ALTEN Polska

Opinie o ALTEN Polska

@Niesmak_pozostał

Rekruter firmy Alten odwiedził mój profil na Linkedin i zaprosił do krótkiej wstępnej rozmowy, potem do kolejnej z managerem projektu i kolejnej z przedstawicielami klienta firmy (która była też poniekąd rozmową techniczną). Po każdej rozmowie otrzymałem pozytywny feedback i na sam koniec otrzymałem decyzje o zatrudnieniu mnie na stanowisko (IT Support Specialist). Po ostatniej rozmowie, pozytywnym feedbacku od menagera i po ogłoszeniu mi decyzji zostałem poinformowany że w kolejnym tygodniu ktoś się do mnie odezwie (było to na przełomie Listopada i Grudnia). Po braku kontaktu przez dłuższy czas zadzwoniłem bezpośrednio do managera z zapytaniem co dalej, a ten poinformował mnie że występują delikatne opóźnienia (tłumacząc to generalnym chaosem jaki panować miał w dziale w Indiach który był decyzyjny). Miałem czekać dalej. Po kolejnym tygodniu również brak informacji, znowu postanowiłem zadzwonić do managera i dowiedziałem się że w Grudniu na pracę już nie powinienem się nastawiać. Oczywiście dalej kontaktu nie było, zadzwoniłem po raz 3 (już w sumie z ciekawości) ale Pani manager już telefonu nie odebrała. Sam rekruter i manager byli bardzo mili, aczkolwiek podawali informacje których nie byli pewni, później już było tylko zgadywanie z ich strony - pełny brak profesjonalizmu + moja strata czasu i trochę nerwów :) Moja opinia opisuje sam proces rekrutacyjny i podejście do kandydata, którego chyba nie można ocenić inaczej niż 1/10 - rekrutacja jest to jeden z pierwszych etapów poznawania swojego nowego pracodawcy a tutaj wypadł on tragicznie. Nie twierdzę że sama praca w sobie jest zła ponieważ nie miałem okazji żeby sprawdzić :D Po czasie jestem zadowolony że nie podpisaliśmy umowy a w Krakowie jest dużo korporacji które zachowują trochę więcej profesjonalizmu (tutaj po prostu był jego brak :D).

Mirosław
@@Niesmak_pozostał

Trzy etapy rekrutacji na IT Support Specialis - ile w sumie czasu to mogło trwać? I czy podczas któregoś z tych etapów podano warunki zatrudnienia, typu umowa i pensja?

@niesmak_pozostal
@Mirosław

Trwało to ponad 3 tygodnie, na wstępie przy pierwszym kontakcie na LinkedIn dostałem informację o potencjalnych zarobkach, później na 2 i 3 rozmowie dowiedziałem się więcej o firmie i zakresie obowiązków (bez szczegółów).

el farto de quarto

Pani piszę do mnie z ofertą. Kiedy odpisuję, że jestem zainteresowany to mówi że już brałem udział w tym procesie rekrutacji i że firma nie przyjmuje takich zgłoszeń. Nawet nie przeprosiła za zawracanie czasu/wprowadzanie w błąd.

Alicja

@Janusz, jesteś pracownikiem ITEKNA Polska? Powiesz nam jaka atmosfera panuje w tym miejscu pracy? @CiekawyJoe, planujesz podjąć zatrudnienie w firmie? A może obecnie jesteś jej pracownikiem? Jeśli tak, podziel się z nami informacjami na temat zatrudnienia w tym miejscu. Możesz dzięki temu pomóc osobom, które czytają to forum by dowiedzieć się wielu przydatnych informacji, które mogą im choć w niewielkim stopniu zapoznać się z warunkami pracy w ITEKNA Polska.

@Alicja

Tak, pracowałem u nich ponad półtora roku a wcześniej też w innych kontraktowniach. Nie zauważyłem specjalnych różnic. Na początku współpracy miałem nieprzyjemną sytuacje z klientem dla którego pracowałem. Z pomocą managera z Alten udało mi się sprawę naprostowac. Po zakończeniu projektu dostałem propozycję kolejnego ale skorzystałem z opcji projektu zagranicznego przez inną firmę. I to w sumie była ta różnica na plus bo wcześniejszy pracodawca zwodził mnie 3 miesiące a na koniec przesłał propozycję na znacznie niższe stanowisko za śmieszną stawkę. Poza tym było ok, ludzie z którymi miałem kontakt byli spoko, co jakiś czas jakieś integracje czy wyjścia na bro.

@Janusz

Dziękuje za podzielnie się informacjami dotyczącymi Twojej kariery zawodowej. Czy możesz powiedzieć nam coś na temat zmian, jakie zaszły w firmie podczas Twojego półtorarocznego stażu pracy? O ile rzeczywiście miały miejsce jakieś zmiany. Będziemy wdzięczni za Twoją opinię.

@Alicja

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie bo pracowałem w biurze klienta. Na pewno zmienili biuro na ładniejsze ;) Poza tym poprawił się kontakt, było więcej okazji do spotkań.

@Janusz

W każdym razie - dobrze, że poświęcasz swój czas, aktywnie uczestnicząc w dyskusji na temat ITEKNA Polska jako pracodawcy. Każda taka opinia stanowi tu nieocenioną pomoc dla tych, którzy zastanawiają się nad spróbowaniem swoich sił w tejże firmie. Nie pracujesz już tam, ale może orientujesz się, czy prowadzą aktualnie rekrutację? Będziemy Ci wdzięczni za przekazanie nam tej informacji.

@Alicja

Nie specjalnie mam na to czas jednak niedawno kolega zapytał mnie jak mi się tu pracowało, bo opinie na gowork są słabe. Wiec się zapoznałem co się tu wypisuje, zerknąłem także na opinie o 2 innych firmach w których pracowałem... i byłem w szoku. Jakbym pracował w zupełnie innych miejscach. Warto mieć na uwadze, kto pisze, po co, dlaczego się rozstał z firmą.

@Janusz

Dokładnie! Sam jestem pracownikiem od dwóch lat, żadnych problemów, jak do tej pory corocznie ok. 10% podwyżki. No ale jak ktoś jest leszczem bez umiejętności, a chciałby zarabiać jak senior, to nie dziwię się tej żółci tutaj...

Aleksandra
@Tomek

czyli słabsze ogniwa w firmie się zdarzają? a w jakiej ilości i jak często? nie można wtedy liczyć na jakąś pomoc, wsparcie lub przyuczenie po prostu?

Alice

Klasyk, zero odzewu po kolejnym z etapów rekrutacji, mimo gwarancji, że nawet o odmowie będziemy informowani. Szkoda czasu niestety, podejście niepoważne.

@Alice

Widocznie wypadłaś wyjątkowo kiepsko ;) Ja nie miałem z nimi żadnego problemu, pracuję w projekcie dla jednej z dużych korporacji właśnie poprzez Alten już od 2 lat, nie mam im NIC do zarzucenia w kwestii transparentności, kontaktu i tak dalej.

Inżynier Elektryk

Rekrutacja na podane stanowisko od momentu zaznaczenia, że moja aplikacja jest rozpatrywana, trwała ponad 2 miesiące. W międzyczasie wszystko "rozgrywało się" za pomocą rozmów telefonicznych, w trakcie których zaznaczałem wyraźnie, że jako osoba świeżo po studiach posiadam co najwyżej doświadczenia z praktyk i staży, co konsultantka agencji zrozumiała i zapewniła, że nie musi być to wcale źle odebrane przez docelowego klienta (firmie, w której byłaby docelowo ta praca). Dopiero po ok. półtora miesiąca odbyło się spotkanie video-online, podczas którego niewiele kwestii zostało sprawdzonych, a część wzięta "na wiarę". O odzew ze strony agencji trzeba niestety było się dopominać, mimo zapewnienia o niezwłocznym komunikacie, gdy firma-klient przyśle odpowiedź, no i w odpowiedzi i tak znalazło się hasło "zbyt małe doświadczenie". Uważam, że nie jest fair ze strony pośrednictwa, gdy przekazują dla zysku i wrażenia "działania" firmom-klientom aplikację osób takich jak ja wiedząc, że skazują ich i tak na przysłowiowe pożarcie. Jestem tym zawiedziony i czuje osobiste upokorzenie.

Pytanie o jedno doświadczenie, które wydało się klientowi najbardziej zbieżne z profilem działania jego firmy, pytania o znajomość schematów elektrycznych

jam

Systematycznie na LI dostaję wiadomości od rekruterek/-ów z Alten i po raz kolejny utwierdzam się w tym, że w tej firmie panuje jakiś nieogar co najmniej w dziale HR. Umawiają się na konkretny termin rozmowy i nie dzwonią, mylą projekty na które rekrutują, przestają się odzywać. Niepoważne podejście.

Ktos wie jak wyglądają zarobki na stanowisku business unit managera w Krakowie? Z czego wynika ciągła rekrutacja na te stanowisko? Oraz czy jest to praca w pełni zdalna czy hybryda/stacjonarna?

@Zainteresowany

Rekrutacja wynika z rozwoju, otwierane sa nowe biura, np w Krk przejscie z biura 400m na 1300m :) Jest ok, ja polecam.

Hybryda

Łukasz

A na jakim stanowisku pracujesz? Długo już jesteś w firmie?

@Łukasz

BDM, staż ok 2 lata

@Zainteresowany

rotacja jest bo BU Manager. to zbieracz CV , sciemniania kandydatow jakie Alten ma projekty , jaka kariera itp. , a klientow jakich to ma kandatów na każdą okazje. Innymi słowy jest to praca w akwizycji.

Dawid
@Victoor

pracowałeś w tej firmie Victoor? możesz napisać coś więcej o pracy?? rozumiem już że jest duża rotacja, ale szukam jakichś informacji o atmosferze w pracy

@Dawid

pracowalem. ale na jakie stanowisko ? Ta firma to agecja pracy tymczasowej IT. Jej model biznesowy to wpychanie pracownikow (tzw. konsultanów)do klientow z czego maja prowizje. To wszstko. Moze dobre dla absolwentow , żeby zdobyc jakie molwiek doswiadczenie. W innym wypadku radziłbym próbować się dostać do powaznej firmy (np. do klientów tej firmy).

@Dawid

Hej, procesu rekrutacyjnego a raczej to co jest nazwane procesem rekrutacyjnym totalnie nie polecam, chyba trzy razy podchodziłem po namowach osób rekrutujących by dać im kolejną szanse, niestety po rozmowie z kierownikiem projektu w każdym przypadku kontakt zanikał, nawet bym sobie nie zaprzątał tym głowy gdyby nie to ze w czasie "oczekiwania" kolejny rekruter się odzywa czy bym nie przystąpił do procesu ponownie i to nawet na tą samą pozycje. Podsumowując szkoda czasu na niepoważne podejście gdy ma się już doświadczenie z wieloma procesami rekrutacyjnymi ten wyglądał zdecydowanie najgorzej do tej pory.

@Kandydat

Zgłaszałeś komuś że ten kontakt zanikał? Ciekawe czemu tak się działo, nie mogli wznowić rozmów z kierownikiem na ten temat? Warto chociaż było aplikować? Dobre warunki oferowali?

Ponowny

współpracowałem z Alten kilka lat, po czym zdecydowałem się zakończyć projekt, oraz odejść z Alten. ogólnie nie było źle, bo sam Alten dosyć mocno przezroczysto działa. tzn. o ile nie ma problemów z klientem docelowym, to w sumie raz na pare miesiecy jakiś face2face, albo jakis email w stylu jak na projekcie itd. w momencie chęci podwyżki, dostaje info ze "klient ma budzet dopiety i co najwyzej jakies minimum moga zaproponowac" które oczywiscie w momencie zlozenia wypowiedzenia totalnie sie zmieniło. ale, mija kilka lat, po czym w sumie z ciekawości wrzucam CVke na generyczne ogloszenie na LI, dostaje generyczna rekruterke ktora nie potrafi chyba zobaczyc w bazie ze juz wspolpracowalem z Alten, i ogolnie podchodzi olewacko do tematu. w miedzyczasie dostaje telefony/wiadomosci od innego rekrutera z Alten, ktory juz sie zczail że tam pracowalem kiedys i inna gadka. niestety, zarowno od 1 czy od 2 rekrutera nic poza generycznymi projektami, oraz info "bedziemy w kontakcie" nie dostałem. 1 oferta w ogole nie pasowała do mojego profilu, która natychmiast odrzuciłem. i tyle, chociaz cos w stylu "odezwiemy sie za tydzien z dokladnym info" albo "na ten moment nic nie mamy" byłoby minimum przyzwoitosci, no ale coż...

Przemek

Osobiście nie mam najlepszych odczuć odnośnie procesu rekrutacyjnego. Pierwszy screening przez telefon niby wydawał się ok, ale rekruterka mówiła bardzo cichym znudzonym głosem, gdy natomiast przyszła pora na mówienie o samej firmie głos diametralnie się zmienił i mówiła dużo głośniej (miałem potężne wrażenie, że typiara po prostu puściła nagranie). Po tej rozmowie nie byłem przekonany co do podjęcia tejże pracy, jednak postanowiłem zaczekać na feedback. Cóż, o tym, że nie zostałem przyjęty domyśliłem się w momencie, gdy wrzucili na popularnego jobboarda nowe ogłoszenie na stanowisko o które się ubiegałem. Kurde, jeśli tak traktowani są kandydaci, którym nie jest udzielana żadna informacja zwrotna i w sumie to wyjebongo, to nie chce wiedzieć, jak traktowani są pracownicy. Ja już raczej będę omijał tą firmę szerokim łukiem.

@Przemek

To jest agencja pracy tymczasowej. Zawsze bedą zbierać CVki, żeby wysłać tzw. klientom. Jak sie klient zainteresuje,to zatrudniają. Klasyczny biznes.

Agnieszka
@Victoor

Jak ktoś nie wie jak to działa, albo nie czyta gwiazdek na końcu ogłoszeń to tak to później wygląda :D

@Agnieszka

Mysle, ze ludzie nie wiedza jak to dziala. Pewnie wiekszosc tutaj to zagubieni absolwenci :)

@Victoor

A czemu tak uwazasz? Dużo u was takich osób?

dobry_gosc
@Przemek

Bo widać prawdziwa

@Agnieszka

Dokładnie tak, trzeba czytać między wierszami

zawiedziona

Niestety ALTEN Polska nie przestrzega profesjonalnych standardów przejrzystości. Zarówno w czasie rekrutacji jak i świadczenia pracy dla ich klientów byłam ostatnią osobą informowaną o ważnych sprawach, które mnie bezpośrednio dotyczą. Przepływ informacji między ALTEN Polska a pracownikami jest zakłócany przez wiele czynników, w efekcie o wszystkim dowiadujemy się po fakcie. Szkoda, bo na początku współpracy byłam pewna, że ALTEN Polska ma potencjał i jest dobrym pracodawcą, a wszystkie nieporozumienia wynikają z chwilowej nieuwagi pojedynczych osób.

@zawiedziona

Zgadzam się. Przejrzystość jest im obca.

Firma nawet nie zatrudnia pracowników, jednak pod ich sztandarem wysyła twoje CV wraz z ich logo do pracodawcy. Pracodawca myśli, że dany pracownik jest już zatrudniony w tej firmie, jednak nie. Jest to pewień rodzaj (usunięte przez administratora) Podejście firmy to wciskanie osób do innej firmy, a zatrudnienie dostnaiesz tylko kiedy pracodawdca się zgodzi... szkoda komentować. Nie polecam.

Skrzypeknadachu

Witam, otrzymałem dzisiaj wiadomość z Niemiec od Alten GmbH. W wiadomości jedyne szczegóły jakie mogę znaleźć to wiadomość od rekrutera z Niemiec, który zajmuje się VIE-programm. Czy ktoś może pracuje w podobnym programie i jest w stanie się wypowiedzieć coś na ten temat? Godne polecenia?

@Skrzypeknadachu

W sensie że Ty też miałbyś się zajmować takim programem po zatrudnieniu?

Skrzypeknadachu
@Sylwia

Nie, prawdopodobnie tym czym zajmuje się ogólnie firma

R

Nie polecam! Zero profesjonalizmu. Skontaktowała się ze mną rekruterka na początku, przekonała mi na pierwszą rozmowę, powiedziała że da znać w tym samym tygodniu o następnych krokach. Minęło już sporo czasu, feedbacku dalej nie ma. Napisałam sama, żeby dowiedzieć się co dalej, a ona napisała że na to stanowisko już zatrudnili osobę ????????‍♀️????????‍♀️ Strata czasu I tyle!

Mirosław
@R

Rozumiem Twoje odczucia. W dobrym tonie jest brać odpowiedzialność za wypowiadane słowa. Ktoś jeszcze miał podobne doświadczenia z prowadzonej przez Alten rekrutacji? Może po prostu to jednorazowy przypadek?

@Mirosław

Ja jestem zadowolona z procesu rekrutacyjnego w Alten Polska. W moim przypadku rekrutacja przebiegła szybko i sprawnie. Co prawda nie zostałam zatrudniona, ponieważ wybrali inną osobę, ale rekruterka jako jedna z wielu (a aplikowałam do różnych firm) wróciła do mnie z konkretną informacją zwrotną. Bardzo szanuje Alten za taką postawę. Mam nadzieję na współpracę w przyszłości ;)

@Marta

To opowiesz jak w Twoim przypadku przebiegała ta rekrutacja? :)

@Anna

Skontaktowała się ze mną rekruterka na Linkedin i zaprosiła na rozmowę telefoniczną, po kilku dniach dostałam informację, że zostałam zaproszona na kolejny etap. Była to rozmowa na teamsach z tą samą rekruterka i informację o ostatnim etapie miałam otrzymać również w ciągu tygodnia. Po kilku dniach dostałam informację na maila, że zostałam odrzucona i z jakiego powodu, Pani również wymieniła co było moim plusem podczas rozmowy. Rzadko kto z firm przekazuję feedback, a Alten dało mi konkretną informację nad czym powinnam jeszcze popracować :)

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu ALTEN Polska?

mia

zależy na jaką rolę, na różnych stanowiskach są różne wymagania :)

Ela

Widziałam ofertę pracy na unit menagera w Krakowie, czy na tym stanowisku jest duża rotacja? Wie ktoś może jakie są widełki oraz jaka flota samochodów dysponuje firma tj jakie mniej więcej to auta? Czy warto aplikować na takie stanowisko oraz jaka atmosfera panuje w KRK?

Ann
@Ela

Rotacja na stanowisku unit managera zdarza się sporadycznie, raczej są awanse. To dobre środowisko dla osób które lubią dynamikę i są wielozadaniowe, inne się nie sprawdzą. Samochody dobrej klasy bmw lub inne - nie pamiętam jakie. Warto aplikować ale trzeba znać dobrze angielski i być mocnym soft skillowo, lubić sprzedaż, akceptować pracę na celach. Widełki są niejawne.Atmosfera ok ale to też zależy od oczekiwań.

Agata
@Ann

jak dobrze trzeba znać angielski, to jest b2 czy wyżej? pracownicy mają jeszcze od firmy jakieś doszkalanie z języka gdy już sa zatrudnieni?

Altenowiec
@Agata

Raczej wyżej, choć to zależy od stanowiska

Karo
@Agata

Min B2 albo wyżej, zalezy od unitu. Tak są lekcje na roznych poziomach z lektorami.

Czytaliście ich umowę B2B ? Porażka.

Tez kandydat
@Kandydat

Dla czego? Pytam bo tez mam oferte pracy od nich.

Olga
@Tez kandydat

A jakie warunki Ci przedstawili tal z ciekawości?

Sggw

Nie podoba mi się sposób prowadzenia rekrutacji przez tą firmę. Pracownicy podają nieprawdziwe informację, wprowadzają w błąd.

@Sggw

No właśnie przy okazji tej opinii podzielę się moim doświadczeniem z ostatnich 3 lat. Może zacznę o tego że jestem doświadczonym pracownikiem (14 lat) który przez ostatnie kilka lat wysłał setki cv i uczestniczyłem w dziesiątkach rozmow i spotkań które wyglądają podobnie Zazwyczaj rekrutację są kilku etapowe. Informacje ,opis stanowiska zazwyczaj jest inny w ogłoszeniu niż ten przedstawiany przez rekrutera. Pomimo 90%-100% zgodności z opisem jestem odrzucany. Nie inaczej było w przypadku tej firmy. Dlatego przestałem rozumieć rynek pracy...

xc
@Sggw

Rekruterzy wiedzą tyle ile im manager powie. Jeżeli coś się różni to jest to wina firmy zlecającej lub managera.

kandydat_2
@Sggw

Bardzo nieprofesjonalna rekrutacja. Namawiają na linkedin na udział w rekrutacji. Po kilku rozmowach brak informacji zwrotnej. Po próbach uzyskania jakiejkolwiek odpowiedzi i obietnicy udzielenia informacji co dalej - dalsze milczenie na kolejne tygodnie. Szkoda czasu.

VK
@kandydat_2

Potwerdzam, tak samo mialem po rekrutacji

Gruz

Altenowiec
@Wojt

Ja ponad 200zł/godz netto i łyknęli bez problemu

Magda

Hej, ostatnio dostałam propozycje wzięcia udziału w procesie rekrutacji. Zainteresowałam się oferta i stwierdziłam ze poczytam komentarze.. nie był to chyba dobry ruch bo na umówiona rozmowę pojawiłam się sceptycznie nastawiona. Co się okazało? Było bardzo w porządku, każdy termin kolejnych etapów dotrzymany (w jednym etapie przedłużył się czas i Pani rekruterka zadzwoniła i mnie poinformowała) nie wiem czy zależy to miasta w którym znajduje się oddział czy od rekrutera, ale jeśli chodzi o Kraków to jestem na TAK i nie zgadzam się z niektórymi komentarzami :)

Dominika
@Magda

zdradz prosze ile tych etapow rektrutacji bylo ostatecznie? i co w kolejnych wymagali, byly jakies testy umiejetnosci czy jak ?

Nie polecam

Nie polecam pracodawcy.

Leoś

Jako kontraktor firmy Alten mam co do nich mieszane uczucia. Z jednej strony na wszelkie pytania HRowe i podobne uzyskuje się błyskawiczną odpowiedź. Problem zaczyna się przy rozmowach finansowych. Pracownicy słyszą, że nie ma podwyżek, bo wirus, a następnie dowiadują się, że ten okres był bardzo dobry dla firmy i bardzo się rozrośliśmy oraz zyskaliśmy nowych klientów. Podobnie z awansami słyszy się, że nie teraz, a następnie na LinkedIn widzi awanse połowy biura Alten.

Agnieszka
@Leoś

No to chyba wnioski są proste... podwyżki i kasa są dla nielicznych. Smutne to! Ciekawe kiedy "zwykli" pracownicy się zbuntują i coś z tym zrobią.

VK
@Agnieszka

Czy warto aplikować na stanowisko automatyka do tej firmy?

Kacper
@Leoś

Mam identyczne spostrzeżenia. Brak chęci docenienia pracownika. Na podwyżkę w ogóle nie ma szans. Przeciąganie w czasie pustych obietnic. Demotywujący pracodawca!

Zostaw merytoryczną opinię o ALTEN Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w ALTEN Polska?

Zobacz opinie na temat firmy ALTEN Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 49.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALTEN Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 6 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALTEN Polska?

Kandydaci do pracy w ALTEN Polska napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALTEN Polska