Opinie o STERWERK BV w Deurne

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy STERWERK BV. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie STERWERK BV o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o STERWERK BV w Deurne

Ana

Witam Wszystkich Polskich pracowników na farmach w Holandii. Kazdy z nas ma swoje założenia jeden przyjeżdża by zarobi a się nie narobić szybko odłożyć kasę i spadać do kraju. Praca na farmie przy zwierzętach nie jest pracą na produkcji, to trzeba lubić, mieć podejście do zwierząt, mieć to coś...... Ja pracę na farmie uwielbiam....

Aktualność
Zakwaterowanie udostępniane przez Sterwerk pracownikom spełnia normy SNF

Jeśli korzystasz z zakwaterowania udostępnionego Ci przez firmę Sterwerk, to możesz mieć pewność iż spełnia ono określone warunki (https://www.normeringflexwonen.nl/informacje-dla-mieszkancow). Zakwaterowania sprawdzane przez inspektorów SNF oraz podlegają regularnym kontrolom naszych koordynatorów
Ka.. Ik

Mieszkanie, czasem jest fajne, czasem..... Czasem trafisz do takiej nory ze więcej robaków halupie czy karawanie niż krów do dojenia, raz się zdążyło że prądu nie było w styczniu i spaliśmy bez prądu, mróz w pokojach a rano do pracy bo farmer był zajęty żeby się tym zająć. Ogólnie to uwaga na farmę u Joosta w zeewolde, (usunięte przez administratora) i nic więcej, zawsze się pytajcie gdzie jedziecie Oni dobrze wiedzą już wcześniej jakie warunki i wszystko Jak będą mówić że nie wiedzą to klamia

Ka.. Ik

Tak spełnia normy chyba śmietnikowe, łóżka stare popękane, drzwi do domu bez klucza, Zawsze otwarte, kto lubi spać jak w stajni to zapraszam

Jano

Wypłacacie tygodniówki czy co miesiąc?

@Jano

Witam, Wynagrodzenie wypłącana jest w trybie tygodniowym, w każdy czwartek za poprzednio przepracowany tydzień.

Jacek

Najważniejsza kwestia dla mnie to ile kasy można tam odłożyć w miesiąc. Wiadomo nie każdy wydaje tyle samo, ale chodzi o takie zwykłe zakupy bez rozrzutności i rachunki. Na farmie w Anglii pracowałem bez pośredników około 70 h tygodniowo i nikt mnie do tego nie zmuszał, po prostu wychodziłem z założenia, że jak szybciej odłożę określoną kwotę to szybciej wrócę do Polski. Jak czytam, że w Niderlandach ludzie zarabiają przez agencje 250 euro tygodniowo i płacą 100 euro za mieszkanie to mi się k... z łóżka nie chce wstawać.

@Jacek

W zalezności od ilości godzin ale na gospodarstwie w Sterwerk masz gwarantowane 50 godzin tygodniowo a maksymalnie 60h / tydzień wówczas widełki zarobków już po potrąceniu kosztów (zakwaterowanie, ubezpieczenie, podatek) miesięcznie zarobisz (otrzymasz na konto w transzach tygodniowych) od 1650 do 1980 euro.

@Jacek

Pracując 60h tygodniowo zarabialem ok 500 euro na rękę, tak naprawdę od farmy zależy ile zarobisz . Zawsze istnieje rozmowa z gospodarzem :)

Hehehe
@Piotr

Gwaranatowane 50 godzin, śmiech na sali Uwierzcie mi bo pracowałem U nich w tym roku... Gwarantowane to ty masz że jak się nie sprawdzisz to możesz jechać do pl, tyle jest gwarantowane...

Czy pracodawca STERWERK BV organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Witam, Pracownicy, którzy uzyskali 2 Faze w układzie pracy zbiorowej NBBU (warunkiem jest przepracowanie 78 tygodni), korzystają najczęściej z dofinansowania do kursów nauki języka Holenderskiego lub jeśli takiego wyboru dokonają szkolenia podnoszącego jego kompetencje.

Ka.. Ik

Ogólnie to powiem tak, płacą najmniej jak się da, wszędzie gdzie indziej dostaniesz więcej, tyrasz jak wół bo farmy to oni mają najgorsze i kasa też najmniejsza, podwyżkę dostaniesz po przepracowaniu minimum 900 godzin i to uwaga 0,20 euro centa, Na początek dostaniesz minimalna krajowa. Jeżeli podoba Ci się ciągle kłócenie o pracę na farmie, żadnej pomocy że strony agencji i najniższa z możliwych wypłat to zapraszam do Sterverk bv deurne... Wszędzie gdzie indziej jest więcej kasy tzn. Płacą więcej i jest bardziej przyjemnie Nie Polecam Tej Agencji Dalej zalegają mi z ostatnia wypłata, tłumacząc się że to ja mam zadzwonić do farmera i prosić o przesłanie moich godzin do ich biura co powinni oni zrobić bo za to mają płacone. W Polsce tłumacza ze wszystko ok, a na miejscu loteria Lotto, Żenada

xcq

Witam Proszę o normalne opinie na temat pracy, tzn : - Czy jest szansa na normalne zarobki - Jak wygląda sytuacja odnosnie czasu pracy - Czy firma rozlicza się terminowo i uczciwie, tj umowna wyplata za konkretnie przepracowany czas - zakwaterowanie platne czy bezplatne Poczytalem ponizszych opinii i trochę sie boje odnosnie tej firmy, pomożcie

@xcq

Jak zachorujesz to do domu wracasz bez kasy, porażka. Nie polecam

@xcq

Witam, Zarobki na rękę po wszystkich potrąceniach (zakwatereoanie, ubezpieczenie, zaliczka na podatek) wynosi od 1630 do 1980 euro miesięcznie. Czas pracy od okolic 50 godzin tygodniowo (1630 euro ta kwota jest gwarantowana, nie posiadamy ofert pracy na mniejszą ilość godzin) aż do 60 godzin tygodniowo (wówczas zarobisz miesięcznie 1980 euro). Wypłaty są co każdy czwartek, za poprzedni tydzień, jest to rónież standard u Nas. Powyższe wynagrodzenia są już po pątrąceniu kosztu zakwaterowania, ubezpieczenia i zaliczek na podatek.

Witam, Poczas choroby otrzymuje Pan 90% wynagrodzenia, do ostatniego dnia umowy i wówczas odpowiednik polskiego ZUS (holenderskie UWV) przejmuje obowiązki pracodawcy i wypłąca tzw. świadczenie chorobowe.

@xcq

Jeśli masz chęci do pracy myślę że nie masz się o co martwić, kasę Napewno otrzymasz jeśli będziesz pracował (są ludzie którzy przyjeżdżają i Od razu wala chorobowe) , jak z resztą to musisz się dowiedzieć już sam typu mieszkanie ,stawka , farma . Co do gościa typu pracownik serio chce Ci się pisać tyle razy to samo ? Albo coś z głową albo nie pyklo wałek w NL. Nie jestem pracownikiem "juz" Ale znam różne przypadki i nawet jeśli firma kogoś robi w balona (miałem podobnie w de lier fabryka pomidorów) to wale wielkiego ch na nich i tyle uzalanie się w necie jest conajmniej żałosne pozdro

Lewar
@STERWERK BV

Godziny w niedzielę ? Godziny nocne ? Min wynagrodzenie to nie wynagrodzenie 15-18 euro brutto za godzinę jest ok Przecież rolnicy płacą 50%za nocleg sterkwerkowi, w czym jest problem Nie Macie ludzi dobrych ludzi bo w hu ja lecita

@Lewar

Witam. Jak Pan trafnie zauwazyl, rolnicy doplacaja Panu za zakwaterowanie a nie firmie. Aktualnie rynek wynajmu mieszkan tak wyglada iż za 59,95 euro na tydzien, ktore palci pracownik, nie znajdzie Pan zakwaterowania. Kazdy gospodarz podaza przepisami zaleznymi do jakiej grupy gospodarstw nalezy. Chcialbym wspomniec ze to nie my ustalamy stawki godzinowe a rzad Holenderski. Prosze Pana kazdy pracownik jest dla mnie cenny a Ci dobrzy wlsnie moga liczyc na dobre zarobki, oczywiscie musza najpierw dac sie poznac i pokazac co potrafia. Dodam iz na gospodarstwach gdzie jestem opiekunem nawet poczatkujacy pracownik ze znikomym doswiadczenem zarabia tygodniowo na "tzw. reke" od 400 euro. Pracownicy z wiekszym stażem pracy na tym samym gospodarstwie moga liczyc na zarobkki juz od okolic 500 euro na reke.

@xcq

Witam, Zarobki z kandyadtmi sa ustalane jeszcze przed wyjazdem. Otrzymuje on kompletna oferte z iloscia godzin pracy ze stawkami i potraceniami, wiec jeszcze przed jakimikolwiek ustaleniami wiesz dokladnie ile zarobisz. Oferta posaida zdjecia z gospodarstwa i zakwaterowania, wymagane adresy, glowne obowiazki i wszystkie istotne dla Pana informacje. Umowy sa wystawiae jeszcze przed wyjazdem, i na platformie sterwerk.helloflex.nl mozna je podpisac elektronicznie, sciagnac na dysk twardy lub odrzucic. Zawsze w razie watpliwosci lub pytan odpowiadamy na pytania. Wychodzimy z zalozenia iz z "niewolnika nigdy nie bedzie pracownika" i do kazdego kandydata, pracownika czy tez gospodarza podchodzimy indywidualnie i pozostajmy w stalym kontakcie. Nasza renoma jest rowniez wynagrodzenie zawsze na czas (wiec w kazdy czwartek pracownik otrzymuje przelew wynagrodzenia za przepracowane godziny w zeszlym tygodniu). Chcialbym rozniez, aby kazdy zastanowil sie tutaj nad pytaniem, zanim dokona oceny. Czy firmie ktora adziala 20 lat na rynku Holenderskim i jest specjalista w dzidzinie zatrudnienia dojarzy krow lub koz, udaloby sie funkcjonowac i rozwijac, oszukujac pracownikow na godziny, na tygodniowki nie wyplacic im czegokolwiek co im sie nalezy? Jesli jednak wywnioskowal Pan na tym forum iz nie warto wspolpracowac ze Sterwek to nikt Pana do tego nie zmusi. Pozdrawiam i zycze milej lektury opini, PS. Warto sprawdzic opinie o innych firmach w tym sektorze.

Aktualność
Prace nad nową szatą graficzną.

Krzysiek

Jak wyglądały dokładnie twoje warunki mieszkaniowe Jeśli można wiedzieć

@Krzysiek

@Krzysiek Oj dużo by pisać właśnie o warunkach mieszkaniowych. W większości musisz się liczyć też z tym że czasami za płytą regipsowa są zwierzęta. Więc jeżeli takie warunki nie stanowią klopotu to zapraszam

@mlodyFarmer

Nie wprowadzono przypadkiem przepisów zabraniajacych mieszkań tego typu ? Z rodziny również pracowali przez ta firmę i podczas kontroli wyszło że musieli zmienić lokalizację mieszkaniową (mieszkali wcześniej w czymś podobnym co opisujesz wyżej zwykła obora po krowie przerobiona na coś typu kuchnia letnia ). Ja osobiście pracując mieszkałem w kempingu na farmie, tutaj też można by się doczepic Ale warunki godne , gdybym zastał jakiś schowek na widły jako moje lokum od razu bym zrezygnował. Dlatego też warto się najpierw dowiedzieć w jakie miejsce za jakie pieniądze oraz jakie lokum . Faktem jest że do wszystkiego człowiek może przywyknąć Ale... powiedz mi jeszcze jak z godzinami ja miałem styczność z jedna farma Ty widzę z kilkoma wypisując listę godzin farmer urywa godziny? Od tak sobie płaci mniej ?

@Krzysiek

Co do godzin , tak urywane. Nic nie mam na przeciw , bo jeżeli ktoś potrafi się porozumieć z Farmerem i zna język to jest szansa do gadania się na czarno z płatności za dodatkowe godziny. Czasami warto też samemu nic się nie odezwać i pod koniec wystartować o pieniądze akurat za te godziny. Czasami ma się szczęście i trafia się na człowieka godnego polecenia ale czasami można robić nawet 20H i mieć zapłacone jedynie za 10H jak w umowie więc nie był bym pozytywnie nastawiony akurat do tej sytuacji czy będzie to płacone. Co do mieszkania bądź miejsca mieszkania , jeżeli była kontrola to fakt sprawdzali ale jeżeli pozostali się zgadzają na takie warunki to nikt niczego nie zgłasza bo to jest lepsze rozwiązanie. Fakt mieszka się jak mieszka ale od tego Farmer pieniędzy nie pobiera więc coś kosztem czegoś. Też może z raz zdążyło się że pracowało się niby po 15h i te 5h sobie farmer ściągam za niby mieszkanie gdzie pracowało się za darmo. Różne sytuacje tam bywały i będą się dziać nadal. Fakt może teraz bardziej pilnują nowe osoby ale już osoby stałe jak były mieszane z ģo.wnem są dalej tak mieszane i traktowane. Jeżeli to komuś się podoba to też nie ma co narzekać bo pieniądze są i z płatnościami nie ma problemu chyba że gdzieś się ktoś udziela za dużo na temat tych warunków bądź samej pracy to się zaczynają problemy z płatnościa najwidoczniej taka mają taktykę jeżeli komuś praca jak ktoś tutaj stwierdził "niewolnicza" jest za trudna ...

@mlodyFarmer

Żeby to było nawet 5h to jest Twoje pół dnia roboty . Wiem że trzeba myśleć sposobem nie rzucać się o wszystko Ale gdyby mi godziny ginely to nie wiem czy bym chciał pracować dalej . Trochę muszę przemyśleć w tym temacie bo jako pierwsza farmę mieliśmy naprawdę git i kasa godziny lokum Ale dużo czytam o ludziach oszukanych czy rzuconych samym sobie w błoto co mnie zdziwiło bo z firmą zawsze kontakt na plus i kasa na czas nigdy nawet centa nie brakło ,gdyby była to jedna opinia czy dwie można zlać Ale już nasta z kolei czytam i myślę czy ja miałem farta czy inni pecha. Nic dzięki za odpowiedź powodzenia w dalszej pracy pozdrawiam

@Krzysiek

Sluchajcto już wszystko możliwe że zależy od szczęścia. Ja nie mam co narzekać , jest dobrze. Fakt z tymi godzinami różnie bywa ale da się to pogodzić i zaakceptować. Trzeba być dobrej myśli i pozytywnie nastawiony do tego rodzaju pracy. Bez tego to już tutaj dawno by mnie nie było Dzięki i wzajemnie ????

Mam do Pana ogromny szacunek, ale czy jest Pan pewny iż trafił Pan na odpowiedni wątek o pracodawcay. Śmiem wątpic ponieważ wedle mojej wiedzy żadna z informacji się nie zgadza. Firma Sterwerk BV od 1,5 roku funkcjonuje na platformie elektronicznej i umowy są wystawiane niezwłocznie po otrzymaniu kompletu dokumentów od kandydata, a podpisywane są cyfrowo i można tego dokonać poprzez każdą przeglądarke internetową. Zgodzę się może z jednym że rzeczywiście jak ktoś ma taką ochotę to może podpisac te umowy w busie czy nawet w bardziej intymnych pomieszczeniach ale musi mieć dotstęp do interenetu i wcześnej podanego numeru kontaktowego, ponieważ otrzyma smsem kody. Reszt Pana wypowiedzi nie zgadza się całkowicie i nie za bardzo wiem co mam Panu odpowiedzieć ponieważ jej nie rozumiem. Mieszkania są corocznie kontrolowane przez zewnętrzną instytucje, któa przyznaje odpowiedni certyfikat SNF jest to znak jakości, któy świadczy o tym iż zakwaterowania spełniają coraz surowsze normy wyznaczone przez rząd Holenderski. Współczuje Panu takich warunków i bez względu na to, czy pracuje Pan dla firmy Sterwerk, czy dla innej agencji lub bezpośrednio u gospodarza, to proszę o kontakt (dane do kontaktu znajdzie Pan na stronie internetowej) pomogę Panu zgłosić sprawę do odpowiednich instytucji,

Krzysiek

Pracowałem wraz z żoną przez firmę sterwerk ok roku, serdecznie pozdrawiam Pana Piotra oraz Wojtka , po za kilkoma niescislosciami (szkoda) pracowało nam się super , dobry kontakt z biurem,kasa na czas, farma super mili gospodarze , dzięki firmie zapracowalismy na wesele , system urlopowy jak kto woli nam odpowiadalo ,pozniej praca 6 tyg i 6 tyg urlop . Jesli jesteś nowy w tym musisz dac sobie czas do przyswojenia takiego trybu życia (praca ciągła zwierzatka czekają każdego dnia ), tak naprawdę od Cb zależy jak uloza się relacje z firmą i gospodarzem. Ps. Myślę nad powrotem do firmy bo po prostu lubię pracę na farmie .pozdrawiam

Ani wypłaty, ani umowy, ciągłe przekładanie i zbywanie pracownika, straciłem ponad 3 tygodnie.

Kazik

Dla mnie Sterwerk to dobra agencja, wypłaty zawsze na czas, moim koordynatorem jest Dawid, który pomaga, zawsze można zadzwonić i pogadać, godziny są, praca w porządku, pokoje jednoosobowe, praca przez cały rok. Jak najbardziej polecam Kazik

Czesław
@Kazik

Fajnie, że koordynator pomaga Ci w załatwianiu ważnych spraw na miejscu. Mnie interesuje, czy pracodawca zapewnia transport do pracy i ubezpieczenie zdrowotne. Liczę, że dodasz więcej szczegółów na temat warunków zatrudnienia.

Franek

Jeste pod opieką Dawida i jest okey. Wystarczy pracować i dogadywać się z gospodarzami.

Pracuję już ponad 3 lata i nikt mi jak piszą na tej stronie nic nie dał za to że tu piszę złamanego grosza powiem tak jeśli ktoś nie chce pracować niech nie przyjeżdza tutaj przez 3 lata się naoglądałem tych wszystkich ludzi co tu przyjeżdzają i narzekają chciałbym się z takimi spotkać to wtedy było by inaczej ja wiem od początku ja tu jest i też mam rodzinę i dzieci i mi wystarczy . Jak by było zle napewno bym tu nie siedział To że narzekają jakieś gówniarze to dlatego że nie dorośli jeszcze do tej pracy wszyscy w firmie koordynatorzy są wporządku ale mówię jeśli komuś się pracować nie chce to niech szuka w fabryce gdzie jest i stres bo pracowałem i ludzie którzy podpieprzają a tu jest spokój w Sterwerk większośc pracuje starsze osoby a gówniarze tylko Marysia itp.tak uwazam bo już się napatrzyłem.Wypłata jest co tydzień i nikt nie narzeka bo ja by tak było jak inni piszą to już dawno wielu z nas by tu już nie pracowało.I tak jak mówię nie pasuje nie przyjeżdzaj leżakuj gdzie indziej .

Robinson

Witam. Pracował ktoś z was na fermie kóz ze sterwerk??

Rikitiki

Nie Polecam... Ludzie traktuja nas t am jak smieci pracujemy 6dni tygodniowo czasem 7 po 8h bez przerwy na jedzenie stosuja mobbing w pracy a Agencja nic z tym nie robi zabierają nam 70% wyplaty nie placa za nadgodzinyi za nocki dodatkowych pieniedzy.... A o to cytat Pana koordynatora szanownego "Moje obowiązki i gdzie i ile razy jestem ustala uwaga mój pracodawca. Jak już masz taka silną grupę to posprzątajcie najpierw zakwaterowanie bo jak przyjedzie delegacja ze sterwerku na wasza prośbę to nikt z brudasami rozmawiać nie będzie????"

@Rikitiki

Nie polecam. Kasy do dzis nie dostałem, ale zgłaszam do odpowiech instytucji którzy się tym zajmą.

Xx

Brawo, chetnie dolacze

Jeżeli ktoś został (usunięte przez administratora) przez to biuro zapraszam do kontaktu. Ja zgłaszam do odpowiednich instytucji. (usunięte przez administratora)

Sprezyn

Nie Polecam absolutnie brak dodatkowych pieniedzy za nadgodzinyi, za nocki.. W pracy mobing brygadzista (holender) wyzywa I obraza cyt(usunięte przez administratora) a Agencja I Pan koordynatora nie reaguja..Naprawde ludzie zastanowcie sie zanim podejmiecie z nimi wspolprace.. Pkt 0/10

@Sprezyn

Również nie polecam. ????????????????

Ostrzezenie

Pracodawca przed podpisaniem umowy powinien przedstawić CAO w tym przypadku NBBU i poinformować o zagrożeniach występujących w pracy.Zapytajcie o to a kontakt się urwie.Nie będę się rozpisywała ale osoby zainteresowane agencja Sterwerk B.V ostrzegam przed wyzyskiem, brakiem szacunku i niegodziwym traktowaniem.Sa inne agencje oferujące pracę na gospodarstwach, probojcie gdzie indziej.Zycze powodzenia

@Ostrzezenie

Również nie polecam, uważajcie na to biuro, kasy nie wypłacaja. Porażka

Szymon

Polecam, małe koszta mieszkania , 20euro tyg za nowe auto, mieszkanie 60. Tygodniówki po 400i więcej reszta w kieszeń od farmera i wszyscy zadowoleni. Praca na farmie jest specyficzna ale wszystko da się przywyknac, ja typowy mieszczuch goniłem jak na rodeo już po tygodniu wszystkie krowy mnie słuchały haha. (usunięte przez administratora)Godzin multum. Kasa powyżej 8kola bez większych problemów. W dzień się wyśpisz rano i wieczorem codziennie praca ale zjedziesz po 6-8tyg do Pl na 3tyg więc spokojnie.

@Szymon

Hehehe dobre, ale bzdury piszesz, ciekawe ile ci zapłacili za taką opinię ????????????

Nie polecam z całego serca nie jakaś masakra i ci Polacy ta fafara grrr

Zostaw merytoryczną opinię o STERWERK BV - Deurne

• Jak się pracuje w STERWERK BV?

Zobacz opinie na temat firmy STERWERK BV tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STERWERK BV?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 3 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy STERWERK BV?

Kandydaci do pracy w STERWERK BV napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

STERWERK BV