Polska Kancelaria Brokerska

Opinie o Polska Kancelaria Brokerska

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Polska Kancelaria Brokerska? Chętnie zatrudniają?

Rafał

Firma ma program stażów i praktyk studenckich, do zapoznania się i pobrania na stronie web. Wielu obecnych pracowników to osoby z tego programu, dlatego jest bardzo ceniony i co roku warunki programu są przedłużane.

Chciałabym podziękować za możliwość porozmawiania w sprawie zatrudnienia mnie na stanowisku Asystenta Brokera. W trakcie rozmowy poznałam szerzej aspekty działalności firmy, jak również szerzej zaznajomiłam się z oczekiwaniami stawianymi na oferowanym stanowisku. To była prawdziwa przyjemność. Jestem niezwykle pozytywnie nastawiona do możliwości dołączenia do firmy PKBroker. Na podstawie naszej rozmowy sądzę, że jestem odpowiednią kandydatką na to stanowisko. Mam nadzieję, że dzięki mojemu doświadczeniu zawodowemu, które obejmuje profesjonalną obsługę klienta, jak również pracę z dokumentacją firmową będę mogła zostać wartościowym członkiem Państwa zespołu.

Maja
@Anna

A napiszesz więcej szczegółów dotyczących rozmowy? Zadawali ci jakies konkretne pytania/zadania? ;-) Trzymam kciuki, żeby rekrutacja poszła pomyślnie :P Ja tez myślę nad rekrutacja do firmy, ale jeszcze nie ten czas

Dziękujemy Panu za te uwagi, są dla nas ważne. Na podstawie przekazanych informacji podjęliśmy działania mające ustalić przyczynę sytuacji opisanych przez Pana, właściwy standard komunikacji jest dla nas priorytetowy. Jednocześnie jest nam bardzo przykro, że mogło dość do sytuacji braku zwrotnej informacji.

Robert

Jak byłaś na rozmowie to pewnie dowiedziałaś się jakie dają warunki. Poruszyli temat zarobków czy jeszcze do tego nie doszli? Bo interesuje mnie ile tu płacą.

Jak długo trwa proces awansu w Polska Kancelaria Brokerska?

Rafał

W zależności od działu w jakim uzyskasz zatrudnienie proces awansu jest różny, mają jednak wspólne cechy. Generalnie po okresie próbny ustalany jest status kwalifikacji jakie posiadasz, później od tego w okresach między 6 a 12 miesięcy możliwe są awanse, przy każdym awansie oceniane są aktualne kwalifikacje. :)

Broker

fachowa rozmowa, rzeczowa z jakąś dyrektorką, kawa, słodycze, fachowe odpowiedzi, życzliwa

dużo pytań nt motywacji, ocena chęci rozwoju

Unikalna

Firma prezentuje się bardzo dobrze, fajne przestronne biura. Na początek proponują umowę o pracę na okres próbny, później zaczyna się ścieżka rozwoju zawodowego. W ogłoszeniu jest informacja o pakietach socjalnych – ale one są aktywowane w różnym stopniu zależnie od stażu pracy. Atmosfera jest mega pozytywna, ze ścian sączy się muzyka z profesjonalnych głośników, które możesz obsługiwać z komórki. Co chwilę organizowane są różnego rodzaju wydarzenia i szkolenia. W każdym tygodniu jakieś kulinarne niespodzianki. Pracuję od 6 miesięcy i jestem zachwycona.

Konrad
@Unikalna

jedno to kwestia klimatu i biur, druga sprawa to właśnie to, jak podchodzi się do ludzi, a to naprawdę jest dobra strona tej organizacji, przynajmniej tak było za moich czasów - które właśnie się zakończyły, będę miło wspominał

Zszokowany
@Unikalna

Muzyka z głośników, tylko przeszkadza, ja mam własne słuchawki i wolę mieć własną muzę, a nie słuchać czegoś tam, co ktoś tam sobie zapuści. Zamiast instalować takie wyczesane głośniki mogli by je dawać na pożegnanie, za wkład. no i ta praca zdalna, miała być zdalna, a nowi pracownicy siedzą i się szkolą, to nie jest 16sty wiek, żeby trzeba było siedzieć przy komputerach i się uczyć

Zdziwiony

Nie tak dawno pracowałem w tej firmie. Po imionach nie kojarzę większości osób wypowiadających się tutaj, które jak twierdzą pracują tam od wielu lat. Kto zatem jest autorem tych wszystkich pozytywnych komentarzy?

Pan buk
@Zdziwiony

Dział IT

Zszokowany
@Zdziwiony

obstawiam, że autorem jest alter ego Zdziwnionego :)

Zaproponowano mi umowę o pracę na najniższa stawkę i umowę o dzieło na resztę. Czy to normalna praktyka w tej firmie? Czy inie wypłaty są normalnie bez zastrzeżeń wypłacane na czas?

@Kandydat

Prosimy o zgłoszenie informacji kto złożył taką propozycje do działu Human Relations na adres: praca @ pkbroker(dot)pl W zależności od stanowiska i kwalifikacji osoby aplikującej Spółka stara się sprostać oczekiwaniom kandydatów.

Kantydat
@Rafał

Czy pensja wypłacana jest na czas? Czy jeśli ma się umowę o dzieło to są problemy z wypłatą? Po jakim czasie możliwe są awanse?

@Kantydat

Dziękuję za pytanie. Firma uzyskała status pracodawcy roku, opóźnień z wypłatami nigdy nie było. Ścieżki rozwoju zawodowego dopasowane są do każdego działu, więc nie ma jednej odpowiedzi, mogę jednak powiedzieć, że ostatnie awanse odbywały się po 3 miesiącach, 6 ciu a kolejne po roku. Są osoby, które szybciej nabierają kwalifikacji i wtedy istnieje możliwość przyśpieszenia wniosku o awans.

Kantydat
@Rafał

czy wie ktoś jak jest z umowami o dzieło? Czy normalnie wypłacają wypłate? Pana odpowiedź w zaaadzie pominęła ten temat.

Pracownik Roku
@Rafał

Status pracodawcy roku? W jakim plebiscycie? Kto przyznał kancelarii taki status?

@Pracownik Roku

zapraszam na stronę internetową pracodawcy, gdzie można przeczytać więcej na temat wydarzeń, nagród i wyróżnień, jest z czego wybierać :)

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Polska Kancelaria Brokerska? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Rafał

Nie ma problemu nadgodzin, bo w firmie nie pracuje się w nadgodzinach. Jeśli ktoś chce zająć się dodatkowymi sprawami, to wtedy może oczywiście zdecydować się na pracę w nadgodzinach i może z własnym przełożonym ustalić dowolny system, jaki mu odpowiada.

BinLaden

Ja uważam, ze skoro atmosfera taka super, to powinni pracować w nadgodzinach. Problem mieliby tylko z ochrona obiektu bo zamykają klatki i wyłączają windy na piętra,ale mogą przecież spać, zabrać materac. Maja fajna atmosfere, piękne widoki, to niech rozbijają namioty, tylko czy pracodawca pokryje wydatki na obozy pracy? Słychać tylko klikanie myszek, po godzinach to już w ogóle, nic dodać nic ująć, zwolnilem sie bo dyrektor zwrócił mi uwagę jak sie ubieram, trzy dni pracy mi wystarczyły, wiem i widziałem wszystko, posadzili nas w wielkiej salce, i dali trenera, a miała być praca zdalna, (usunięte przez administratora).

A.

Ja pracuje miedzy 9-17 lub 10-18 bo w moi dziale mam taka możliwość, nie mamy bezpośredniego kontaktu z klientami. Nie ma problemu żeby przyjść wczesniej, wyjść pózniej, innego dnia odebrać sobie godziny, lub zrobic dzien wolnego. Ciekawe, ze pracuje tu od 11 lat i nie zauważyłam, żeby ktokolwiek narzekał na prace w nadgodzinach lub brak możliwości dogadania sie co do wcześniejszego wyjścia z pracy. Być może ja pracuje po prostu za długo już i oczy już nie te :)

Michal

Ja sobie biorę nadgodziny w listopadzie i w grudniu, bo wtedy jest wiecej zleceń i mozna dorobić. Wiem, ze w innym dziale maja dogadane ze w tam w ramach zadaniowego czasu pracy nadgodziny jeśli są rozliczane są z premii za większa ilość zadań. Problem chyba nie był nigdy z nadgodzinami, tylko z tym ze przez większość roku nie ma sensu zostawać po godzinach, bo nie ma co robić, no ale jeśli ktoś lubi, to nie ma sensu zabraniać :)

Kinga

Ja przychodziłam do pracy na 7 i wychodziłam o 15stej, wiec nie widziałam nikogo kto zostawał. Chyba coś mnie ominęło ;)

jedyne moje nadgodziny, to był czas gdy robiłem szkolenia dla nowych pracowników i musiałem zrobić swoją pracę plus przygotować materiał dla nowych osób. przez 3 miesiące zebrało się trochę nadgodzin i odebrałem sobie w postaci urlopu, ale to były dodatkowe zadania, których nie sposób było ogarnąć w czasie normatywnym

Dominika

Pracuję od 7dmiu miesięcy w PKB i pracuje się świetnie. Wszyscy dają duże wsparcie, na każdym szczeblu. Bez porównania z tym, jak pracowało mi się w poprzedniej firmie.

Basia
@Dominika

Dominika rozdaje karty :)

Rafał

W tym przypadku trudno się ustosunkować do oceny, ponieważ ten opis nie pasuje do niczego w firmie. Firma znana jest z tego, że o godz. 16.00 gasną w niej światła... bo pilnuje się, żeby nie pracować w nadgodzinach i dyrektorzy cały czas akcentują, że co masz zrobić, zrób w godzinach pracy, pracownicy są zatrudniani w oparciu o umowy o pracę, a sama firma od lat słynie z tego, że ma wręcz rewelacyjną atmosferę pracy, co podkreślają sami zatrudnieni, nawet wtedy, gdy decydują się pracować gdzieś indziej, to wtedy komentują, że będzie brakować im tej niepowtarzalnej atmosfery pracy.

Rafał

moja żona mi zazdrości, że mamy taki klimat w pracy, sama pracuje w banku i cieszy się z pracy na home office, ale nie znam nikogo w PKB kto nie cieszy się, że pracuje w biurze

Wiecie może, czy w Polska Kancelaria Brokerska szukają chętnych na staż?

Rafał

Tak, stażyści przyjmowani są do działu brokerów, prawnego i informatycznego zgodnie z programem wspierania zawodowego opisanym na stronie (usunięte przez administratora)

Program stażów - https://pkbroker.pl/kariera/staze-i-praktyki

Amawerty

Odpowiedzi pracodawcy na jakiekolwiek negatywne opinie na tym portalu są jasnym sygnałem dla potencjalnych kandydatów, aby poważnie zastanowić się nad podjęciem pracy w tym miejscu. Straszenie konsekwencjami prawnymi, nazywanie trollami, hejterami, etc. Brak słów. Część z tych żenujących odpowiedzi została usunięta, ale w internecie nic nie ginie.

@Amawerty

Oczywiście, Amawerty ma rację, firma nie zaprasza do współpracy kłamców, (usunięte przez administratora) manipulantów, trolli internetowych, tudzież innych obawiających się konsekwencji prawnych z powodu zniesławienia i ukrywających się za fałszywymi pseudonimami. Osoby utożsamiające się z takimi postawami i czujące się dobrze z nimi, upraszane są o zastanowienie się, czy pasują do firmy, która zdobywa prestiżowe nagrody pracodawcy roku i w której pracownicy wychodzą z pracy z uśmiechem.

Zxc

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w tej firmie? Bardziej na luzie czy jest napięta atmosfera? Jakich oytan możemy się spodziewać

@Zxc

Rozmowa kwalifikacyjna wygląda podobnie, niezależnie od tego na jakie stanowisko aplikujesz. Na pewno warto przygotować się do rozmowy, ważne jest Twoje pozytywne nastawienie, które przypisane jest do natury firmy i osób pracujących. Często pojawiają się sytuacje, że kandydaci przychodzą wcześniej, żeby zobaczyć jak wygląda atmosfera w firmie. Pragną ocenić, czy ludzie są uśmiechnięci i pozytywni. To jest super fajne, że osoby te mówią później, że chcą w firmie pracować - bo podoba im się, że otoczenie jest wesołe, radosne i energiczne. Rekrutacja jest okazją, do pierwszego poznania się, więc kandydaci oceniani są pod kątem stanowiska na jakie aplikują, ale dostać się może każdy, bo nawet osoby bez żadnego doświadczenia często otrzymują ofertę pracy. Najlepiej samemu przekonaj się jak jest i śmiało wpadnij na rekrutację, kawę i porcję pozytywnego uśmiechu.

Pracowałem przez 3 lata, wg mnie największa zaleta, to fajna atmosfera i ciekawe projekty, które rozwijają. Nie trzeba się o nic martwić, są awanse. Przydałoby się, żeby otworzyli oddział w Koninie...

Rafał

Oczywiście, są różne kierunki finansów i 99% zawodów z zakresu finansów nie wymaga licencji zawodowej. Zgodnie z ustawą o dystrybucji ubezpieczeń, broker ubezpieczeniowy – osobę fizyczną albo osobę prawną, posiadającą wydane przez organ nadzoru zezwolenie na wykonywanie działalności brokerskiej w zakresie ubezpieczeń, wpisaną do rejestru brokerów. W PKB dąży się do tego, aby osoby uzyskały stosowne kwalifikacji i licencję zawodową, więc firma inwestuje w szkolenia uprawniające do uzyskania takiej licencji. Jeśli ktoś nie chce zostać brokerem, nie musi podpisywać umowy szkoleniowej i może nadal pracować.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Polska Kancelaria Brokerska?

po 3 miesiącach okresu próbnego

Jak jest z pakietem medycznym w Polska Kancelaria Brokerska? Można dołączyć rodzinę?

Rafał

Po okresie próbnym można korzystać z różnych dodatkowych benefitów, w ich ramach jest również pakiet medyczny dla rodziny, z tym, że w takim przypadku jest partycypacja w części kosztów - zależnie od stażu pracy ta partycypacja się zmniejsza z czasem.

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Polska Kancelaria Brokerska?

Rafał

większość osób decyduje się na umowę o pracę, ale są również osoby, które cenią sobie swobodę gospodarczą i chcą być panami swojego czasu, firma w takich przypadkach stara się dostosować do oczekiwań kandydatów, a granicach rozsądku

Co jaki okres czasu w Polska Kancelaria Brokerska można ubiegać się o podwyżkę?

Rafał

na stronie Facebook-owej firmy znajdziesz odpowiedzi na te pytanie, firma ma wprowadzoną ścieżkę rozwoju zawodowego i możesz awansować po spełnieniu kryteriów, zwykle pierwsze awanse są po kilku miesiącach, ale z czasem się to wydłuża, co przekłada się na zasadę: im większe masz kwalifikacje, tym więcej czasu zabiera uzyskanie nowych kwalifikacji. Najlepsi nawet w późniejszych etapach, awansują co roku :)

Z ciekawosci weszlam na opinie o pracodawcy, bo rozstawalam sie z niepewnoscia, wiadomo zreszta. Mam wrazenie ze rzadko na tym portalu wypowiadaja sie pracownicy, a zwykle osoby ktore poczuly sie skrzywdzone, nie wiem jak inni, ale ja dzieki pracy w pkb zyskalam swietne doswiadczenie zawodowe, szkolenia, wsparcie od bardzo wielu osob. Pracy bylo duzo, ale okazalo sie, z w nowej firmie pracy bylo wiecej, tylko atmosfera byla znacznie gorsza.

Zostaw merytoryczną opinię o Polska Kancelaria Brokerska - Wrocław

• Jak się pracuje w Polska Kancelaria Brokerska?

Zobacz opinie na temat firmy Polska Kancelaria Brokerska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polska Kancelaria Brokerska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 12 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polska Kancelaria Brokerska?

Kandydaci do pracy w Polska Kancelaria Brokerska napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polska Kancelaria Brokerska