DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Opinie o DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Magdalena

@Domaniewski czyli ogólnie taka mega spokojna praca, bez większych wyzwań?

Benek

Brak magazynierów w DSV łączy się z tym że kierowca mając jeden etat musi zapychać jeszcze jako magazynier tylko za jedną pensje czasem niższą od najniższej krajowej na godzinę.

Obecny

Uważajcie. To jedna z tych korporacji, gdzie jest mile widziane, aby pracownik został po godzinach. Za darmo. Nikt o tym nie powie wprost, ale każdy zostaje trochę dłużej, bo się boi. Pieniądze dość kiepskie. Reszta, jak w każdym korpo. Moja opinia jest neutralna.

mackal
@Obecny

Czyli za nadgodziny nie chcą płacić?

@mackal

Ewentualne nadgodziny są odbierane bądź rozliczane.

zorietowany
@mackal

Nie ma darmowych nadgodzin. Jest natomiast nacisk, żeby je odbierać, a nie wypłacać. Czyli jak jednego dnia zostajesz po godzinach to innego dnia wyjdziesz wcześniej.

Prawda
@mackal

To prawda. Praktycznie w moim dziale nie ma możliwości wypłaty nadgodzin. Jest to źle widziane i po prostu nikt o to nie prosi. Zdarza się że zostaje 15 minut czy dłużej co jakiś czas gdy nie uda się skończyć wszystkiego za takie 15 minut na pewno nie odbierzesz czasu, co mnie denerwuje bo po tygodniu z 15 minut robi się godzina. Z dodatkowo dodam że u nas jest bardzo źle widziane jeśli wyjdziesz na zewnątrz zjeść czy zapalić. Pracownik powinien być obecny i widzialny przy biurku. Można się do tego przyzwyczaić bo ogółem nie jest ale też nie polecilabym tej firmy obecnie.

@Prawda

Myślę, że to zależy od działu. U nas nikt nie zostaje, ale dziewczyny z działu obok w starym budynku notorycznie coś tam robiły po godzinach. Wiem też, że zalezy dużo od managera w PL. Niektóre działy mają super warunki, a niektóre ledwo czas by zjeść.

zorientowany
@Prawda

To chyba zależy od działu. U nas nie ma problemu, żeby wyjść 15 minut wcześniej, skoro innego dnia się zostało.

Witajcie, Zastanawiam się nad aplikacją do tej firmy. Przeczytałam zamieszczone tutaj komentarze i zastanawiam się z czego dokladnie wynika negatywna opinia. Komentarze wydają mi się rzetelnie napisane. Czy ktoś mógłby mi doradzić czy warto tu aplikować czy dac sobie spokój? Czy są szanse rozwoju w działach finansowych?

zorietowany
@Anna

Warto pójść na rozmowę - za to się nie płaci. Na szeregowych stanowiskach w większości działów jest spora rotacja. Osoby, które faktycznie się wyróżniają mają możliwość rozwoju - pracuję od około 3 lat, od stanowiska szeregowego i jestem po 3 pionowych awansach. Po prostu za dobrą, ciężką pracę. Firma się rozrasta, więc możliwości rozwoju czy awansu nie koniecznie są uzależnione od tego czy ktoś odchodzi i zwalnia się jego miejsce, bardziej na zasadzie, że przybywa jakiś nowy obszar, więc tworzy się nowy zespół, który potrzebuje lidera czy koordynatora. Ale oczywiście nie każdy się "rozwinie" wewnątrz organizacji i na pewno trzeba samemu się starać i wykazywać bo nikt nie zadba o Ciebie za Ciebie.

SGR Brusy

Jakaś porażka. Paczka zapłacona i podobno dostarczona tylko nikt jej nie odbierał i nie widział. Zero odzewu na temat prośby o informacje kto odebrał. Paczki nie ma , pieniędzy nie ma i z kim porozmawiać też nie ma

Axel

Dsv chyba wszędzie to samo. Ja pracuje w Londynie co tu się dzieje jest tragedią. Na naszej zmianie pracuje 7 osob na które przypada az 4 rasistowskich menadżerów i jeden supervisor (kierownik) . To co tu sie dzieje jest nie do opisania jak źle traktowany jest pracownik tylko dlatego ze nie jest anglikiem. Tutaj nie usłyszysz od menadżera dzień dobry dowidzenia czy przepraszam. Ciągle źle wszystko źle cały czas krytyka i pogarda tak tu sie pracuje . Oszukuja na nadgodzinach na wszystkim oszczędzanie do tego stopnia ze nie ma komu sprzątać kantyny czy toalety. Jak byś chciał zjeść to musisz wyjść tak śmierdzi na kantynie. Najgorszy jest menadżer o imieniu Peter wielki (usunięte przez administratora)nie nawidzi innych nacji i nie szczędzi nikomu słów pogardy nie ważne czy kierowca czy pracownik nie jesteś oryginalnym anglikiem to jesteś smieciem. A sytucja z wirusem i brexitem jak najbardziej leży im na rękę mogą robic z ludźmi co chcą. Ciężko o nową pracę przez ten wirus więc trzeba zacisnąć zęby i przetrzymać to wszystko a przy pierwszej lepszej okazji uwolnić sie od tego koszmaru. Szczerze nie polecam

adaniewypada

czy ktoś podzieli się opinią o pracy w DSV Lahr ?

Cześć

Czy w nowej siedzibie DSV jest już lepsza kawa/dobry ekspres ? :)

Yoyo
@Cześć

Ciągle taka sama :(

WR

Widzę że nic się nie zmieniło w DSV. Bardzo bardzo odradzam. Pracowałam tam na przełomie 2016/17, przez 7 miesięcy, wystarczy :) Praca różnie, nawet mi sie podobało, ale kierownictwo to był dramat. A z tego co słyszałam od znajomych to wtedy była całkiem dobra atmosfera podobno :) Radzę omijać szerokim łukiem

WN
@WR

Też słyszałam, że atmosfera była dawniej świetna. Niestety obecnie nie jest dobrze. Przychylam się do twojej rady. Pozdrawia również IT!

@WN

Dokładnie, atmosfera kiedyś byla super,(usunięte przez administratora) więc słabo jest, do tego brak szkoleń, brak wsparcia IT,(usunięte przez administratora)

Generalnie dyrekcja/kierownictwo to takie kółko wzajemnej adoracji, chronią siebie nawzajem przed pracownikami oraz przed centralą, tak ukrywają swoją niekompetencję. Pojawiły się zwolnienia, oczywiście nie było masowych, ale to kwestia definicji. Sporo osób pożegnało sie z pracą, nawet managerowie- może akurat Ci sprzeciwiali się zwolnieniom? Podobno Filipiny tańsze. Co będzie potem, ciężko mi powiedzieć.(usunięte przez administratora)Bardzo fajnie, ktoś złożył wypowiedzenia a nowa firma wystawiła do wiatru. Cudo. Podwyżek rocznych nie było, stawki są naprawdę kiepskie i niekonkurencyjne. Jak tylko koronawirus zluzuje, to uciekam stąd. Jako przeciętny księgowy wszędzie zarobię więcej. Naciski straszne na pracę w nadgodzinach, tylko odbiór i odbiór. Fajnie jak siedzę, ale nie jest fajnie jak chcę by mi wypłacono. Do tego zabiera się benefity, zostało naprawdę niewiele. Ciekawe czy top management zrezygnował z jakichkolwiek, pewnie nie... Po prostu zaciskanie pasa zdaje się nie dotyczyć góry, ciekawe dlaczego. Ogólnie firma wykorzystuje sytuację Covid, niewiarygodne jak szybko wszystko się odwróciło (usunięte przez administratora)Powinniśmy się cieszyć, że mamy pracę i dostajemy wynagrodzenie na czas... Ciekawe, bo jest to jeden z głównych obowiązków firmy przecież... (usunięte przez administratora)Brzydkie rozczarowanie.

Czy pomimo zwolnień obecnych pracowników w firmie, prowadzona jest rekrutacja na stanowisko Asystenta/ki ds. Operacji Finansowych?

@Ania

Witaj Aniu, W obszarze finansowym dalej prowadzimy rekrutacje. W związku z zeszło-roczną fuzją z firmą Panalpina, obszar finansowy przejął więcej procesów i potrzebujemy powiększych nasze zespoły w tym obszarze. Zapraszamy do aplikowania.

Byłam na rekrutacji w DSV do niemieckiego działu. Bardzo nieprzyjemna atmosfera.. ludzie pracujący w mega tłoku, nikt ze sobą nie rozmawiał, nikt nie odwracał się na sekundę od monitora. Rozmowa kwalifikacyjna w klitce bez okien, nawet wody nie zaproponowano. Kiedy podałam oczekiwania finansowe zgodne z rynkiem spojrzeli na mnie jakbym chciała z 10 k netto xD. Lokalizacja słaba (serce Mordoru). Nie zdecydowałam się na kontynuowanie procesu rekrutacji.

Piotrr

Witam mam zamiar wyjechac na magazyn do Holandii Venlo. Proszę o opinie ludzi którzy tam pracowali, jak mieszkanie, czy można pracować nadgodziny, czy było cieżko. Planuje wyjechać z dziewczyną.

Radoslaw

Jeszcze jedna rzecz na koniec. Skoro powolujecie się na oferty to dlaczego w ofertach na (usunięte przez administratora) jest napisane karta sportowa , grupy sportowe, lekcje anielskiego skoro tego nie ma? Ha ha ha Tyle jest warte to co piszecie. (usunięte przez administratora) Trzymajcie się tam!

@Radoslaw

Decyzje o wstrzymaniu niektórych benefitów pojawiły się niedawno, dlatego też jeszcze nie zdążyliśmy zaktualizować grafik w ogłoszeniach, ale to wkrótce nastąpi.

beneficjent
@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

To jakie te benefity wstrzymaliscie?

Micky
@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

To które benefity zostały wstrzymane i dlaczego? Centra usług nie zostały dotknięte kryzysem przecież.

@Micky

Centra usług współnych są zależne od biznesu który obsługują również, a nasz Shared Service obsługuje branżę TSL. Benefity które zostają czasowo wtrzymane to: karta sportowa, lekcje języka angielskiego oraz zewnętrzna platforma e-learningowa. Natomiast opieka medyczna i szkolenia wewnętrzne dalej będą dostępne dla naszych pracowników. Nasze nowe biuro również będzie posiadać własną siłownię, więc mamy nadzieję, że tymczasowy brak niektórych benefitów nie będzie zbyt uciążliwy dla naszych pracowników.

Q
@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Świetnie, że odpowiedzieliście, to się ceni. Myślałam, aby zaaplikować do DSV. Mam doświadczenie w finansach, znajomość SAP FI/CO/MM, technologia HANA, BPC embedded. Niestety, firmy, do których aplikuję jak i moja obecna nie zabrały benefitów. Rozumiem, że to lepsze niż obniżka pensji. Nie sądziłam, że z tą firmą jest tak kiepsko. Fajnie, że są takie portale, dzięki temu może uniknęłam kiepskiej firmy i zaoszczędziłam czas na rekrutacji, bo w ogłoszeniach DSV nadal jest informacja o wszystkich benefitach. To trochę niesprawiedliwe. Marnujecie czas kandydatów nie podając prawdziwych informacji na wstępie. Ja też mogę napisać w CV rożne rzeczy, a potem powiedzieć, że to się zmieniło. Czy wtedy będę fair?

Niedoszły kandydat
@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Dzień dobry, gdzie można znaleźć prawdziwe informacje na temat oferowanych przez DSV benefitów? (usunięte przez administratora)

ciekawy

Jak tam sytuacja w dsv w Warszawie? Są zwolnienia? Pracuje się zdalnie czy z biura już?

@ciekawy

Dalej w miarę możliwości nasi pracownicy pracują zdalnie.

@ciekawy

Jak pominęliście odpowiedź na pierwsze pytanie. Ciekawski, są zwolnienia, są.

ciekawy
@Radoslaw

W jakich działach zwalniają? Aplikowalem na jedno stanowisko i nie wiem, czy się nie rozmyśla i mnie nie zwolnią np po miesiącu......

@ciekawy

Zwolnili w wielu działach, ale z pewnych względów wolę nie podawać konkretnych informacji. Aplikowałeś? My mamy informacje, że wszystkie rekrutacje są wstrzymane.

@Radoslaw

Wszystkie otwarte rekrutacje można znaleść globlanej zakładce kariera i/lub na portalu pracuj.pl. Nasi pracownicy są również co tydzień informowani o prowadzonych procesach rekrutacyjnych poprzez wewnętrzny Newsletter.

@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Z jednej strony zwalniacie z drugiej strony szukacie. Niby nie ma zwolnień Ale jednak są. Managerowie mówia mam że wszystkie zatrudnienia są wstrzymane Ale wysyłacie oferty. Tak właśnie to wygląda u nas :) Kończę udzielanie się tutaj.

Drops

Wielokrotnie zamawiałem towar na palecie ( 1000 kg) z pewnej firmy z Brzegu Dolnego. Firma ta zawsze wysyła towar poprzez przewoźnika DSV. Nigdy nie było problemu z dostawą. Przyjeżdżała ciężarówka, wjeżdżała na posesję, zostawiała towar. Wszystko ok. Dzisiaj kierowca stwierdził że nie wiedzie na posesję bo "nie widzi takiej potrzeby". Towar wylądował na środku chodnika!!!! Dodam, że nie dysponuję wózkiem widłowy. Kierowcę to nie obchodziło. Skandal !!!

Anonym

Widziałem ogłoszenie na Project Specjalist, co to za dział? Polecacie tsm prace? Tam też zwalniają?

@Anonym

Witaj, jest to stanowisko w dziale Customer Reporting and Data Quality.

Anonym

Widziałem ogłoszenie na stanowisko Project Specjalist, co to za dział? Polecacie tam prace? Tyle komentarzy o zwolnieniach, w tym dziale też sa?

Iza

A jak wyglądały te testy u nich??

@Iza

Witaj Iza, Testy są zależne od tego na jakie stanowisko i do jakiego zespołu jest prowadzony proces rekrutacji. W obszarze IT mogą pojawić się testy wiedzy lub praktyczne realizowane podczas spotkania. W przypadku niektórych zespołów raportowych i/lub finansowych mogą pojawić się testy Excel. W przypadku niektórych rekrutacji mogą pojawić się również testy psychometryczne (kwestionariuszowe). Już podczas rozmowy telefonicznej rekruter informuje jak wygląda proces rekrutacji i jakie mogą pojawić się testy na dalszych etapach.

Czy w DSV są zwolnienia? W jakich działach?

@Kandydat

W DSV ISS nie było masowych zwolnień. Część osób z zespołów wsparcia operacyjnego została przeniesiona do zespołów finansowych, gdzie dalej zwiększamy liczbę pracowników w związku z dalszymi procesami integracyjnymi.

@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Czy planowane są zwolnienia? Z jakich działów pracownicy zostali przeniesieni do księgowości?

piotrek
@DSV International Shared Services Sp. z o.o.

Pytanie brzmialo czy są zwolnienia a nie czy są masowe zwolnienia. Zwolnien masowych nie bylo bo nie wywalono w jednym miesiacu 50 osob, ale kilkadziesiat owszem. Nie bojcie sie pisac o swojej polityce jesli sie jej nie wstydzicie.

@piotrek

Dokładnie. Wygląda na to, że firma stosuje grę słów - nie było grupowych zwolnień. Może wg definicji nie było grupowych zwolnień, ale wielu osobom podziękowano. Z dnia na dzień, bez żadnej zapowiedzi, ostrzeżenia. Nie słyszałem o przypadku, by ktoś z operacyjnego przeszedł do finansowego.

Zostaw merytoryczną opinię o DSV International Shared Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DSV International Shared Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 84.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 37, z czego 6 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DSV International Shared Services Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w DSV International Shared Services Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DSV International Shared Services Sp. z o.o.