWNIK

Dziewczyno jeśli myślisz że za za spacerki po sklepie i magazynie dostaniesz 4 tys. to pomyliłaś profesję. Praca w sklepie to ciągły kontakt z klientami . wykładanie towaru wg zasad panujących w sklepie a nie wg swojego widzi mi się. 1500 zł to nie jest wypłata za cały miesiąc.

A czemu uważasz że w tej kwestii jest problem? Coś nie tak z podejściem do pracowników?

Nowa

Ostatnio byłam na rozmowie w sprawie pracy w tym sklepie.Daja 2200na rękę umowę zlecenie za 1 MSC.A jak się wykażesz to może dopłatę na paliwo i premię jak wszyscy się piszą za wyrobioną normę sprzedaży.

Justyna

Według mnie każdą premię należy docenić i jest to fajna forma motywacji do pracy zapewniona przez pracodawcę. W innych miejscach czasami nie ma co liczyć na jakąkolwiek premie czy dodatki więc uważam, że tu plus dla firmy. A jak Wy uważacie?

Czy wypłacają dodatkowe nagrody w Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński?

N

Nie

Jakie narzędzia pracy zapewnia Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Damian

Piszecie tutaj z perspektywy klientów. To również ukazuje nam sytuację w firmie, ale chciałem się dowiedzieć jak się pracuje. Znajdzie się ktoś z pracowników, kto o tym opowie i przybliży warunki zatrudnienia? Dzięki.

Czy można w Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński liczyć na jakieś dodatki?

Cecylia

Słyszał ktoś czy potrzebują teraz pracowników? Słyszałam dobre zdanie o firmie , warto?

misia

O, to pewnie napisała była pracownica tego sklepu, która musiała pożegnać się z firmą? Były podobno tam takie zwolnienia na początku lata 2018r. Potem te pracownice tak demonstrują agresję i rozładowują stres i żal.

Gertruda
@misia

Na pewno.Ktoś żle pracował,lenił się,coś sknocił,wszedł w związku z tym w konflikt z pracodawcą,musiał odejść z firmy,a potem wypisuje,jako klient sklepu! Pewnie zazdrości obrotów.Potwierdzam, były tam jakieś odejścia nawet na wiosnę 2018r. Pracować tam trzeba, to fakt.

Aga

Nie przesadzajcie z narzekaniem. Idealnych firm nie ma ważne żeby chęci do pracy były.

Damian
@Aga

A jakie jest Twoje doświadczenie z tym pracodawcą? Powiesz coś więcej na temat zarobków, atmosfery wewnątrz firmy? Chętnie się czegoś dowiem.

ankrik18

Moim zdaniem ta osoba earlcu4 powinna przetrzeć sobie okularki. jeśli praca jej nie odpowiada to po co tam pracuje ????? znalazła sobie przystań gdzie dobrze płacą.

Iza
@ankrik18

Chciałabym wiedzieć, jaka jest Twoja opinia dotycząca pracy w Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński? W swojej wypowiedzi zawrzyj informacje dotyczące warunków zatrudnienia i atmosfery w firmie panującej. Rzetelne i aktualne wpisy są cennymi wskazówkami dla użytkowników zainteresowanych pracą w niej, dlatego zachęcam Ciebie do dalszej aktywności na forum.

1976
@Iza

Dokładnie dlaczego taka cisza

Iza
@1976

Czy posiadasz jakieś doświadczenia związane z firmą Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński, a może jesteś zainteresowany rekrutacją do jej struktur? Zachęcam Ciebie również do wypowiedzi, ponieważ na forum bardzo cenne są wyczerpujące i merytoryczne wpisy. Pomagają one użytkownikom w refleksji na temat tego pracodawcy.

Leoonora

Tak się składa droga Pani, że ja też jestem pracownikiem działu mięsnego i pomalowane paznokcie odpowiedniej długości to nie jest żaden problem. (XXI wiek istnieje coś takiego jak hybryda). To po pierwsze, a po drugie szefostwo chce mieć eleganckie, zadbane dziewczyny z klasą, wyglądające przyzwoicie co się przekłada na ilość klientów na tym stoisku. Dobra rada dla wszystkich pracodawców, zadowolony, elegancki personel, a ilość klientów gwarantowana...

Zostaw merytoryczną opinię o Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński - Białobrzegi

• Jak się pracuje w Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński?

Zobacz opinie na temat firmy Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński?

Grosik, M Krzesiński, R.Krzesiński